Skocz do zawartości


Zdjęcie

"ile waży Twoje JA"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#1

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"(...) Kiedy John Lober na jednej z Londyjskich konferencjii neurologów ogłosił, że świadomość może istnieć niezależnie od mózgu na sali zapanowała cisza(...) dok. Lober pod koniec lat 60 zajmował się kilkaściorgim dzieci cierpiących nawodogłowie. produkowany w nadmiarze przez organizm płyn mózgowy uniemożliwiał w nich swobodny rozrost mózgu, jednak dzieci przez długi czas rozwijały się i funkcjonowały tak jakby byłt zdrowe, choć jedno z nich nie miało kory mózgowej.(...) Pewnego dnia trafił do niego matematyk z wodogłowiem (jego głowa była o blisko 50% większa niż normalna), a pomimo tego współczynnik intyligencji wynosił u niego 126 pkt (przeciętna 100)(...) Z koleji boliwijski chirurg Augustin Itturicha opisał przypadek pewnego chłopca, który oskarżał się nabóle głowy i zmarł w wieku 14 lat. Sekcja zwłok wykazała żę mózg chłopca juz od dłuższego czasu był całkowicie oddzieony od wewnętrznej strony czaszki, co daje identyczny skutek jak odcięcie głowy.(...)przyszło na świat niemowle, które przez 27 dni piło mleko, płakało i reagowała na bodźce zewnetrzne, kiedy zmarło okazało się że wogóle nie miało mózgu!(...) Któregoś dnia na ulicy Berlina 55-letni inżynier budowalny zmarł na ulicy, sekcja zwłok wykazała że wogóle nie posiadał mózgu!!"

Nie przepisywałem wszystkiego, ale jak dostane skaner to zaraz Wam wrzuce, gdyz wydaje mi się że temat jest interesujący.

Co o tym sądzicie?

#2

thesroka.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mysle ze kazdy reaguje na takie cos indywidualnie, jednemu sztylet przebije glowe na wylot i bedzie ok , inny dozna uszkodzenia mozgu np kiedy dostanie pilka w glowe. to jest niesamowite, ciekawe czy mogli by zyc ze swiadomoscia ze nie maja mozgu, chodzi mi o to , czy nieswiadomosc tego ze nie posiadaja mozgu pozwolila im ulokowac swoje ja hmmm gdzies indziej ? tylko gdzie ?

#3

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Któregoś dnia na ulicy Berlina 55-letni inżynier budowalny zmarł na ulicy, sekcja zwłok wykazała że wogóle nie posiadał mózgu!!"

to mi się wydaję bardziej niż niemożliwe. Jak człowiek mógł funkcjonować bez mózgu przez 55 lat??? eeeeeee dziwne...

#4

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I ciekawe ze rozeszlo sie tak bez echa o tym Panu bez mozgu, no ale zaraz ktos powie, ze naukowcy nei chceli tego badac i zatuszowali.

#5

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A mi się wydaje, że się rozeszło bez szumu, bo wszechwiedzący sceptycy wiedzą wszystko i jeszcze więcej, więc po co szukać nowych infomracji ? Jak to powiedział pewien człowiek - prawda tam jest, lecz ludzie są zbyt leniwi, aby jej szukać...

#6

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wydaje mi się, aby można było żyć bez mózgu. Jeżeli by tak było, to słyszelibyśmy o wielu takich przypadkach.

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A mi się wydaje, że się rozeszło bez szumu, bo wszechwiedzący sceptycy wiedzą wszystko i jeszcze więcej, więc po co szukać nowych infomracji ? Jak to powiedział pewien człowiek - prawda tam jest, lecz ludzie są zbyt leniwi, aby jej szukać...

Typowe gadanie czlowieka, dla ktorego kazdy sceptycyzm w kazdej postaci jest zly, nawet nie wiesz jakie to stereotypowe i bledne rozumowanie. zastanow sie nad tym. No chyba ze dla Ciebie kazdy sceptyk to ludzie pokroju Randiego. Wierz mi, kazdy naukowiec bardzo chetnie zbadal by czlowieka bez mozgu, wogole nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, ze im sie nie chce, dla mnie paranoja. No ale tacy jak Ty wszystko tak tlumacza, wszystko czego nie ma, zwalaja na naukowcow, ze nie chca tego zbadac. I wiara w dane zjawisko pozostaje.

#8

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tan, skąd wiesz że bez echa?
Wiesz, większość telewizji jest taka jak TY czyli- tego się nie da wytłymaczyć to jest beee.


A czy jakiekolwiek mutacje sa pokazywane w telewizjii?

#9

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Któregoś dnia na ulicy Berlina 55-letni inżynier budowalny zmarł na ulicy, sekcja zwłok wykazała że wogóle nie posiadał mózgu!!"


W co wierzę, w to wierzę, ale to jest chyba przegięcie!! Jak mógł zostać inżynierem, skoro nie miał mózgu? Rozumiem, że mógł żyć bez mózgu (chociaż i to jest nie prawdopodobne), ale nie wierzę, że mógł myśleć, czuć, pracować (?!)...

#10

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i tu powstaje właśnie pytanie, czy to mózg odpowiada za to co robimy, czy nasz umysł ? A jest tutaj różnica...

#11

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mozg odpowiada za to co robimy.

#12

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie no pewnie, to nie mózg jest używany do podtrzymywania funkcji życiowych, oczywiście ;) a to co wykazują biolodzy zajmujący się anatomią to bzdury ;) litości

#13

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytajac takie teorie ja zaczynam wierzyc, ze naprawde tak jest u co poniektorych. No comment.

#14

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Panowie, to jest potwierdzone i udkumentowane naukowo, że Ci ludzie nie mieli mózgów, to proszę nie wyjeżdżajcie że to nie możliwe bo widać że jest MOŻLIWE

#15

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdzie, kiedy i przez kogo ? :lol poprosze wiadomosci na ten temat. Przez ekipe wrozka.pl ?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych