Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eurowizja coraz bardziej kontrowersyjna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#76 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Widać "Tak czy Nie" wyszedł Agnieszce Gozdyrze bo przeszła na właściwą stronę mocy. Oto cycat z jej facebookowego wpisu:

 

"Eurowizję wygrał przebrany za panią pan z brodą, ucharakteryzowany na kogoś w rodzaju drag queen.
Nie umiem tego skomentować, albowiem nie rozumiem, co widzę.
Konczita Kiełbasa spłakał(a)? się rzewnie i ja chyba też zapłaczę.
Brody z wielu powodów nie zapuszczę.

Natomiast po długich dyskusjach przychylam się do opinii, że pan(i) Konczita absolutnie cudownie wyczuła naturę Europejczyków z zachodniej części naszego uroczego kontynentu i wyczaiła, że aby udowodnić sobie, jak bardzo są tolerancyjni, zagłosują na największe dziwo, jak im się objawi na owej imprezie. I za owo marketingowo-psychologiczne podejście cześć jej i chwała. A kto głosował ten trąba. Dziękuję za uwagę."

 

Oczywiście pozostawiła pewne pozory ale wydźwięk oczywisty :)



#77

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wolność kulturowa ma się nijak do upadku imperiów. Imperium potrzebuje silnej centralnej władzy. Jeśli jej nie ma to następuje efekt rozsadzania przez grupy wpływu i możnych na tyle silnych że mogą wpływać na sytuacje kraju.

Kiedy Polska była silniejsza? Za czasów wielkiej tolerancji religijnej, witającej Żydów, Husytów i Braci Polskich? Czy może pod koniec jej istnienia kiedy zakony jezuitów wcisnęły do głów szlachty katolicką propagandę, zaściankowość, nietolerancje i mesjanizm?





#78

ComeBack2.0.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mi też jest szkoda tych Rosjanek, piękne dziewczyny i całkiem fajna piosenka, ale cóż...wina leży po stronie ich super władcy, dzięki któremu praktycznie nikt z zachodu nie zagłosował na Rosję. Lupus28 nie da się czasami niestety odgrodzić polityki od sportu czy muzyki, a tym bardziej gdy chodzi o wojnę. Wystarczy sobie przypomnieć jak Polacy "kochali" np Svena Hannawalda, albo jak bardzo zawsze kibicowaliśmy Niemcom w piłce nożnej. ;)

Wyniki teległosowania(miejsce Polski w danym kraju):

Anglia – 1
Ukraina – 1
Irlandia – 1
Norwegia – 1
Islandia – 2
Holandia – 2
Austria – 3
Macedonia – 3
Francja – 3
Niemcy – 3
Włochy – 3
Szwecja – 3
Belgia – 4
Litwa – 4
Białoruś – 5
Grecja – 5
Hiszpania – 6
Węgry – 7
Szwajcaria – 7
Mołdawia – 8
Malta – 9
Dania – 10
Łotwa – 10
Izrael – 11
Czarnogóra – 11
Finlandia – 11
Armenia – 11
Azerbejdżan – 12
Gruzja – 12
Rosja – 13
Słowenia – 14
Portugalia – 16
Estonia – 17
Rumunia – 21

Jak więc widać, Nasza piosenka zrobiła furorę wśród mieszkańców Europy. Tylko 11 państw nie przyznało Nam żadnego punktu, ale chyba nikt nie jest zaskoczony tym kto Nam tych punktów nie przyznał ;) Jedynie dziwi mnie słabe miejsce od Słowaków.

Moglbym dostac jakies zrodlo tych wynikow, ktore podales?



#79

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

mjr Tsu już chyba podawał: http://www.eurovisio...t=1893&voter=AL





#80

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Mi też jest szkoda tych Rosjanek, piękne dziewczyny i całkiem fajna piosenka, ale cóż...wina leży po stronie ich super władcy, dzięki któremu praktycznie nikt z zachodu nie zagłosował na Rosję. Lupus28 nie da się czasami niestety odgrodzić polityki od sportu czy muzyki, a tym bardziej gdy chodzi o wojnę. Wystarczy sobie przypomnieć jak Polacy "kochali" np Svena Hannawalda, albo jak bardzo zawsze kibicowaliśmy Niemcom w piłce nożnej. ;)

Wyniki teległosowania(miejsce Polski w danym kraju):

Anglia – 1
Ukraina – 1
Irlandia – 1
Norwegia – 1
Islandia – 2
Holandia – 2
Austria – 3
Macedonia – 3
Francja – 3
Niemcy – 3
Włochy – 3
Szwecja – 3
Belgia – 4
Litwa – 4
Białoruś – 5
Grecja – 5
Hiszpania – 6
Węgry – 7
Szwajcaria – 7
Mołdawia – 8
Malta – 9
Dania – 10
Łotwa – 10
Izrael – 11
Czarnogóra – 11
Finlandia – 11
Armenia – 11
Azerbejdżan – 12
Gruzja – 12
Rosja – 13
Słowenia – 14
Portugalia – 16
Estonia – 17
Rumunia – 21

Jak więc widać, Nasza piosenka zrobiła furorę wśród mieszkańców Europy. Tylko 11 państw nie przyznało Nam żadnego punktu, ale chyba nikt nie jest zaskoczony tym kto Nam tych punktów nie przyznał ;) Jedynie dziwi mnie słabe miejsce od Słowaków.

Moglbym dostac jakies zrodlo tych wynikow, ktore podales?

 

To niestety prawda.Oto oficjalna strona Eurowizji gdzie są wyniki jury,teległosowania również.

http://www.eurovisio...t=1893&voter=SE

 

 

 


Użytkownik Padael edytował ten post 11.05.2014 - 14:58




#81

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie wspomnę już o poziomie naszych reprezentantów, których już na szczeblu eliminacyjnym w kraju mało kto zna. Są to "artyści" bez żadnej wyrazistości i talentu, a utwory są delikatnie mówiąc słabe i tandetne.

 

Nie zgodzę się. 40 mln wyświetleń ma piosenka "My Słowianie" ," polubienia" tej piosenki są na wysokim poziomie. Angielska wersja faktycznie nie przypadła do gustu ale polska za to już tak.Moim zdaniem  pokazaliśmy unikatowość, nawiązanie do kultury słowiańskiej, piękno naszych kobiet, w wersji angielskiej na Eurowizji nawiązanie do dobrego jedzenie i zachęta do odwiedzin kraju. Cleo jako artystka dla mnie ma fajny głos, takie głosy jak Cochita czy jak jej tam słyszałem setki na MTV czy na innych kanałach, takiego głosu jak Cleo nie.

 

Co do samego występu, wszyscy ubierali się w jakieś futurystyczno-modne stroje albo sztampowe do bólu kamizelki i białe koszule. Ponownie setki takich zespołów , stroi i piosenek o nadziei, miłości czy "o sobie" , pełno takich nagrań na kanałach muzycznych....no ile można? 

 

Ja byłem przeciwny wystąpieniu Cleo na Eurowizji ale...zmieniłem zdanie o 180 stopni po jej występie. Motyw z flagą polski którą trzymała w ręku był rewelacyjny, NIKT tego nie miał. Cleo w ten sposób pokazała że jako polacy jesteśmy dumni z swojego państwa, to że modelki były ubrane tak a nie inaczej to dla mnie był dobry chwyt :) Każdy lubi kobiece piękno nie zaprzeczycie temu.

 

Ja jestem zadowolony z występu naszych rodaków.

 

Co do Conchity to gdy patrzyłem że tyle głosów na nią oddają byłem zły. Normalnie byłem zły. Moim zdaniem wygrała kontrowersja a nie występ.

 

 

Z wszystkim co napisałeś się zgadzam, ale jak widać "po Europie" to jednak na dzień dzisiejszy większym zboczeniem i obrzydlistwem jest pokazanie walorów pięknych kobiet niż pokazanie kobietofaceta w sukience i z brodą. Nadzieja w zwykłych ludziach, którzy super bawili się przy Naszym utworze, bo co by nie mówić - wpada w ucho i chcę się tańczyć, a rządzący już dawno upadli na głowę.

Jak przeważnie nie interesują mnie takie rzeczy to wczoraj tak samo jak Ty, byłem po prostu mega wkurzony i miałem ochotę coś rozwalić, bo nie mogłem patrzeć na to co wyczynia Europa.

@Comeback2.0 - koledzy już podali link.





#82

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

nie mogłem patrzeć na to co wyczynia Europa.

 

Chyba 40 lat temu.  :szczerb:

 

 

A kobiety z brodą były modne już w cyrkach kilkaset lat temu.





#83

KubinToJa.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bengalski
Bęgowski AKA Grodzka. Bengalski jest tygrys.
A co do kobiety z brodą w cyrku: no wiec właśnie, miejsce kobiety z brodą jest w cyrku. Jeśli chce dziwactwem cos osiągnąć m niech zgłosi się do cyrku, nie do konkursu piosenki.

#84

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko, że taka kobieta występowała w cyrku i była jako ciekawostka i dla żartu i tu się kończyła jej rola, a poza tym bardzo często tacy ludzie byli wyśmiewani i prześladowani. A dziś takie coś wygrywa konkurs piosenki Europejskiej, cała gawiedź jej przyklaskuje i cieszy się razem z nią, a w dodatku nie możesz powiedzieć o niej złego słowa, bo jesteś rasistą i kij wie kim jeszcze.

Ta tolerancja nas zniszczy...to Europejska zaraz XXI wieku, granice dobrego smaku już dawno zostały przekroczone.





#85

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chce się tylko rzygać... Uważam, że to była zaplanowana manipulacja, i jakby nie głosowali ludzie SMS-ami i tak by wygrał facet udający kobietę "Konczitę". Kiedy Polska pokazała normalne dziewczyny i, owszem, seks - to skandal, aj-waj bo seksizm. A jak występuje taki Konczita to wszystko jest OK. Po prostu Eurowizja dostała zadanie pokazać jak bardzo Europa kocha pederastów i różne inne dewiacje.

 

A piosenka Rosjanek nawet mi się podobała, ale słusznie buczano. To nie jest tak, że zły Putin i biedni Rosjanie. Ponad 80% Rosjan go popiera, zwłaszcza po zajęciu Krymu, wywołuje to w nich euforię. Więc niech się nie dziwią i nie płaczą. Broniłem Rosji nawet tutaj, jak najeżdżano na igrzyska olimpijskie, ale tuż po nich pokazali co potrafią.



#86

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeśli chce dziwactwem cos osiągnąć m niech zgłosi się do cyrku, nie do konkursu piosenki.

 

A czym jest Eurowizja? :> Przecież tam zawsze wybierają największych dziwaków. Od nas pojechał kiedyś czerwonowłosy. A kilka lat temu był Lordi przebrany za Uruk Haie :D

 

 

a w dodatku nie możesz powiedzieć o niej złego słowa, bo jesteś rasistą i kij wie kim jeszcze.

 

Przecież pół internetu jedzie ostro.  :szczerb:





#87

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo w internecie jeszcze jako-tako możesz napisać co myślisz, ale weź powiedz publicznie coś na ten temat, a najlepiej na tym konkursie tam, to by Cię skuli i wynieśli, a na drugi dzień byś stał przed trybunałem.





#88

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś "Baba z Brodą" była atrakcją obwoźnych cyrków obok Linoskoczków i połykaczy ognia. Dziś mamy epokę "przesadyzmu stosowanego" i nawet cyrk przerósł swą formą zawartość którą prezentuje. Nie miejmy złudzeń. Eurowizja jest takim potworkiem, spuścizną poprzedniej epoki. Interwizja umarła śmiercią naturalną, a teraz czas na Eurowizję.  W tym konkursie muzyka przestała mieć znaczenie już dawno temu.





#89

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W tym konkursie muzyka przestała mieć znaczenie już dawno temu.

Nie przesadzajmy. Nie można powiedzieć, że austriacka piosenka była słaba i że Wurst nie potrafi śpiewać. Radziłbym zwracać uwagę właśnie na muzykę, a nie na wygląd. Nie mówię, że kontrowersyjny wizerunek nie miał w tym zwycięstwie udziału, ale gdyby śpiewał to ktoś inny, to jestem pewny, że też byłoby wysoko. No ale jeśli tak przeszkadza wam ta Austria, to idziemy dalej.

2. miejsce - Holandia - genialny utwór, miałem nadzieję, że wygra. Nie udało się, ale 2. miejsce to też świetny wynik.

Potem na 3. miejscu Szwecja - też bardzo dobra piosenka, od początku typowana na faworyta.

Jeszcze dalej Armenia - kawałek nie w moich klimatach, ale nie można powiedzieć, że jest zły czy banalny.

W takim razie skoro muzyka już się na Eurowizji nie liczy, to co zdecydowało o wysokich pozycjach tych trzech wymienionych przeze mnie państw?


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 11.05.2014 - 19:12




#90

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z początku myślałem że ten wurst to typowy trans ale teraz wiadomo że to facet przebrany za kobietę. Tak poza tym to on nawet wygląda bardziej jak kobieta niż Grodzka po zmianie płci.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 11.05.2014 - 20:05





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych