Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótka pamięć chrześcijan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#76

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby Bog szepnal by Ci do ucha, zabij indianina bo jest niewiernym zapewne poszedlbys z mieczem, lub karabinem i zabil bez skrupolow, to gdzie jest miejsce na ta milosc , o ktorej tak pisales?? Gdzie miejsce na sprawiedliwosc??

Ciekawym, kto Ci podszepnął coś tak niewymownie głupiego?
Muhad, przegiąłeś. Insynuujesz rzeczy, o których nie ośmieliłbym się nawet pomyśleć.Czy do Ciebie nie dociera prosta prawda, że od sądzenia jest Bóg a nie człowiek? On jest sędzia sprawiedliwym. Czy ja jestem krwiożerczym, średniowiecznym krzyżowcem lub konkwistadorem, nawracającym mieczem pogan na jedynie słuszną religię? Czy czytasz cudze posty ze zrozumieniem, czy raczej z określonym nastawieniem i wybiórczo? Zachęcasz innych, by koniecznie raczyli poznać twoje wcześniejsze opinie i tematy a sam nie potrafisz skupić się nad kilkoma zdaniami Dagera. Stanowczo protestuję, w obecności użytkowników tego forum i oczekuję z Twej strony, że opanujesz swój zaściankowy ekstremizm i zaprzestaniesz krzywdzących mnie i nieprawdziwych insynuacji.
  • 0



#77 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

to wyjasnij mi Twoja tolerancje i poparcie wobec Boga Mscciwego, ktory nakazuje mordowac niewinnych pogan.

Byc moze troche przesadzilem, co nie zmienia jednak faktu ,ze tak ciezkiego przypadku jak Ty nigdy nie mialem zaszczytu poznac.
  • 0

#78

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to wyjasnij mi Twoja tolerancje i poparcie wobec Boga Mscciwego, ktory nakazuje mordowac niewinnych pogan.

Byc moze troche przesadzilem, co nie zmienia jednak faktu ,ze tak ciezkiego przypadku jak Ty nigdy nie mialem zaszczytu poznac.


Ja niejednokrotnie miałem wątpliwą przyjemność poznać znacznie cięższe przypadki, jednak poczytuję to sobie za zysk.

Ja nie wdaję się w spór z Bogiem, który zapowiadał od najdawniejszych czasów, że rozliczy każdego człowieka z jego życia. Skoro Bóg to zapowiedział, na pewno tak się stanie. Ostrzeżenie Boże dotyczy grzechu, którego konsekwencją jest śmierć. O przyczynie grzechu nie muszę mówić, gdyż chyba każdy zna dekalog, który jako przepis prawa dla Izraela obligował jego obywateli do surowego przestrzegania Bożych poleceń. Złamanie choćby jednego z nich było surowo karane włącznie z zastosowaniem kary śmierci. Zaiste, religia Mojżeszowa była religią strachu.
Pierwsze przykazanie dekalogu mówi o zakazie kultów pogańskich(chodzi o zmyślonych bogów i oddawanie czci ich materialnym podobiznom). Dlatego właśnie Bóg nakazał Izraelitom eksterminację ludów Kanaanu, gdyż masowo uprawiali oni religijne cudzołóstwo, oddając cześć Molochowi, Baalowi i innym fałszywym bogom. Myśląc po ludzku, uznałeś tamtych pogan za niewinnych. Cóż, jesteś tylko człowiekiem a Bóg jest sprawiedliwy i konsekwentny.

Zamysł Boży w tej kwestii jest aktualny do dziś, natomiast Bóg nie mówi do swych dzisiejszych wyznawców, by chwytali za broń i mordowali niewiernych pogan. Takie twierdzenie byłoby jawnym zaprzeczeniem nauki Chrystusa, który uczy ludzi prawdziwej miłości. Przez Chrystusa Bóg pobudza swój lud, by się wzajemnie miłował a nawet okazywał to uczucie swym prześladowcom. O co zatem chodzi?
Chodzi o nadchodzący Sąd Boży, który wykona się wyłącznie z Bożego postanowienia, lecz nie rękami jego gorliwych wyznawców. Obecny czas, jest czasem łaski, narody świata "są pod Bożą cierpliwością", dlatego ten świat jest, jaki jest, mimo powszechnego głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu. Bóg zwleka, lecz niechybnie wykona Sąd nad światem, który będzie owym wypełnieniem Bożej sprawiedliwości.

Wyraziłem się w tej kwestii na tyle czytelnie, że chyba nie ma potrzeby więcej dodawać.
  • 0



#79

absolut-not-vodka.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, wart sie zastanowic nad waga slow. Krotka pamiec ... niejako jawi sie nam jako grzech pierworodny. Zwazcie a to, ze kazda idea ma swego rodzaju odpowiednik z ciemnej sferze "interpretatorow". Czy w takiej interpretacji mozna przywiazac sznur chamstwa i krtkowzrocznosci ideowo czystym ?
  • 0

#80

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bóg nakazał Izraelitom eksterminację ludów Kanaanu, gdyż masowo uprawiali oni religijne cudzołóstwo, oddając cześć Molochowi, Baalowi i innym fałszywym bogom. Myśląc po ludzku, uznałeś tamtych pogan za niewinnych. Cóż, jesteś tylko człowiekiem a Bóg jest sprawiedliwy i konsekwentny.

Bóg nie mówi do swych dzisiejszych wyznawców, by chwytali za broń i mordowali niewiernych pogan. Takie twierdzenie byłoby jawnym zaprzeczeniem nauki Chrystusa, który uczy ludzi prawdziwej miłości

nie wiem dlaczego, ale widze zaprzeczenie
Bog zmienil zdanie?
  • 0

#81 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Oczywiście ,że zaprzeczenie. Ci maniacy religijni nigdy nie widzą takich nieścisłości.

BTW, w starym testamencie Bóg(przynajmniej wedle Biblii) nakazał ludziom zabijać, plądrować i palić wioski. Ktoś mądry napewno zauważy tutaj , że Bóg wcale nie jest ani dobry, ani sprawiedliwy.


Jeśli chodzi o owoc zakazany;

Obis biblijny o zakazanym owocu idealnie odzwierciedla opis sumeryjski;
Zakazany owoc był źródłem życia do którego dostęp mieli tylko bogowe jak Enki czy Enlil.Zwykli ludzie nie mieli takiej możliwości, chyba że chcieli ukraść. To źródło dawało długowieczność i mądrość. Samuel( Enki z PCH) (zakładając ,że mówi prawdę) powiedział ,że są to związki chemiczne na bazie złota i innych pierwiastków, które Ci pogowie używali do przedłużania życia. Ród Mojżesza pochodził od boskiego rodu i to wyjaśniało by dlaczego członkowie tego rodu żyli kilkaset lat. To samo tyczy się Adama, który żył 800lat i prawdopodobnie dlatego tak długo,bo nie posłuchał bogów. Enlil się zdenerwował i wypędził Adama z raju. Później doszło do kłótni Enlila z Enkim, po której pierwszy chciał zagłady ludzi a drugi ich bronił ponieważ ich umiłował. Enki uświadomił ich ,że ludzie mają wybór i że nie są niewolnikami więc doszło do buntu. Enki ostrzegł Noego ,że jego braciszek chce ich zabić , więc wybudował arkę. Włśnie dlatego powstał podział na Szatana kusiciela, który otworzył oczy ludziom i zarazem Boga obrońcę, który chronił ich przed braciszkiem.

Takie informacje można znaleść w historii sumerów.

Są chyba najbardziej logczne niż pozmieniany stary testament do celów wiadomych.
  • 0

#82

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie wiem dlaczego, ale widze zaprzeczenie
Bog zmienil zdanie?


Bóg w swych postanowieniach jest niezmienny. Z nadejściem Chrystusa, przestało obowiązywać stare przymierze Mojżeszowe, a nowe przymierze Bóg zawarł z naśladowcami swego Syna.
  • 0



#83

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czesc jest w ogole bez zwiazku, jak np. to:

I PRZYKŁAD. Jahwe żałuje dzieła stworzenia człowieka:

„I rzekł Bóg: uczynię ludzi na obraz Nasz i podług podobieństwa Naszego.." (IMoj: I,26)

„Pożałował wtedy Wiekuisty, że stworzył człowieka na ziemi i ubolewał w sercu Swoim." (I Moj:VI,6)

gdybym nie wiedzial gdzie mam patrzec, nigdy by mi to nie podpadlo, wiec przyklady sa mocno naciagane.
reszta jest kwestia tlumaczenia, jak przykladowo:

IV PRZYKŁAD: Raz jeszcze o „oglądaniu" Pana:

„I rzekł Wiekuisty (do Mojżesza): Nie będziesz jednak mógł zobaczyć oblicza Mojego, gdyż nie może ujrzeć Mnie człowiek i pozostać żywym." (II Moj: XXXIII, 20)

„I rozmawiał Wiekuisty z Mojżeszem twarze w twarz, jakoby rozmawiał kto z towarzyszem swoim; poczem wracał do obozu.." (II Moj: XXXIII, 11)

"twarza w twarz" to jest idiom w jezyku polskim i jest pewne, ze w pierwotej wersji sformulowanie bylo inne. oznaczajace to samo (czyli "bezposrednio"), ale nie koniecznie doslownie.

tyle sie naczytalem od was o tych niescislosciach w biblii, ale jak to jest wszystko to bardzo mnie uspokoiles ;)

edit:
dodam tylko jeszcze jeden przyklad dosc kontrowersyjny. mianowicie "nie zabijaj". w wersji pierwotnej mielismy doczynienia z czyms co mozna rozumiec raczej jako "nie morduj". czyli zakaz zabijania niewinnych, a nie wszystkich. poza tym Bog za czasow starego przymierza kazal karac bardzo surowo za wiele przewinien. teraz natomast mamy czasy nowego przymierza i sytuacja juz sie zmienila ("kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamien...")
  • 0

#84 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli Bóg wszechwiedzący ne przewidział ,że sytuacje tak się potoczą i zmienił ustawę?? Haa....

Zresztą, mord niewinnych czy winnych na jedno wychodzi - zabójstwo, zleceniodawstwo....zbrodnia..
  • 0

#85

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

stary testament opisuje stare przymierze z narodem zydowskim, ktory mial za zadanie sie rozprzestrzenic (co sie udalo raczej ;) ) i wydac zbawiciela. na tym konczy sie stare przymierze i zaczyna sie nowe, ktore przychodzi z nowymi celami. nie widze w tym tego, ze stalo sie cos nieprzewidzianego. raczej przeszlismy do kolejnego punktu wykonywania planu.

co do mordu. my tu nie piszemy o tym co Ci sie wydaje, albo jak powinno byc, tylko co tam pisze. dyscyplina byla jednym z czynnikow, ktory przyczynil sie do tego, ze zydzi mimo wielu przeciwnosci losu rozprzestrzenili sie tak bardzo (co bylo jednym z elementow starego przymierza).
  • 0

#86 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nie zmienia to jednak faktu ,że starotestamentowy Bóg nakazał zabijać. Przecież to jest chore i nielogiczne.
Czy ja piszę niewyraźnie??
  • 0

#87

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby Boga zrozumieć, czasem trzeba przestać polegać na własnym rozumie. Innymi słowy - odłożyć na bok uformowane przez lata nawyki myślowe.
  • 0



#88 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

sraty taty kapusta nie graty...i jeszcze zaakceptować fakt, że kazał zabjać, plądrować , karać itp.. sorki jak Ty lubisz takiego Boga, ok Twoja brocha ale mnie do tego nie mieszaj.
Ja wolę mieć otwarte oczy bez klapek niż pchać się w taką hipokryzję.Ty nawet nie umiesz odróżnić dobrego Boga od Złego, bo cokolwiek on by nie nakazał to dla Ciebe i tak będzie dobry hehe.

BTW; "odłożyć na bok uformowane nawyki myśleniowe"

Już dawno zdążyłem zauważyć ,że Ty nie starasz się używać mózgu, swojego rozumu ale dam Ci jedną radę, nie proponuj tego nikomu.
Ja wolę mieć umysł trzeźwy i z niego korzystać.
  • 0

#89

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

BTW; "odłożyć na bok uformowane nawyki myśleniowe"

Już dawno zdążyłem zauważyć ,że Ty nie starasz się używać mózgu, swojego rozumu ale dam Ci jedną radę, nie proponuj tego nikomu.
Ja wolę mieć umysł trzeźwy i z niego korzystać.
[/quote]

Zobaczymy jak ty używasz "rozumu".
Wielki brat patrzy.

[quote name='redfive' post='129213' date='21 marca 2007, 08:42']BTW; "odłożyć na bok uformowane nawyki myśleniowe"

Już dawno zdążyłem zauważyć ,że Ty nie starasz się używać mózgu, swojego rozumu ale dam Ci jedną radę, nie proponuj tego nikomu.
Ja wolę mieć umysł trzeźwy i z niego korzystać.
Zobaczymy jak ty używasz "rozumu".
Wielki brat patrzy.[/quote]
  • 0

#90 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ta, ta...niech patrzy...mnie wystarczy ,że będę żył w zgodzie z własnym sumeniem i troszczył się o rodzinę i tych ,których kocham, wystarczy że potrzebującym nie odmówię pomocy, wystarczy że będę szanował innych..Nie potrzebna mi jest żadna religia do tego.Potrzeba tylko wiary w to się robi i wiary w Miłość wszechobecną a nie w Karciciela.

A Ty dalej żyj w tym swoim matrixie ...bywaj!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych