Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jaki sposób Polska powinna przygotować się na przyjęcie nowej fali imigrantów.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
92 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

OK, jeśli ktoś w tym temacie chciał znaleźć rozwiązanie tego problemu to jest takowe, ale tylko jedno, patrząc na to jak wygląda egzystencja muzułmanów w innych krajach i jak działa prawo w Polsce (oraz jak podpowiada zwykła ludzka logika w oparciu o to co już widzieliśmy i wiemy) - nie wpuszczać imigrantów do naszego kraju i pozwalać im iść dalej na zachód a najlepiej odsyłać ich do swoich krajów. Każde inne rozwiązania będą albo złe dla Polski albo złe dla całej Europy.

 

Wszyscy tak krytykują Victora Orbana i Węgry lub to co robią Cechy a przecież każdy w tym My powinniśmy robić dokładnie to samo. To jest smutne, że trzeba się posuwać do takich rzeczy aby utrzymać porządek ale niestety muzułmanie nie dają nam innego wyboru.


  • 1

#62

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niestety Unia może nam nakazać taką hodowlę, i to jest dowód, że straciliśmy suwerenność, bo wygląda na to, że nie będziemy mogli kontrolować, kto ma prawo przebywać na naszej ziemi... Tak czy siak ciekawe czasy. Pojawiły się też teorie, że ta migracja to sprawka NWO i ma jakiś głębszy cel. Ja do NWO podchodzę letnio - widzę różne ciemne rzeczy, ale bez przesady - a co Wy o tym sądzicie? Co miałoby na celu wywołanie takiej migracji? Islamiści chcą przejąć Europę - to logiczne. Ale kręgi decyzyjne UE?


  • 1

#63

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może chęć sprowokowania jakiegoś nowego konfliktu na naszych ziemiach? 

 

Przynajmniej dla mnie tak to wygląda, na przykład doniesienia o finansowaniu przemytników przez usa itp. 


Użytkownik Mortalis edytował ten post 05.09.2015 - 19:16

  • 0

#64

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

HPL w takim razie jakie masz propozycje. 

 

Po to ten temat założyłam żeby o tym rozmawiać i znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie. Podobnie jak wielu na tym forum chcę się bezpiecznie czuć i w domu i na ulicy. Nie nosić broni i nie musieć jej używać. Wystarczy mi że nauczyłam się strzelać do planszy. 

To że będziemy się zarzucać negatywnymi przykładami nie doprowadzi nas do dobrych rozwiązań. 

Od nas teraz zależy czy coś się zmieni czy skończy się tak jak u niektórych. 

 

 

Lidka, ja rozumiem Twoje podejście i sens tego tematu. Na chwilę obecną jedynym sensownym rozwiązaniem jest nie wpuszczanie żadnych uchodźców. Tak jak argumentowałem to wyżej, nie wiadomo tak naprawdę kogo zapraszamy do siebie. Ci, którym na rękę jest przyjmowanie uchodźców będą się zarzekali i obiecywali, że żaden terrorysta się nie przedostanie. Ale to puste frazesy, bo tak naprawdę nie są w stanie zapobiec temu, że jakaś ilość bojowników jednak do Europy dotrze, ba, ja uważam, że już tu są i już zaczynają swoje harce i przygotowania do ataków. 

 

Taką sytuację można porównać do kupna np. nowej konsoli, samochodu. Nie rzuca się na nie pierwszego dnia, bo pierwsze wersje są zawsze trefne, wychodzą błędy, na których ludzie się uczą. Możemy przełożyć to na poziom problemu uchodźców. Zobaczmy jak przyjmą ich inni, jak ci ludzie, którzy przekroczą różne granice będą się w danych państwach zachowywać. Czy nie będzie rozrób, awantur, kradzieży, rozbojów a w końcu jakiegoś zamachu/ów (tfu, odpukać).

 

Jeśli zobaczymy za rok, dwa, pięć, że jest ok, że da się nad nimi zapanować, że oni faktycznie nie chcą tutaj robić drugiej Syrii czy Państwa Islamskiego, to ok, przyjmiemy ich. Ale póki co, nie możemy pozwolić, żeby w każdym państwie, czy większości, powstały silne siatki terrorystyczne, po kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy młodych, zdrowych i silnych mężczyzn, ślepo zapatrzonych w swoich wodzów i gotowych na BUM! w każdej chwili i miejscu.

 

Łatwiej będzie zapanować na ewentualnymi problemami w jednym - dwóch państwach, niż w całej Europie. Jeśli damy się zmusić Merkel i Hollandowi do przyjęcia ilości muzułmanów, którzy forsują granice Europy, to będzie początek naszego końca. Jako kultury, jako narodów, jako wspólnoty i jako Europy.


  • 0



#65

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszyscy tak krytykują Victora Orbana i Węgry lub to co robią Cechy a przecież każdy w tym My powinniśmy robić dokładnie to samo. To jest smutne, że trzeba się posuwać do takich rzeczy aby utrzymać porządek ale niestety muzułmanie nie dają nam innego wyboru.

 

Prawdziwy jad i wiadro pomyj na Węgry i samych Węgrów wylał T. Lis i prof. Wojciech Sadurski.

Jeśli z jakichś dla mnie niewiadomych przyczyn wierzyliście temu typowi i oglądaliście jego wypociny nt. "polityki imigracyjnej", to może poniższe wpisy dadzą Wam nieco do myślenia.

 

Tomasz Lis i prof. Wojciech Sadurski przypuścili na portalu natemat.pl ostry atak na Węgry. I to nie tylko na na ich obecną politykę, lecz na same państwo węgierskie, Węgrów oraz ich wspaniałą kulturę. Powód? Działania rządu w Budapeszcie wobec imigrantów.

 

Co na temat Węgier i ich kultury ma do powiedzenia prof. Sadurski? Według niego to:

 

Małe, złośliwe państewko – przesiąknięte kompleksami i poczuciem żalu do całego świata (Trianon); tonące w toksycznej atmosferze połączenia smuty z agresywnością wobec słabych. Tłusta, niezdrowa kuchnia, marne wina, przereklamowana stolica z wdziękiem zapyziałych lat 1970-tych, marna muzyka – czy ktoś wytrzymał od początku do końca jeden utwór Zoltana Kodaly? No dobrze, Bartok, ale też kiczowaty. Jako peryferium europejskiego imperium, biedniejszy kuzyn Wiednia i Pragi, jako państwo Unii Europejskiej – powód do wstydu i zażenowania.

 

Dalej Sadurski, który na muzyce i winie zna się najwyraźniej tak jak na ortografii, ciągnie:

 

Orban buduje dziś mur od spodu, ale ponieważ kraik jest mały, miałbym propozycję, by pociągnął wzdłuż całej granicy. Tak odgrodzone od Europy Wegry niech zamienią się w jakiś skansen autorytaryzmu i złośliwości, gdzie będzie można zadumać się nad małością ludzkiego ducha, a potem skosztować gulaszu, zakąsić salami, i popić Tokajem. Ale w małych ilościach, bo szkodliwe dla zdrowia.

 

Wśród refleksji Lisa znalazła się i taka:
 

Nie unicestwiam sensu znanego powiedzenia, że bratankami są Polacy i Węgrzy. Otóż są. Węgrzy, na czele z ich władcą Orbanem, właśnie się kompromitują. My też. A pani Szydło mówi nawet, że Orban postępuje dobrze. Czyli mamy tu braterstwo świadome, a nie przypadkowe.

 

...

 

Co do Victora Orbana, to jak parę lat temu popieraliśmy tutaj jego politykę, to delikatnie mówiąc "lewa strona forum", cisnęła nam od faszystów. :P


  • 1



#66

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Po tym filmie łatwo można stwierdzić że większość imigrantów stanowią mężczyźni w kwiecie wieku, którzy uciekają ze swojego kraju opanowanego wojną. Po pierwsze: czy to nie jest dezercja? Czy mężczyzna który może walczyć o swoje ideały i prawa ucieka? Na pewno nie możemy powiedzieć tego o naszych przodkach. Po drugie - zastanawia mnie, dlaczego po wielu dowodach (jak np ten film który zalinkowałem wyżej, jak i wielu innych) na których ewidentnie widać, że muzułmanie nie chcą pomocy, tylko pragną czegoś innego - jest odgórny przymus od UE żeby im pomagać? Według mnie ktoś ma w tym cel, ktoś na tym zarobi. Czy są to wspomniani wcześniej żydzi, czy amerykanie, czy prezesi spółek globalnych, kosmici - to pozostaje tajemnicą, ale na pewno ja jak i wielu innych ludzi uważa że obecna sytuacja to absurd. Mi nikt nie daje nic za darmo, dlaczego ludziom z zupełnie innej części świata, obcych dla mnie, nawet nie moich rodaków ani nawet europejczyków mamy w ogóle coś dać? Nam wszakże należy się figa z makiem. Nemezis Europo, Imperium Romanum upadło w bardzo podobny sposób, czy historia się powtórzy? Ja nie zatwierdzam takiego stanu rzeczy. 


  • 3

#67

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak Szwajcarzy szykują się na przybycie imigrantów czyli pacyfikują tych, którzy chcą ich do państwa sprowadzić. Od zawsze mi się koncepcja tego państwa podobało jest praktycznie niezależne, a leży w środku Europu i Unii.

 

W sobotnie popołudnie w Szwajcarii doszło do starcia policji ze zwolennikami przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu. Policja otworzyła ogień do tłumu.

W pewnym momencie przesuwający się wolno ulicami Zurychu tłum starł się ze szwajcarską policją, która zaczęła strzelać do manifestujących gumowymi kulami.

https://youtu.be/-J0MsGNTTsE


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 05.09.2015 - 23:48

  • 3



#68

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osoby, które litują się nad losem biednych, nieszczęśliwych emigrantów, powinny się zastanowić, czy ich współczucie ma sens po przeczytaniu tej relacji świadka, Polaka, który w autokarze przekraczał granicę włosko-austriacką :

 

 

 

Półtorej godziny temu na granicy Włoch i Austrii na własne oczy widziałem ogromne zastępy imigrantów... Przy całej solidarności z ludźmi znajdującymi się w ciężkiej sytuacji życiowej muszę powiedzieć, że to co widziałem budzi grozę... Ta potężna masa ludzi - przepraszam, że to napiszę - ale to absolutna dzicz... Wulgaryzmy, rzucanie butelkami, głośne okrzyki "Chcemy do Niemiec" - czy Niemcy to obecnie jakiś raj? Widziałem jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar w którym się znajdowałem z grupą próbowano rozhuśtać? Rzucano w nas gównem, walili w drzwi żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę... Pytam się w jakim celu? Jak ta dzicz ma się zasymilować w Niemczech? Czułem się przez chwilę jak na wojnie... Naprawdę tym ludziom współczuję, ale gdyby dotarli do Polski - nie sądzę by otrzymali u nas jakiekolwiek zrozumienie... Staliśmy trzy godziny na granicy przez którą ostatecznie nie przejechaliśmy. Cała grupa w kordonie policji została przetransportowana z powrotem do Włoch. Autokar jest zmasakrowany, pomazany fekaliami, porysowany, wybite szyby. I to ma być pomysł na demografię? Te wielkie potężne zastępy dzikusów? Wśród nich właściwie nie było kobiet, nie było dzieci - w przeważającej większości byli to młodzi agresywni mężczyźni... Jeszcze wczoraj czytając newsy na wszystkich stronach internetowych podświadomie litowałem się, martwiłem ich losem a dzisiaj po tym co zobaczyłem zwyczajnie się boję a zarazem cieszę, że nie wybierają naszej ojczyzny jako celu swojej podróży. My Polacy zwyczajnie nie jesteśmy gotowi na przyjęcie tych ludzi - ani kulturowo, ani finansowo. Nie wiem czy ktokolwiek jest gotowy. Do UE kroczy patologia jakiej dotychczas nie mieliśmy okazji nigdy oglądać, I wybaczcie jeśli kogokolwiek obraziłem swoim wpisem... Dodam jeszcze, że podjechały auta z pomocą humanitarną - przede wszystkim jedzeniem i wodą a oni te auta zwyczajnie przewracali... Z megafonów Austryjacy nadawali komunikat, że jest zgoda by przeszli przez granicę - chcieli ich zarejestrować i puścić dalej - ale oni tych komunikatów nie rozumieli. Nic nie rozumieli. I to było w tym wszystkim największym horrorem... Na tych kilka tysięcy osób nikt nie rozumiał ani po włosku, ani po angielksu, ani po niemiecku, ani po rosyjsku, ani hiszpańsku... Liczyło się prawo pięści... Walczyli o zgodę na przejście dalej i tą zgodę mieli - ale nie rozumieli, że ją mają! W autokarze grupy francuskiej pootwierali luki bagażowe - wszystko co znajdowało się w środku w ciągu krótkiej chwili zostało rozkradzione, część rzeczy leżała na ziemi... Jeszcze nigdy w swoim krótkim życiu nie miałem okazji oglądać podobnych scen i mam poczucie, że to dopiero początek. Na koniec dodam, że warto pomagać, ale nie za wszelką cenę.

 

facebook.com/kamil.bulonis?fref=nf

 

http://www.kresy.pl/...-jednego-z-nich

 

Tzw. uchodźcy to pewna siebie dzicz, która wiedząc o swej bezkarności, już pokazuje swoją prawdziwą twarz. Szczerze mówiąc, współczuję Niemcom, bo to oni w niedługim już czasie zaznają "przyjemności" ich goszczenia.


  • 1



#69

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czwarty raz pojawia się ten sam cytowany tekst. Tak się kończy rozmowa o tym samym w kilku różnych tematach.


  • 0



#70

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie, że wybieramy między bezpieczeństwem a przesunięciem granic naszego człowieczeństwa. To wciąż są ludzie i tego człowieczeństwa odbierać im nie można. Jednakże, byłoby lekkomyślne zapominać się w tej pomocy humanitarnej aż do przesady. Przyjęcie uchodźców nie jest rozwiązaniem i nigdy nie będzie. Teoretycznie posiadamy moralny obowiązek pomocy, ale pomoc nie musi być jednoznaczna z przyjęciem ich do siebie. Ładnie to wygląda na papierze, kto ilu przyjął do swojego kraju, targowanie się humanitaryzmem i empatią. W praktyce jest to obcy kulturowo i sfrustrowany element, którego nie można lekceważyć i należy na niego uważać. Aczkolwiek, nie musi to iść z odbieraniem im resztek godności. Przyglądając się dyskusjom w grupach na fejsie dochodzę do wniosku, że podstawowym problemem jest niemożność rozróżnienia nienawiści od sprzeciwu. Przez obie strony. 

 

Przez ostatnie 30 lat liczba gwałtów w Szwecji wzrosła o 400% (zatrważające), gdzie ok 80% popełniających stanowią imigranci.  (Wbrew pozorom źródło lewackie), Asymilacja wygląda ładnie w Brukseli, ale w praktyce dzieli nas za wielka przepaść kulturowa. Zwłaszcza w traktowaniu kobiet.
 

Tzw. uchodźcy to pewna siebie dzicz

 

 

Duże i sfrustrowane grupy ludzi to zawsze dzicz.


  • 0



#71

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przez ostatnie 30 lat liczba gwałtów w Szwecji wzrosła o 400% (zatrważające), gdzie ok 80% popełniających stanowią imigranci.  (Wbrew pozorom źródło lewackie)

Widać, bo ładnie zakłamują. Rzeczywista liczba gwałtów wzrosła o niemal 1500% i Szwecja pod tym względem jest drugim najgorszym państwem świata. Ale i tak szacun, że zaniżyli tylko o nie bagatela 1000%. ;)


  • 2



#72

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak natknąłem się na podobną wzmiankę na stronie "Stop islamizacji Europy" więc z racji jej stronniczości uznałem owe pomiary za znacznie zawyżone, bo to świadczyłoby o tym, że przeszło połowa kobiet w Szwecji padło ofiarą gwałtu ze strony Muzułmanów. Ładne i trafiające do wyobraźni, ale wciąż nie bardzo. Zostańmy więc może przy 400% i zgodzie, że w dużej mierze Islam był i jest kulturą gwałtu. 


  • 0



#73

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 

A wcale się nie powinna przygotowywać. Polska nie zaoferuje imigrantom lepszego życia gdyż nie stać ją nawet na polepszenie życia Polaków. Imigranci może zechcą przez Polskę przejść, ale pójdą dalej. A my powinniśmy dołożyć wszelkich starań aby nikt ich nie zatrzymywał w drodze na zachód.

 

Pisałam o drugiej fali której już będziemy celem.  
Będziemy potrzebowali ludzi ponieważ jesteśmy krajem o bardzo małej liczbie urodzin,
Jesteśmy krajem który nie wyraża zgody na metodę in vitro, a przecież wiadomo że wielu mężczyzn ma problem z małą ilością silnych plemników. To dotyczy nie tylko panów w naszym kraju, 

Jesteśmy krajem szybko starzejącym się,

Dlatego jesteśmy skazani na przyjęcie innych na nasz teren. Musimy się do tego przygotować.

 

 

Oczywiście, najlepiej zwalić winę na mężczyzn. Owszem, nasze plemniki mogą być osłabione, ale to dlatego, że musimy ciężko harować albo siedzieć przed biurkami kilkanaście godzin dziennie. Gdybym mógł się opierdzielać jak ci uroczy ludzie z ciemną skórą i mieć za to płacone to mógłbym zapewnić moim jądrom odpowiednią wentylację. Niestety, albo jajka, albo praca.

I od razu uprzedzam, nie życzę sobie byś za moje podatki utrzymywała śniadego dzieciaka spłodzonego z imigrantem.


Użytkownik Moltenlair edytował ten post 06.09.2015 - 16:41

  • 6

#74

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szwecja w ostatnich latach poszerzyła definicję gwałtu. Są tam wliczane rzeczy, które u nas byłyby uznane za molestowanie. W przepisach wyróżnia się też "ofiary w szczególnej sytuacji" gdy za gwałt uznaje się przypadek, gdy ofiara nie broniła się i nie odmawiała, dlatego że bała się przewagi napastnika. Dodatkowo Szwecja inaczej zlicza gwałty - u nas bardziej liczy się ofiary a u nich akty. Jeśli doszło do gwałtu zbiorowego z udziałem 10 sprawców to u nas w statystyki wliczane jest jedno zdarzenie, w Szwecji w statystyki wlicza się dziesięć zdarzeń. Jeśli kobieta stwierdzi że mąż od kilku lat wymusza na niej seks, a robią to co tydzień, to w statystyki idzie 150-200 gwałtów.

 

Wystarczy zresztą porównać Szwecję z Danią, gdzie też mają bardzo dużo imigrantów a gwałtów w statystykach mają wielokrotnie mniej.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 06.09.2015 - 15:21

  • 2



#75

Songblade.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich.

Zawsze w pewien sposób obawiałem się dołączyć do jakiejkolwiek dyskusji na tym forum (które śledzę już w sumie od paru lat) ale czytając TEN temat zrodziło się we mnie jedno pytanie.

Wielu z Was przedstawia jakieś pomysły. Niektórzy chcą budować mury, inni przytaczają reakcje innych krajów i ich sposoby radzenia sobie z imigrantami. Jednakże ile z tych pomysłów jest realnych dla Polski? Jakie mamy realne szanse że nasz rząd nawet jeśli ich przyjmie, to wystosuje odpowiednie kroki, aby sytuacja w Francji, Anglii, gdziekolwiek gdzie jest źle się nie powtórzyła? A co ja, Wy jako obywatele państwa polskiego możemy realnie zrobić, wiedząc że ta fala szarańczy stanowi również realne zagrożenie?

Wykupienie połowy budowlanego z dostawą na granicę chyba mija się z celem.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych