Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jerzy Owsiak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#61

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jasne, bo jestem świadomy tego co robię z moimi pieniędzmi; jeżeli czegoś nie popieram to nie daje - to jest proste a takie stawianie sytuacji to dla mnie doszukiwanie się problemów na siłę tam gdzie ich nie ma - jeżeli nie pasuje, to olej zbiórkę i sam wyślij jakąś kwotę żeby pomóc. Zresztą WOŚP wcale nie równa się Owsiak.
Niektórzy przejawiają dziwne zainteresowanie cudzymi pieniędzmi.


Jeśli wiedziałbyś o tym ze połowa idzie na właściwy cel, a połowa jest marnowana i mimo to chciałbyś się zrzucić, to ok Twój wybór. Jednak podejrzewam, że część osób zmieniłaby wtedy zdanie co do tej fundacji. Oczywiście to sytuacja czysto hipotetyczna.

Ja sam kiedyś wspierałem WOŚP, ulegałem wszechobecnej opinii na temat tej fundacji. Gdy miałem parę lat mniej uważałem Owsiaka za kogoś, kto oddałby ostatnią parę butów, byle pomóc potrzebującym. Tak go kreowały i nadal kreują media. Dziś mam trochę inne zdanie, choć jak już pisałem, nie neguję szczytnego celu tego przedsięwzięcia.

W moim prywatnym odczuciu 8 milionów wydanych na biuro fundacji w 2011 roku jest sporą sumą. Dla przykładu stanowi ona równowartość około 45 moich mieszkań.

I żeby było jasne jestem bardzo daleki od interesowania się tym, co robisz ze swoją kasą. Chodzi mi tylko o to, żeby argumenty krytykujących również były brane pod uwagę i żeby nie byli społecznie potępiani zanim zostaną wysłuchani. Nikt przecież nie krytykuje samej jakże szlachetnej idei.

To tak jak byś nagle zaczął oceniać Steve'a Jobsa z Aplle albo Billa Gates'a z Microsoft - wiesz chodzi o to, że aby ich oceniać musiałbyś dojść do podobnego poziomu co oni aby zrozumieć mechanizmy jakimi ten świat się rządzi. Ty natomiast podobnie do mnie uznajesz 2000 zł miesięcznie za fortunę ale w przeciwieństwie do mnie wymądrzasz się o Owsiaku, który potrafi ludzi skłonić do tego aby przeznaczali dziesiątki milionów rocznie na cele charytatywne. Chodzi o pewien poziom percepcji.


Każdy człowiek ma prawo do własnej, czasami pewnie błędnej oceny. Idąc Twoim tokiem rozumowania mogę oceniać tylko to, co ogarniam swoim niziutkim poziomem percepcji. A cała reszta, która znajduje się powyżej, lub w której nie brałem nigdy udziału jest dla mnie niezrozumiała. Ok można myśleć również w ten sposób. Rozumiem, ze Ty wykształciłeś odpowiedni poziom percepcji, żeby pozwolić sobie na pozytywną ocenę działalnosci WOŚPu.

Nikt nie potrafi wykazać, że najopularniejsza fundacja w Polsce kradnie ale Ty to wiesz bo tak sam sobie interpretujesz sprawozdanie finansowe.


Nigdzie nie napisałem, ze kradnie. Pisałem tylko o coraz wyższych kosztach administracyjnych, szczególnie w roku 2011.

Użytkownik marko895 edytował ten post 14.01.2013 - 17:54

  • 5

#62

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Uwielbiam to forum - nawet w temacie o WOŚP musi się pojawić spina ideologiczna. Po prostu musi, a w dodatku nie z naszej złej, prawej strony. :D
Nie rzucajcie się już i bez agitki, bo Was forumowe politbiuro zgarnie na przesłuchanie. ;)

Odnośnie Owsiaka mam mieszane uczucia. Nie zgadzam się jednak z tym, że ludzie dziękują Owsiakowi za to, że oni/ich dzieci żyją dzięki sprzętowi zakupionemu przez jego fundację - a czemu jest od nich? Bo oklejona serduszkami... Heh, wczoraj nawet filary i podłogę miałem obklejone w pracy serduchami. Dziękuję więc Jurkowi za sfinansowanie mojego miejsca pracy: serduszka są? Są. Nikt nie udowodni, że on za to nie zapłacił. ;)

Jednak poza wydawaniem zebranych pieniędzy nie tylko na prawdziwie potrzebujących, ale także na siebie oraz np. na "Brudstok", najgorsze jest to promowanie się i wpychanie wszędzie, gdzie się tylko da - największa pomoc odbywa się daleko poza błyskiem fleszy i kamer, a nie przy lansujących się politykach i gwiazdkach, pokazujących dookoła, jacy to oni czuli i pomagający.

Przeczytałem tylko 1szy post, ale odpowiem Tobie tak: od 3 m-cy jestem ojcem (może nie wzorowym) ale mam najwspanialsze dziecko w Drodze Mlecznej ;) Mój synek dzięki Owsiakowi przeszedł przesiewowe badania słuchu. Dziś ma 3,5 m-ca, wiem że mnie dobrze słyszy, ale gdy się urodził nie byłem w stanie tego określic. Nie wiem jak to badanie wygląda, ale dziękuję Jurkowi że dzięki niemu od dawna mam pewność że mój Igorek jest zdrowy. A myślę też że jeszcze bardziej wdzięczna jest mu kobieta, która leżała obok mojej żony i dowiedziała się, że jej dziecko słyszy tylko na 1 ucho. Może wiadomość ta nie była dla niej opymistyczna, ale przynajmniej wiedziała że ma problem i mogła od samego początku próbować coś z nim zrobić.


Ani mnie, ani nikomu z mojej cokolwiek licznej rodziny nie robiono "przesiewowych badań słuchu" po narodzinach. To wręcz nie do uwierzenia, ale mimo braku pomocy ze strony Jurka-Darczyńcy-I-Wybawiciela-Narodu-Polskiego wszyscy dobrze słyszymy i jesteśmy normalnymi ludźmi. Znam za to czterech głuchoniemych - szkoda, bo gdyby JDIWNP ratował dzieci tych -dzieścia lat temu, to ich rodzice wiedzieliby od razu, że oni nie słyszą, a tak dowiedzieli się dopiero po paru miesiącach. Co prawda i tak nic by się nie zmieniło, ale byłby powód do dziękowania Jurkowi.

Same jednak założenia WOŚP-u mnie dziwią w swym dwójmyśleniu. Mówi o godnej opiece dla starszych, jednocześnie pozytywnie wypowiadając się o eutanazji, gorący zwolennik pomocy dla wcześniaków, ale jednocześnie jego Pokojowy Patrol na Brudstoku niszczy w nocy antyaborcyjną wystawę fundacji Prawo Do Życia, zaś sam Jurek twierdzi, że była ona "gorsza od narkotyków i dopalaczy razem wziętych". Czyżby więc tych kilka centymetrów łona matki decydowały, kto zasługuje na pomoc, a kto nie i dopóki dziecko go nie opuści, można je zabić w ramach "róbta co chceta"?

Podejmując temat ilości pieniędzy i ich przeznaczenia... XIX finał zebrał 60 milionów złotych. Bardzo się cieszymy i niech wydają te pieniądze dla prawdziwie potrzebujących. Ale nie finansując z nich imprez promocyjnych ani nie tworząc sytuacji, gdzie człowiek wrzucając 10 zł do puszki ucieszy się, że pomógł jakiemuś biednemu dziecku, a tymczasem jego pieniądze pójdą na sfinansowanie pijanych, leżących w błocie ludzi. Tymczasem tak "kościółkowa" organizacja jak Caritas Polska w sprawozdaniu podała, że za rok 2010 uzbierała 270 milionów złotych (Sprawozdanie - finanse zaczynają się od strony 58). Sama świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących pozwoliła na zebranie w ciągu dwóch dni 230 ton (link). Oni jednak robią to żeby pomagać, nie sprowadzają kamer, nie pchają się do TVN, nie ściągają do siebie lansujących się na pomocy innym miernot. I przez to chyba będą jedynie "kościółkową" organizacją, nie mogącą się równać z Panem Jez... Jurkiem.

Użytkownik Imb edytował ten post 14.01.2013 - 20:49

  • 7



#63

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jednak poza wydawaniem zebranych pieniędzy nie tylko na prawdziwie potrzebujących, ale także na siebie oraz np. na "Brudstok", najgorsze jest to promowanie się i wpychanie wszędzie, gdzie się tylko da - największa pomoc odbywa się daleko poza błyskiem fleszy i kamer, a nie przy lansujących się politykach i gwiazdkach, pokazujących dookoła, jacy to oni czuli i pomagający.


Akurat tu napisałeś absurd.
Im bardziej owsiak (z małej litery bo go nie lubię 8D) się "wychyla" tym więcej pieniędzy zbiera.
Gdyby wszystkie zbiórki były promowane w ten sposób nie starczyło by Nam pensji na bezinteresowne pomaganie.


edit: "go" w mojej drugiej linijce też jest z małej litery...

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 14.01.2013 - 20:56

  • 0

#64 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

http://demotywatory.pl/4019094 - a jak rzeczy tam napisane mają sie do faktów?
  • 1

#65

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

RekaThora - jeśli tak jest jak tam jest napisane, to smutno się robi że przyszło nam żyć w takim kraju :(
  • 0



#66

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

RekaThora - jeśli tak jest jak tam jest napisane, to smutno się robi że przyszło nam żyć w takim kraju :(



I mnie smutno, ale nie wierzyć nie przestanę w normalność dla mego Narodu i czekam kiedy w moim kraju będzie tak że:

Jeśli mężczyzna chce zrobić WSZYSTKO dla kobiety -
- znaczy, że bardzo ją kocha...
Jeśli kobieta chce zrobić WSZYSTKO dla mężczyzny -
- znaczy, że go urodziła...

... Non profit
  • 0

#67

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tu chodzi o coś innego. Powala mnie sposób myślenia niektórych osób, "ważne, ze coś kupuje i pomaga", "mógłby zarabiać nawet 10 miliardów, byle ratuje życie".


to jest choroba slabego zmanipulowanego spoleczenstwa... to tak jak z niejakim doktorem G zlodziej no ale najlepszy doktor ;)
  • 0

#68

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

OT: O Autorze tego newsa dzisiaj jest na wp.pl i mówią, że odpowie za zniesławienie Prezydenta Komorowskiego bo nazwał go "ruskim cwelem".

Użytkownik Striker edytował ten post 16.01.2013 - 12:02

  • 0

#69

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

http://demotywatory.pl/4019094 - a jak rzeczy tam napisane mają sie do faktów?

Ok, czyli według logiki tego autora:
-Zamknijmy wszystkie fundacje
-Nie organizujmy zbiórek pieniędzy w kościele
-Akcje charytatywne to zło
-Nie przekazujmy 1% podatku

Czemu? Bo każde dofinansowanie zewnetrznę(czyli nie publiczne) jakiejś grupy potrzebujących skutkuje tym, że rząd przestaje dopłacać... Czyli, żadna organizacja społeczna nie ma racji bytu!! Więc społecznicy: Powodujecie powolny upadek państwa polskiego...

Ja najpierw proponuje w takim razie zamknąć i zdelegalizować Caritas, który zbiera 450 mln zł rocznie...

Nie ma to jak żelazna logika! WTF?
  • 0

#70

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


  • 1

#71

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://demotywatory.pl/4019094 - a jak rzeczy tam napisane mają sie do faktów?


Szkoda słów na komentowanie takiej wypociny. Serio. ;) Już samo to że podaje się tam Korwina jako autorytet, dyskredytuje ten tekst.

Polacy zhejtują wszystko co tylko można. Najlepiej żeby nic nie było. Co do oskarżeń że Owsiak oznacza serduszkami sprzęt przez niego nie kupiony - dowody, inaczej robicie sobie z ust cholewę.

Standard:
- NFZ ma za mało pieniędzy - źle
- NFZ chce podwyższyć składki żeby pieniędzy było wystarczająco - źle
- fundacje pomagają służbie zdrowia bo NFZ nie może - źle

Idźcie Panowie w wuj z tym gderaniem. Człowiek coś zrobi w Polsce chce mu się, a oczywiście znajdzie się banda oskarżycieli którzy jedyne co potrafią to krytykować. Jeśli się nie podoba wam ta Fundacja, to zróbcie swoją - lepszą, klarowniejszą i w ogóle super. No chyba nie. ;)
  • 0



#72

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Użytkownik rainman edytował ten post 16.01.2013 - 21:32

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych