Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat jest inny niż myślisz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
361 odpowiedzi w tym temacie

#46

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lol, czyli mordujmy, gwałćmy i kradnijmy bo to jest w imię Prawdziwego stwórcy. No nie Eury przeszedłeś samego siebie umieszczając ten tekst tutaj


Bardzo naiwny przykład. Rozumiem zatem, że gdyby prawo nie funkcjonowało to zaraz chwytałbyś za jakieś ostre narzędzia i mordował bliskich? Masz rozum i własne wartości czy opierasz wszystko o "prawo"?

Ktoś tu stosuje niezłą nadinterpretację.


Ktoś tu nie czytał tekstu źródłowego.

Tak i to głosi właśnie zło! Martw się tylko o siebie, inni ludzie się nie liczą tylko TY jesteś ważny. Rób wszystko żeby było TOBIE lepiej. I stąd, z takiego myślenia mamy teraz biedę, wojny, przemoc. Hmmm, radziłbym się zastanowić najpierw autorowi tego tekstu...


Rola nawracającego została już obsadzona dawno temu, patrz Jezus Chrystus. Rozumiem, że w życiu martwisz się za innych, załatwiając im pracę, dbając o ich finansowe dobra i ich rozwój duchowy?

A skąd wiadomo że ci REPTILIANIE są prawdą. Bo ktoś tak powiedział. Wg mnie to takie samo szajstwo jak inne prawdy tego świata.


Jeśli chcesz znaleźć ku temu dowody to po prostu poszukaj. Celowo w tekście nie podpisałem zamieszczanych obrazów, które i tak stanowią tylko ziarenko z całej masy dowodów świadczących o związku Człowieka z istotą jaszczurzą. Podpisywanie zdjęć na niewiele by się zdało. Kto odrzuca na wstępie taką teorę, nie przyjmie do wiadomości żadnych dowodów.

Kolejny tekst pokazujący tę JEDYNĄ NAJPRAWDZIWSZĄ PRAWDĘ


Oczywiście, jedną prawdziwą prawdą jest Religia Katolicka, zgadłem?


A na koniec tylko przytoczę:

Jest praktycznie niemożliwym, aby czysta prawda, która jest często niewygodna lub nie do ogarnięcia dla innych, stanowiła temat do dyskusji w szerokim gronie. W takim przypadku, prawie zawsze zetkniemy się z osobami, które usilnie będą starały się zdyskredytować informacje, które odbiegają od schematów światopoglądowych.

Pozdrawiam :)
  • 0



#47

Rysiek_INFRA.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam sie w pelni z Mariushem. Eury niestety odnosze wrazenie, ze przybierasz postawe "kto nie jest ze mna jest przeciw mnie", czyli albo przyjmij calosc jako prawde albo spadaj :/
Argument ze nie podpisujesz zdjec bo to jest tylko fragment jakiejsc wiekszej calosci "dowodow" do mnie nie przemawia tak samo jak stwierdzenie w dyskusji, ze jesli ktos chce dowodow to niech sobie poszuka.
Gdzie mam niby znalezc dowod na to, ze dinozaury zostaly zeslane przez Reptilian?? powaznych dowodow? :]
  • 0

#48

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

Zycie nie koniecznie musi kończyć się na ziemi i tylko na niej istnieć,
Zycie nie jest tylko tym jednym i tym prawdziwym dla człowieka,
Istnienie człowieka nie musi być tyko na tej ziemi,
Istota inna może istnieć ,tak jak i człowiek istnieje .
Człowiek nie musi w wszystko wierzyć ,by wszystko wiedzieć,
bo człowiek powinien żyć z sobą w harmonii ,
a jak będzie żyć z sobą bratersko ,to i będzie godzien poznać
inne światy i inne istoty wszechświata.


Pozdrawiam :>
  • 0

#49

Alkazam.
  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stego co sie orientuje anunaki to byly istoty z dużym owłosieniem na ciele i niemają nic z pulnego z tymi gadami a raczej z cyiizacją DRACO.Owszem wieze ze takie istoty żją we wszechswiecie ale zeby kontroloway nasz swiat?? no dajcie spokój.I jeszcze ten text z dinozaurami hahah co za brednie...
  • 0

#50

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eury niestety odnosze wrazenie, ze przybierasz postawe "kto nie jest ze mna jest przeciw mnie", czyli albo przyjmij calosc jako prawde albo spadaj


ależ ja nikomu nie każę w to wierzyć, tak jak nikogo nie zmuszam do kupowania określonych książek i ich czytania. To po prostu Twój punkt widzenia :) Jeśli się nie zgadzasz z tekstem to również znaczy, że masz swój indywidualny punkt widzenia i własną definicję "prawdy" - a to jest ważne.

Ja sam poprzez tłumaczenie tekstu nie zdradziłem do końca swojego punktu widzenia. Temat ma jedynie zachęcać do dyskusji i zobrazować problem "śpiącego społeczeństwa, które przyjmuje papkę - ubraną w ładne słowa - serwowaną przez media i rząd."
  • 1



#51

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Temat ma jedynie zachęcać do dyskusji i zobrazować problem "śpiącego społeczeństwa, które przyjmuje papkę - ubraną w ładne słowa - serwowaną przez media i rząd."

A papka serwowana przez tego typu fantastów (albo gorzej - manipulatorów) jest z natury rzeczy lepsza?
  • 0

#52

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A papka serwowana przez tego typu fantastów (albo gorzej - manipulatorów) jest z natury rzeczy lepsza?


Dokładnie. W necie jest o wiele więcej takich tekstów które mówią o JEDYNEJ prawdzie i są one gorsze od tego co robią media. Bo one otwarcie mieszają w głowach i z reguły gdy się je czyta narzucają punkt widzenia. Może nie w bezpośredni sposób ale jednak. Tacy ludzie co piszą takie teksty (nie ty Eury. ty tłumaczysz) są bardzo niebezpieczni, od takich ludzi zaczynają się sekty, manipulacja i 100% poddanie się tylko JEDYNEJ prawdzie.

Po prostu do mnie ten tekst nie przemawia.Wiem że istnieje problem omawiany na początku tego tekstu tj, uśpione społeczeństwo ale to nie Reptilianie nas usypiają tylko tajne grupy ludzi które rządzą światem. Oni właśnie zapuszczają takie teksty żeby mamić społeczeństwo. Oni kierują mediami.... Ja to tak widzę...
  • 0

#53

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zależy od punktu widzenia. Jednakże, zawsze lepiej jest mieć możliwość wyboru pomiędzy "spiskowymi teoriami dziejów" a prawdą tzw. historyczną lub medialną.
  • 0



#54

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się. Ale manipulacja w tym tekście wprost kole w oczy, co zostało już wcześniej poruszone.
  • -1

#55

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponieważ tekst ma przedstawiać jedyną prawdę. Takie było zamierzenie autora. Możesz ją przyjąć lub odrzucić, tak jak przyjmuje się (zwykle) całość jakiejś religii za prawdę, a nie jej wybiórcze dogodne dla nas elementy
  • 0



#56

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I takie teksty właśnie wzbudzają we mnie opór, gdyż sugerują one (tj. teksty), że odkrywają jakąś prawdę i zrywają ludziom łuskę z oczu. Gdy tymczasem to kolejny sposób wciskania kitu.
  • 0

#57

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sekciarska propaganda.
Eurycide, z niecierpliwością czekam na Twoje własne podsumowanie tłumaczonego tekstu ;->
  • 0



#58

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo naiwny przykład. Rozumiem zatem, że gdyby prawo nie funkcjonowało to zaraz chwytałbyś za jakieś ostre narzędzia i mordował bliskich? Masz rozum i własne wartości czy opierasz wszystko o "prawo"?

Tak bo nie miałbym pojęcia czy dobrze czy źle czynię. Jeżeli bym kogoś zabił lub ukradł coś skąd niby miałbym wiedzieć czy dobrze czy źle czynię.

Tu wkrada się aspekt psychologiczny człowieka. Wyobraź sobie człowieka który od dziecka tj zaraz po urodzeniu zostałby osadzony w zamkniętym pokoju bez drzwi i okien (pomijamy tu kwestie żywności). Żyłby tak przez 20 lat i nikt by mu nic nie mówił i o niczym go nie uczył. I powiedzmy taka osoba wychodzi na wolność po 20 latach. I kogoś zabija to jak myślisz wiedziałby że źle uczynił. Oczywiście że nie bo nikt go nie nauczył że nie wolno zabijać. Prawo daje mi tą dogodność że wiem co dobre a co złe. Prawo musi istnieć i reguły również. Bez nich gatunek ludzki by zginą. Hmmm jeżeli Reptilianie głoszą JEDYNĄ prawdę to głoszą prawdę zniszczenia gatunku ludzkiego...

Rola nawracającego została już obsadzona dawno temu, patrz Jezus Chrystus. Rozumiem, że w życiu martwisz się za innych, załatwiając im pracę, dbając o ich finansowe dobra i ich rozwój duchowy?

Tak są ludzie którzy tak żyją i jest im lepiej niż innym. Mogą w nocy spać spokojnie. W przeciwieństwie do innych którzy myślą tylko o sobie i co noc się zastanawiają jak tu zarobić więcej dla siebie, Co tu zrobić żeby mieć więcej władzy...

Oczywiście, jedną prawdziwą prawdą jest Religia Katolicka, zgadłem?

Nie koniecznie ale jej nauki i dogmaty bronią tego co jest dla człowieka dobre. Nie prowadzi do jego destrukcji jak np. ci niby "REPTILIANIE". Nie mówię że jest idealną religią, bo jak każda religia jest religią ludzi a ludzie nie są doskonali więc ich religia nie jest doskonała i jakieś złe rzeczy zawsze się wkradną. Ale w 90% jest to religia miłości i dobra.
  • 0

#59 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

jej nauki i dogmaty bronią tego co jest dla człowieka dobre

Religia jak religia, ale z dogmatami przesadziłeś. One są dobre tylko dla tych, którzy je wymyslili.
Odnośnie tekstu mam bardzo osobiste przemyślenia, ale się nimi nie podzielę. Powiem tylko, że zawiera on wiele prawdy dotyczącej duchowości.
Nie skomentuję również fragmentów o niszczycielsko - odstraszającej roli dinozaurów w pokręconej pre i historii, naszej małej, błękitnej planety. :)
  • 0

#60

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prawo daje mi tą dogodność że wiem co dobre a co złe. Prawo musi istnieć i reguły również. Bez nich gatunek ludzki by zginą.


Pomijając inne istoty niż ludzkie prawo stworzyli ludzie bazując jak myślisz na czym, bo ja uważam, że każdy człowiek w swoim wnętrzu potrafi rozróżnić co jest dobre a co nie, to że potrzebne nam pisane prawa to właśnie dzieło manipulacji nami. Jesteśmy owcami które potrzebują pasterza bo same nie potrafią myśleć, pasterza który wyznaczy kierunki i zasady, ale w zamian odbierze nam wolną wolę którą posiadamy ale pogrążeni w letargu tego nie dostrzegamy. Nie chcemy się obudzić bo gdy tylko przetrzemy oczy okazuje się że sami o wszystko musimy zadbać sami musimy decydować, a to trudne więc wolimy dalej spać a pasterz za nas wszystko zrobi. Wolność jest piękna ale dla wielu jest zbyt trudna.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych