Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Ziemia jest płaska??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
163 odpowiedzi w tym temacie

#31

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby wszystkie tematy na forum były poparte takimi dowodami....Ziemia to płaska., zbyt wiele rzetlenych dowodów aby można było ta teorię odrzucić.


Dlaczego nam nie wolno się wyśmiewać z teorii o pustej Ziemii a wam można z tej teori? Pomyślcie nad odpowiedzią....
  • 0

#32

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja "wyśmiewam" obie, ale tutaj jest łatwiej bo ta ma mniej zwolenników :)

Poza tym pomyśl logicznie. Zatem jak Japonia dokonała ataku na Perl Harbour? Którędy odbywają się loty między Japonią a USA? Samoloty latają przez Afrykę? To samo z lotami między Rosja-USA. Co z całym transportem morskim :) Migracjami ludności... no i weź pod uwagę, że nie wszystkie kraje dają się kontrolować USA... np. taka Korea Północna - dlaczego nie ujawnią prawdy?

I co się dzieje z morzem jak jest ten koniec? Zlewa się na dół :lol :

Czy inne planety też są płaskie? Jak powstała taka płaska ziemia?

W ogóle nie wiem jak ktoś przez chwilkę potrafi nawet pomyśleć, że to może być prawda :wall:
  • 0

#33

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak Japonia dokonała ataku? Po prostu flota przepłynęła na drugą stronę dysku.
Nikt nie ujawni prawdy bo jest zbyt zastraszony, a dotychczasowe teorie są już tak zakorzenione, że nikt by nie uwierzył.

W ogóle to trzeba być wystarczająco uduchowionym by poznać dowody tej prawdy.
Wczoraj poszedłem na sesję chanellingową do pana Staszka. Wielki wódz Don Kon z gwiazdozbioru Łabędzia przekazał za pośrednictwem pana Staszka informację, że Ziemia jest dyskiem jak każda inna planeta. Oczywiście pan Staszek nie był w stanie przekazać żadnych dokładniejszych informacji ze względu na braki w wiedzy i nie mógł zinterpretować tego co przekazuje mu Don Kon.
  • 0

#34

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

holi, i tu masz racje. Zeby poznac prawde i ja zrozumiec, trzeba patrzec sercem. Nie jest to trudne, ale niektorzy tego nie zrozumieja ... Wola wciskac dzieciom kit, ze ziemia jest okragla :rotfl:

Niektorych oczu nie da sie otworzyc, bo sa zaslepione naukowymi gadkami, ktorymi karmi Was jak male dzieci m.in. NASA. Takie dowody macie przed soba i co? Nie widzicie ich? Czy wolicie nie widziec?
  • 0

#35

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektorych oczu nie da sie otworzyc, bo sa zaslepione naukowymi gadkami, ktorymi karmi Was jak male dzieci m.in. NASA. Takie dowody macie przed soba i co? Nie widzicie ich? Czy wolicie nie widziec?


I tutaj cie nie rozumiem. Czytałem twoje posty w innych tematach i wyglądasz na człowieka racjonalnie myślącego, a tutaj takie coś? Czy po prostu robisz sobie jaja w tym topicu, a tak to wygląda :) .

Bo jak na razie żadnego dowodu nie zobaczyłem ;-). Teraz jednak widzę, że próbuję przekonać ludzi do czegoś w co sami nie wierzą... ide z tego tematu :smile:
  • 0

#36

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak wy cos wymyslicie to koniec,normalnie III wojna swiatowa, powierzchnia ziemia jest plano-convex to znaczy ?
  • 0

#37

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mozesz wytlumaczyc mi jeszcze raz horyzont bo ja tekgo nie widze. Pisales tylko ze sumerowie wiedzieli ze ziemia est dyskiem ja natomiast na pieczeciach wice kule.
Wiekszosc malych plemion mowi ze ziemia jest kula

Maggelan przeplynol do okola ziemi i wiele innych osb a skoro ziemia est dyskiem to na jego krawedzi bylby pionowy spad w dol i nie byloby mozliwe przeplynac jej w taki sposob

Ziemia nie krazy wokol slonca?? a wokol czego ?? Oriona?? jakieejs tam planety Annunaki ??

przestanmy wszedzie weszyc spisek bo ludzie ze sriedniowiecza wierzyli ze ziemia jest plaska - nie wiedzialem ze jestesmy na takim poziomie ><

i pytanie- wszystkie planety sa dyskami?? gwiazdy tez??ciekawe jak byloby mozliwe istnienie takiego wszechswiata

Niestwety widze ze wiekszosc artykulow- nawet absurdalnych staje sie obiektem wierzen i zacieklej obrony wiekszosci forumowiczow
Wydasz troche kasy, polecisz w kosmos i sie dowiesz. Gdyby mial kase z pewnoscia bym to zrobil... Choc moze loty w kosmos dla pogatych to tylko kit i beda oni w symultorze a za oknami beda widziec widok inny niz jest w rzeczywistosci ??

powielam prosbe o wytlumaczenie sprawy horyzontu!!

[ Dodano: 2006-08-13, 20:11 ]
znalazlem to juz i niczego to nie wytlumacza ... przeicez jak dysk moze byc kula ale to nie wytlumacza tych pddrozy i lotow

argument ze lataja na druga strone dysku jest tak zenujacy ze az smieszny, przeciez usa i japonia sa po drugiej stronie dysku to by musialy samoloty przez afryke latac ( jak ktos wczesniej napisal)
ale nieee ale nieeeee.... to kontynenty sa przesuniete tak ze wszystkim jest blisko do siebie

pokaz mi rysunek ej ziemi bo ja tego nei widze
  • 0

#38

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dysk moze byc kula


jee...kolejny domorosły geniusz

dysk to dysk a kula to kula,
  • 0

#39

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zapomnialem dopisac jak :P
  • 0

#40

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak u Ciebie Indoctrine ale u mnie na podwórku ziemia jest płaska :)
Poproście o jakiegoś moda nie stworzy wam odpowiedni dział rozrywki bo widzę, że wam się nudzi. Zamiast szukać awantur w postaci tego tematu wzięli byście się za obalanie kolejnych teorii bo jak narazie macie kiepskie statystyki :)
  • 0

#41

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie chce wszczynac burd ale podyskutowac bo w wielu sprawach sie z wami zgadzam a w tej akurat nie- dlaczego ktos kto z wami sie nei zgadza wprowadza burdy??

i teraz ja moge powiedizec ze ty przesmiewasz
  • 0

#42

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ogóle nie wiem jak ktoś przez chwilkę potrafi nawet pomyśleć, że to może być prawda

I jako sceptyk masz pełne prawo tego nie wiedzieć :-) Żeby uwierzyć, że Ziemia jest płaska, nie potrzeba wiele wysiłku. Wystarczy zaznajomić się z licznymi na to dowodami. Te najważniejsze przedstawił już Indoctrine.

Swoją drogą gratuluję oceny tego forum. Całkowicie się z nią zgadzam :-]

Czytałem tu, że ziemia krążąca wokół słońca też nieprawda, czyli że to słońce krązy wokoł ziemii? Jeśli tak, to jak wyjaśnić to, że w zależności od pory roku dni są krótsze lub dłuższe?

Słońce krąży wokół Ziemi po orbicie o zmiennym nachyleniu, to przecież oczywiste. O udowadnianiu ruchu obiegowego Ziemi przy pomocy wahadła nigdy nie słyszałem. Czy tym się zajmują jacyś radiesceci?

Nie rozumiem idei zakladania tematu na ktory wszyscy znaja dobrze odpowiedz.

Jestem szczerze zdziwiony Twoją postawą. Z jednej strony nie akceptujesz teorii Darwina, którą wkuwałeś w liceum, a z drugiej - wierzysz w jeszcze większą bajkę jaką jest koncepcja kulistej Ziemi. Gdybyś przeczytał stronę, którą podał Indoctrine i wykazał odrobinę chęci żeby ją zrozumieć, nie wygadywałbyś takich herezji.

nie wszystkie kraje dają się kontrolować USA... np. taka Korea Północna - dlaczego nie ujawnią prawdy?

Ponieważ to nie USA prowadzi ten spise, ale organizacja znacznie większa i silniejsza. Władze tej organizacji są tak pewne siebie, że we własnym logo prezentują prawdziwą mapę płaskiej Ziemi drwiąc w ten sposób z wszystkich wyznawców kulistości. Mam na mysli oczywiście ONZ ;->

Pisales tylko ze sumerowie wiedzieli ze ziemia est dyskiem ja natomiast na pieczeciach wice kule.  
Wiekszosc malych plemion mowi ze ziemia jest kula

Sumerowie przedstawiali Ziemię widzianą z góry, a więc w postaci okrągłej tarczy. Zgodnie z teorią Sitchina jest to jeden z argumentów na ich niebywały poziom rozwoju. Z kolei małe plemiona zostały skażone pseudowiedzą przez XIX-wiecznych podróżników, którzy ich ludność na siłę edukowali na modłę europejską. Zapewne część z tych plemion w swoich prawdziwie pierwotnych wierzeniach wspominała o płaskiej Ziemi.
  • 0



#43

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to moglbys wyjasnic jak odbywaja sie loty miedzykontynentalne i pokazac schemat tej ziemi ??
  • 0

#44

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli Ziemia jest rzeczywiście płaska to w jaki sposób wyjaśnić zjawisko dzień/noc
  • 0

#45

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamiast szukać awantur w postaci tego tematu  wzięli byście się za obalanie kolejnych teorii bo jak narazie macie kiepskie statystyki :)

Legalize, przecież my (w domyśle - kilku forumowiczów zaliczanych dotąd w poczet sceptyków) przedstawiamy właśnie pewną atrakcyjną koncepcję, całkowicie mieszczącą się w ramach tego forum. Proszę wytłumacz mi jak to jest, że wątki o pustej Ziemi, przybyszach z kosmosu i spisku WTC są akceptowane, a nowatorskie podejście do poglądów na naszą planetę bezceremonialnie zbywane? Czy to z powodu autorów tego wątku? Czy gdyby teorię płaskiej Ziemi wraz z odpowiednimi dowodami przedstawił któryś z 'wierzących' użytkowników, to zostałaby ona przyjęta? ;->

Artutus, specjalnie dla Ciebie: mapa płaskiej Ziemi. Jak widać, podróże międzykontynentalne z powodzeniem mogą się odbywać nad Oceanem Spokojnym lub Atlantyckim.

Cote-d'Or, dzień i noc powoduje ruch dobowy Słońca :-)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych