Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieochrzczone dzieci idą prosto do nieba


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#106

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedługo każdy po wpłaceniu składki na nową posadzkę w kościele,dostanie nalepeczkę.
Jeśli uzbierasz 30 nalepeczek,idziesz do nieba :)) :mrgreen: Ach,ten postęp.

Ja byłam chrzczona w wieku lat 9.Kilka dni przed Komunią Sw.
W sumie trochę się opierałam,ale skusiła mnie wizja rowera :ojej:
Zresztą,chyba by mnie te wszystkie nieletnie baranki boże zlinczowały.
A co do faktu,że tak późno byłam chrzczona,to nie raz nie dwa zostałam szatanem nazwana :>
  • 0

#107

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

OK. Koniec tej szydery!! Prosimy teraz tylko o rzeczowe posty ;)
  • 0

#108

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i jest w końcu rzeczowa decyzja. :>

- Międzynarodowa Komisja Teologiczna w od dawna oczekiwanym dokumencie podjęła decyzję o rezygnacji z koncepcji tak zwanego limbusu, czyli otchłani, do której, zgodnie z wielowiekową tradycją w Kościele katolickim, trafiają dusze dzieci zmarłych bez otrzymania chrztu.

Nieoficjalne informacje na temat tej decyzji, zaaprobowanej przez Benedykta XVI, napłynęły w piątek z Watykanu.

Przypomina się, że już w 1984 roku obecny papież, wówczas prefekt Kongregacji Nauki Wiary, opowiadał się za rezygnacją z tej koncepcji, argumentując, że "była to zawsze jedynie teologiczna hipoteza". Komisja pracowała nad tą zawiłą kwestią od 2004 roku, gdy kierował nią właśnie kardynał Joseph Ratzinger.

Z ujawnionych fragmentów dokumentu w tej sprawie wynika jasno, że teolodzy uznali, iż dusze dzieci, które umarły bez chrztu, idą do raju.

Według nieoficjalnych źródeł Benedykt XVI zaaprobował tekst i zgodził się na jego publikację.

Tekst liczy 41 stron i nosi tytuł: "Nadzieja na zbawienie dla dzieci, które umierają nieochrzczone".

Tak więc, podkreślają komentatorzy, papież ostatecznie przekreślił koncepcję, z którą nie zgadzał się jako teolog. Ansa pisze zaś: "Od dawna w Kościele nikt nie wierzył w limbus, a teraz pojęcie to zostało ostatecznie anulowane".

Ponadto zwraca się uwagę na to, że zajęcie stanowiska w tej sprawie było dla Kościoła nie tylko kwestią czysto teoretyczną, ale też pilną potrzebą ze względu na poważny problem duszpasterski. Rośnie bowiem liczba dzieci, które umierają bez chrztu, i to, jak się zauważa, zarówno dlatego, że ich rodzice nie są katolikami, jak i dlatego, że "dzieci padają ofiarami aborcji".

Pojęcie otchłani, czyli limbus puerorum, nigdy nie było dogmatem i nie zostało wymienione w Katechizmie Kościoła katolickiego z 1992 roku.

Członkowie Komisji Teologicznej, kierowanej obecnie przez prefekta Kongregacji Nauki Wiary kardynała Williama Levadę, stwierdzili z naciskiem, że "ludziom coraz trudniej zaakceptować to, że Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny, a jednocześnie pozbawia dzieci, które nie popełniły grzechów, wiecznego szczęścia".
http://fakty.interia...d68b?source=rss
  • 0



#109

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dawno się tak nie uśmiałem jak z tego w jaki sposób dyskusja o chrzcie dzieci może zmienić się w dyskusję o czepkach na basenie, po prostu pierwsza klasa :D

A wracając do tematu to KK po to kiedyś wprowadził coś takiego żeby ludzie jak najwcześniej chrzcili dzieci a nie zwlekali i tym samym stwarzali możliwość,ze nigdy nie dołącza do jedynie słusznego kościoła.

Bóg mam nadzieje miał to w ... nosie i sam decydował kto ma iść do raju.

Zawsze mnie zastanawiało co według KK dzieje się np z ludźmi, którzy nigdy nie słyszeli o chrześcijaństwie, żyli zgodnie ze swoim sumieniem, nikomu nie szkodzili? Czy oni i tak nie mają szansy dostać się do raju bo nie zostali ochrzczeni? Bo nie przyjęli komunii ani bierzmowania itd?
  • 0

#110

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie bylem chrzczony.
Wg moich starych, chrzest bierze sie jak sie jest juz duzym, i wtedy kiedy sie tego chce, na przypieczetowanie przymeirza z Bogiem itd :D
I tylko przez zanuzenie, tak jak robil to Jan C. :D

A tak po za tym to wszystkei katechizmy sa tylko teoriami, zostaly dodane do bibli przez katolikow :P
  • 0

#111 Gość_Rania

Gość_Rania.
  • Tematów: 0

Napisano

I chora jest ta otchłań do której niby miałyby trafia nieochrzczone dzieci i jeszcze ta nazwa "Zatoka Dzieci" brzmi jak tytuł horroru. Gdy takie teorie są głoszone nie dziwne że ludzie przestają wierzyc w Boga :o
  • 0

#112

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

KK się ośmiesza, każdy świadomy człowiek słysząc takie historie, że niby papież likwiduje "Otchłań" i wrzuca dzieci do "Nieba" uświadamia sobie, jaki to kit i bzdura. Czym niby jest papież, BOGIEM? Że może decydować gdzie kto idzie, i zmieniać zasady przechodzenia do "Nieba"/"Piekła" i likwidować jakieś "Otchłanie" i inne cuda? Żałosne, KK niech się samo rozwiąże bo już po prostu ŻAL na to patrzeć.
  • 0

#113

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak Jasiek jest taki cwaniak to niech Pieklo zlikiwduje, iwszyscy bedziemy zbawieni :D
  • 0

#114

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobra, emocje opadły więc zamykam temacik do odwołania...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych