Skocz do zawartości


Zdjęcie

"ile waży Twoje JA"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#61

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a propo odcietej glowy. kiedys slyszalem ze byla taka historia. za czasow gilotyny, to jak tam komus lepek odcieli, to nagle wstal wzial leb pod pache przeszedl z 2-3 metry i padl. hehe :P ale urodzic sie bez mozgu i zyc, jest to niemozliwe. taki czlowiek nie widzialby, poniewaz oko jest polaczone z mozgiem bezposrednio. wiec architektem raczej byc nie mogl.



#62

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Człowiek po odcięciu głowy ma jeszcze rdzeń, który dosłownie na chwilę przejmuje rolę mózgu i stąd owe "wędrówki z głową"....

#63

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czy to aby nie mózg odpowiedzialny jest za magazynowanie informacji, wspomnień i inteligencję? skoro ów go nie posiadał jak mógł być inżynierem? przecież gdzieś musiał magazynować niezbędne mu informacje, o ile już mówicie, że rdzeń przejąłby częściową rolę mózgu, to nie zrobiłby tego w pełni, myślę, iż ten argument jest totalnie naciągany i ma służyć do podniesienia atrakcyjności całego artykułu, ale chyba jedynie u osób, których wiedza nie wyrasta daleko poza początkowe klasy podstawówki, gdybyśmy rozdawali "złote maliny vrp" to ten artykuł miałby miejsce w czołówce



#64

absolut-not-vodka.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wlasnie mialem okazje poczytac troche "malin".
To moj faworyt :) . Prosze o wiecej :) . Paranormalne nabiera nowego znaczenia, heheheh.

Pozdrawiam

#65

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czołem! Jako studentkę nauk medycznych ten temat bardzo mnie zaintrygował, kurcze, nie wiem od czego zacząć :P
Może po kolei. Jak już to zostało potwierdzone, anencefalia jest to choroba, w której nie wytwarza się duża część mózgu, oraz najczęściej występuje rozszczepienie kręgosłupa. Dzieci takie mogą przetrwać podczas życia płodowego, jednak tuż po porodzie umierają. Rdzeń przedłużony odpowiada za najbardziej prymitywne funkcje jak oddychanie, oddawanie moczu (w początkowym etapie rozwoju), czy odruch ssania (dlatego niemowlę przystawione do piersi ssało mleko). Jednak po niedługim czasie umiera, ponieważ żadne z funkcji życiowych i procesów biochemicznych nie są skoordynowane i regulowane. Koniec. Tym samym istnienie jakiegoś 55 letniego faceta bez mózgu jest bzdurą na resorach :sux:
Natomiast istnieją ludzie z jedna połową mózgu. Gdzieś czytałam o przypadku kobiety, której wyciętą jedną półkulę mózgową z powodu jakieś choroby, już nie pamiętam. Druga automatycznie przejęła czynności drugiej. Oczywiście, ma to swoje wady ale człowiek może wtedy w miarę normalnie żyć, wcale nie będąc rośliną! Głośna też była historia człowieka, któremu podczas wypadku utknął w głowie metalowy pręt! Nie dość, że przeżył, to jeszcze był w stanie samodzielnie dojść do szpitala. Jak widać, uszkodzenie niektórych obszarów mózgu nie wiążę się automatycznie ze śmiercią!
Co do pośmiertnych ruchów ryb i ludzi biorących swoja odciętą głowę pod pachę... Kogut, jeśli odciąć mu głowę jest w stanie przebiec jeszcze kilka metrów. Wiąże się to z reakcjami synaptycznymi - po ciele koguta wciąż biegną impulsy elektryczne, poruszające ciałem. W sumie, jeśli np do martwej kończyny żaby, która posiada nieuszkodzone mięśnie przyłożyć napięcie, też poruszy kończyną. Ale w to, że ludzie potraktowani gilotyną wstają jakoś trudno mi uwierzyć. Z tego co napisano, człowiek ten wykonał zamierzoną i planowaną czynność, co jest niemożliwe dla kogoś kto już nie posiada mózgu :mrgreen:

#66

Nuphârizar.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Specjalistka sie wypowiedziala i wszyscy zmiekli ;p

#67

cocee.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ShadowLady - Święte słowa. Jest choroba podczas której jedna z półkul mózgu obumiera, a gdyby dać jej obumierać dalej, mogłaby doprowadzić do śmierci. należy wówczas wyciąć obumierającą połowę, a płyn wypełni pozostałą jamę. :) Zgadzam się, ale z facetem który ma 56 lat i zmarł żyjąc bez mózgu, to się już nie mogę zgodzić...

#68 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli jednym słowem zamykamy.

#69

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten temat wygrał w konkursie na
Dołączona grafika
Złotą Malinę
za okres "Listopad 2006 - Styczeń 2007"

Temat ten ma charakter archiwalny i nie może zostać usunięty






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych