Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jerzy Owsiak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chcesz aby takie krucjaty nie powstawały, to radzę napisać artykuł w 100% obiektwny

Czasem wystarczy czytać ze zrozumieniem - artykuł nie jest mojego autorstwa. Jednocześnie wyraziłem chęć ujrzenia takiej krucjaty, nie przeciwnie.
  • 1



#17

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli chcesz aby takie krucjaty nie powstawały, to radzę napisać artykuł w 100% obiektwny

Czasem wystarczy czytać ze zrozumieniem - artykuł nie jest mojego autorstwa. Jednocześnie wyraziłem chęć ujrzenia takiej krucjaty, nie przeciwnie.


Mój błąd. Ale tak czy siak, osoba, która napisała ten artykuł była ukierunkowana bardzo subiektywnie. W zasadzie w ogóle jej nie zależało, aby spojrzeć obiektywnie na całą sprawę.

Generalnie zawsze trzeba patrzeć na skalę i rzeczywistość w jakiej liczby występują. Nie jestem osobą upartą w poglądach, jeśli ktoś mi tylko przedstawi rzetelne fakty, a nie krzykliwe subiektywne opinie. Dla przykładu: Ostatni w TV pojawiło się porównanie zarobków polityków względem (chyba)PKB czy średnich zarobków(Polska znajdowała się w czołówce). Do tej pory uważałem, że zarobki nie są zawyżone, a hasło nawołujące do obniżki są czysto populistyczne. Moje zdanie zmieniło się na neutralne, bo brakuje mi jeszcze zestawienia innych profitów jakie mają polityce. Tak jak w życiu, to że ktoś zarabia dwa razy więcej to nie znaczy, że jest bogatszy(ten co zarabia mniej może dostawać inne dobra: auto, laptopa, telefon, więc uciekają mu najwyższe koszta).

Generalnie cały ten artykuł według mnie przedstawia trochę Polską mentalność. Nie doceniamy zarobków ludzi, którzy są obarczeni dużą odpowiedzialnością. Sam znam przykłady osób, które narzekają na wyższe zarobki szefa. Tylko oni zapominają, że wpadka szefa, nawet nie związana bezpośrednio z jego zaniedbaniem(np: leniwsto pracowników, którzy nie założyli lin zabezpieczających na budowie, mimo stanowczych wytycznych i spadli, ) na pewno wpłynie na jego dalszy pobyt na tym stanowisku i w firmie już nie wspominając o całej karierze zawodowej. Ciekawy jestem czy osoby takie chciałbym być na takich stanowiskach, mając bardzo zbliżone zarobki do zwykłych pracowników...To tak w nawiązaniu do tych "niezwykle dużych" zarobków(które okazały się po przeliczeniu 2 razy mniejsze :)).
A co do kosztów administracynych. Generalnie takie "zaskakujące" fakty może opisywać tylko osoba, która na prawdę nie ma świadomości, jakie jest kosztowne prowadzanie i funkcjonowanie firmy(gdzie fundację działając na taką skalę, można zdecydowanie porównać do firm). Znam przykład jednej firmy(nie wchodząc w szczegóły, miałem dostęp do bardzo szczegółowych analiz finansowych), której dochody wynosiły 150 mln rocznie. Wydaje się dużo? Co z tego, jak firma miała zysk w wysokości 2-3 milionów? Lwia część pieniędzy była przeznaczana na administracje i nawet kryzys(gdzie weryfikowano zasadność pewnych procesów w administracji i wysokości zatrudnienia) nie zmniejszył w sposób znaczących kosztów związanych z administracją.

Użytkownik skar edytował ten post 13.01.2013 - 15:48

  • 0

#18

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jesli odnosisz się do mojego postu, że zarabiają po 7.5k na głowę - wziąłem pod uwagę też premie i inne bonusy uwzględnione w sprawozdaniu finansowym :)
  • 0

#19

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam wierzę w szlachetnośc pobudek, w imie których działa WOŚP zawsze staram się włożyć do tej puszki jakieś drobne. Wierzę w dobro. Jeśli mam stare ubrania, to oddaję je do najbliższego caritasu i jeśli mam taką mozliwość, to wspomagam te organizacje, które o to proszą. Nie mam nic przeciw temu, że część z tych datków idzie na działalność samej organizacji, wątpię, żeby ci wysokiej klasy specjaliści, pracowali dla owsiaka za darmo. Transport i usługi logistyczne kosztują. a koszt 8milionów za siedzibę to w sumie nie jest jakaś oszałamiająca kwota biorąc pod uwagę koszta budowy oraz wyposażenia i remontu takiej średniej wielkości siedziby to jest chyba standrad dzisiaj?

Co do pomp insulinowych, to koszt średniej pompy samej w sobie to ok 100 tyś, sam osprzęt to koszt 300zł, więc kraj refunduje rurki i aparaturę, ale zakupem samego sprzętu musi zająć się obywatel i tu wkracza WOŚP.
  • 0

#20

Visenna.
  • Postów: 133
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja czasem mam wrażenie, że ci którzy tak zaciekle usiłują udowodnić że Owsiak to przekrętas, robią to tylko po to, żeby móc się wykręcić kiedy pod marketem zaczepi ich dzieciak z puszką tekstem " sektom nie daję"... A w większym wydaniu - ci których boli, że taką kasę dostają jakieś tam chore i słabe jednostki, kiedy "ja mógłbym to o wiele lepiej spożytkować". Czyli zwykła zazdrość i zwykłe skąpstwo, do czego się oczywiście nigdy nie przyznają, nawet przed samym sobą.
Zeby nie było - ja widzę bezsens w wyciąganiu z objęć śmierci jednostek które potem obniżają nam pulę genetyczną, ale też jestem zdania że jeżeli już pozwoliło się takiemu istnieniu przyjsć na świat, to należy wziąć za to odpowiedzialność i starać się wyprowadzać na prostą ile tylko się da, i to dotyczy całego społeczeństwa, bo to ono decyduje o dostępności badań prenatalnych czy aborcji. Zatem nie ma łachy, grosik do puszeczki wrzucić trzeba. Przepraszam ze tak sucho, może kogos urazić taki styl pisania, ale biologia to biologia.
  • -1

#21

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nikt nie każe na siłę wrzucać pieniędzy do puszki Owsiaka, dawać na tace czy wspierać dobrowolnie inne organizacje. W tej kwestii każdy ma swobodny wybór.

Użytkownik Paweł edytował ten post 13.01.2013 - 18:01

  • 4



#22 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja dziś z rana przeglądałem sprawozdanie finansowe z roku 2011 i według oficjalnych danych, w WOŚP zatrudnione są 33 osoby, z których każda dostaje średnio 7.5 tyś zł miesięcznie.



Mogą sobie zarabiać i 10tysi, byłam w szpitalu i widziałam ten sprzęt, prawie w każdej sali :-). Najwięcej na maluszkach.
Gdyby nie ten człowiek, wiele dzieci straciło by życie, żenujące jest tylko to, jak napisał Dibi wcześniej, że z naszych pensji, emerytur, zasiłków opłacamy ZUS i nie ma pieniążków na takie cele...trzeba żebrać, żeby pomóc ...
  • 1

#23

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nikt nie każe na siłę wrzucać pieniędzy do puszki Owsiaka, dawać na tace czy wspierać dobrowolnie inne organizacje. W tej kwestii każdy ma swobodny wybór.



racja :) ja np nigdy nie dalem i nigdy nie dam na wosp :) ludzi bardziej pewnie wnerwia cala otoczka czyli zaangazowanie publicznej tv, wszystkich mozliwych sluzb, samorzadow itp
  • 1

#24

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wy którzy krytykujecie Owsiaka - jesteście żałośni. Co ? Żal dupe ściska, że to nie wy wymyśliliście i nie dostajecie z tego ani złotówki, coo ? hmm ? Gul na szyi wielkości arbuza ? Powiedzcie mi, co takiego zrobiliście dla chorych i porównajcie to do tego co zrobiła orkiestra. Wyręcze was - zero do kilkuset milionów. Niestety, przegraliście.
Żal. Żal i jeszcze raz żal.
  • 2



#25

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Liczby swoje, a życie swoje. W wieku 13 lat trafiłem do szpitala na oddział dziecięcy z powodu powikłań po chorobie. Praktycznie każdy sprzęt, który miałem okazję zobaczyć na sali miał czerwone serduszko WOŚP. Sam kilkukrotnie kwestowałem i każdego roku wrzucam parę złotych do puszki, nie zbiednieję od tego.

Rozumiem też osoby niechętnie nastawione do WOŚP, oczywiście macie prawo nie dawać pieniędzy tej fundacji. Nikt nikogo nie zmusza.

ludzi bardziej pewnie wnerwia cala otoczka czyli zaangazowanie publicznej tv, wszystkich mozliwych sluzb, samorzadow itp

Natomiast ten argument mnie nie przekonuje, gdyż mnie wnerwia cała misja publicznej TV z Ojcem Mateuszem i Plebanią na czele, piękny przykład telewizji publicznej świeckiego państwa, wkurza mnie obecność księży na każdej świeckiej uroczystości, czy to rozpoczęcie roku szkolnego, czy otwarcie oczyszczalni ścieków, wkurza również jad sączący się z ust polityków, zarówno prawicy, jak i lewicy. Jednak czy coś z tym robię? Nie. Nie podoba mi się to nie oglądam i tyle.
  • 0



#26

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sorry, ale wy naprawdę wierzycie że każdy sprzęt w szpitalu z naklejonym serduszkiem jest z WOŚP-u? Naiwniaki ;)

Oczywiście że nikt nie każe wrzucać im kasy do puszek, jedyne co mnie irytuje to fakt że robi się z tej organizacji twór krystaliczno czysty. Niech te wszystkie media które tak promują WOŚP będą rzetelne i przedstawią wszystkie aspekty tej akcji, włącznie z siedzibą "owsików", pensjami czy chociażby woodstockiem.

"Nieprzyjemne prawdy są zawsze lepsze od przyjemnych złudzeń"
J.F. Kennedy
  • 2

#27

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sorry, ale wy naprawdę wierzycie że każdy sprzęt w szpitalu z naklejonym serduszkiem jest z WOŚP-u? Naiwniaki ;)


Jeśli masz jakieś konkretne informacje na temat naklejania serduszek na "nie-WOŚPowy" sprzęt to chętnie się z nimi zapoznam. Jednakże do momentu, w którym przedstawisz rzeczowe argumenty, twoja teza o tym, że nie każdy sprzęt z serduszkiem jest z WOŚP jest równie mocna co założenie, iż każdy sprzęt z serduszkiem jest od WOŚPu. Ergo, do momentu udowodnienia swych słów proszę wstrzymaj się z ferowaniem wyroków kto jest naiwniakiem, a kto nie, ok?
  • 0



#28

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co Wy macie do pensji tego całego sztabu WOŚPu? To jest fundacja, w której jest nie mało roboty. Trzeba zatrudniać wykwalifikowanych ludzi na konkretne stanowiska. Ci ludzie też mają rodziny, przecież nie będą zapieprzać po 8h dziennie za nic i to jest logiczne, że muszą dostawać pensje za to.

Może jeszcze się komuś nie podoba, że zbierają dla seniorów a nie tylko dla dzieci? Spotkałem się dzisiaj ze stwierdzeniem, że WOŚP powinien zbierać dla bezrobotnych bo to jest najbardziej potrzebująca grupa społeczna a nie ludzie w podeszłym wieku. Parodia.
  • 1



#29

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze dawałem do puszek Owsiaka i będę dawał. Dzięki sprzętowi zakupionemu przez Orkiestrę mój syn żyje.
A na tacę nie dam.



#30

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Co Wy macie do pensji tego całego sztabu WOŚPu?

Spotkałem się dzisiaj ze stwierdzeniem, że WOŚP powinien zbierać dla bezrobotnych bo to jest najbardziej potrzebująca grupa społeczna a nie ludzie w podeszłym wieku. Parodia.



Pensja idzie z darowizn, czy ja źle rozumuje?

W kwestii owego stwierdzenia:

Mym zdaniem, jeśli to prawda, że mają grać do końca i jeden dzień dłużej, to na me kaprawe zdążą wyżebrać do wszystkich w Pl.

To będzie cud a zobaczą to w TV miliony!
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych