Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Ziemia jest płaska??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
163 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

wystarczy te kilka waszych komentarzy zeby zauwazyc ze ten temat jest prowokujacy i ze takie Indoctrine mial zalozenie. Niektorzy z was w taki sposob prowadza dyskusje ze nie chce sie tego nawet czytac.
  • 0

#17

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety, drodzy forumowicze, Wasze argumenty przemawiające za hipotezą Ziemi jako kuli nie mają silnych podstaw i bardzo łatwo je obalić.

Arturus, oczywiście, że można opłynąć płaską Ziemię dookoła, a w każdym razie opłynąć wszystkie kontynenty leżące przecież na oceanie wypełniającym dysk. Dokonał tego już Magellan. O zdjęciach satelitarnych i horyzoncie pisałem już wcześniej.

Cote-d'Or, dysk ziemski jest również bryłą sztywną. Jednak całkowicie mylisz się, twierdząc, że Ziemia krąży wokół Słońca. To kolejny mit wmawiany społeczeństwu przez rządy.

Markold, FEA musiała przyznać, że ich akcja była tylko prowokacją, ponieważ zostali zastraszeni przez agentów.

dis, statki wyłaniają się począwszy od masztu, ponieważ są zasłaniane przez fale. Przecież to logiczne. Cień Ziemi oczywiście musi być okrągły, ponieważ Ziemia jest dyskiem kolistym. Podobnie z resztą jak Księżyc, Słońce i inne planety.

Wieslaw, fałszowanie zdjęć satelitarnych to element tej samej układanki, którą tworzą również sfałszowane zdjęcia z Księżyca i ataku na Pentagon/WTC. Po prostu rządy chcą trzymać całe społeczeństwa w niewiedzy tak, żeby łatwiej bylo nimi manipulować.
  • 0



#18

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muhad, czy Ty we wszystkim widzisz prowokacje? Rozmawiamy na istotny temat, badz laskaw nie marudzic. Nie chcesz - nie czytaj.

Co powiesz na plaskosc ziemi? Czy to nie jest jasne, ze jestesmy paskudnie oklamywani przez rzady swiatowe? Bardzo istotny cytat sprzed miesiaca (znalezione w jakiejs gazecie):

Znów o płaskiej ziemi - 05.08.2006

Powołując się na wysokich rangą przedstawicieli IDF, którzy pragną zachować anonimowość, dowódca piątej brygady samodzielnej USA, pułkownik J.F. Jefferson, który dwa lata wcześniej miał podobno styczność z UFO w bazie 51 w stanie Nevada, twierdzi, że spisek sięga głębiej niż ktokolwiek by podejrzewał. Jak na razie nie chce bezpośrednio kierować żadnych oskarżeń, aczkolwiek dowiedzieliśmy się, że problem jest na tyle poważny, że w godzinę po ogłoszeniu tych rewelacji, w USA powołano specjalny sztab, który ma sprawdzić kwalifikacje pułkownika J.F. Jeffersona oraz w razie jakichkolwiek wątpliwości odwołać go ze stanowiska. Czyżby rozpoczęło się tuszowanie sprawy?

Tomasz Kwiatkowski


Lynx, doskonale im to wytlumaczyles. Moze teraz przejrza na oczy.
  • 0

#19 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wieslaw, nie widzisz ze oni sie z was nabijaja? znalazly sobie Sceptycy temat do drwin i chca cos tym samym udowodnic.

Ja wiem ze bawi was taki sposob bycia i w ogole, ze chcecie tu wyjasnic pare niescislosci ; bo jak wiadomo istnieje tu wiele tematow ktore sa na sile udowadniane i ktore nie maja pokrycia ale jaj w taki sposob sobie robic nie musicie.To nie miejsce na takie popysywanie sie.
zamiast zasmiecac to wniescie cos konstruktywnego.Wy tylko burzycie idee poznawcze i wstrzymujecie rozwoj poszukiwania nowego.Same drwiny i bezczelne Ironie.

Gratuluje ludziom Postępu. :smile:
  • 0

#20

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

muhad ... najlepszym sposobem jest ... cisza ... proponuje ci to zastosować :)

(Ide sobie stąd) :papapa:
  • 0



#21

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cote-d'Or, dysk ziemski jest również bryłą sztywną.


wiem, wiem chodziło mi o to, że dysk a kula to nie to samo
  • 0

#22 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

=[dj_cinex]=, i tez tak zrobie..ide z piaskownicy;>
  • 0

#23

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, poddaje się. Ziemia jest płaska, pusta w środku... a wszystkim kieruje Latający Potwór Spagetti (http://pl.wikipedia....otwĂłr_Spagetti) :lol :

Wy tylko burzycie idee poznawcze i wstrzymujecie rozwoj poszukiwania nowego


Nie potrzebuje poznawać nowego, bo mam "stare" dobre i sprawdzone.
  • 0

#24 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

markold, gdyby wszyscy mieli takie podejscie jak Ty to dalej zylibysmy na plaskiej ziemi w kamieniolomie:D
  • 0

#25

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli Ziemia jest płaska, to i Księżyc jest płaski, gdyż ciągle widzimy jedną, tę samą stronę :lol :
  • 0



#26

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i wlasnie o tym mowimy.
  • 0

#27

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wieslaw, nie widzisz ze oni sie z was nabijaja? znalazly sobie Sceptycy temat do drwin i chca cos tym samym udowodnic.

Muhad, nie wiem jak reszta Sceptyków, ale ja nie mam zamiaru drwić z kogokolwiek. A udowodnić, owszem, chcę - to, że Ziemia jest płaska. Oczywiście Ty, nie zapoznając się z żadnymi materiałami na ten temat, nie próbując nawet poszukać czegoś na własną rękę od razu twierdzisz, że to bzdury. A swój brak wiedzy zasłaniasz niewybredną krytyką.

Z resztą powiedz szczerze, czy choćby dopuszczasz taką możliwość, że Ziemia nie jest kulą?

dysk a kula to nie to samo

Oczywiście, że nie :-)

Nie potrzebuje poznawać nowego, bo mam "stare" dobre i sprawdzone.

Tak tak, najlepiej wierzyć bez zastrzeżeń w to co mówią w TV... Po co szukać odpowiedzi na własną rękę, prawda? ;->
  • 0



#28

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak tak, najlepiej wierzyć bez zastrzeżeń w to co mówią w TV... Po co szukać odpowiedzi na własną rękę, prawda? ;->


Trochę źle to ująłem. Nie wierze w rzeczy nie oparte o nauke, zwłaszcza, jeśli chodzi o takie tematy. Bo co to za argumenty wysunięte przez osobę nie mającą zielonego pojęcia o temacie. To tak jak z "okazji" 25 maja masa osób próbowała interpretować zdjęcia na stronach Nasa i twierdzili, że coś tam widzą, że ilość ciał spadających w atmosferę jest niesłychanie wysoka, mimo, że tak nie było.

To forum ma to do siebie, że ludzie nie znając się na temacie próbują dowieść coś, co zostało zanegowane wiele lat temu przez doskonałych naukowców, którzy w temacie siedzieli od lat.

Jeśli ktoś chce coś mi udowodnić, niech skończy dobrą uczelnie i napiszę pracę doktorską na temat "płaskiej ziemi"... i niech ją jeszcze obroni. Wiem, że dawniej zdarzało się tak, że niektórzy naukowcy byli wyśmiewani za swoje teorie, później okazywało się, że mieli racje - jednak to co jest napisane w temacie płaskiej ziemi (czy pustej) z nauką nie ma nic wspólnego.

Tak samo... jeśli ktoś twierdzi, że telewizje są kierowane przez kogoś tam, niech zostanie reporterem TVN, robi materiały i sprawdzi to... sam znam jednego gościa robiącego materiały dla TVN... i bynajmniej on tego nie odczuwa tak, że jest przez kogoś kontrolowany. Gdy coś się dzieje, jedzie w trasę robi materiał... jeśli jest ciekawy i warty emisji to idzie w "eter" i tyle. Trzeba też pamiętać, że TVN jest kierowany do konkretnych odbiorców (tak zwana klasa średnia - i to rządzi się swoimi prawami).

Właśnie dla mnie większość tego forum to są takie podwórkowe rozmowy... spotyka się 5 piętnastolatków i rozmawiają o wielkim wybuchu...

Wiem też, że naukowcy nie koniecznie zawsze trzymają się "nauki" i są ciekawi świata...

edit. Sam nie mam zamiaru wysnuwać argumentów dlaczego ziemia nie jest płaska, bo potrafię podać jedynie te podstawowe - czyli najzwyczajniej się na tym nie znam, ale to nie znaczy, że sam uwierzę w argumenty osoby mającej podobne pojęcie o tym jak ja sam.

Nauka jest zbyt obszerna aby każdy znał się na wszystkim i wierze tym którzy są doskonali w swojej dziedzinie.

Jednak są osoby tworzące własną naukę... oczywiście szanujemy ich... ;-)
  • 0

#29

dis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem tu, że ziemia krążąca wokół słońca też nieprawda, czyli że to słońce krązy wokoł ziemii? Jeśli tak, to jak wyjaśnić to, że w zależności od pory roku dni są krótsze lub dłuższe? Wyjaśnić to można tylko wtedy kiedy to ziemia krąży wokół śłońca. To, że nie jest na odwrót da się wyjaśnić jakoś na podstawie "płaszczyzny wahadła" czy jakoś tak. Tak mi się cos przypomina z geografii :>
  • 0

#30 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx,

napisales:

"Muhad, nie wiem jak reszta Sceptyków, ale ja nie mam zamiaru drwić z kogokolwiek. A udowodnić, owszem, chcę - to, że Ziemia jest płaska. Oczywiście Ty, nie zapoznając się z żadnymi materiałami na ten temat, nie próbując nawet poszukać czegoś na własną rękę od razu twierdzisz, że to bzdury. A swój brak wiedzy zasłaniasz niewybredną krytyką. "

Lynx; chyba przecenilem Twoja osobe.Do tej pory uwazalem Cie za normalnego sceptyka ktory zna umiar.

Nie rozumiem idei zakladania tematu na ktory wszyscy znaja dobrze odpowiedz.Z kogo chcecie zrobic idiotow? WIesz moze 12 latek sie nabierze na wasze prowokacje.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych