Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieochrzczone dzieci idą prosto do nieba


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 replies to this topic

#61

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

3. NAJWAŻNIEJSZE, przesadzasz z tym nie ochrzczeniem swojego dziecka, może jeszcze powiesz że nakażesz mu nie chodzić do kościoła przyjąć komunie i inne sakramenty bo "kościól jest zły"

nie, to poprostu bedzie wybor mojego dziecka.
sam najchetniej nie chodzilbym na religie bo to stracone 45 minut w ktorych moglbym zamiast sluchac arcyciekawych rzeczy o czlowieku i grzechach, pograc na kompie, zjesc cos, odpoczac, poogladac tv, pomoc dziadkom w czyms, posprzatac. cos pozyteczniejszego :)
  • 0

#62

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja chodzę na religię, bo w końcu religia jest fajna. Siedzi sobie pare osób w salce pani rzuca temat i wypowiadają się dwie grupki "Chrześcijan" i innowierców, zgadnijcie gdzie jestem ja. Tematy trafiają się dość ciekawe, ale jakbym ja zarzucił jakimś to bym miał pewnie ostrą polewę z tego co mówią "chrześcijanie".
  • 0



#63

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Grupka innowierców? Niesamowite, w moich okolicach to zupełnie nie do pomyślenia :) . Ja tam już dawno zrezygnowałem z religii w szkole, przez co tylko ja nie uczęszczałem na te zajęcia - szkoda czasu i nerwów :) .
  • 0

#64

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No wiesz tzn. my jesteśmy Chrześcijanami na papierku :P Ale poglądy mamy inne niż powinniśmy. Ja na ten przykład cicho siedzę ze swoim New Age :D

Ogólnie to zgadzam się z jednym... że na religii powinniśmy poznawać inne religie i porównywać je do siebie, a także sprawdzić w której byłoby nam najlepiej. Ja mówię buddyzm, albo bliżej mnie od razu New Age :P
  • 0



#65

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Siedzi sobie pare osób w salce pani rzuca temat i wypowiadają się dwie grupki "Chrześcijan" i innowierców,

Podobny scenariusz u mnie tylko że jak cos powiem, coś co daje do myslenia tym jak to nazywam oazówka to od razu teksty: oj cicho, wez sie zamknij. A poza tym nie poruszam ostrych tematów bo ksiądz, który mnie uczy jest bardzo nerwowy i surowy. Niestety.
  • 0

#66

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ciekawą teorię dot. chrztu przedstawiała kiedyś tu betula-nana ;) w uproszczeniu chodziło o to że te trzy rytuały (chrzest, bierzmowanie, ostatnie namaszczenie) służą do pieczętowania duszy :P

co do religii w szkole, to ja zazwyczaj na niej czytam komiksy/książki bo mam tak myślącą klasę, że pogadać nawet z bratem (mamy zakonnika) się nie da...
  • 0

#67

SP-TBZ.
  • Postów: 88
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widze ze czegos nie rozumiecie - moze i nie wszyscy. Pojawialy sie wypowiedzi osob ktore sa dorosle i nieochrzczone ktore albo sa ateistami albo costam innego. Musze te osoby zmartwic :)
Chodzi tutaj o dzieci male :) ktore nie zdazyly zostac ochrzczone z jakiegos powodu i spotkala ich smierc. Wiec radze sie nie ludzic ta mysla drodzy nieochrzczeni koledzy ;)
  • 0

#68

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czego tu się bać? Straszaka kościoła? Gdy ktoś nie jest ochrzczony, nie musi wierzyć w piekło. KK nie posiada prawdy absolutnej o życiu po śmierci, raczej wymyślili niektóre rzeczy na własne potrzeby.
  • 0

#69

Ktoś.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Noworodek który umarł trafia do nieba bo nie ma w nim grzechu .
  • 0

#70 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

że na religii powinniśmy poznawać inne religie i porównywać je do siebie,

???A w jakiż to sposób? Oczekujesz od katolickiego księdza wypowiedzi o innych religiach? Porównań? Chyba sobie żartujesz.
Religia jest przedmiotem traktującym o wierze katolickiej.
Chrzest nie czyni nas lepszymi, przed niczym nie chroni, niczego nie gładzi. A nie gładzi, ponieważ nie ma czegoś takiego jak grzech pierworodny.
  • 0

#71

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chrzest nie czyni nas lepszymi, przed niczym nie chroni, niczego nie gładzi. A nie gładzi, ponieważ nie ma czegoś takiego jak grzech pierworodny.

A skąd wiesz...? :)
  • 0

#72

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak już jesteśmy przy grzechu pierworodnym to powiem tylko, że co za Bóg karzę nas wszystkich, za grzechy innych ludzi? Dlaczego ja mam cierpieć, za to że ktoś coś złego zrobił? Nawet ludzie są bardziej miłosierni.
  • 0

#73 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

"Grzech pierworodny" wymyślił św. Augustyn. A kiedy go wymyślił ochrzcił się. :)

A skąd wiesz...?

Wiem to z książek, w których - w szczególnie złośliwy sposób - ukryła się wiedza, mój drogi. :) ;)
  • 0

#74

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Noworodek który umarł trafia do nieba bo nie ma w nim grzechu .


A słyszałeś o czymś takim, jak grzech pierworodny ??

Nie no spoko, ja wiem że nie ma większości tego, o czym mówią w KK, ale lubię się pośmiać czasem, z tego jak Chrześcijanie sami siebie zaprzeczają :mrgreen:

Chrzest nie czyni nas lepszymi, przed niczym nie chroni,


No nie chroni, ale zamyka nas w pewnym stopniu na astral, gdyby nie to i skażenie cywilizacją, to bylibyśmy dużo lepsi.

Berith, to jest Bóg starotestamentowy. Pamiętaj, co powiedział Bóg "tych którzy mnie chwalą będę błogosławił do 3/4 pokolenia, ale ci którzy ode mnie się odwrócą ukarzę, do 1000 pokolenia." Coś w tym stylu, nie pamiętam słowo w słowo.
  • 0



#75 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

A słyszałeś o czymś takim, jak grzech pierworodny ??

Historia opisana w Starym Testamencie nie miała nigdy miejsca.
Jezus nigdy nie mówił o grzechu pierworodnym, mówił za to o grzechu świata, czyli o tym, że człowiek z natury jest po prostu nieposłuszny. Bóg nie jest potworem i nie mógł by ukarać za coś, co popełniane jest od zarania ludzkości i jest elementem jej codzienności.
Kościół Katolicki juz od dawna nie wymaga tego konkretnie jednostkowego grzechu - jako grzechu pierworodnego - ponieważ nie wierzy, że człowiek pochodzi od jednej pary ludzkiej zamieszkałej w Raju. Zresztą motyw budowy miasta przez jednego z synów Adama mówi, ze ludzkość w owych czasach była już dość liczna i nie była rodziną Adama, w przeciwnym razie, nie budowano by miasta dla kilkunastu osób.
Szkoda, że Kościół w Polsce nie ma zaufania do intelektu swoich wiernych i skrzętnie ukrywa te, oraz inne fakty pozwalając, by dorośli ludzie wierzyli w Raj, pierwszych i rodziców, oraz wiele, wiele innych bajeczek.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych