Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótka pamięć chrześcijan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#46

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...nie rozumiem
skoro sam przyznales, ze byla ingerencja - to skad pewnosc, ze to nie "przekaz" od czlowieka ktory ingerowal w dany fragment?


Gdy jakiś fragment wydaje się wątpliwy, sprawdza się przez porównanie go z innymi wersetami, omawiającymi dany temat. Wiele takich błędnych zapisów odkryto w czasie tłumaczenia Biblii z języków oryginalnych w okresie reformacji. Najczęściej były to błędy średniowiecznych kopistów, przepisujących teksty ręcznie, zdarzały się też zamierzone przekręty. Problem błędów w tekstach biblijnych stanowi oddzielny temat dla dociekliwych i istnieje literatura szczegółowo omawiająca te zagadnienia. Na własne potrzeby wystarczy dysponować kilkoma najbardziej znanymi i cenionymi tłumaczeniami Pisma, by móc porównywać interesujące nas fragmenty. Zawartość pism apostolskich NT dla czytelnika obeznanego z tematem jest na tyle zrozumiała, że potrafi samodzielnie wypracować sobie wiedzę o tym, jaki powinien być prawdziwy kościół Chrystusa.
  • 0



#47

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W biblii tylko w dwóch miejscach mówi się o prawach danych przez Jehowę.
Mojżesz dostaje kamienną tablicę z przykazaniami.
Jezus przekazuje apostołom dwa przykazania miłości.
To wszystko. Nic ponadto.
Pozostałe przypowieści mają charakter moralizatorski , jednak żadna z nich nie zmienia przykazań.


Bóg każe świat tylko raz zsyłając potop. Po potopie odnawia przymierze z człowiekiem.
Znacznie starsze przekład mówią o tym ,że Najwyższy postanowił ukarać bogów na Ziemi za ich nieprawości.
Spekulacje?
  • 0

#48

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aph Bóg jest miłością i jedyna wiara jaka istnieje to w miłość właśnie. Boska jest tak ogromna, że dla nas ludzi wręcz niepojęta, więc dlatego trudno Tobie zrozumieć

skoro jest niepojeta, to czemu mowisz tak jak bys ja pojela ;)
jesli ja mam w reku watpliwa bible, a wy macie jedynie domysl, ze tak powinno byc to chyba i tak mam wiecej.
  • 0

#49

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdy odstawisz na bok wszelkie księgi i opinie innych gdy zagłębisz sie w sobie to byc może dostrzeżesz to czego teraz nie widzisz. To bez różnicy gdzie i w jaki sposób wiedza jest zawarta, jeżeli ktoś może nią manipulować sam musisz do tego dotrzeć, a księga wcale nie jest lepszym źródłem do wiedzy i wiary.
  • 0



#50 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

1-Bóg dał mi się poznać poprzez Biblię.


ale biblia nie jest wyznacznikiem prawdy o Bogu, no dajże spokój ;-)
piastujesz stanowisko o prawdzie absolutnej w Biblii:P

2-Dla Ciebie ważniejszy jest fakt czyjejś ingerencji w pewne fragmenty pism apostolskich, niż ich treść i duchowy przekaz. Ukułeś z tego jeden ze swych jedynie słusznych argumentów.


skoro szczwany klecha załóżmy w średniowieczu pozmieniał sobię np. jedną z ewangelii dla celów kościoła to o jakim Ty duchowym przekazie piszesz?? Fałszerstwo księgi uznawanej za Słowo Boże traci na swojej ,jak Ty to ująłeś, duchowości.

3-Bóg przemawia do człowieka różnorakimi sposobami. Jednym z nich jest treść Biblii, spisana dla ludu Bożego, by dzięki temu odnajdywał właściwą drogę do Boga, który jest Duchem.("Błogosławiony i jedyny władca, Król królów i Pan panów, jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości nieprzystępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; Jemu niech będzie cześć i moc wieczna. 1 Tym.6,13-16.


Może jak byś wiedział ,że biblia była w dużej mierze zerżnięta z tekstów sumeryjskich , to wiedziałbyś że raczej prawdopodobnie Twoim jednym z Bogów jest Enlin lub Enki:P Zainteresuj się tym to może Cię oświeci.Oczywiście nic na siłę.Zrobisz jak zechcesz ;-)

4-Jeśli taki "dobry człowiek" żyje według reguły miłości bliźniego i nie należy formalnie do żadnego z kościołów chrześcijańskich, nie oznacza to automatycznie, że będzie zbawiony.Do tego potrzebna jest jeszcze wiara w Boga i jego Syna. Nie można podobać się Bogu, nie wierząc w Niego. Chyba to oczywiste.


rozumiem ,że indianiec ,który nigdy nie słyszał o Jezusie i Jego Ojcu nie będzie zbawiony?? Heh, a gdzie tu w takim razie Bóg sprawiedliwy, skoro skazał człowieka przed narodzeniem na religijną banicję bez możliwości powrotu??? Czy Ty czasem wiesz co piszesz?? Tu nawet nie ma logiki, tym bardziej sprawiedliwości i równości.
Moim zdaniem prawo miłości bezwarunkowej jest kluczem i drogą do źródła, a rozwój duchowy za pomocą np. medytacji przyspieszeniem tego procesu.


5-W Biblii zawarta jest prawda o Bogu, który jest stwórcą wszystkiego. Wiara w Boga nie jest "fanatyzmem", lecz sposobem na uczciwe życie w duchu i w prawdzie.


Staro testamentowy Bóg złośliwy, mściwy i nakazujący plądrowanie ,niszczenie i palenie wiosek rzeczywiście jest prawdziwym Bogiem. Nie wierzysz?? Sprawdz Stary Testament ;-)

6-Boga, który jest prawdą - nie znają jedynie Ci, którzy nie chcą Go poznać.


Zaprzeczasz własnym słowom hehe, wcześniej cytowałeś takie o to zdanie' "...który mieszka w światłości neprzystępnej..." wskazuje ono na to ,że Boga nie poznasz podczas obecnego życia więc nie znasz prawdy o Nim, jedynie możesz się tego dowiedzieć później ;-)

Poznanie Boga to nie poznanie jego istoty czy substancji, lecz poznanie Jego woli i okazanie jej posłuszeństwa.


Nielogiczne...

7-Nikogo nie zmuszam, by myślał po mojemu, bo każdy powinien rozumieć sens przekazu biblijnego stosownie do posiadanej wiedzy i zdolności.


No napisałem, poczytaj o sumerach:P nie broń tak zażarcie księgi ,która jest znacznie młodsza o d innych ksiąg. Zresztą co ja będę Ci pisał ,skoro i tak wiesz lepiej:P
  • 0

#51

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie chcesz przyjąć do wiadomości faktu, że z chwilą powrotu Chrystusa na Ziemię, wszystkie pogańskie religie zostaną usunięte, " i wtedy zegnie się przede mną wszelkie kolano", oraz - "wszystkie narody zrozumieją, że ja jestem Pan". Na tej podstawie jest dla mnie oczywiste, że religie które nie znają Boga i posłanego przezeń Syna Bożego, są fałszywe.

Bez urazy, ale mi to juz fanatyzmem traca. Poglady pogladami, ale nie masz prawa nazywac czegos poganskim, jesli nie posiadasz nawet argumentow na to. Tylko nie pisz "bo w Biblii jest napisane".
  • 0

#52

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale biblia nie jest wyznacznikiem prawdy o Bogu, no dajże spokój ;-)
piastujesz stanowisko o prawdzie absolutnej w Biblii:P
skoro szczwany klecha załóżmy w średniowieczu pozmieniał sobię np. jedną z ewangelii dla celów kościoła to o jakim Ty duchowym przekazie piszesz?? Fałszerstwo księgi uznawanej za Słowo Boże traci na swojej ,jak Ty to ująłeś, duchowości.
Może jak byś wiedział ,że biblia była w dużej mierze zerżnięta z tekstów sumeryjskich , to wiedziałbyś że raczej prawdopodobnie Twoim jednym z Bogów jest Enlin lub Enki:P Zainteresuj się tym to może Cię oświeci.Oczywiście nic na siłę.Zrobisz jak zechcesz ;-)
rozumiem ,że indianiec ,który nigdy nie słyszał o Jezusie i Jego Ojcu nie będzie zbawiony?? Heh, a gdzie tu w takim razie Bóg sprawiedliwy, skoro skazał człowieka przed narodzeniem na religijną banicję bez możliwości powrotu??? Czy Ty czasem wiesz co piszesz?? Tu nawet nie ma logiki, tym bardziej sprawiedliwości i równości.
Moim zdaniem prawo miłości bezwarunkowej jest kluczem i drogą do źródła, a rozwój duchowy za pomocą np. medytacji przyspieszeniem tego procesu.
Staro testamentowy Bóg złośliwy, mściwy i nakazujący plądrowanie ,niszczenie i palenie wiosek rzeczywiście jest prawdziwym Bogiem. Nie wierzysz?? Sprawdz Stary Testament ;-)
Zaprzeczasz własnym słowom hehe, wcześniej cytowałeś takie o to zdanie' "...który mieszka w światłości neprzystępnej..." wskazuje ono na to ,że Boga nie poznasz podczas obecnego życia więc nie znasz prawdy o Nim, jedynie możesz się tego dowiedzieć później ;-)



Nielogiczne...
No napisałem, poczytaj o sumerach:P nie broń tak zażarcie księgi ,która jest znacznie młodsza o d innych ksiąg. Zresztą co ja będę Ci pisał ,skoro i tak wiesz lepiej:P


Muhad, to Ty wiesz lepiej. Biblia według Ciebie to tylko literatura, dlatego usilnie starasz się łączyć jej pochodzenie z mitami pogańskich Sumerów czy Babilończyków. Prezentujesz klasyczne podejście naukowe, które nie jest narzędziem dla człowieka wierzącego, bowiem świat naukowy bazuje na literalnych dowodach a nie duchowym przesłaniu. Dla mnie Biblia jest wyznacznikiem i źródłem prawdy o Bogu.
Jeśli znasz konkretny przykład "jakiegoś średniowiecznego klechy, który zmienił coś w ewangelii, proszę o cytat.
Wiem, kto jest moim Bogiem i nie mam zamiaru tego raz po raz powtarzać. Enlin lub Enki to tak zwani bogowie, zapewne wyciosani z kamienia lub odlani z brązu, których nie chcę znać.
Twoje bezinteresowne zatroskanie przyszłym losem pogańskich Jndian jest doprawdy poruszające, lecz przecież oni również maja dostęp do ewangelii, przetłumaczono ją chyba już we wszystkich językach, slangach i gwarach i jest dostępna nawet u Eskimosów. Poza tym, co Ty wiesz o Bożej sprawiedliwości? Przecież Bóg nie rozumuje jak człowiek.
"Prawo miłości bezwarunkowej" to nic innego, jak poświęcenie swego życia za braci. To właśnie uczynił Chrystus, lecz nie namawiał On swych uczniów do jakichś "medytacji", które do niczego nie są przydatne.

Starotestamentowy Bóg, jest tym samym Bogiem w Nowym Testamencie. Za czasów starego przymierza,

Żydzi mieli obowiązek przestrzegania wszystkich praw i nakazów Bożych, pod groźbą śmierci i to natychmiastowej. Skoro nakazał im po wejściu do ziemi obiecanej wybicie zamieszkujących tam narodów pogańskich, musiało to zostać wykonane. Pogaństwo i bezbożność to dla Boga obrzydliwość, dla której nie ma litości. Jesteś tak oczytany a przeoczyłeś tak istotny fragment 2 Listu Piotra rozdział 3, werset 5-7 cyt: "...od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego, przez co świat ówczesny zalany wodą, zginął. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi." Bóg w swych postanowieniach jest niezmienny.

Boga nie może zobaczyć żadna żywa istota, ponieważ w obecności takiej potęgi i majestatu by zginęła. Nie czytałeś o jednym z przymiotów Boga, który opisuje Go jako Boga potężnego i straszliwego (Bóg jest ogniem trawiącym).Mi natomiast wcale nie chodziło o fizyczne poznanie Boga twarzą w twarz - gdyż to będzie dopiero możliwe w przyszłym życiu i w przemienionym, duchowym ciele - lecz o poznanie Jego zamiarów względem mnie. Poza tym, mądrość Bożą poznajemy po Jego dziełach stworzenia - ziemska przyroda, bogactwo przejawów życia, świat zwierząt, genialnie zaprojektowany organizm człowieka oraz planety, słońce i gwiazdy, itd.

Jak więc widzisz, w tym co napisałem o Bogu, nie ma w tym żadnej nielogiczności.

Bez urazy, ale mi to juz fanatyzmem traca. Poglady pogladami, ale nie masz prawa nazywac czegos poganskim, jesli nie posiadasz nawet argumentow na to. Tylko nie pisz "bo w Biblii jest napisane".


Cóż fanatycznego może być w stwierdzeniu, że jakaś religia jest pogańska, skoro bogowie tej religii w rzeczy samej są znani pod postacią drewnianych, kamiennych lub metalowych posągów lub obrazów i owe wyobrażenia tychże bogów są adorowane, czczone i wielbione? Czy to będzie wyrzeźbiony w zboczu góry posąg Buddy, odlany z metalu Jezus czy namalowana na płótnie Maryja - wszystko to jest jawnym przykładem bałwochwalstwa. Czy to nie są argumenty?
  • 0



#53

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe, kłótnia na całego, widzę.
No to i ja coś powiem.

Po pierwsze - Nie rozumiem Twpjego myślenia, Dager, co do tego, że każdy ma dostęp do biblii, bo tak cholera nie jest ! Nawet jeśli ktoś już ma, a został wychowany w innej religii, to dla niego chrześcijaństwo będzie bluźnierstwem przeciw jego bogu. Do cholery jasnej - nie ma jednej własćiwej drogi - to jest po prostu nie możliwe ! Jeśli Bóg jednak jest taki, że potępi osoby, które nie miały okazji Go poznać, to ja dziekuję za takiego Boga. Bóg ma raczej inny punkt widzenia, no ale litości - czy to, że biedna indiańska dziewczynka odziedziczyła po ojcu kult wężą etc. czyni ją odrazu poganką, bałwochwalcą i samym diabłem? NIE, nie czyni. Dager, gdybyś sam został wychowany w innej religii, to inaczej byś gadał, zapewniam Cię. Dla każdego jego religia jest prawdziwa - niektórzy chrześcijaństwo mają za nic, tak jak Ty za nic masz powiedzmy islam.
Jedziemy dalej - popieram takową opinię, że maniakalne i fanatyczne spojrzenie na dany wąski temat, zamyka oczy na całą resztę, która może okazać się prawdą. Dlatego Dager, popatrz może z innej perspektywy, a nie tylko Biblia, Kościół, Jezus itp. - w to wierzysz, ale to Cię nie obliguje do podważania kogoś drogi życiowej. Ja osobiście cieszę się, że mimo, iż jestem chrześcijaninem, to potrafię na całego objechać Biblię i wszystkie te świętości, w które wierze - wiesz dlaczego? Bo to nie jest tak doskonała religia, jak Ci się wydaje - ja widzę w niej w cholere wad i niedorzeczności, dlatego chcę umieć spojrzeć na nią krytycznym okiem, nie chcę być ślepcem, sprowadzającym wszystko do Pisma. Inne religie też mają swe piękno, ale aby je dostrzec, trzeba zdjąć opaskę o nazwie 'ortdoksja'. Co do medytacji - praktykuję jogę od 4, prawie 5 lat i kocham to ! Dzieki niej widzę dobro i zło w ludziach, lepiej znam samego siebie, łatwiej mi jest otworzyć umysł na inne prawdy. Wspaniała sprawa - a jeśli ktoś mówi, że to ogłupia lub do niczego nie prowadzi, nie wie co mówi. Od Boga też nie odciąga, w moim przypadku wręcz przeciwnie.
Narazie to wszystko.
  • 0

#54

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[quote name='NamalowanyPrzezSmutek' date='18 marca 2007, 18:53' post='128285']

Powiem tylko tyle. Jak na chrześcijanina, wykazujesz trochę chwiejna postawę i Twoje wypowiedzi częstokroć sugerują, że jesteś na rozdrożu (pisząc na tak poważne tematy, nie powinno się używać soczystych lub dosadnych określeń - cholera jest tu absolutnie nie na miejscu). Raz deklarujesz zostać biblistą, innym razem zgłaszasz akces do Adwentystów a wszystko to ma podobno wynikać z zawodu, jaki cię spotkał ze strony KK. Przypuszczam, że wynika to z racji Twego młodego wieku, gdyż i ja miałem kiedyś podobne przejścia.

Moje rozumienie i wyznanie wiary zostało ukształtowane dawno temu i zamierzam przy nim pozostać. Wiem, że moje poglądy prezentowane w wypowiedziach mogą się niektórym z Was wydać zbyt radykalne. Jak już wielokrotnie podkreślałem, nie jestem fanatykiem wiary, natomiast wygłaszane przeze mnie opinie w zetknięciu z - dajmy na to - niepogłębioną wiedzą innych, mogą czasem prowadzić do nieporozumień. Cóż, ja wyznaję dewizę, że w sprawach wiary i poddania się jej regułom, nie można być "letnim" lub "zimnym", dlatego wolę być "gorącym".
  • 0



#55

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pokój.
Wszelkie ataki i agresywne zachowanie nie ma sensu, ale powyższy post wyjaśnia co trzeba:
Dyskusja dalsza nie ma sensu , ponieważ jakiekolwiek strony (Dager vs. - jak widzę - cała reszta) nie dojdą do porozumienia. Jeżeli ktoś ma już mocne, ukształtowane poglądy na temat wiary, to nie ma sensu go "nawracać" na swoją stronę - nawet jeżeli jego poglądy są dla nas mało zrozumiałe, nawet nielogiczne...tak samo leci to w drugą stronę.
Co do tych poglądów...czas pokaże które były prawidłowe, a które błędne. Jeżeli mylili się "radykalni" chrześcijanie, to jak mają trochę rozsądku, to się do tego przyznają, a jak się nie mylili, to mogą się tylko cieszyć - a reszta o innych poglądach będzie się cieszyć z nimi :) .

PS. Pisałem to postronnie, nie chcę się wdawać w dyskusję, wyjaśnianie czy nawet kłótnie. Peace.
  • 0

#56

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem chrześcijaninem i dlatego kieruję się rozsądkiem i sercem, przynajmniej staram się. Nie jestem 'kościelnym chrześcijaninem'. Ja takie sprawy widzę inaczej. Jeśli biblia zawiera niedorzeczne, mylne elementy, to dlaczego mam jej nie krytykować? Bo to Święta Księga? Czy jeśli czytasz książkę kucharską, chcąc ugotować obiad dla kobiety, a zauważysz, ze pewne składniki wydają się podejżane, to nie zastanowisz się? Nie odrzucich ich, nie skrytykujesz autora przepisu lub nie zrezygnujesz z gotowania tej potrawy? Jeśli tak, to jesteś samobójcą lub lekkomyślny. Ja kieruję się głównie racjonalizmem - religia religią, ale nic nie jest doskonałe i te niedoskonałości trzeba wywlec na światło dzienne, opluć i zrównać z ziemią, a łapać się tych prawdziwych elementów. Dla mnie biblia nie jest aż tak doskonała i święta, aby jej nie podważyć i nie zaśmiać się jej w twarz. Ważne natomiast są dla mnie takie prawdy jak miłość, szczerość, pokój, braterstwo. W resztę się nie bawię (czyt. czary-mary kościoła, pobożne słowa autorytetów etc.) - kieruję się rozumem i sercem - jakoś mi się to udało pogodzić. Nie mam zamiaru być ortodoksą, bo to prowadzi tylko do ślepoty.
Co do tego, że pragnę zostać biblistą, to po prostu mnie to pasjonuje - może nie tylke pod względem metaforycznym, symbolicznym, przesłaniowym, co historycznym i 'namacalnym'.
Jak już gdzieś napisałem - nie ma dla mnie świętości - wszystko mogę opluć, zdeptać z błotem, bo nic nie jest doskonałe - wszystko ma wady - tak, jestem chrześcijaninem, który potrafi bluźnić na Pismo i na wszystko, co się z nią wiąże - jestem heretykiem, walczę z kościołem i ze wszystkim, co mi nie odpowiada i razi w oczy. To moja droga Boga - oddzielam kłamstwo od prawdy, deptam fałsz i głupotę ludzką, gardzę machiną wiary, kościołem, ale mimo to czuję się chrześcijaninem.
  • 0

#57

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

chrzescijanin - tak
katolik - nie
czy to chcesz powiedziec namalowany? :)
ja dodam od siebie, Dager - na poprzedniej stronie napisales, czy ktos zna z imienia i nazwiska ksiedza ktory zmienil cos w biblii w sredniowieczu
-to awykonalne, bo w sredniowieczu pod dzielami literackimi itd ludzie sie nie podpisywali ;) a co dopiero przy czyms takim...
  • 0

#58

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jedno w tej dyskusji jest uderzajace. kojarzy mi sie ona z konfenecjami na temat np. glodu na swiecie, gdzie zjezdzaja sie faceci w garniturach i dyskutuja. tak samo tu rozmawiamy o ludziach, ktorzy nigdy nie mieli dostepu do biblii pomimo tego, ze wszyscy jak tu siedzimy mamy do niej dostep w kazdej chwilii. troche ironiczne, co nie?
  • 0

#59

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Celowo zadałem pytanie o wiarę ale jak widzę ten niuans nie załapał.
Po za moim przedmówcą widzę "religijnych pieniaczy" którzy ogniem będą wprowadzać swoje racje.

Kim tak naprawdę jesteśmy. Czy brak wiary nie obdziera nas z nieśmiertelności. Zamienia w ochłap mięsa.
Yoda mówił, że istnieje nieskończenie wiele dróg czerpania mocy. wszystkie mają ten sam cel. Religie też mają dokładnie ten sam cel.
Pamiętajcie ,że wszystkie wychodzą z jednego pnia. Ludy prymitywne odległej prehistorii były monoteistyczne.
Biblia nie pisze o kresie innych religii tylko o nastaniu królestwa bożego. Właściwie to wszystkie religie o tym mówią. Każda religia politeistyczna ma swojego Najwyższego. Biblia mówi iż będzie miał wiele imion ale jego prawdziwe to Jehowa. Z Biblii wywodzi się wiele innych religii jeśli mogę to tak ująć.

Ponawiam pytanie. Co z wiarą?
  • 0

#60

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co z wiarą?

Wiara jest terminem wieloznacznym. W mowie potocznej oznacza przekonanie o czymś. W religoznawstwie natomiast polega na przyjęciu istnienia lub nie istnienia czegoś bez żadnego dowodu wiarygodnie potwierdzającego ten fakt. Świadoma decyzja przyjęcia takiej wiary nazywa się aktem wiary.|
©wikipedia
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych