Skocz do zawartości


Zdjęcie

"ile waży Twoje JA"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#16

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytalem o podobnych przypadkach, jednak nie byla to 'Wróżka'. :mrgreen: Faktycznie ludzie moga normalnie funkcjonowac z niewielkim wycinkiem mózgu.
Jednak czy całkowicie bez mózgu? Zastanawiam się co znaczy "Wróżkowe" bez mózgu. Nie jest to raczej czasopismo popularnonaukowe i myślę że stwierdzenie 'bez mózgu' to próba szukania sensacji :) . Te osoby musiały zachować choćby część kory mózgowej.
W początkowej fazie zycia między neuronami w korze mózgowej bardzo szybko, łatwo i INTENSYWNIE tworza się nowe połaczenia. Jest to wlasciwie proces niczym nieograniczony, a niewielki chocby wycinek kory to ciagle duzo neuronów. Wezmy jeszcze pod uwage fakt, że w normalnym mózgu neuronow mamy OGROMNY nadmiar. (Np. po ostrej libacji alkoholowej mozesz stracic ich nawet kilka-kilkadziesiat milionow, w zaleznosci od stopnia zatrucia alkoholowego).
Przykłady ludzi zyjacych z niewielkim kawałkiem mózgu to powod do refleksji i zachwytu nad mozliwosciami i elastycznoscia tego oraganu.

#17

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jakby nie mial mozgu, nie umial by sie niczego nauczyc, widziec, podnosic reke, chodzic, pamietac, miec wspomnien, nie musialby spac, nie umialby oddychac, wiec to jest niemozliwe. a w ogole jak nie mial mozgu to czemu sie glowa normalnie uksztltowala (tak sadze, bo nie bylo o tym wzmianki w artykule). wiec wedlug mnie to poprostu kaczka dziennikarska



#18

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mozg odpowiada za to co robimy.


I za to co czujemy.

#19

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oh Tan, Tan nie sprowadzaj rozmowy do tak niskiego poziomu.
Został potwerdzony prze zgrupe chirurgów i naukowców, i jedyne co zrobili to:
"Tak, nie miał mózgu" i dzękuje dowidzenia.

Widzisz jestes tacy jak oni..... wyśmiejesz mimo że nic nie wiesz....

#20 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Czekam na skany.

Jak na razie nie wygląda to zbyt... rzeczywiście? xD

#21

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobra, to kto się poddaje eksperymentowi? Ja się pobawię w chirurga :D
Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Mózg podtrzymuje nasze funkcje życiowe. Bez niego bylibyśmy roślinką, więc zachowam się jak straszny sceptyk i powiem:

Najgłupsza rzecz, o jakiej czytałem :D

#22

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Został potwerdzony prze zgrupe chirurgów i naukowców, i jedyne co zrobili to: "Tak, nie miał mózgu" i dzękuje dowidzenia.

Takie kity to mozesz wciskac komus bez mozgu :lol Nie ma to jak zwalic na niekompetencje naukowcow, niezbadanie czegos, co nie istnialo. Juz mnie to zaczyna powoli irytowac. Chamskie pseudonaukowe zagrywki. Co za natura ludzka, normalnie brak mi slow.

#23

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeszcze serwis nazywa sie wrozka.pl .... kurde jak to brzmi?? jak jakis blog stuknietej 10-latki Oo. sorry ale jakos w to nie wierze, mnie latwo do czegos przekonac (jesli chodzi o takie prawy) ale w to nei wierze. to sie kupy nie trzyma, to ten facet to zombie byl ?



#24

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Anencephalia (bezmózgowie) - Medical Dictionary Online



#25 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Anencephalia (bezmózgowie) - Medical Dictionary Online

Tendencja do umierania po dwóch tygodniach wyklucza istnienie pięćdziesięcioletniego architekta bez mózgu ;) .

#26

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogę się mylić, ale chyba za podstawowe funkcje życiowe odpowiada rdzeń, a nie sam mózg, on jest odpowiedzialny za zmysły, pamieć i ruch, a bez tego da się zyć. Tylko co to za życie?!



#27

Luck4sh.
  • Postów: 115
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bezmózgowie (anencephalia) - polega na braku mózgu lub większości jego struktur, szczególnie w obrębie przodomózgowia i móżdżku. Kości pokrywy czaszki nie są wykształcone, a kości podstawy często wykazują wady w budowie. W około połowie przypadków bezmózgowie występuje łącznie z rozszczepem kręgosłupa. Wada jest spowodowana niezamknięciem cewy nerwowej w jej przednim odcinku. Częstość występowania w populacji polskiej wynosi 0,75 na 1000 urodzeń, natomiast w Wielkiej Brytanii dochodzi do 10 na 1000

Nic nie mówią o umieralności, chociaż to chyba jest logiczne :/
Kiedyś już o tym czytałem

Źródło: http://www.maluchy.pl/artykul/101

#28

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak te statystyki są prawdziwe, to nie jest za ciekawie (kurde, ja się mam do Londynu na studia przenieść :D )

#29

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Faktem jednak jest to, że choroba nie jest popularna i częsta. Bo jedynie w Londynie tak często występuje. Dzisiejsza medycyna jest zaawansowana, ale wiele musimy się jeszcze nauczyć i odkryć by być niemal doskonali w owej dziedzinie. Rzadka choroba często nie jest brana pod uwage i medycy nie przeprowadzają nad jej wyleczeniem lub złagodnieniem, badań. Koncentrują się na chorobach nie tyle śmiertelnych co występujących często u ludzi. W sumie to logiczne. Ale pewnie nie dla osób chorujących na rzadkie choroby :/

#30

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie z Wami coś strzeli, skoro mózg według was kieduje wszytkim, to oni nie powinni wogóle żyć.
Zreszta o mózgu wiemy tyle co o jądrze ziemi, nie jest skała i napwno jest, wiec prosze nie bardzie madrzejsi od siebie, a artykuł już skanuje.


Aha do defi kogoś tam, to nie jest portal mistrzuniu, wiesz niektórzy kupują gazety :)


Aha Mariush- respekcik :)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych