Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Ziemia jest płaska??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
163 odpowiedzi w tym temacie

#1

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tutaj Znajdziecie sporo ciekawych "dowodów" a może i dowodów, że Ziemia nie jest wcale okrągła (oczywiście wszystko po angielsku).

Są to dowody na poziomie tych jakich używał Eurycide w teorii pustej Ziemi, więc jak rozumiem wielu z Was powinno to przekonać.

Czytajcie i komentujcie proszę.
  • 0

#2

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przejrzalem polecaną przez Ciebie stronę (dowody tam przedstawione są rzeczywiście poważne i powinny przekonać każdego) i przyszedł mi do głowy argument, który na tym forum może się okazać koronnym argumentem potwierdzającym płaskość Ziemi.

Powołam się tu na poglądy Z. S. Sitchina, który od lat propaguje teorię jakoby starożytni mieli bardziej rozległą i precyzyjniejszą wiedzę o Wszechświecie niż my sami. Zgodnie z tą teorią współczesne odkrycia astronomiczne, genetyczne i paleontologiczne nie są niczym nowym, a tylko powtarzają to, co wiedzieli już Sumerowie. Tak się składa, że już Sumerowie świetnie zdawali sobie sprawę z tego, że Ziemia jest płaskim dyskiem otoczonym siedmioma sferami niebios.

Wzmianki o tym można znaleźć w pismach sumeryjskich, bailońskich i biblijnych tłumaczonych i analizowanych przez Sitchina. Po raz kolejny więc nauka starożytnych przewyższa naszą współczesną wiedzę. Ciekawe, kiedy nasi naukowcy to zrozumieją i publicznie ogłoszą, że od czasów późnego średniowiecza głoszą fałszywe teorie dotyczące kształtu Ziemi.
  • 0



#3

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Indoctrine, co to za prowokacja? ;-)
  • 0

#4

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przykro mi to mówić ale autor założonego tematu zamiast kierować się czysto edukacyjnymi powódkami kierował się chęcią niesmacznej prowokacji i szyderstwa niczemu nie służącemu... A za takie niechlubne czyny z tego co wiem grożą baciki :)
  • 0

#5

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Prowokacja to za dużo powiedziane.
Raczej kontrkoncpcja do hollow earth lansowanej przez Eurycide.
Jak widać płaska Ziemia ma sporo dowodów przemawiających za słusznością tej teorii, są one równie na czasie (polecam sprawdzić daty publikacji dowodów zarówno hollow jak i flat earth). Do tego Lynx przytoczył dodatkowe argumenty związane z Sumerem, które bądź co bądź są bardzo ważne dla wielu forumowiczów chyba ważne.

Edit: Legalize: Nie powinieneś domniemywać jakie intencje mi przyświecały gdy zakładałem ten temat, w końcu w mojej głowie nie siedzisz.
Przytoczyłem interesującą teorię, z dowodami, więc jest ok względem regulaminu.
  • 0

#6

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedawno sie śmiałem, ale teraz jestem przerażony. Do rzeczy, otóż jakies pół roku temu widziałem na discovery film gdzie między innymi było wspomniane, że boajże w stanach jest sekta i tu podkreslam katolicka, jakis odłam, która twierdzi, że ziemia jest płaska od zawsze. Oczywiscie nikt powazny sie do nich nie przyznaje, ale widać ta teoria ma więcej zwolenników niż myślałem, co mnie przeraża!
A zdjęcia z satelit? Jak dla mnie jest okrągła.
A horyzont? też świadczy o zaokragleniu i to w każdym zakątku ziemi. No niewiem, ale chyba trzeba być chorym aby w to wierzyć.
  • 0

#7

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Halley, czy mógłbyś wyjaśnić co konkretnie Cię przeraża w teorii płaskiej Ziemi?
Zdjęcia satelitarne łatwo sfałszować, tak samo jak sfałszowano zdjęcia z lądowania na Księżycu. Dla NASA to żaden problem.
Horyzont oczywiście jest okrągły, ponieważ Ziemia ma kształt dysku. Można powiedzieć, że jest okrągła, ale płaska ;->
  • 0



#8

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja slyszalem (nie pamietam gdzie, wiec nie pytajcie o zrodlo) wypowiedz jakiegos bardzo znanego astronomom naukowca (ktora to przedstawil poza kamerami, zapewne boi sie o zycie), ze coraz wiecej dowodow przemawia za koncepcja plaskiej ziemi. Nie wspominal o NASA (zapewne z obaw), nazywal raczej ludzi trzymających władzę - Oni. Twierdzil, ze utrzymywanie mitu okragles ziemi jest oplacalne, nawet pomimo ogromnych kosztów siegajacych kilkunastu miliardow $ rocznie i zmow rzadow wiekszosci krajow. To bylo jakis rok temu, w TVNie - ale dokladnie nie wiem. Mnie tez to zaczyna przerazac.
  • 0

#9

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ziemia musi byc okragla bo chyba jakby byla plaska to by byla jakas przepasc na jej koncu i nie mozna by bylo jej okrazyc .
dowodow na kulistosci ziemi jest pare,przytocze tutaj 3
-podroz do okola ziemi
-zdjecia satelit
-horyzont

Nieedlugo bogacze beda mogli sie udac w kosmos wiec zobacza jak jest naprawde :)

[ Dodano: 2006-08-13, 16:41 ]
tak szczerze jak to przeczytalem to musialem sie troszeczke posmiac i uspokoiz zanim bylem wstanie cokolwiek napisac :) ( mysle ze to nikogo nie obrazi )
  • 0

#10

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- Znasz kogos kto plynal dookola ziemi?
- Zdjecia z satelit sa kontrolowane przez rzady w tym i przez NASA, glownego maciciela na ziemi.
- Horyzont juz zostal wyjasniony przez Lynxa.
  • 0

#11

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

proponuję przestudiować zachowanie bryły sztywnej na fizyce a także zachowanie dysku na orbicie wokół słońca,
  • 0

#12

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy wchodziłem na to forum to po jakimś czasie się zacząłem zastanawiać i szukać, czy aby ktoś na tym forum wierzy w "płaskość ziemi".

http://www.flate.org/ - Dawniej trafiłem na tą stronkę i trochę mnie zniesmaczyła... po wejściu na forum okazało się, że jest to jedynie taka prowokacja, mająca skłonić do refleksji ile tak naprawdę sami wiemy i czy możemy sprawdzić, że ziemia jest płaska, lub nie.

Dzisiaj się okazało, że jednak są ludzie mogący wierzyć w takie teorie - chodź i tak bardziej niedorzeczną wydaje mi się teoria pustej ziemi.
  • 0

#13

dis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyłącze się do dyskusji. Znam bodajże dwa dowody na kulistość ziemii:
- kiedyś ludzi interesowało dlaczego jak się patrzy na horyzont na morzu i przypływający statek to na początku zawsze widać jego maszt i stopniowo resztę? Najwidoczniej gdzieś ta ziemia "zagina się", czyli zaokrągla się - dlatego taki efekt. Chodzi mi również po głowie to: cień ziemii podczas zaćmienia księżyca.
  • 0

#14

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Indoctrine przedstawil zbyt wiele niezbitych dowodow zeby to nie mogla byc prawda. Nic dodac, nic ujac. Ziemia jest plaska, NASA ukrywa prawde (co wcale mnie nie dziwi - teraz zaczynam wierzyc i w szaraki - ale oni to przy plaskiej ziemi (spisku) praktycznie NIC).

Slyszalem tez, ze to sie laczy z trojkatem bermudzkim ... A w szkolach nadal ucza, ze ziemia jest okragla :rotfl: :lol : :wall:
  • 0

#15

Wiesław.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektorzy maja opsesje na temat spiskow.Po jaka cholera NASA ma falszowac zdjecia satelitarne?
Co im to da?Tylko wyrzucenie w bloto mase kasy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych