Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Ziemia jest płaska??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
163 odpowiedzi w tym temacie

#61

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W innych tematach za nieczytanie zrodel, ktore sa zawarte w pierwszym poscie dostawalo sie warny ... Ten nie dosc, ze zostal przeniesiony do offtopa (JAKIM PRAWEM?!) to jeszcze doskonale ukazuje, ze ludzie nie czytaja a wypowiadaja sie ... Jak to jest z prawem na forum? Obowiazuje wszystkich czy rozkladamy sily tak jak jest wygodnie?

Co do plaskiej ziemi ... Argumenty "za" sa ... Argumenty przeciw sa na tak niskim poziomie, ze Lynxowi chyba nawet palce od pisania sie nie spocily. Jak to jest? Nie potraficie udowodnic czegos tak prostego, banalnego czym zdecydowanie jest koncpecja kulistej ziemi? Przeciez od dziecka wbija sie to Wam do glow! Najlatwiejsze do powiedzenia (nie wymagajace myslenia) przerywniki jak zwykle zyskuja zastosowanie:

Jeśli Ziemia jest płaska to Ci, co w to wierzą żyją chyba na planecie ziemia a nie Ziemia. Pozdro


markold napisz do mnie na priv, to pogadamy :)
  • 0

#62

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

sceptyczny, daj na wstrzymanie bo wasze zachowanie jest niepoważne... Zadajesz głupie pytanie- jakim prawem a dobrze wiesz...
  • 0

#63

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, nie wiem. Czy to nie jest temat, ktory powinien byc w normalnym dziale? Czym sie rozni od innych? Tym, ze twierdzisz, ze to prowokacja? To Ty tak sadzisz.
  • 0

#64

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już nawet nie chodzi o to że to jest prowokacja.
Napisz mi po co powstał ten temat?? Akurat w tym dziale??
  • 0

#65

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po to, zeby przedstawic pewna koncepcje. A po co powstaja inne tematy? Po co powstal temat o pustej ziemi? Po co powstal temat o ET?

Nie rozumiem dlaczego akurat ten, w ktorym wypowiadaja sie sceptycy (i tu akurat sa ZA), zostal przesuniety do bezsensownego dzialu ... Dyskryminacja? Nam juz nie wolno miec swoich tematow?

PS: Dobranoc ;)
  • 0

#66

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po to, zeby przedstawic pewna koncepcje. A po co powstaja inne tematy? Po co powstal temat o pustej ziemi? Po co powstal temat o ET?

Nie rozumiem dlaczego akurat ten, w ktorym wypowiadaja sie sceptycy (i tu akurat sa ZA), zostal przesuniety do bezsensownego dzialu ... Dyskryminacja? Nam juz nie wolno miec swoich tematow?

A nie widzisz różnicy między tematem płaskiej Ziemi a pustej Ziemi i o ET?? To może załóż jeszcze temat w dziale nauka i odkrycia o tym gdzie leży Polska...
Tak się składa że jet wiele tematów sceptyków w które nikt nie ingerował..
  • 0

#67

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie widze roznicy. Bo i tu mowimy o czyms tajemniczym (mozna zaryzykowac powiedzenie - spiskowym) i tu. Co ma polozenie geograficzne PL do koncepcji plaskiej ziemi? Skoro ziemia moze byc pusta i moze tam byc tajemnicza kraina, to moze tez byc plaska, a rzad swiatowy utrzymuje to w tajemnicy. Zla koncepcja? Trudno, wazne, ze powinna byc w odpowiednim temacie.

Czy tematy traktujace o ukladach gwiazd w starozytnym egipcie i ich odwzorowanie przez piramidy tez moge zaliczyc pod Twoja wypowiedz o polozeniu geograficznym polski?
  • 0

#68

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

sceptyczny, brałem Cię za poważniejszego, a jednak się myliłem. Już sam nie wiem czy piszesz żartem czy jest aż tak źle...
  • 0

#69

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tia... a Kopernik była kobietą...
Strach się bać was czytać...
  • 0

#70

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro wszystkie planety, w tym Ziemia, są płaskie, to jak wytłumaczycie ich kulistość obserwowaną przez teleskopy? w różnych miejscach na ich orbitach o różnym czasie? podobnie jest ze słońcem? a skoro, bo na pewno to zarzucicie, ustawiają swoją płaszczyznę, za pomocą jakiejś wyjątkowej siły, do tej pory ludzkości nieznanej, w pozycji prostopadłej do pozycji dysku ziemskiego, to jak to się zieje że wszystkie są w tej samej, a tylko Ziemia "leży"? co więcej skoro znajdujemy się ze słońcem na jednym poziomie zawieszenia to skąd cienie są koliste? zasada światłocienia przestaje obowiązywać? co z układami słonecznymi innymi niż nasz? dlaczego obserwując planety-giganty naszego układu widać rozłożenie światła tak jak w przypadku oświetlenia kuli przez niemal punktowe źródło światła? czyżby one były wypukłe a tylko nasz dysk jakiś taki pofałdowany? Doprawdy, temat pustej Ziemi stanowił wyzwanie dla obu stron, bo ani jednej ani drugiej nie szło zgasić, chociaż dla mnie był i jest on nadal strasznie naciągany, co mówię z racji mojego zawodu. Tutaj mamy wręcz coś przeciwnego, zwyczajne wykorzystanie tego że na forum są nastoletni i nie mają podstaw wiedzy, aby podać stosowne argumenty. Zaś reszta userów w celach zarobkowych, wypoczynkowych tudzież, wyjechała tymczasowo z kraju więc nie podejmie dyskusji. Śmieszne jest jak chcecie wykpić tamtych nieobecnych przy pomocy wyśmiania tych którzy zostali, ma to jakiś sens? chyba jedynie połechtanie własnego ego. Co więcej, chwytem poniżej pasa jest podawanie źródeł w języku angielskim. Pusta Ziemia stanowiła temat opracowany, przetłumaczony i który nie był forsowany na siłę, to co wy tutaj robicie zasadniczo odbiega od tam wprowadzonych reguł. Wyśmiewacie się od pierwszego postu, podnosząc tylko atmosferę agresji. Wprowadzacie bzdurny argument, jakoby fale zasłaniały statek, może zasłaniają kajak czy motorówkę, ale jakie fale zasłonią wielokondygnacyjny tankowiec? na Bałtyku osobiście nie widziałem nigdy tsunami, a statki są zasłonięte (przykład z własnego podwórka) jak w swojej teorii brył płaskich wytłumaczycie mechanikę pływów? To na początek, aby nie szczerzyć tych szyderczych uśmiechów, postarajcie się, jak ta teoria ma być podjęta do dyskusji, to chociaż przetłumaczcie źródła, a nie idąc na łatwiznę, oraz fakt iż większość tutaj obecnych nie zna na tyle biegle angielskiego, by móc zrozumieć, a co więcej biegle interpretować źródła, wystawiacie się jako bezbłędnych dyskutantów, co w końcu komuś dopiekli. Nie ten poziom dyskusji wyznaczaliście do tej pory, co się stało z podziwu godną powagą, nawet w najdurniejszych tematach? Nie można powiedzieć, że słoneczko przygrzało, bo ostatnio schowane za chmurami, może więc jego brak wprowadził takie zmiany. Szkoda.
  • 0



#71

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no i chyba przedstawil Ariel porzadne dowody na kulistosci ziemi :)
  • 0

#72 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

I tutaj cie nie rozumiem. Czytałem twoje posty w innych tematach i wyglądasz na człowieka racjonalnie myślącego, a tutaj takie coś? Czy po prostu robisz sobie jaja w tym topicu, a tak to wygląda :) .


no nareszcie to zauwazyles.

dis, Pylbas, Yasiu, Cote-d'Or, dis, czy wy nie widzicie ze oni sie z was wszystkich nabijaja? maja ubaw z tego ze w ogole to komentujecie.

Odpuscie sobie bo to nie ma sensu.

Ariel--> Jako mod, masz prawo przenosić jak Ci się podoba. Jednakże nie rozumiem, dlaczego Teoria Płaskiej Ziemi to offtop a Teoria Pustej Ziemi nie.  
To kto jakie ma intencje pisząc temat czy posty w nim zawarte nie ma znaczenia co do merytoryczności wątku.


Sory, ale jak Ty porownujesz ten teamt tylko do teorii pustej ziemii to szczerze CI wspolczuje.
Spory o pentagon to tez nonsens? Spory na temat ingerencji pozaziemskiej i w ogole istnienia inteligencji pozaziemskiej to nonsens? Dyskusja na temat tego ze NASA nie byla na ksiezycu to nonsens?
jesli uwazasz ze ta pierdolowata prowokacja to jest to samo co dyskusja w tych kwestiach to naprawde Ci wspolczuje ....brak mi slow i nie bede juz tego komentowal.


ZAMKNĄĆ TĄ NIEUDOLNĄ PROWOKACJĘ!
  • 0

#73

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nareszcie? Po prostu za mało czytam to forum aby znać nastawienie każdej z osób do "tych" spraw. I z początku rzeczywiście myślałem, że oni w to wierzą.

Co nie zmienia faktu, że dalej nie rozumiem dlaczego inni ludzie wierzą w "pustość" ziemi… bo tematy są z tej samej kategorii :smile:
  • 0

#74

dis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra teraz ja przedstawie kilka dowodów na kulistość ziemii, a potem milczę.... Opduszczę sobie dyskusję na temat, czy ten temat być powinień czy nie. Swoje dowody przedstawię na podstawie sprzeczności dowodów na płaskość ziemii.

I.
Na tej stronie: http://www.flate.org zaraz na początku przedstawiony jest dowód ze szklanka wody. Chodzi o to, że teoretycznie na pókuli południowej powinno być więcej wody, gdyż powinna ona tam spłynąć. Tak się nie dzieje co może świadczyć, że ziemia jest płaska.

Sprzeczność pierwsza.

Twierdzi się tu, że ziemia jest płaska, ale jest dyskiem. Ma to na celu tłumaczyć zaokrąglanie się horyzontu. Jeżeli ziemia jest dyskiem, to również posiada pewną wysokość (nie muszę chyba mówić, czy rysować jak dysk wygląda). Jeżeli posiada wysokość to woda znowu musiałaby spływać "w dół" i gdzieś jej tam powinno być więcej, ale tak nie jest. Wniosek ziemia nie może być płaska i jednocześnie być dyskiem.

Sprzeczność druga.

Podałem, że dowodem na kulistość ziemii jest jej cień podczas zaćmienia księżyca. Nie da się tego podważyć, że jest on kulisty, bo każdy może się o tym przekonać obserwując to zjawisko. Przy założeniu, że jest to prawda i że (co zostało udowodnione wcześniej) ziemia jest płaska i jest dyskiem, to musiałaby ona stać na sztorc, aby jej cień był kulisty. I znów gdyby tak było woda teoretycznie musiałaby gdzieś spływać aby było jej więcej. Wniosek: Ziemia podczas zaćmienia księżyca daje kulisty cień, może się to tylko dziać jeżeli jest kulą lub dyskiem ustawionym pionowo. Druga z opcji jest nie możliwa, ponieważ zaprzecza dowodowi na płaskość i dysk.

Znowu jeżeli ziemia jest okrążana przez słońce, to nie umiem sobie wyobraźić jakim cudem powstają fazy księżyca.

I ostatnie jak wytłumaczyć, że niebo na półkuli północnej jest różne od tego u nas?

Dobra kończę, bo rzeczywiście coraz bardziej zdaje mi się, że ktoś się tu zaczyna z nas nabijać, jak twierdzi muhad. Ale chciano poważniejszych dowodów na kulistość, to chyba je dałem.
  • 0

#75 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

markold, ziemie to mozesz zobaczyc z kosmosu a czy jest pusta to musisz do niej wejsc.Dla mnie tez jest zabawna ta teoria o pustej ziemi ale ja przynajmniej z tego sie nie nabijam jak Sceptycy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych