Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jerzy Owsiak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#31

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I co z tego, że idzie z darowizn? Muszą tym ludziom płacić. Charytatywnie to można się udzielać raz na jakiś czas a nie przez cały rok i nic za to nie dostawać.
  • 2



#32

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

I co z tego, że idzie z darowizn? Muszą tym ludziom płacić. Charytatywnie to można się udzielać raz na jakiś czas a nie przez cały rok i nic za to nie dostawać.


Tego, że z akcji są pozytywy nie neguję, chwała ludziom za dobre serca, ale czy to aby nie jest ze strony jednostek kupowanie sobie czystości sumienia za "grosz" odpowiadający jego statusowi?

Przyjmijmy, że każdy dający jest bezkrytycznie nastawionym darczyńcom (a tak nie jest!) i zestawmy przed nim obiektywnie przedstawione obrazy "zysków i strat", to znaczy zysk dla fundacji (wizualnie) i korzyści dla maluczkich w świetle tego co winne jemu i tak jest państwo opiekuńcze.

Bilans będzie na ...?
  • 0

#33

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Pit oczywiście konkretnych faktów przedstawić nie mogę, nie jestem ordynatorem, lekarzem czy chociażby sprzątaczem na jakimkolwiek oddziale i nie mam możliwości tego sprawdzić. Jednak sami zauważyliście że w szpitalach jest pełno WOŚP-owskich naklejek. Wystarczy porównać ile pieniędzy na sprzęt daje NFZ a ile WOŚP, różnica jest ogromna, jednak w szpitalach jakoś tego nie widać ;) Sporo osób mówi o tych naklejkach (oczywiście w tv tego nie uświadczysz) chociażby tu:

http://lukaszfoltyn....go-szkodliwosci

http://lukaszfoltyn....twardych-danych

Ciekawy cytat: "Tak naprawdę we wszystkich szpitalach najwyżej 1% sprzętu pochodzi z WOŚP, a zawężając to do szpitali i przychodni dziecięcych- nie więcej niż kilka procent" - skąd więc tyle naklejek? Może personel szpitala postanowił udekorować szary wizerunek placówki pięknymi czerwonymi sercami :D

@BrainCollector Spokojnie bo Ci żyłka pęknie ;)

@exio Albo działasz charytatywnie i z potrzeby serca, albo pracujesz i zarabiasz. Uczciwie to wolontariusze się udzielają, przecież dla nich to też nie jest łatwe, kilka/kilkanaście godzin zbierać do puszek na mrozie - Niech im też zapłacą...

@Staniq A co ma do tego taca? To tak jakbym ja podsumował swojego posta stwierdzeniem "nie lubię pomidorowej" - bez związku.
  • -2

#34

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co ma naklejka do ilości sprzętu?
Na każdym oddziale neonatologicznym oraz OIOM noworodka aż roi się od takich prezentów. Napisałem, dlaczego Owsiakowi dam.
A na tacę nie dam.
Nie napiszę dlaczego, przez wrodzony szacunek do siebie.



#35

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

WOŚP to nie tylko chodzenie z puszkami ale też pełno biurokracji, aukcje internetowe, organizowanie przeróżnych eventów a także jak już zbiorą kase to ten sprzęt trzeba jednak kupić. Wątpię żeby takie rzeczy wolontariusze z gimbazy byli w stanie zrobić. Do tego potrzeba już bardziej wykwalifikowanych całorocznych pracowników, którym trzeba zapłacić. Wszystkie większe fundacje na całym świecie w ten sam sposób funkcjonują więc nie wiem w czym problem. Mnie to osobiście nie przeszkadza, to są moje pieniądze i mogę zrobić z nimi co chcę, jeżeli komuś nie odpowiada akcja WOŚPu to niech nie płaci.
  • 2



#36

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

A co ma naklejka do ilości sprzętu?
Na każdym oddziale neonatologicznym oraz OIOM noworodka aż roi się od takich prezentów. Napisałem, dlaczego Owsiakowi dam.
A na tacę nie dam.
Nie napiszę dlaczego, przez wrodzony szacunek do siebie.


Bez urazy proszę, ale mnie wyszło, że z bliżej niepoznanych mi powodów masz urazę do kogoś i dla tego poisz kogoś.
...według "oko za oko, ząb za ząb"

Na dodatek wszystkiego się tym chwalisz, no to gdzie równowaga?
...aaa, to jest równowaga (w przyrodzie)

Mój odnośnik -"Obrona sycylijska, atak jugosłowiański"
  • 1

#37

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyżbym nieopatrznie napisał o jakiejś urazie?
No dobrze, skoro ciśniesz tak bardzo, to nie dam na tacę, bo nie czuję takiej potrzeby.

Użytkownik Staniq edytował ten post 13.01.2013 - 20:27




#38

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Dobra, czasami przesadzam, ale...

No nie jest żadna tajemnicą,że iw naszym społeczeństwie rośnie poparcie dla eutanazji, to ośmielam się zadać pytanie:

- jeśli WOŚP będzie robił akcję pod tym szyldem, dacie od siebie?
  • -2

#39

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podpowiem Ci, bo zapewne nie wiesz, jaki cel przyświeca Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zakup wyposażenia do ratowania życia. Twojego, mojego, Babci i Dziadka, oraz ich obecnych i przyszłych wnuków.
Obawiam się, że kościółkowa ideologia przez Ciebie przemawia...

Użytkownik Staniq edytował ten post 13.01.2013 - 21:24




#40

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na swoje szczęście nie obracam się wokół zombie wośp, jednak to powyżej tylko utwierdza mnie w przekonaniu, które zauważył i przedstawił autor artykułu

Tutaj chodzi przede wszystkim o zwykły przekręt, przy którym Amber Gold jest małym interesem, ponieważ takie biznesy wcześniej niż później są społecznie piętnowane, natomiast opakowane chorymi dziećmi brudne biznesy sekty wydają się nie do ruszenia.


Oczywiście zaraz spadną na mnie baty, że morduję dzieci, nie płacąc na wośp. Jednak niedoczekanie, gdyż zawsze jestem chętny do rzucenia grosza na CARITAS, którego zakres działania i procent przeznaczony na docelową pomoc (z pominięciem bzdurnych reklam, aukcji, budowy pałaców za miliony i zakładaniem prywatnych firm) jest niepomiernie wyższy od tego wsiowego lokalnego karnawału wośp. Parokrotnie większe zbiórki w ciągu roku i kilkunastokrotnie większe sumy przeznaczane na docelową pomoc (dysproporcja mówi wszystko). Przy jednoczesnym braku tego "spontanu i odlotu" wsparcia organów państwa. Przy jednoczesnym braku finansowania obrzydliwych imprez (tak, tak, tylko "mały procent") i zapraszania sekt pokroju kriszniaków, będących "zabawą" hipsterni.

Ech ta moja "kościółkowa ideologia".
  • 4



#41

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ech jak zwykle nacjonalistyczny jad. Ten artykul jest stronniczy i napisany jezykiem nienawisci. Nacjonalistyczny dziennikarz Pan nikt rosci sam sobie prawo do ocenu Owsiaka. Brawo ...
  • -3

#42

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że kościółkowa ideologia przez Ciebie przemawia...



no i wiadomo o co chodzi :) mimo wszystko zapraszamy do Caritasu ktory robi duzo wiecej dobry czlowieku ;)
  • 0

#43

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze tak jest, że jeśli ktoś postępuje w słusznej sprawie, jest uważany za dobrego człowieka, to znajdują się tacy, którzy za wszelką cenę chcą zniszczyć ten wizerunek. Bo jeśli ktoś jest z natury zły to mierzy wszystkich swoją miarą i trudno mu pojąć, że są dobrzy ludzie o dobrych intencjach.
Ja nie twierdzę, że Owsiak, jest krystalicznie czysty... być może zarabia więcej, może nawet dużo więcej niż oficjalnie się do tego przyznaje... ale nie mamy na to dowodów. Artykuł, który zacytowałeś nie jest żadnym dowodem. Nazywanie kogoś w tak obraźliwy sposób jest po prostu niesmaczne.
  • 1

#44

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dryndryn@
Dziękuję, nie przemawia to do mnie. Szczególnie, ta wspomniana ilość jadu mnie w oczy szczypie.

Użytkownik Staniq edytował ten post 13.01.2013 - 22:25




#45

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Polski Kodeks karny - eutanazja to zabójstwo (art. 150)

Jurek Owsiak dołączył do grona osób popierających eutanazję. Stwierdził, że dla niego to "pomoc starszym w cierpieniach". Temat śmierci na życzenie niepewnie powraca. Dlaczego odmawiać ludziom możliwości wyboru?


CZYTAJ CAŁOŚĆ.
  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych