Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieochrzczone dzieci idą prosto do nieba


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#16

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Paranoja--> Mylisz pojęcia. My po prostu niektóre rzeczy nie do końca poprawnie interpretujemy albo rozumiemy. "Ustawy" o tym co w Niebie to nie dla Boga dyrektywa, ale wskazówka dla nas.

Legalize-->

Niestety nasz "miłosierny" Bóg ma taki kaprys, że bez wyrobionej wizytówki jakim jest rytuał chrztu nikogo nie zamierza wpuszczać do swojego Królestwa Niebieskiego,


Widzę, że mało wiesz, ale wydaje Ci się, że znasz Boskie zamysły. Ciekawe.
Od razu powiem, że mylisz się całkiem, i to kto ostatecznie wejdzie do Nieba zależy od Boga i będzie wiele zdziwień przy Bramie Piotrowej.

Co do grzechu pierworodnego, to chyba nie zrozumiałeś po prostu mojej wypowiedzi.
  • 0

#17

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

KK ma swój wewnętrzny,wyimaginowany świat,który próbuje na siłę narzucić ludziom.
Ale ta "otchłań" to już przegięcie na maxa.
Dziecko,które kończy 5 lat już nie uwierzy w takie brednie.Nie mówiąc już o dorosłych.
Paranoja.
KK na czele z Benkiem 16 długo nie pociągnie.
  • 0



#18

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Indoctrine, to ty mnie nie rozumiesz...Ja poprostu szydze i ironizuje. Doskonale wiem na czym polega wiara czym jest Biblia a jaka jest rola biskupów i samego papieża... Przeczytałem na ten temat sporo gdyż wiara od dziecka zawsze mnie interesowała a wszczególności mechanizmy KK. Tobie się tylko tak wydaje, że nie rozumie bo ty poprostu nie badasz tego do czego ja pije ;)
  • 0

#19

atwa.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kolejny dowod na to ze ta religia jest chora......
  • 0

#20

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mylicie się, mylicie:) Kościół jeszcze długo będzie istniał. Weźmy taki islam, jest 100 razy bardziej zacofany, a nadal ma się dobrze.
Kościół się zmienia, co oczywiście zaliczam na plus. Tak jak zmieniały się formy rządów w państwach, tak i katolicyzm nie może być wiecznie w epoce średniowiecza:)
  • 0

#21

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wg przepowiedni Chrześcijaństwo upadnie w czasie kadencji następnego papierza, ostatniego papierza... Nie wiem czy to się sprawdzi, ale co do jednego jestem przekonany- KK upadnie bardzo szybko mówiąc takie, no offence, bzdury :]
  • 0

#22

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja poprostu szydze i ironizuje.


Dziękuję za wyjaśnienie, nie mam o czym rozmawiac w takim razie.
Nawiasem mówiąc, to szydzenie z czegoś co dla kogoś jest ważnr, to mało konstruktywny sposób konwersacji (pamiętam jak się oburzałeś jak ludzie ironizowali i się podśmiewali z Lucynki i jej Samuela).
  • 0

#23

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Indoctrine, ale czy ty nie widzisz tego besensu nad obradami zwykłych ludzi którzy mają "decydować" kto pójdzie do nieba, kto do piekła, a kto do otchłani? Tak jak wszelkie inne ustalanie zasad, które nie zależą od nas!...

PS. Fajna dyskusja na ten temat toczy się też tutaj: http://forum.pclab.p...howtopic=126385
  • 0

#24

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aaaa.. eeeee... tego... ja się chciałem zapytać czy dzieci które umarły przed wejściem tego kościelnego kanonu też pójdą do nieba czy też zostaną w "zatoce dzieci" forever.
:P
  • 0

#25

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja poprostu szydze i ironizuje.


Dziękuję za wyjaśnienie, nie mam o czym rozmawiac w takim razie.
Nawiasem mówiąc, to szydzenie z czegoś co dla kogoś jest ważnr, to mało konstruktywny sposób konwersacji (pamiętam jak się oburzałeś jak ludzie ironizowali i się podśmiewali z Lucynki i jej Samuela).

Wybacz ale szydząc i ironizując nie używałem obraźliwych słów. Wyraziłem w odpowiedni sposób swoje zdanie, a do odmiennego zdania mam prawo... Nie musze pochwalać ani kochać KK za to co robi... Jesli masz ochote co tak naprawde mam do powiedzenia to poczytaj sobie tematy na forum...
  • 0

#26

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chessmann--> Ale to przecież nie ludzie decydują. My staramy się to sobie wyklarować jedynie.

Pandemia--> Raczej chodzi o to, że byliśmy niejako w błędzie co się z nimi działo. Decyzje kto gdzie pójdzie należą do Boga.

Legalize--> Szydzenie jest szydzeniem, bez znaczenia czy używa się brzydkich słów czy nie. Jeśli uważasz, że można dalej spokojnie sobie szydzić z Kościoła, to nie mam po co dyskutować. Wracaj do swojej Lucynki i Samuelcia.
  • 0

#27

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Klarowanie ok, ale po pierwsze doktryny z definicji są pewnymi zasadami, a po drugie, każdy powinien sam analizować wiedzę i dochodzić do własnych wniosków.
  • 0

#28

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Akurat Limbus to nie żaden dogmat, więc może podlegać modyfikacjom.
I nie każdy powinien interpretować za bardzo, bo pojawiają się kwiatki nawet takie, że ludzie uważają, że Jezus był kosmitą...
  • 0

#29

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Raczej chodzi o to, że byliśmy niejako w błędzie co się z nimi działo. Decyzje kto gdzie pójdzie należą do Boga.

Indoctrine, ty nie musisz tłumaczyć do kogo nalezy decyzja bo każde dziecko o tym wie, że Bóg wie najlepiej... Paranoja tkwi w systemie wiary i KK... Tyle razy o tym rozmawialiśmy a jak masz najświeższy przykład czarnego na białym to ty doszukujesz się zielonego...
  • 0

#30

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ależ Ingusia... Pomyliłaś autora słów :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych