Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótka pamięć chrześcijan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#61

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Wiara -co to za wiara ,gdy człowiek jest zagubiony sam w sobie i we wszystkim całym tym zgiełku przez siebie i swiat uformowany ,
-co to jest ,gdy człowiek gubi drugiego człowieka ,zapominając o zyciu danym od Boga ,
-co to jest ,gdy my wszyscy tego swiata zapominamy o istnieniu drugiego świata ,
-co to jest, gdy ja jestem zpomniany przez Boga i muszę prowadzić tak zycie, by brnąć przez nie całe swoje męki, jakie doznawałem przez tyle lat,
-kto tak może znosić tyle cierpień ,by nauczyć sie godności,
-kto jest tego skutkiem, że ja w tym świecie znosze tyle cierpień ,
-kto taki świat zbudował ,by dreptać po ludzkich nienawiściach ?!!!!!!!!!!!!!!!

Czy to ja jestem tego winien ?!,
Czy to my jestśesmy tego winni ?!
Czy taki świat chcemy by w nim żyć ?!

Nie wiem ?-ale musisz ... ? mi odpowiedzieć ,bo nie mogę już tak długo w niepewnosci żyć ?!!!!!!


Pozdrawiam> ;)
  • 0

#62

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiara to świadomosć tego ,że nie jesteś sam.
  • 0

#63 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad, to Ty wiesz lepiej. Biblia według Ciebie to tylko literatura, dlatego usilnie starasz się łączyć jej pochodzenie z mitami pogańskich Sumerów czy Babilończyków.


Nie, jest to fakt, który mówi że stary testament w dużej mierze został zerżnięty z tekstów sumeryjskich.Ty nawet nie starasz się zrozumieć historii pochodzenia Twojej Księgi Prawdy Absolutnej ;-)
Sumerzy istnieli znacznie wcześniej i również można powiedzieć ,że chrześcijanie byli poganami.

Prezentujesz klasyczne podejście naukowe, które nie jest narzędziem dla człowieka wierzącego, bowiem świat naukowy bazuje na literalnych dowodach a nie duchowym przesłaniu.


a wszyscy mi zarzucają ,że jestem Kreacjonistą ;-) Nawet nie czytasz moich postów by wiedzieć jakie jest moje stanowisko w sprawie religii, wiary i innych zagadnień.

Dla mnie Biblia jest wyznacznikiem i źródłem prawdy o Bogu.


Źródłem którego?? Enlila czy Enkiego?? Bo o nich mowa w starym testamencie.

Jeśli znasz konkretny przykład "jakiegoś średniowiecznego klechy, który zmienił coś w ewangelii, proszę o cytat.


Masz masę tematów , w których ten problem jest poruszany. Nie mam zamiaru ciągle wałkować tego samego z kolejnym fanatykiem Katolickim.To nie są wymysły, są to fakty a najlepiej będzie jak przeczytasz książkę Leksykon Biblijnych pomyłek, to przybliży Ci również nieścisłości Bliblii.

Wiem, kto jest moim Bogiem i nie mam zamiaru tego raz po raz powtarzać.


Bóg jest tylko jeden ale wątpię by miał coś wspólnego z wydarzeniami na ziemii.


Enlin lub Enki to tak zwani bogowie, zapewne wyciosani z kamienia lub odlani z brązu, których nie chcę znać.



i tu się mylisz i może otworzysz oczy, kiedy zapoznasz się z historią powstania starego testamentu i gdy zapoznasz się z dokładnej z historią sumerów.

Twoje bezinteresowne zatroskanie przyszłym losem pogańskich Jndian jest doprawdy poruszające, lecz przecież oni również maja dostęp do ewangelii, przetłumaczono ją chyba już we wszystkich językach, slangach i gwarach i jest dostępna nawet u Eskimosów.


Ty czytasz czasem co piszesz?? Nigdy w życiu nie czytałem większych bzdur. Czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że ogromna ilość Indian nigdy nie widziała w obecnych czasach białego człowieka??
I znów to poniżające słowo Pogańscy! Kim Ty jesteś ,że wywyższasz się ponad indiańską społeczność??
Nie jesteśmy już w średniowieczu.


Poza tym, co Ty wiesz o Bożej sprawiedliwości?


Ty zapewne wiesz jaka jest sprawiedliwość Boża ;-)

Przecież Bóg nie rozumuje jak człowiek.


Pierwszy raz coś napisałeś mądrego:P


"Prawo miłości bezwarunkowej" to nic innego, jak poświęcenie swego życia za braci.


Również ale to nie wszystko.

To właśnie uczynił Chrystus, lecz nie namawiał On swych uczniów do jakichś "medytacji", które do niczego nie są przydatne.


a co Jezus robił w tybecie?? W jaki sposób zgłębiał swoją Mądrość?? A to czy udzielał się medytacji to tego nie wiesz, nie wszystko mogło być zapisane w biblii ;-)


Starotestamentowy Bóg, jest tym samym Bogiem w Nowym Testamencie. Za czasów starego przymierza,



woooow....dwa testamenty jeden Bóg, tylko że dwa oblicza...jeden zły, drug dobry...prawie dobry.

Żydzi mieli obowiązek przestrzegania wszystkich praw i nakazów Bożych, pod groźbą śmierci i to natychmiastowej. Skoro nakazał im po wejściu do ziemi obiecanej wybicie zamieszkujących tam narodów pogańskich, musiało to zostać wykonane.


Nie skomentuje tego...właśnie ujawniłeś wsoje oblicze, które skrywa fanatyka gotowego wprowadzać anarchię przeciwko poganom.

Sam właśnie przyznałeś jakim okrutnym bytem jest Twój Bóg...i to ma być to miłosierdzie i miłość bezwarunkowa?? to czysta hipokryzja.


Pogaństwo i bezbożność to dla Boga obrzydliwość, dla której nie ma litości. Jesteś tak oczytany a przeoczyłeś tak istotny fragment 2 Listu Piotra rozdział 3, werset 5-7 cyt: "...od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego, przez co świat ówczesny zalany wodą, zginął. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi." Bóg w swych postanowieniach jest niezmienny.



z tego co tu napisałeś wynika, że Bóg jest zwykłym morderą...
reszty nie będę komentował, bo jest poprostu porażająca...

Boga nie może zobaczyć żadna żywa istota, ponieważ w obecności takiej potęgi i majestatu by zginęła. Nie czytałeś o jednym z przymiotów Boga, który opisuje Go jako Boga potężnego i straszliwego (Bóg jest ogniem trawiącym).Mi natomiast wcale nie chodziło o fizyczne poznanie Boga twarzą w twarz - gdyż to będzie dopiero możliwe w przyszłym życiu i w przemienionym, duchowym ciele - lecz o poznanie Jego zamiarów względem mnie. Poza tym, mądrość Bożą poznajemy po Jego dziełach stworzenia - ziemska przyroda, bogactwo przejawów życia, świat zwierząt, genialnie zaprojektowany organizm człowieka oraz planety, słońce i gwiazdy, itd.


Owszem ale Ty piszesz w sposób taki, jakbyś był jego rzecznikiem prasowym i wszystko o Nim wiedział hehe:) Mówisz, że człowiek jest tak wspanale zaprojektowany?? To Bóg najwyraźniej spartolił swoje dzieło bo rocznie wymierają na raka miliony ludzi.


Jak więc widzisz, w tym co napisałem o Bogu, nie ma w tym żadnej nielogiczności.


Są nielogiczności i to ogromne.Piszesz o miłości i poświęceniu by zaraz pisać o Bogu mściwym nakazującym wybicie pogan.


Czy to nie są argumenty?


bardziej żenujących argumentów nie czytałem.
  • 0

#64

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Odważny jesteś, muhad - i za to ode mnie brawa się należą - oby więcej takich ludzi na tym forum - ludzi, którzy mają wiedzę, a nie tylko wiarę. Szacunek. Kto wie, może kiedyś powstanie nowy dział na forum : "Antykatolicyzm/antyklerykanizm" :)
  • 0

#65

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co za potyczki wymądrzacie sie nic więcej to zaślepia was wszystkich, ważne dla was tylko to kto ma lepsze argumenty. Rozwiązanie waszych sporów macie na tacy podane ale Wy tego nie dostrzegacie bo zaślepieni jesteście, tym kto okaże się lepszy, mądrzejszy i oczywiście tym czyja prawda jest prawdą.
Wszelkie "anty" nie mają nic wspólnego z mądrością tylko budzą agresję nie sądzę aby mądrość zmierzała w tym kierunku.
  • 0



#66

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie budza agresji. to agresja budzi sie w Was :]
  • 0

#67

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, jest to fakt, który mówi że stary testament w dużej mierze został zerżnięty z tekstów sumeryjskich.

W dużej mierze?
Chyba trochę przesadzasz. Zaledwie tylko w początkowych ok. 10% tekstu księgi Genesis (jednej z ok. 40 ksiąg ST, zależnie od kanonu) można doszukiwać się ewentualnych zbieżności rdzeni kilku opowieści tzw. prehistorii biblijnej z mitologią Mezopotamii.
  • 0



#68

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cóż fanatycznego może być w stwierdzeniu, że jakaś religia jest pogańska, skoro bogowie tej religii w rzeczy samej są znani pod postacią drewnianych, kamiennych lub metalowych posągów lub obrazów i owe wyobrażenia tychże bogów są adorowane, czczone i wielbione? Czy to będzie wyrzeźbiony w zboczu góry posąg Buddy, odlany z metalu Jezus czy namalowana na płótnie Maryja - wszystko to jest jawnym przykładem bałwochwalstwa. Czy to nie są argumenty?

Zaraz zaraz, czyli rozumiem ze modlenie sie do figurek Jezusa to dla Ciebie tez poganstwo i balwochwalstwo ? zgadzam sie. Tzn. zgadzam sie ze wszystkie religie dzialaja na tych samych schematach, nie nazwalbym tego balwochwalstwem, tylko mnie razi takie nazywanie jednej religii cacy, a drugiej poganska, skoro jedna i druga dziala tak samo. Jednak Pan w.. twierdzi inaczej.
  • 0

#69

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zbliżamy się do sedna tematu krótka pamięć chrześcijan.
Jak widać rzeczywiście jest krótka, bo co teraz tutaj mamy to wyliczanki.
Proponuję oddzielić religijne dysputy na temat Biblijny i przejść na rozważania czysto naukowe.
Wtedy oszczędzi nam to wielu nieporozumień.
Wszyscy należymy do tego samego obozu- nasza świadomość jest świadomością chrześcijańską, nie buddyjską ,nie islamską czy indiańską. To bardzo ważne. Drugi fakt, to to ,że nasza wiedza na temat Biblii jest skąpa i fragmentaryczna- mnie to także dotyczy. I najważniejsze.
Śmiało można powiedzieć, ba jest to twierdzenie powszechne,że Biblia jest zbiorem ksiąg historycznych. Dotyczy czasów od stworzenia świata do jego końca. To dzięki Biblii ruszyła obecna archeologia. Niniwa została opisana w niej , świątynia Salomona. Do dzisiaj jest ona przewodnikiem wielu naukowców. Pamiętamy oczywiście o naukowym podejściu do tematu.
  • 0

#70

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mam zamiaru ciągle wałkować tego samego z kolejnym fanatykiem Katolickim.



Pozwolę sobie skomentować tylko to jedno zdanie, gdyż reszta Twoich "odpowiedzi" zdecydowanie potwierdza moją pewność. Jako gorliwy wyznawca nauk wschodu, zupełnie nie rozumiesz sensu chrystianizmu, nie odróżniasz protestanta od katolika, ponieważ nie znasz bazy. Już wcześniej pisałem, że tyle mam wspólnego z katolicyzmem co chiński mandaryn z kaszalotem.
Ignorancja przejawia się w braku wiedzy, dlatego należy ją pokonywać poznaniem. Nauki w którą ja wierzę nie pozna ktoś, kto twierdzi, że Jezus Chrystus pobierał nauki w Indiach. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nawet Namalowany dał się nabrać na Twoje "hipotezy". Na koniec dodam, że mimo Twojego "oburzenia" - dalej trwam w pewności, że Boga należy miłować z całego serca i duszy gdyż i on dla swego ludu jest miłościwy i dobry, lecz również należy się Go bać, gdyż dla nieposłusznych i bezbożnych jest Bogiem strasznym. Ja tego nie wymyśliłem. Tak naucza Biblia, której Ty nie znasz i nie rozumiesz.
  • 0



#71

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dager, ja nie zostałem zmanipulowany wypowiedzią Muhada - ja po prostu o tych rzeczach wiem i w większej części się z nimi zgadzam.
Polubiłem Cię Dager, bo piszesz mądrze i co najważniejsze nie należysz do KK - bronisz swych racji jak lew - w niektórych sprawach się nie zgadzam z Tobą, ale nie da się w tej sferze raczej stuprocentowego kompromisu zawrzeć.
Ja od początku albo piszę swe własne subiektywne zdanie na dany temat, lub zgadzam się z inną wypowiedzią, która po części spełnia me wyobrażenie na zagadnienie.
Pozdrawiam Wszystkich rozdrażnionych, urażonych, badających i poszukujących - a w szczególności Ciebie, Dager.
  • 0

#72

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie skomentować tylko to jedno zdanie, gdyż reszta Twoich "odpowiedzi" zdecydowanie potwierdza moją pewność. Jako gorliwy wyznawca nauk wschodu, zupełnie nie rozumiesz sensu chrystianizmu, nie odróżniasz protestanta od katolika, ponieważ nie znasz bazy. Już wcześniej pisałem, że tyle mam wspólnego z katolicyzmem co chiński mandaryn z kaszalotem.
Ignorancja przejawia się w braku wiedzy, dlatego należy ją pokonywać poznaniem. Nauki w którą ja wierzę nie pozna ktoś, kto twierdzi, że Jezus Chrystus pobierał nauki w Indiach. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nawet Namalowany dał się nabrać na Twoje "hipotezy". Na koniec dodam, że mimo Twojego "oburzenia" - dalej trwam w pewności, że Boga należy miłować z całego serca i duszy gdyż i on dla swego ludu jest miłościwy i dobry, lecz również należy się Go bać, gdyż dla nieposłusznych i bezbożnych jest Bogiem strasznym. Ja tego nie wymyśliłem. Tak naucza Biblia, której Ty nie znasz i nie rozumiesz.


Gorliwy wyznawca. Dobre sobie.
Czy przeczytanie Biblii do deski do deski zrobi ze mnie automatycznie lepszego człowieka. A może powinienem wyjechać do Pakistanu do szkoły koranicznej i walić pokłony przy wkuwaniu na blachę Koranu. Nie pojadę do Indii, Przecież to najstarsza religia świata, nie religie . Przy nich buddyzm i chrześcijaństwo nie mówiąc o islamie to młokosy. Może scjentolodzy ale nie wiem czy przyjmą takiego gołodupca jak ja. na otarcie łez zostają świadkowie Jehowy, a może jakaś sekta - zbiorowe orgie, czemu nie. Do wyboru do koloru. Namnożyło się tego. Jak królików.
Specjaliści od siedmiu boleści.
Ja zapytam z innej beczki.

Jak tam przygotowania do egzaminów. Matur, magisterek, licencjatów, doktoratów. Czy wybiera się ktoś na teologię. Dla mnie to już po ptakach. Mój dyplom już pokrył się kurzem. Cóż model rozrusznika na magnesach trwałych z przekładnią planetarną wielkości szklanki o mocy prawie 2,5kW. Niezłe, co.
Może by dorzucić dyplomik z nauk wschodu. Tylko ,że firma nie zwróci.
  • 0

#73

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

redfive, a po co nam na teologie. czy zycie religijne nie powinno sie przeplatac z zyciem projektanta rozrusznikow? ;)
w koncu kazdy polak jest specem od polityki, elektryki, hydrauliki, budownictwa, prawa podatkowego itp., wiec czemu nie moze byc tez specem od wlasnej religii :>

dyskusja robi sie zbyt powazna ;)
  • 0

#74

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja studiuję teologię, jeśli to ma jakieś znaczenie..
  • 0

#75 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Co za potyczki wymądrzacie sie nic więcej to zaślepia was wszystkich, ważne dla was tylko to kto ma lepsze argumenty. Rozwiązanie waszych sporów macie na tacy podane ale Wy tego nie dostrzegacie bo zaślepieni jesteście, tym kto okaże się lepszy, mądrzejszy i oczywiście tym czyja prawda jest prawdą.
Wszelkie "anty" nie mają nic wspólnego z mądrością tylko budzą agresję nie sądzę aby mądrość zmierzała w tym kierunku.


Ja sie tu z nikim nie scigan na argumenty.Jestes tu zbyt krotko by wnioskowac cokolwiek na moj temat.
BTW; jak czytam post, w ktorym ktos pisze na temat milosci bezwarunkowej by potem pisac jaki Bog jest wielki bo kazal pozabijac to nie dziw sie ze wyrazam swoje zdanie.

Koniec, kropka!

Nauki w którą ja wierzę nie pozna ktoś, kto twierdzi, że Jezus Chrystus pobierał nauki w Indiach. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nawet Namalowany dał się nabrać na Twoje "hipotezy".


To nie sa moje hipotezy, miej pretensje do tych ludzi, ktorzy stworzyli ksiegi np. Indyjskie. NIemal w kazdej kulturze na swiecie sa wzmianki o Jezusie.


Na koniec dodam, że mimo Twojego "oburzenia" - dalej trwam w pewności, że Boga należy miłować z całego serca i duszy gdyż i on dla swego ludu jest miłościwy i dobry, lecz również należy się Go bać, gdyż dla nieposłusznych i bezbożnych jest Bogiem strasznym. Ja tego nie wymyśliłem. Tak naucza Biblia, której Ty nie znasz i nie rozumiesz.


Z pewnoscia Ty ja znasz i dobrze rozumiesz. . .;-)

Dajze spokoj Dager. Nie mam na Ciebie sily. Biblie Kazdy czlowiek interpretuje na swoj wlasny sposob i nikt nie musi rozumiec tej ksiegi w taki sposob jak Ty ja odbierasz.

Gdyby Bog szepnal by Ci do ucha, zabij indianina bo jest niewiernym zapewne poszedlbys z mieczem, lub karabinem i zabil bez skrupolow, to gdzie jest miejsce na ta milosc , o ktorej tak pisales?? Gdzie miejsce na sprawiedliwosc??

jak tam przygotowania do egzaminów. Matur, magisterek, licencjatów, doktoratów. Czy wybiera się ktoś na teologię. Dla mnie to już po ptakach. Mój dyplom już pokrył się kurzem.


Nie wszyscy sie chwala swoimi tytulami.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych