Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jaki sposób Polska powinna przygotować się na przyjęcie nowej fali imigrantów.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
92 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

No tak bo budowanie muru, a walenie bombami po domach to to samo. Z resztą kto mieszkał w Palestynie i w tych rejonie pierwszy? No właśnie. To jest doskonałe miejsce dla rabów, niech tam sobie siedzą. Takie działania europejskie mogą się skończyć tym, że za jakiś czas araby będą robić obozy dla nas(coś podobnego).

Logic level expert

 

Po pierwsze, nie umniejszaj krytyki jaka ich spotkała przy budowie muru bo była gigantyczna. Zarówno w mediach, jak i w internecie. Tylko teraz jakoś się magicznie o tym zapomina, no bo imigranci to co innego.

Po drugie, Izrael otoczony jest WROGIMI państwami od 70 lat, a nie wyławia uchodźców od zeszłego roku, więc kto wie jak z tym bombardowaniem może być w przyszłości. Jesteś to w stanie przewidzieć? Bo ja nie.

A kto tam umieścił Żydów? Kto kontrolował te tereny w momencie ich osadzania? Skąd więc pretensja do współczesnego Izraela?


  • 1

#32

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy więc całe mnóstwo przykładów które są nie do przyjęcia przez nas i dlatego zaproponowałem ten  temat. 

Australii udało się wypracować model który im odpowiada.

Mamy czas żeby przygotować swój. Stworzyć przepisy dla imigrantów które będą podrzędne w stosunku do naszego prawa karnego, administracyjnego.

Religia podporządkowania a nie równa prawu czy też nadrzędna itd. Zakaz noszenia okryć głowy itd.
Natomiast za złamanie czy też nie respektowanie otrzymuje się bilet w jedną stronę - natychmiastowe wydalenie poza granice państwa.


Użytkownik Aidil edytował ten post 05.09.2015 - 14:26

  • 0



#33

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil, ale Ty jesteś oderwana od rzeczywistości. Dlaczego nie czytasz naszych wpisów, tylko cały czas jak mantrę powtarzasz te swoje głupoty.

Nic im nie narzucisz, oni Tobie owszem i to szybciej niż Ci się może wydawać. Jak już się rozpanoszą to cóż - pozamiatane.

 

 

edit Jak możesz to odnieś się do tego posta, zadałem Ci w nim kilka pytań.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 05.09.2015 - 14:59

  • 2



#34

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no bo imigranci to co innego.

 

Może dlatego, że imigranci to ludzie, którzy wędrują ze swojej ziemi do czyjejś, a Palestyńczycy mieszkali na swojej ziemi od dawien dawna, a ktoś im podrzucił ubogich ludzi.

 

Po drugie, Izrael otoczony jest WROGIMI państwami od 70 lat, a nie wyławia uchodźców od zeszłego roku, więc kto wie jak z tym bombardowaniem może być w przyszłości. Jesteś to w stanie przewidzieć? Bo ja nie.

A to przepraszam czyja wina? Co z tego, że otoczone jak teraz w co drugim państwie mamy rewolucje sponsorowane przez dobrych przyjaciół(czy jak kto woli marionetkę) USA? Dziwisz się Arabom, że są do nich tak nastawieni jak ktoś im tam podrzuca takich ludzi? Cały bliski wschód to idealne miejsce gdzie ta dzicz może się rozwijać w sumie Izrael tam pasuje.

 

A kto tam umieścił Żydów? Kto kontrolował te tereny w momencie ich osadzania? Skąd więc pretensja do współczesnego Izraela?

Ci sami którzy okradli nas z ziem po IIWŚ i sprzedali Stalinowi. A co do pretensji, może przez postawę Izraelu czyli szukanie Antysemityzmu na każdym kroku oraz wtykanie nosa w nie swoje sprawy albo tam gdzie wyczuwają zysk...

 

Australii udało się wypracować model który im odpowiada.

Bo Australia nie wchodzi w zadek nikomu tak jak my i nikt im nie narzuca ilu mają imigrantów brać... Oni mają tez idealne położenie, daleko od całej Syrii, otoczeni morzem.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 05.09.2015 - 14:46

  • 1



#35

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A jak mamy się przygotować na to, Aidil.

 

http://speisa.com/mo.../just-wait.html


  • 0

#36

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil, ale Ty jesteś oderwana od rzeczywistości. Dlaczego nie czytasz naszych wpisów, tylko cały czas jak mantrę powtarzasz te swoje głupoty.

Nic im nie narzucisz, oni Tobie owszem i to szybciej niż Ci się może wydawać. Jak już się rozpanoszą to cóż - pozamiatane.

 

 

edit Jak możesz to dnieś się do tego posta, zadałem Ci w nim kilka pytań.

 

 

Czy głupio Twoim zdaniem przygotowała się do przyjęcia imigrantów Australia?  tak uważasz?  

Otóż, przyjęli do tej pory i nadal przyjmują na swoje terytorium tych których chcą.  
 


  • 0



#37 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Może dlatego, że imigranci to ludzie ze swojej ziemi do czyjejś a Palestyńczycy mieszkali na swojej ziemi od dawien dawna, a ktoś im podrzucił ubogich ludzi.


A przypadkiem to nie były też tereny Królestwa Judy, w którym żyli kiedyś Żydzi? I przypadkiem nie wrócili po prostu "do siebie" z pomocą (za którą jakoś specjalnie nie byli wdzięczni, bo to nie było wymarzone rozwiązanie) rządu Wielkiej Brytanii?
Skąd więc wniosek, że nie mają ŻADNYCH praw do swojej niejako historycznie udowodnionej "ojcowizny"?

 

A to przepraszam czyja wina? Co z tego, że otoczone jak teraz w co drugim państwie mamy rewolucje sponsorowane przez dobrych przyjaciół(czy jak kto woli marionetkę) USA? Dziwisz się Arabom, że są do nich tak nastawieni jak ktoś im tam podrzuca takich ludzi? Cały bliski wschód to idealne miejsce gdzie ta dzicz może się rozwijać w sumie Izrael tam pasuje.


Tyle, że ta "marionetka USA" trzyma za pysk cały region, dzięki czemu wrzenie rewolucyjne u ich sąsiadów nie jest na razie naszym i europejskim problemem w stopniu, w jakim mogłoby być.
Dziwie się przede wszystkim UE, która finansuje ich sąsiadów...

 

Ci sami którzy okradli nas z ziem po IIWŚ i sprzedali Stalinowi. A co do pretensji, może przez postawę Izraelu czyli szukanie Antysemityzmu na każdym kroku oraz wtykanie nosa w nie swoje sprawy albo tam gdzie wyczuwają zysk...


A ja bym sobie życzył, żeby nasze władze miały taką samą postawę. Być może dzięki temu bylibyśmy w znacznie lepszej pozycji.
Mentalność, którą tu zaprezentowałeś jest równa sytuacji, gdy kolega z pracy pójdzie do szefa po podwyżkę, (którą dostaje), a inni wyzywają go od cwanego ..ja i złodzieja żeby się podbudować swoim zwycięstwem moralnym.

Użytkownik Razor edytował ten post 05.09.2015 - 15:01

  • 0

#38

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak mamy się przygotować na to, Aidil.

 

http://speisa.com/mo.../just-wait.html

 

 

Przywołujesz nadal negatywne rozwiązania a ja staram się abyśmy potrafili skupić się na rozwiązaniach systemowych takich które uchronią nas od błędów innych.

 

Nie mam zamiaru nosić przy sobie broni chociaż potrafię i to dobrze strzelać. Co prawda strzelałam wyłącznie do tarczy i zawsze na strzelnicy, ale wolę by tak zostało.


  • 0



#39

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lidka, takie myślenie może miałoby sens, gdyby w naszym kraju faktycznie prawo respektowano i było ono twarde a sądy niezawisłe i sprawiedliwe. Ale popatrz co się dzieje z Amber Gold, z przekrętami polityków, ile było afer na miliony zł i nic. Ale za to jak niepełnosprawny ukradnie Prince Polo to idzie siedzieć - bo tak jest łatwiej. 

My po prostu tego nie ogarniemy od strony prawnej, bo wyobraź sobie teraz Policję czy inny organ ścigania, który wyłapuje na ulicy muzułmanki w burkach czy hidżabach i pakuje je na Transita i wywozi, bo nie można twarzy zasłaniać. U nas kiboli nie mogą ogarnąć a Ty im chcesz dołożyć terrorystów i terrorystki. To tylko jeden mały przykład w sumie pierdoły, ale poczekaj jakie zadymy się zaczną, jak przyjmiemy te 10k ludzi, tak jak chce Merkel. Pierwszy tydzień będzie ok, a potem zaczną się żądania a jak ich nie spełnimy to zadymy i burdy. Ja nie chcę, żeby moja córka za 5 lat jak pójdzie do przedszkola, miała w klasie 10 Abdullahów, którzy zamiast spać pod kocykiem na nim kucają i mamroczą a w przerwach plują na koleżanki, bo te mają odkryte buzie. Nie chce bać się wejść do sklepu bo mnie ktoś wysadzi. 

Przykłady można mnożyć. Zmierzam do tego, że nie ogarniemy tematu jako naród i państwo. Ani administracyjnie ani prawnie. A mamy dosyć swoich problemów, żeby dokładać sobie 10.000 innych.

I źle myślisz, że mamy teraz czas, żeby się prawnie przygotować. Na coś takiego nie jesteśmy gotowi, nie znamy się na tym i to nie zafunkcjonuje.


  • 0



#40

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Będziemy potrzebowali ludzi ponieważ jesteśmy krajem o bardzo małej liczbie urodzin,

No przecież Polski chętnie rodzą dzieci, tylko nie w Polsce :P

 

Ja mam jeszcze inną propozycję. Jak już musimy pomóc, to można w układzie z innym państwem zbudować powiedzmy jakieś miasteczko tym uchodzćom. Choćby takie barakowe czy proste murowane mieszkania. Niech zamieszkają sobie nie wiem, w Kazachstanie czy gdzieś na Półwyspie Arabskim, dużo tam wolnego miejsca. Nie musimy inwestować w te pieniądze, które pewnie mamy u nas. Druga kwestia, czy oni będą w ogóle chcieli tam zamieszkać, nawet jeśli otrzymają na miejscu pomoc...

 

 

Powiem Wam jedno, Ci co pluli na narodowców, kiboli, czy katolików jeszcze szybko ich przeproszą jak trzeba będzie bronić polskich ulic, tak jak to miało miejsce w 2011 w Londynie.

Ani mi się śni ich przepraszac. To dzięki nim od KILKUNASTU lat nie mamy związków partnerskich, dzięki nim nie mam w szkole filozofii jak we Francji, a etykę mam na 9. lekcji, dzięki nim mam okazję czytać, że jestem gorszym obywatelem. Bronić agresją mogą nie tylko oni. A katolicy to nawet nie powinni ze względu na swoje przekonania, chyba, że tylko udają.

 

Jeśli chodzi o tych, którzy już dotarli, to IMO powinniśmy ich rozlokować osobno. W sensie nie umieścić ich np. na jednym osiedlu. Jak najwięcej miast i jak najdalej od siebie. Bez rozdzielania rodzin.


Użytkownik McNugget edytował ten post 05.09.2015 - 15:14

  • -1

#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

HPL w takim razie jakie masz propozycje. 

 

Po to ten temat założyłam żeby o tym rozmawiać i znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie. Podobnie jak wielu na tym forum chcę się bezpiecznie czuć i w domu i na ulicy. Nie nosić broni i nie musieć jej używać. Wystarczy mi że nauczyłam się strzelać do planszy. 

To że będziemy się zarzucać negatywnymi przykładami nie doprowadzi nas do dobrych rozwiązań. 

Od nas teraz zależy czy coś się zmieni czy skończy się tak jak u niektórych. 

 

 

 

Ja mam jeszcze inną propozycję. Jak już musimy pomóc, to można w układzie z innym państwem zbudować powiedzmy jakieś miasteczko tym uchodzćom. Choćby takie barakowe czy proste murowane mieszkania. Niech zamieszkają sobie nie wiem, w Kazachstanie czy gdzieś na Półwyspie Arabskim, dużo tam wolnego miejsca. Nie musimy inwestować w te pieniądze, które pewnie mamy u nas. Druga kwestia, czy oni będą w ogóle chcieli tam zamieszkać, nawet jeśli otrzymają na miejscu pomoc...

 

 

Może być miasteczko, może to być jakaś wyludniona wieś. Tak aby ci ludzie zaczęli na siebie zarabiać.


Użytkownik Aidil edytował ten post 05.09.2015 - 15:23

  • 0



#42

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ta Aidil to na pewno troll, bo tak głupich ludzi na świecie raczej nie ma, Urgon miał rację w pewnym poście. Ciekawe dlaczego trzeci raz ignoruje post D.B.Coopera, w którym pisała, że chrześcijaństwo jej coś narzuca. A teraz Islam jej nie przeszkadza? Aidil przecież to ty masz wieczny problem, że faceci cię nie szanują, że poniżają, a nagle arabów ci się zachciewa? Oni cię nie będą wyzywać tylko cię zgwałcą w biały dzień. Przestań trollować, bo to nie jest śmieszne.

NIKOGO NIE MUSIMY I NIE POWINNIŚMY PRZYJĄĆ, ŻADNYCH IMIGRANTÓW! Dlatego temat jest bezsensu, bo my nie musimy się przygotować na ich przyjęcie, tylko ich nie przyjmować, zamknąć granicę i deportować, a jak nie to do pociągów upchać i obiecać, że to do Niemiec, a potem wywieźć do lasu i dać ultimatum, albo wracają albo rozstrzelać, bo zrozumcie, że tu jest tylko jedno wyjście: albo My ich, albo oni nas!

"W ciągu ostatnich 40 lat, kiedy szwedzkie społeczeństwo stało się multi-kulti a imię Mohammed stało się jednym z najczęściej nadawanych dla nowonarodzonych dzieci, łączna liczba przestępstw dokonywanych przy użyciu siły wzrosła tam o 300 proc., natomiast liczba gwałtów aż o 1472 proc.! Dzisiaj, pod względem liczby gwałtów na 100 tys. mieszkańców Szwecja ustępuje jedynie Republice Lesoto w południowej Afryce."

Jak ktoś jest ograniczony to niech powyższy cytat przeczyta sto razy, może coś dotrze!!

Swoją drogą jeszcze 3 dni temu przeżywaliście jak napisałem, że może się coś imigrancka hołota nauczy po tej akcji z ciężarówką, a teraz sami byście ich za murami pozamykali...

A problem trzeba załatwiać już na morzu, odsyłać łodzie z powrotem, każdą jedną łódź zawrócić, a jak się będą awanturować to zatopić, uwierzcie - dwa, trzy razy i więcej nie przypłyną.
 

obraza2.gif

 

Daniel, ja również podzielam Twoje zdanie, ale to, że ktoś ma inne, nie upoważnia do ubliżania mu. Tym bardziej, że oponentem jest kobieta.

 

Kronikarz


  • 5



#43

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe ilu jest TAKICH "uchodźców" w tych tłumach, które wędrują przez Europę.

Załączone grafiki

  • Laith.jpg

Użytkownik Goosfraba edytował ten post 05.09.2015 - 15:35

  • 4

#44

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niech zamieszkają sobie nie wiem, w Kazachstanie czy gdzieś na Półwyspie Arabskim, dużo tam wolnego miejsca. Nie musimy inwestować w te pieniądze, które pewnie mamy u nas. Druga kwestia, czy oni będą w ogóle chcieli tam zamieszkać, nawet jeśli otrzymają na miejscu pomoc...

 

"Syrię opuściło już ok. 4 mln uchodźców. Niechętni do ich przyjmowania są nie tylko Europejczycy. Okazuje się, że bliskie kulturowo kraje islamskie nie robią nic, by pomóc syryjskim uchodźcom. Amnetsy International ustaliło, że Arabia Saudyjska, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt i Bajhran nie zaproponowały żadnego planu przesiedlenia dla obywateli Syrii, która jest w stanie wojny domowej." ...

 

Ani mi się śni ich przepraszac. To dzięki nim od KILKUNASTU lat nie mamy związków partnerskich, dzięki nim nie mam w szkole filozofii jak we Francji, a etykę mam na 9. lekcji, dzięki nim mam okazję czytać, że jestem gorszym obywatelem. Bronić agresją mogą nie tylko oni. A katolicy to nawet nie powinni ze względu na swoje przekonania, chyba, że tylko udają.

 

 

Nie ma czego żałować!

Przestań czytać "GW" i "Newsweek", to nie będziesz miał okazji do czucia się "gorszym obywatelem".

 

Te walenie minusami w jakiś sposób Cię zaspokaja?

 

edit. Daniel bdb. napisane! A Aidil nadal milczy ;]


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 05.09.2015 - 15:52

  • 1



#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel odpuść sobie.

 

Temat nie jest poświęcony Twoim fantazjom i pomówieniom kierowanym w moim kierunku. Nie rozumiesz tego?

 

Nie ignoruję nikogo i nie staram się nikogo obrażać jak z zapamiętaniem robisz to Ty. Jeśli przeoczyłam czyjś post postaram się to nadrobić.
Ile razy mam Ci powtarzać żebyś nie tworzył faktów i nie przypisywał mi tego co mnie nie dotyczy. Cały czas ponawiasz próby by przypisywać mi historie które mnie nie dotyczą.

Nie widzisz że staje się to nudne, nie czujesz tego?

 

Nie potrafisz skupić się na temacie? 


Użytkownik Aidil edytował ten post 05.09.2015 - 15:43

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych