Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieochrzczone dzieci idą prosto do nieba


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#46

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pod natchnieniem Ducha Świętego to mają czasem informacje papieże, i ogłaszają to potem ex-catedra (co bardzo rzadko ma miejsce). Więc nie przesadzać proszę.
  • 0

#47

tsode.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tzw Chrzest i Komunia Sw. to moim [?] zdaniem zakladanie dzieciom kajdanek astralnych.
Nie da sie tego przelozyc na krotkie slowa.I'm sorry.
Malo kto tego unika-bedac dzieckiem szanse zerowe.A dorosli?
W naszym "klimacie" [koscielnym] szanse raczej tez zerowe.
  • 0

#48

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja o ile będe miał dzieci, to nie ochrzcze ich... To może być wyłącznie ich decyzja, narazie żal mi tych dzieci które muszą się męczyć z tą utratą wolnej woli, rozumiem je, bo sam to przeżyłem, i jak sądze wszyscy tutaj.
  • 0



#49

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja o ile będe miał dzieci, to nie ochrzcze ich...

Coraz to większe farmazony walisz, założe się że do tego czasu zmienisz swój światopogląd i popatrzysz na niektóre sprawy z innego kąta...
  • 0

#50

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja wale farmazony ?? Może lepiej popatrz na swoje posty i dopiero wtedy zacznij oceniać innych... takie jest moje zdanie na twój temat.
  • 0



#51

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

narazie żal mi tych dzieci które muszą się męczyć z tą utratą wolnej woli, rozumiem je, bo sam to przeżyłem, i jak sądze wszyscy tutaj.


Ale uogulniasz.... A poza tym, o jaką utratę woli chodzi? Naprawdę sakrament chrztu tak Cię boli? Jeśli tak, to może do egzorcysty by się udać wypadało...
  • 0

#52

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. W którym miejscu Cię oceniłem ?
2. Nie bronie Ci mieć własnego zdania
3. NAJWAŻNIEJSZE, przesadzasz z tym nie ochrzczeniem swojego dziecka, może jeszcze powiesz że nakażesz mu nie chodzić do kościoła przyjąć komunie i inne sakramenty bo "kościól jest zły"
Teraz piszesz tak, za pare lat napiszesz inaczej
Pozatym nie będe się powtarzał bo już napisałem wyżej
  • 0

#53

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem co o tym myśleć, ale uważam, że jednak nawet papież nie ma takiej władzy i prawa, żeby decydować kto pójdzie do nieba a kto nie. To wszystko jest jakieś dziwne...
  • 0



#54

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja się muszę zgodzić z Wiesiem, a napewno w sporej części. Chrzest w wieku paru miesięcy własnie wygląda jak pewnego rodzaju kajdanki astralne(bardzo dobre określenie). O tym w co i czy będziemy wierzyć możemy decydować tylko kiedy jesteśmy świadomi tego wyboru. Tak mi się przynajmniej wydaje.
  • 0

#55

Kacpero.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

papież nie ma takiej władzy i prawa, żeby decydować kto pójdzie do nieba a kto nie

raczej ma..
„Szefo” dał mu taką władzę
„Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” (Mt 18,15-18).

O tym w co i czy będziemy wierzyć możemy decydować tylko kiedy jesteśmy świadomi tego wyboru

Chessman Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zgodzić się z tobą :papapa:
  • 0

#56

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

3. NAJWAŻNIEJSZE, przesadzasz z tym nie ochrzczeniem swojego dziecka, może jeszcze powiesz że nakażesz mu nie chodzić do kościoła przyjąć komunie i inne sakramenty bo "kościól jest zły"
Teraz piszesz tak, za pare lat napiszesz inaczej


ja nei mowie ze mu zakaze, ale uwazam ze najpierw musi troche pomyslec o tym czy chce byc chrzescijaninem, jesli tak to ja mu tego nie zakaze bo to jego decyzja
  • 0



#57

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ty jesteś z warszawy, ja bym się na śmieszność nie narażał tylko ochrzcił dziecko a dalej niech samo wybiera, tylko bez przesady.
  • 0

#58 Gość_diegonet

Gość_diegonet.
  • Tematów: 0

Napisano

o kurcze...
a jakby benedykt powiedzial idzcie sie utopcie bo tak trzeba poszlibyscie?? przeciez to jest tylko czlowiek taki sam jak kazdy inny. Caly kosciol to jedno wielkie klamstwo:
- niemoralnosc w "duchowienstwie"
- ingerowanie kleru w sprawy polityczne
- nie opieranie sie na Biblii!!!

Czy wy ludzie nie widzicie tego ze oni klamia w zywe oczy i chca tylko i wylacznie waszych pieniedzy. Biblia mowi o religii falszywej ze zostanie pod koniec tego systemu rzeczy zniszczona raz na zawsze (nie mowie tu tylko o katolicyznie)
  • 0

#59

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Papież Benedykt XVI ma tę zmianę zatwierdzić.


Jak kościół możę se wymnyślać takie rzeczy, Zakładając że całość religii chrześcijańskiej to prawda to na takei rzeczy ma wpływ tylko Bóg. I znowu pojawia się problem kościoła jako instytucji.

Caly kosciol to jedno wielkie klamstwo:
- niemoralnosc w "duchowienstwie"
- ingerowanie kleru w sprawy polityczne
- nie opieranie sie na Biblii!!!


Popieram!
  • 0

#60

1011.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh.. Rozumiem żę teraz nieochszczone dzieci idą do "zatoki dzieci" a jak, papiez zatwierdzi, żę idą do nieba, to pójdą do nieba. Hehe interesujące..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych