Skocz do zawartości


Zdjęcie

Załamanie czasoprzestrzeni i czarna postać...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#61

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6635
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tak w skrócie wszystko na pochybel niedowiarkom.

To że ktoś nie uznaje pewnych opowieści za prawdziwe (w świecie, gdzie występują różne halucynacje wywołane wieloma czynnikami), nie oznacza, że należy go zaraz wieszać.

Po drugie należy pisać "na pohybel".

Racja.Pośpiech jest złym doradcą,a ja się spieszyłem.Wieszać nie chcę nikogo.Ale dobija mnie niedowierzanie czytających.Potrafię odróżnić haluna od realu.A co powiecie o zjawisku deja vu? Może odbyliście taką podróż w czasie w różne miejsca, dlatego w obcym mieście gdzie jesteście po raz pierwszy potraficie poruszać się jak z mapą w ręce,wiecie co jest za rogiem? U mnie tak było przed "skokiem".Byłem w tym miejscu po raz pierwszy,a wiedziałem co zobaczę. Kiedy wszedłem na to miejsce nastąpiło to "coś".Znam takie "znajome"miejsca nie tylko w Polsce (bywałem tu i tam).Jak na razie "skok" miałem tylko jeden,ale zawsze odczuwam niepokój w takich "znajomych" miejscach. Nie boję się, po prostu niepokój.



#62

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up
Bardzo dobrze rozumujesz z tym deja vu. Ja kiedys mialem taka sytuacje: siedze sobie w pokoju wygodnie i ogladam tv. Nagle, w pewnym momencie do glowy mi przychodzi nastepujace zdanie (ktore wiem na 100% ze zachwile zostatnie wypowiedzone przez mame): "Idz do sklepu i kup marchewke i salate". Przez chwile myslalem ze sobie to wymyslilem, ale ... Po paru sekundach slysze "Idz do sklepu i kup marchewke i salate". Po prostu bylem ZASKOCZONY. Jezeli to tylko pewien obszar mozgu jest przyczyna deja vu, to dlaczego potrafilem przewidziec takie zdarzenie? Moze rzeczywiscie, moja swiadomosc ulegla zjawisku rezonansu ze swiadomoscia z przyszlosci?

Wiecej nigdy mi sie to nie zdarzylo (mialem tylko uczucia ze cos juz bylo).
  • 0

#63

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6635
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się, czy to wszystko nie jest ze sobą powiązane. W takich rozmowach zawsze proponuję : zobaczcie film "Deja vu" z D.Washingtonem w roli głównej. Może nasz tok rozumowania jest prawidłowy.....



#64

Kropa.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja uważam, ze deja vu ma związek z reinkarnacją, ale kto wie, może macie rację?
  • 0

#65

ogr.
  • Postów: 149
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze rzeczywiscie, moja swiadomosc ulegla zjawisku rezonansu ze swiadomoscia z przyszlosci?

A może była to forma dedukcji umysłu w oparciu o zgromadzone wcześniej informacje?
  • 0

#66

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6635
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja uważam, ze deja vu ma związek z reinkarnacją, ale kto wie, może macie rację?

A może reinkarnacja ma związek z podróżami w czasie lub pomiędzy wymiarami,albo to coś w rodzaju pamięci genetycznej. Zgromadzone wcześniej informacje przechowywane są gdzieś w naszych genach jak na twardym dysku.
ogr ,wszystko fajnie,ale skąd my te informacje posiadamy? Bo jeżeli jestem gdzieś po raz pierwszy w życiu,na temat tego miejsca nie wiem nic,jest to np. mała wiocha na zachodzie Belgii,znalazłem się tam przypadkiem. Jak informacja na temat tego miejsca znalazła się w mojej głowie???



#67

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nazwa Wioski? mieszkam na dolnymśląsku.
  • 0



#68

Rex Iudaeorum.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a propos tego deja vu,jest naukowo udowodnione,ze po prostu jedno oko widzi szybciej i dlatego jest zjawisko deja vu,wydaje nam sie ,ze cos przezylismy juz kiedys ,a to po prostu oko daje nam sygnal to co widzialo zanim zobaczy drugie i dojdzie to do reszty organizmu.
  • 0

#69

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a propos tego deja vu,jest naukowo udowodnione,ze po prostu jedno oko widzi szybciej i dlatego jest zjawisko deja vu,wydaje nam sie ,ze cos przezylismy juz kiedys ,a to po prostu oko daje nam sygnal to co widzialo zanim zobaczy drugie i dojdzie to do reszty organizmu.


No to jak wytlumaczyc to ze potrafilem przewidziec wczesniej opisane zjawisko (nie bylo to po prostu puste zdanie, tylko takie cos jakbym dozyl do tej chwili, zobaczyl co bedzie, a potem wrocil o pare sekund wczesniej w przeszlosc) ?.
  • 0

#70

Dramo.
  • Postów: 47
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

22z - może odczytałeś (fartem) myśl mamy?
  • 0

#71

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

22z - może odczytałeś (fartem) myśl mamy?


Bardzo mozliwe. Chcociaz nie wiem jak dokladnie wyglada uczucie odczytania czyich mysli. Ja sie czulem tak jakbym zobaczyl klatke z przyszlosci.
  • 0

#72

Rex Iudaeorum.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[/quote]No to jak wytlumaczyc to ze potrafilem przewidziec wczesniej opisane zjawisko (nie bylo to po prostu puste zdanie, tylko takie cos jakbym dozyl do tej chwili, zobaczyl co bedzie, a potem wrocil o pare sekund wczesniej w przeszlosc) ?.
[/quote]

na pewno bylo tak ,ze wiedziales co bedzie,wiedziales co powie twoja matula,ale nie zdazyles tego nawet dokladnie przemyslec ani powtorzyc bo juz ,albo wlasnie w tym momencie sie wydarzylo,wydarza.to tylko sekundy.
jesli tak nie bylo(bez sciemy ;] ) to jestes jasnowidzem krotkodystansowym w czasie...hmmm...czyli deja vu :roll:
  • 0

#73

Vilgefortz.
  • Postów: 92
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja uważam, ze deja vu ma związek z reinkarnacją, ale kto wie, może macie rację?

A może reinkarnacja ma związek z podróżami w czasie lub pomiędzy wymiarami,albo to coś w rodzaju pamięci genetycznej. Zgromadzone wcześniej informacje przechowywane są gdzieś w naszych genach jak na twardym dysku.
ogr ,wszystko fajnie,ale skąd my te informacje posiadamy? Bo jeżeli jestem gdzieś po raz pierwszy w życiu,na temat tego miejsca nie wiem nic,jest to np. mała wiocha na zachodzie Belgii,znalazłem się tam przypadkiem. Jak informacja na temat tego miejsca znalazła się w mojej głowie???


Może w którymś z Twoich poprzednich wcieleń ta mała wioska na zachodzie Belgii była bardzo ważna dla Ciebie i gdy ją zobaczyłeś, to przypomniało Ci się z powodu emocji które przypomniała sobie twoja dusza ?

Edit :
"Skoro tak, to czemu nie jest tak za każdym razem gdy gdzieś idziemy, przecież reinkarnacji mogliśmy mieć nieskończoną liczbę". - To pytanie pojawiło się w mojej głowie po napisaniu tego co jest powyżej. Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że im więcej wcieleń minęło od ostatniego pobytu w tym miejscu, tym mniejszy ładunek emocjonalny niesie to miejsce. Czyli możliwe że np. doskonale pamiętasz wszystkie ulice Francji, ponieważ w poprzednim wcieleniu byłeś np. malarzem który urodził się we Francji. Ale gdy znajdziesz się w Wielkiej Brytani, to nie możesz się odnaleźć, ponieważ ostatni raz byłeś tam bardzo dawno (Całe wieki :)) ) temu.

Oczywiście to tylko moja teoria ;)
  • 0

#74

undertaker.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze troche glupie pytanie Ci zadam ale jezeli ten samochod mial z tym cos wspolnego.
Widziales moze rejestracje tego samochodu? Gdybys znal ten skrot od nazwy miasta czy regionu to bys wiedzial przynajmniej z jakiej miejscowosci byl.
  • 0

#75

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6635
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Vilgefortz ,takiego typu deja vu spotkało mnie kilka razy w różnych miejscach. Kiedyś nie zwracałem na to uwagi,ale co raz częściej przyłapuję się na tym.Nie występuje to często - raz na jakiś czas,w jakimś nowym miejscu.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych