Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Ziemia jest płaska??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
163 odpowiedzi w tym temacie

#151

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już tłumaczę. Gdyby gwiazdy były w odległości zaledwie kilku tysięcy kilometrów, to zgodnie z zachowaniem zasad optyki, widziałbyś tylko te najbliższe, a te dalsze byłyby niewidoczne (głównie przez działanie atmosfery). Musiałbyś przejść się spory kawałek by zobaczyć dalsze konstelacje.
  • 0

#152

Rigel.
  • Postów: 94
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra, ale to mogłoby się sprawdzać tylko w przypadku, gdyby sfera niebieska była nieruchoma. Wtedy faktycznie mógłbyś się oddalać od jednych gwiazd a przybliżać do innych. Ale przecież co noc obserwujemy pozorne przesuwanie się gwiazd na nieboskłonie. Więc powinniśmy widzieć raz Wielką Niedźwiedzicę a innym razem Krzyż Południa. A jak w takim razie wytłumaczysz istnienie DWÓCH biegunów niebieskich? Gdyby Ziemia była płaska, mógłby być maksymalnie jeden, i to pionowo nad środkiem dysku. A tymczasem mamy dwa bieguny :mrgreen:
  • 0

#153

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dis, statki wyłaniają się począwszy od masztu, ponieważ są zasłaniane przez fale. Przecież to logiczne.

Największa bzdura jaką słyszałem :aaa: Byłeś kiedyś nad morzem? Czy fale są aż tak duże żeby zasłonić statek? :rotfl:

Cień Ziemi oczywiście musi być okrągły, ponieważ Ziemia jest dyskiem kolistym. Podobnie z resztą jak Księżyc, Słońce i inne planety.

Czyli mówisz, że wszystkie planety są do nas zawsze odwrócone w ten sposób żeby się wydawały kulą?


Jak dla mnie jesteś kolejną osobą na tym forum, która nie ma pojęcia na temat o którym próbuje się wypowiedzieć :roll:

Poza tym skoro ziemia jest płaska to inne planety też muszą być. Jak to wyjaśnicie?

ROTFL'n'LOL. :sux:

Nawet jeśli ziemia i inne planety były by płaskie to TYLKO za sprawą zaginania się czasoprzestrzeni. Innej możliwości nie widzę.
  • 0

#154

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie jesteś kolejną osobą na tym forum, która nie ma pojęcia na temat o którym próbuje się wypowiedzieć yucky.gif


No nie moooggggeeeeeeee :lol

Dajcie jakies info przy pierwszym poscie, EDIT: a zreszta nieważne...
:devil:
  • 0

#155

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja sie z kolegi Ozzie'go nie bede smial, bo bylbym hipokrytą :D

Dajcie jakies info przy pierwszym poscie, ze ten temat to prowokacja+robienie sobie jaj, bo za duzo osob sie wkreca evil.gif

Wtedy ten temat nie mialby sensu :P
  • 0

#156

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sie z kolegi Ozzie'go nie bede smial, bo bylbym hipokrytą :D


No wiesz, często na tym forum widuję ludzi którzy wypowiadają się o takich rzeczach i od razu widać że nie mają pojęcia o czym piszą :o Bez urazy oczywiście, ja nikogo nie atakuje. Może troche za mocno to napisałem. Peace :drink:
  • 0

#157

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja się nie wypowiadałem chyba w tym temacie...od początku uważałem taki tok myślenia za totalną bzdurę...a dowody, hmm nie przekonują mnie.
  • 0



#158

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja polecam przeczytac caly temat od poczatku do konca :P (wiem wiem, teraz to jestem madry :D )
  • 0

#159

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rigel--> Dwa bieguny są tak, że jeden jest na środku dysku, a drugi jest jego obwodem, to proste. Jeśli chodzi o nieboskłon, to przyjmujesz, że wszystkie obiekty na nim poruszają się zgodnie z klasyczną mechaniką nieba, że to są wilkie kule światła, gigantyczne planety itp. Ale to nie wygląda tak, to są obiekty bardzo blisko Ziemi położone i dość niewielkie. Także ich orbity są różne.

ciemność--> Cóż, jedni uważają, że Ziemia jest płaska, inni, że pusta w środku. Dowody są mniej więcej tej samej wagi, tyle, że pusta Ziemia ostatnio jest bardziej medialna.
  • 0

#160

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepaść dzieląca najbogatszych i najbiedniejszych nie jest tak groźna jak przepaść dzieląca wykształcone elity od głupiejących coraz bardziej mas. Zwłaszcza gdy dotyczy to supermocarstwa, które decyduje o losach świata.

Towarzystwo Płaskiej Ziemi nie podaje, ilu liczy członków. W 2001, roku śmierci jego niestrudzonego lidera Charlesa K. Johnsona, było ich podobno około trzech tysięcy. Stowarzyszenie zrzesza ludzi, którzy nie wierzą, że nasza planeta jest okrągła. Zupełnie serio.
„Zgodnie z teorią »okrągłej ziemi« byłaby ona poruszającym się szybko obiektem w ruchu dookoła Słońca. Tu pojawiają się problemy – czytamy w materiałach propagandowych Towarzystwa. – Ziemia przyśpieszająca w ruchu okrężnym zachowywałaby się nie inaczej niż samochód na zakręcie: ruchome obiekty zsuwałyby się albo byłyby zrzucane całkowicie (ludzie i zwierzęta zachowywaliby się jak drobne monety lub kubek kawy na desce rozdzielczej samochodu). W ciągu dnia, kiedy rzeczy znalazłyby się po stronie Słońca, czyli po wewnętrznej stronie orbity, budynki byłyby zmiażdżone, a ludzie rozgnieceni jak koniki polne”.
W Polsce już ten argument przerabialiśmy, i to dość dawno. W 1692 roku ksiądz Wojciech Tylkowski, autor popularnego wówczas dzieła „Uczone rozmowy wszystką prawie zawierające filozofię”, obalał teorię Kopernika w bardzo podobny sposób: „Niektórzy uczą, że słońce we srzodku świata stoi, a ziemia około niego biega, ale to zdanie, jako przeciwne pismu Bożemu, od Kościoła św. jest potępione roku 1616, a ku temu gdyby ziemia miasto słońca biegała, rzucałoby budynkami i ludźmi jako kamień młyński, gdy co na nim położą, czulibyśmy też szum wielki wiatru zawsze i owszem musielibyśmy się palić, gdyż rzeczy w wielkim biegu grzeją się i nawet zapalają”.
Popularność książki księdza Tylkowskiego w czasach saskich do dziś dla wielu polskich historyków jest świadectwem umysłowego upadku ówczesnych elit Rzeczypospolitej. Co w takim razie można powiedzieć o członkach stowarzyszenia z Lancaster w Kalifornii, którzy podobne poglądy głoszą dzisiaj?

http://www.przekroj....o...6&Itemid=49
  • 0

#161

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja proponowałbym zmienić nazwę tematu na np. "Czy Ziemia jest płaska?", "Teoria płaskiej Ziemi" etc. bo znów trafi się jakiś mózg, który zobaczy ten temat i pomyśli, że to forum poprzez to, że ma taki temat już głosi takie hasła i że WSZYSCY w to wierzą...
  • 0



#162

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

E tam, w wątkach o Hollow Earth nie ma pytajnika ani "teorii" w tematach, to i to może zostać tak samo.
  • 0

#163

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie przestańcie doszukiwać się potwierdzeń takich głupich teori i spisków. Ziemia płaska boże :rotfl: nie długo wpadniecie na pomysł że ziemia jest wklęsła :roll:
  • 0

#164

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobra widze, że niektózi biorą ten prowokacyjny temat na poważnie więc zamykam go i zmieniam tytuł tematu...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych