Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat jest inny niż myślisz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
361 odpowiedzi w tym temacie

#76

iontz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz przyszła mi na myśl jeszcze jedna możliwość. Nie uważacie, że to ludzie stworzyli repti... reptilo... jaszczuroludzi no, a nie na odwrót :D ?

Przyłączam się do prośby o udokumentowanie i źródła, bo łatwiej by mi było w to uwierzyć, gdybym wiedział, gdzie konkretnie o tym pisze. I proszę, nie żaden Daeniken ani szaraki w dzbanku, tylko poważne źródła.
  • 0

#77

Eagle947.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie myślcie trochę !!
przecież jakby ci jaszczuroludzie nas stworzyli, i chcieli nas kontrolować to by nie byli na tyle głupi żeby dopuścić do tego żebyśmy się o tym dowiedzieli !!!
  • 0

#78

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z tego co się orientuje(a niewiele się orientuje :)) to źródłami odnośnie tych obcych są interpretacje historii starożytnej wraz z przekazami indian bodajże z Ameryki płd., ale podkreślam że nie jestem "głęboko" w temacie więc tego pewnie jest więcej.
  • 0

#79

maytek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak mówicie wszyscy o poszukiwaniu prawdy, ale przecież to jest jednak pojecie względne. Można szukać czegoś co uznamy za prawdę ale to nie znaczy ze to jest prawdziwe. Na przykład będziemy dziecko od urodzenia uczyli ze czerwony kolor tak naprawdę nazywa sie zielony,że to co mówią w szkole jest kłamstwem i będzie ono poszukiwało prawdy czy ten kolor naprawdę tak sie nazywa czy uzna to za prawdę absolutną, nie podlegającą dyskusji, bo to jest cały czas mu wpajane? Po jakimś czasie może i przyjęło by prawdę, że czerwony to czerwony bo wszyscy inni tak mówią, ale może tego nie uznać.
Czy prawdą jest to co uznaje większość? Teoretycznie tak. Jeśli większość twierdzi że coś istnieje to nawet jeśli to kłamstwo to się o tym nie dowiedzą jeśli nie będą mieli dostępu do innych źródeł niż tylko przekaz od ludzi znajdujących sie w jego otoczeniu. I tak jak w tym tekście, jeśli ktoś się uwolni od tej większości to i tak szybko zostanie wyśmiany i będzie musiał wrócić do tamtego sposobu postrzegania wszystkiego. A to że o Reptillianach wiemy z różnych niezależnych źródeł i dlatego możemy uznać to za prawdę, to dokładnie w ten sam sposób uznajemy Chrześcijaństwo, bo o Bogu wiemy z różnych niezależnych źródeł (religie, mitologie, Pismo Swięte itp.), więc znowuż nie wiemy co uznać za prawdę.
Możemy uznać że to co teraz wiemy jest kłamstwem i szukać innej prawdy, albo życ tak jak zawsze, a kiedy sie okaże co jest naprawdę prawdziwe chyba sie nigdy nie dowiemy...
  • 0

#80

kEhYo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetnie przygotowany materiał, Eurycide, wielkie KUDOSY w twoim kierunku!

Ze swojej strony mogę tylko dodać tekst mojego rapowego numeru, który napisałem jakiś czas temu... Enjoy :-)_.o0

MATRIX

Co!? sprawiło, że jestem na tej Planecie?
Jest tyle miejsc we wszechświecie, wiem to przecież!
Może Człowiek to wynik eksperymentów
galaktycznych studentów w celu zaliczenia semestru...
Zostawieni sami sobie, w wielkiej symulacji na tym globie doglądani,
odwiedzani czasami, porywani i badani bez granic, brani za nic, a przecież
To my panujemy na tym świecie, przez niejedno tysiąclecie w wielkiej skali
Ludzie równymi się stali, czy to czarni, czy biali oddalił się pogląd o wyższości rasy
Nadeszły niezmiennie ciekaw czasy:
Era globalizacji, cyrkulacji informacji w pajęczynie podłączonej do Entera i Spacji
Czy nie mam racji? No powiedz?!
Na przykład taki tajny naukowiec - na jakim jest etapie tego nikt sie nie dowie...
Manipulacja genetycznym materiałem, właśnie tego się obawiałem.
Przerabiałem już to na zajęciach: Ingerencja w rolę Boga wywołuje spięcia.
Już od dawna są gotowi do przejęcia kontroli, ale kto im na działania takie pozwolił?!

Manipulacja, niewygodnych danych klasyfikacja
Massmedia to mystyfikacja, omamiona nacja, gdzie tu demokracja pytam?
W kółko ta sama płyta...
Manipulacja opinią publiczną jest psychologiczną grą, zabawą polityczną.
Tu się gra o wszystko, ale nie o lepszą przyszłość,
Co oni w ogóle sobie myślą???!!!
Karmią nas opiniami, jakimiś ideałami, statystykami, złudnymi prognozami
na każdym reklamy twój umysł atakują!
A ludzie kupują konsumują, wyczytują same bzdury z pism kolorowych
Zaśmiecają sobie głowy, mają niezdrowy tryb życia
Nadużywają prochów i picia.
Pasywny styl bycia - bo tak jest prościej...
Marnowanie młodości w sztucznej rzeczywistości
Wirtualne znajomości namiastką popularności, brak poczucia własnej wartości.
A możliwości tyle! Wystarczy poświęcić chwilę, popracować nad sobą.
Być wyjątkową osobą, prezentować pewien poziom, a nie pozą pozować!
Nie dać sie zaszufladkować! Ciągle ewoluować trudności pokonać, osiągnięć dokonać
Nic tu ująć nic dodać, jak tego nie widzisz:
Zdejmij z oczu klapki i ZOBACZ!

Tajne projekty, niezidentyfikowane obiekty latające,
Elitarne grupy rządzące, własne reguły ustanawiające, myślą, że mają koncept...
Nie!!! To nie koncert życzeń, by pociągać za sznurki wedle własnego widzimisię.
Pewnie im się zdaje, że wciskanie bajek pożądany rezultat daje,
Lecz ja nie jestem Frajer! Dla nich ważny gajer i bajer
A szary człowiek dalej po dupie dostaje...
Wiem co to znaczy, bez pracy nie ma kołaczy
Lecz Ci, co pracują głodują bo zjadają ich opłaty
Inni kombinują jak tu żyć inaczej:
Wyemigrują, wkrótce to zobaczysz.
Znasz język, - coś znaczysz! Tego Ci nie muszę tłumaczyć!
To wjazd do ligi graczy światowych - tam full nowych doznań
Nieznane poznam, walę Warszawę czy Poznań...
Ja wolę Toronto, jakieś kondominium i konto
Do roboty Hondą na dziewiątą, kończyć przed piątą
Jakiś clubbing na dziesiątą, szastać forsą...
Wielomilionowa Metropolia nocą, nie pytaj po co?
Ty miej świadomość - To wolność!!!
A to, co u nas moją godność rani... Ten kraj jest pojebany....

DOBRZE WIEM, ŻE STAĆ MNIE NA TO BY SPROSTAĆ TEMU WSZYSTKIEMU!!!
  • 0

#81

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

kEhYo'77 fajne rymy :)
żeby nie było offtopu: nie wierze w jakieś jaszczury-jeśli wpadną do mnie na herbatke... to może pogadamy inaczej :) póki co mamy marne dowody na ich istnienie, choć po części musze się zgodzic z tekstem, wywyższamy się nad zwierzętami, choć przpatrując się (nie mówie o wszystkich) ludzkim zachowaniom, gonieniem za pieniędzmi, zawiścią, walkami o terytorium i wojnami w "obronie" Boga... to nie mamy powodów do dumy. ludzie lubią czuć się lepsi, dlatego dalej tak trudno wielu ludziom uwierzyć że zwierząta też mają emocje, więc zasługują na szacunek. właśnie dlatego w dużym stopniu oceniam ludzi po podejściu do zwierząt.
miarą wartości człowieka, jest dla mnie jego człowieczeństwo, dlatego często wydaje mi się że zwierząta są bardziej ludzkie od samych ludzi...
  • 0

#82

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy to że coś przypomina kształtem coś co dziś jest samolotem to znaczy że starożytni znali samoloty? Co to za bezsensowna dedukcja. Czy to jest twarz > :) ? Nie to tylko krzywa i dwie kropki. Czy jeżeli w jakimś egipskim gorobowcu znajdziecie rysynek prostokąta a w nim kropki to będzie to znaczyć że znali telefon komórkowy? A jak ktoś spojrzy za milion lat na prace Picassa to uzna że znaliśmy "coś co wymyślą puźniej"? Bez sens. W taki sposób to można się dopatrzyć wszystkiego wszędzie.

Tak to jest zdecydowanie idealne miejsce na twoje Rapowe twory. Zdecydowanie Rap i HipHop to dla mnie zjawiska paranormalne, jak taki shit stał się tak poplurany żaden filozof ani naukowiec nie odgadnie.
  • 0

#83

Bodiq.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi po tym tekście pozostaje jedno:

Jest praktycznie niemożliwym, aby czysta prawda, która jest często niewygodna lub nie do ogarnięcia dla innych, stanowiła temat do dyskusji w szerokim gronie. W takim przypadku, prawie zawsze zetkniemy się z osobami, które usilnie będą starały się zdyskredytować informacje, które odbiegają od schematów światopoglądowych.

Jak dla mnie texcik bardzo życiowy, a jeśli komus tak bardz przeszakadzają tam reptilianie to niech se tam wstawią kogo chcą, bo faktem jest że ktos to wszystko w ryzach trzyma...

Pozdraawiaam :>
  • 0

#84

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja także jestem nastawiony sceptycznie do tekstu. Jest naciągany, a dowody w nim przedstawione niezbyt przekonujące, np. ten obrazek który na tej stronie pokazał iontz, to wygląda jak ufoludek narysowany przez jakiegoś dzieciaka. No sory jak można komuś wciskać taką tandetę, ciężko w to uwierzyć. Przyznam, że niektóre podpunkty są ciekawe ale obraz całości psują te ekhm. niedopatrzenia :)
  • 0

#85

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja także jestem nastawiony sceptycznie do tekstu. Jest naciągany, a dowody w nim przedstawione niezbyt przekonujące, np. ten obrazek który na tej stronie pokazał iontz, to wygląda jak ufoludek narysowany przez jakiegoś dzieciaka.


Pamiętam, że ten sam obrazek o który chodzi widziałem w książce "Ręce precz od tej książki" J.V.Helsinga.
Rzekomo pochodziło sprzed jakichś 7000 lat, więc niby to nie był fake.
Piszę "niby" i "rzekomo" bo dostępu do książki teraz nie mam, a przybliżonej nazwy tego malowidła nie pamiętam, więc nawet nie wiem gdzie zacząć poszukiwania. Dobrze by było, gdyby ktoś zweryfikował prawdziwość tego malowidła(jego część jest na tej stronie tematu), co by się to wyjaśniło i by nikt szydery nie robił(albo robił, jeżeli to fake i został wrzucony do dowodów na przebywanie Reptilian na Ziemi ;p ).
  • 0

#86

derbyy.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie...... Dlaczego we wszystkich starożytnych kulturach przewarzały religie politeistyczne.To ma jakiś zasadniczy sens. Dopiero w epokach nowożytnych społeczeństwa wykreowały kult jednostki wszechpotężnej, jednego doskonałego boga. W tym coś może być...... ? :hmm:
  • 0

#87

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tekst był bardzo ciekawy i wciągający. Szkoda, że już się skończył :P . ;)
Mnie zabrakło tu informacji dotyczącej zamieszczanych zdjęc dzieł sztuki i hieroglifów(autor, rok, kultura itp), dowiedziałabym się trochę więcej na ten temat.
Jako że artykuł jest tłumaczeniem oryginalnego tekstu to jego autorowi a nie tłumaczowi przypisuję to trochę infantylne szukanie najgłębszej, ogólnoludzkiej symboliki w semantyce języka angielskiego, który jest przecież jednym z wielu języków ludzkości. Pachnie mi to trochę amerykocentrycznym przekonaniem o wyjątkowości języka, kultury, narodu USA-przecież kosmici w amerykańskich filmach s-f zawsze rozpoczynają swoją inwazję od USA, to amerykańscy herosi zbawiają ludzkośc itd, itp:rotfl:
Gratulacje dla Eurycide :drink:
  • 0

#88

smerfica.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moj kumpel jest dobrym psychiatra chcesz numer ??
  • 0

#89

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

smerfica ja jestem ogrooomnie ciekawy co ma twój post do tematu, hm??
  • 0

#90

Snagoth.
  • Postów: 86
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, to moj 1 post. Dzis sie zarejestrowalem ale czytam to forum juz od dlugiego czasu.

Przeczytalem caly akrtykul i wszystkie posty. Kazdy z was tu pieknie pisze sceptycznie, obiektywnie albo zgadzajac sie z tym tekstem.. Natomiast ja sadze ze tu nie chodzi o samych tych Reptilian, dowody na ich istnienie itd.. Sadze ze chodzi tu o pokazanie prawdy na temat naszego zycia, ze sami sadzac ze mamy wladze nad naszym zyciem tak naprawde tej wladzy nie mamy... Jest cos, co naszym zyciem kieruje.. rodzimy sie, dorastamy, szkola, praca by zyc, smierc... tak w skrocie mozna opisac nasze zycie... Mysle ze konkluzja tego artykulu mogloby byc stwierdzenie by kazdy w swoim zyciu nigdy nie opieral sie na jakichs autorytetach,zasadach badz prawach... kazdy powinien z wlasnej woli te zasady i prawa przestrzegac, zgadzac sie z nimi badz nie...

pozdrawiam :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych