Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jaki sposób Polska powinna przygotować się na przyjęcie nowej fali imigrantów.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
92 odpowiedzi w tym temacie

#46

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel odpuść sobie.

 

Temat nie jest poświęcony Twoim fantazjom i pomówieniom kierowanym w moim kierunku. Nie rozumiesz tego?

 

Nie ignoruję nikogo i nie staram się nikogo obrażać jak z zapamiętaniem robisz to Ty. Jeśli przeoczyłam czyjś post postaram się to nadrobić.
Ile razy mam Ci powtarzać żebyś nie tworzył faktów i nie przypisywał mi tego co mnie nie dotyczy. Cały czas ponawiasz próby by przypisywać mi historie które mnie nie dotyczą.

Nie widzisz że staje się to nudne, nie czujesz tego?

 

Nie potrafisz skupić się na temacie? 

Co Ty znowu bredzisz? D.B.Cooper TRZY razy wskazywał Ci post i prosił o komentarz, do tego pogrubioną czcionką i kolorem i Ty go trzy razy "przeoczyłaś"? Weź, chociaż nie kłam. Tak samo jak nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi pytaniami powyżej, gdyż mój post był po pierwsze jak najbardziej na temat, po drugie niczego ci nie przypisuje.


  • 1



#47

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Daniel odpuść sobie.

 

Temat nie jest poświęcony Twoim fantazjom i pomówieniom kierowanym w moim kierunku. Nie rozumiesz tego?

 

Nie ignoruję nikogo i nie staram się nikogo obrażać jak z zapamiętaniem robisz to Ty. Jeśli przeoczyłam czyjś post postaram się to nadrobić.
Ile razy mam Ci powtarzać żebyś nie tworzył faktów i nie przypisywał mi tego co mnie nie dotyczy. Cały czas ponawiasz próby by przypisywać mi historie które mnie nie dotyczą.

Nie widzisz że staje się to nudne, nie czujesz tego?

 

Nie potrafisz skupić się na temacie? 

Co Ty znowu bredzisz? D.B.Cooper TRZY razy wskazywał Ci post i prosił o komentarz, do tego pogrubioną czcionką i kolorem i Ty go trzy razy "przeoczyłaś"? Weź, chociaż nie kłam. Tak samo jak nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi pytaniami powyżej, gdyż mój post był po pierwsze jak najbardziej na temat, po drugie niczego ci nie przypisuje.

 

 

 

Jeśli napiszę że jesteś arogancki  to zapewne nie będziesz zaskoczony. O tym doskonale sam wiesz.


 

DBC   Od zawsze twierdziłam i nadal tak uważam że każda religia powinna być podrzędna państwu. Nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Nie uznaję dominacji jakiejkolwiek płci w związkach. I w tej kwestii również się nic nie zmieniło. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 05.09.2015 - 16:12

  • 0



#48

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdzieś czytałem, że uchodźców powinno się witać uroczystą mszą, i poczęstunkiem - wódką z wędzonym boczkiem na "zakąskę". Jak odmówią, albo się skrzywią - zawrócić...


  • 0



#49

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mówię imigrantom kategoryczne nie, i mam gdzieś humanitaryzm. Islam jest najgorszą religią. Ci "normalni" muzułmanie, którzy żyją normalnie, nie pałają nienawiścią do niewiernych itd., to tak naprawdę nie są już muzułmanie. Chcę żyć w normalnym miejscu, i nie poświęcę tego dla dobra imigrantów, nie wiem dlaczego miałbym to zrobić. Wszędzie gdzie są, po czasie, gdy już poczują się pewnie, narzucają swoje zachowania, np. nie będzie się dało ustawić choinki, no bo ich uraża. To i tak bardzo łagodny przykład. I tak jak nie jestem nacjonalistą czy narodowcem, to jeśli Polska będzie zalewana imigrantami, to poprę ich różne ostre działania. Pojawia się pogląd, że ta imigracja doprowadzi do wyłonienia się nowego Hitlera. Ja tego nie popieram, nie chcę by tak się stało, ale tak będzie. Wyjście jest - nie przyjmować imigrantów i zgodzić się na ich tragiczny los w imię wyższej wartości, jaką jest nasze dobro, dobro Polski. Polska nie miała kolonii i nie jest nic winna tamtej części świata. A nawet gdy jakiś kraj jest winny, to powinien zagłuszyć sumienie i wypiąć się na nich, dla własnego przetrwania. Po prostu nie wpuszczać i tyle.

 

Pojawia się dyskusja jeszcze, że aby uzyskać solidarność Unii, musimy być solidarni z nią. Unia nie obroni nas przed Rosją jakby co. Więc jak mam do wyboru: A) mieć imigrantów i być bezbronnym wobec Rosji, i B) nie mieć tu imigrantów i być bezbronnym wobec Rosji, to wolę opcję B.

 

Zaznaczam, że wciąż mam na myśli imigrantów muzułmańskich. Do Ukraińców itd., pomimo złej historii nic nie mam, bo oni potrafią żyć normalnie i dostosować się do obowiązujących praw. Podobnie chrześcijanie z Syrii itd. - ich integracja byłaby trudniejsza, ale nie wyznają islamu, który będzie im kazał narzucać swoje przekonania innym - i oni też są do zaakceptowania. Ja nie jestem dusigroszem, nie bolałoby mnie, że jakaś część PKB poszłaby na potrzebujące ofiary wojny. Ale w przypadku muzułmanów jest ogromne ryzyko, że te ofiary zechcą nas sobie podporządkować, gdy tylko poczują swoją siłę. I do tego NIE WOLNO dopuścić, a kto to zrobi jest zdrajcą, czy to Europy, czy Polski. Viktor Orban bardzo mądrze powiedział, że możemy być mniejszością na własnym kontynencie. Całe to polityczne tałatajstwo z UE nie dorasta Mu do pięt - a przecież nie mówi on czegoś bardzo odkrywczego!


  • 5

#50

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nikt nie przeczy że jest to problem i to poważny. 

 

Załóżmy że część krajów postawi na swoich granicach wysokie mury Czy w efekcie nie obróci się to przeciwko nim?

Załóżmy ze inne kraje nie wpuszczą ich na swoje terytorium a oni nadal będą stali na granicy kraju sąsiadującego z tym krajem? Co wtedy?


  • 0



#51

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nic. Ten kraj ma problem, bo ich wpuścił, a te kraje co postawiły mur nie mają, no bo imigranci nie wdarli się na ich terytorium. Problemem mogłoby być spowolnienie wymiany gospodarczej, ale wydaje mi się, że da się zrobić taką kontrolę, by tiry i pociągi z towarami przejeżdżały przez granicę, a imigranci nie. Byłoby to pewnie kosztowne, ale warto ponieść ten koszt.


  • 0

#52

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Załóżmy ze inne kraje nie wpuszczą ich na swoje terytorium a oni nadal będą stali na granicy kraju sąsiadującego z tym krajem? Co wtedy?

 

Dlaczego kraj, który pilnuje swoich granic ma się przejmować problemami tych, którzy nie pilnują swoich granic w ogóle?


  • 3



#53

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Załóżmy ze inne kraje nie wpuszczą ich na swoje terytorium a oni nadal będą stali na granicy kraju sąsiadującego z tym krajem? Co wtedy?

 

Dlaczego kraj, który pilnuje swoich granic ma się przejmować problemami tych, którzy nie pilnują swoich granic w ogóle?

 

 

Jest to sytuacja hipotetyczna. Jest kila możliwości i można je przeanalizować.

Przecież kraj na którego terytorium będą uchodźcy z czasem będzie niewydolny by trzymać przybyszów na swoim terytorium Mogą chcieć ruszyć dalej. Już raz opuścili swoje dotychczasowe terytorium. 
Zawsze wcześniej możemy zadać sobie pytanie jak się przed taką hipotetyczną sytuacją zabezpieczyć. Tym bardziej że jest ona bardzo realna.


Nic. Ten kraj ma problem, bo ich wpuścił, a te kraje co postawiły mur nie mają, no bo imigranci nie wdarli się na ich terytorium. Problemem mogłoby być spowolnienie wymiany gospodarczej, ale wydaje mi się, że da się zrobić taką kontrolę, by tiry i pociągi z towarami przejeżdżały przez granicę, a imigranci nie. Byłoby to pewnie kosztowne, ale warto ponieść ten koszt.

 

Nie zgodzę się z takim twierdzeniem. 
Nie powinniśmy się sami odizolowywać. Nie jesteśmy w Europie sami.  Powinniśmy się przygotować.

Nie uważam że stawianie murów coś nam pomoże.  Ma powstać izolacja nas od świata?
A co wyjazdami służbowymi, możliwością studiowania za granicą? Mamy zacząć żyć za murem? 


Użytkownik Aidil edytował ten post 05.09.2015 - 17:25

  • 0



#54

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i właśnie po to jest postawiony mur, by nie mogli ruszyć dalej. Oczywiście można by się dogadać i zrobić mur wokół całej Europy - wtedy sytuacja opisywana przez Ciebie nie będzie mogła mieć miejsca.


  • 0

#55

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież kraj na którego terytorium będą uchodźcy z czasem będzie niewydolny by trzymać przybyszów na swoim terytorium Mogą chcieć ruszyć dalej. Już raz opuścili swoje dotychczasowe terytorium.

 

O to to! tak się skończy trzymanie imigrantów u nas bo nie dość, że my na tym stracimy to jeszcze oni będą chcieli iść na zachód. A u Niemców/Francuzów skończy się tym, że stracą oni kontrole nad państwem i społeczeństwem arabskim u nich...

Postawienie jednego muru, może dać do myślenia reszcie i może w taki sposób reszta zmądrzeje co jest raczej mało możliwe.

Czy trudno zrozumieć że mur ma bronić tylko przed nie legalnym ruchem imigrantów? Przecież na drogach dalej będą przejścia przez, które normalni ludzie będą mogli przejść. W ogóle powinny wrócić przymusowe kontrole na granicach i osoby bez  danych dokumentów powinny być cofane do kraju pochodzenia.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 05.09.2015 - 17:29

  • 0



#56

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i właśnie po to jest postawiony mur, by nie mogli ruszyć dalej. Oczywiście można by się dogadać i zrobić mur wokół całej Europy - wtedy sytuacja opisywana przez Ciebie nie będzie mogła mieć miejsca.

 

Nie ma innych pomysłów?  Okopywanie i stawianie murów było dobre za czasów średniowiecznych. 
 


  • 0



#57

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za czasów średniowiecza liczono się z Polską dla mnie spoko. Jakie ty masz pomysły dotyczące imigrantów?


  • 0



#58

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za czasów średniowiecza liczono się z Polską dla mnie spoko. Jakie ty masz pomysły dotyczące imigrantów?

 

 

Z historii możemy czerpać inspirację do tego jak nie wpadać w zasadzki.

 

Znam ich historię, kulturę oraz ich religię podobnie zresztą jak większość z nas.  Nie akceptuję ich poglądów i stosunku do wielu spraw.

Nie znam języka. Są mi kulturowo i ideologicznie obcy. Tyle wiem. Wiem również że nie chcę aby zmienili ten kraj na wzór swojego.
 

Wiem również że obecna fala migracji nas ominie ponieważ ie jesteśmy jej celem. Możemy obserwować jak radzą sobie z tą sytuacją inne kraje. Mamy czas żeby opracować strategię jak sobie poradzić z następną dużo większą falą która będzie chciała się u nas zatrzymać.


Użytkownik Aidil edytował ten post 05.09.2015 - 17:57

  • 0



#59

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Możecie nie lubić Niezależnej, ale chodzi mi o film jaki akurat tam jest:

 

http://niezalezna.pl...szokujace-wideo

 

Widać, że np. ci z niebieskiego wagonu, to zachowywali się przyzwoicie, dzieci także nie nasiąkły jeszcze widać islamem i tym specyficznym skrzywieniem. A co wyprawia bydło z zielonego wagonu?


  • 0

#60

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://parezja.pl/im...j-wyspy-lesbos/

http://pikio.pl/wstr...li-gownm-pluli/

Taak. Jakoś nie uśmiecha mi się hodowla tego dziadostwa u nas. 


Użytkownik Mortalis edytował ten post 05.09.2015 - 18:45

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych