Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy awatar z forum dużo mówi o człowieku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#46

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

asbiel

Uważasz siebie za wielką indywidualistkę, dążysz głównie do tego by inni ludzie postrzegali Ciebie jako kogoś wyjątkowego poprzez opinie typu iż masz nieschematyczne myślenie.

Ogólnie powiem Ci, że ... to moje postrzeganie siebie jako kogoś takiego, nie wyszło ode mnie... a od innych ludzi... Czasami opinie na swój temat kształtują osobowość, na poziomie bardziej podświadomym... Nie dążę do tego by tak mnie postrzegano...  Ale kiedy na wszystkich testach na osobowość wychodzi ... że jestem osobowością charyzmatyczną, to coś w tym musi być. Spójrz na mój awatar... i teraz oceń... czy  osoba,  która nakłada na głowę czarny kaptur... dąży do tego by być postrzeganym, jako ktoś wyjątkowy? :)

W tym momencie, można powiedzieć, że mój awatar... stworzyła moja podświadoma sfera umysłu... Niektórzy mogę wyjść z innym wnioskiem... "Kocha hip-hop, rapuje, pisze teksty", dlatego.. Ale to i tak świadczyć może o podwójnym znaczeniu awatara... które i tak... wpisuje sie w stan umysłu jego posiadacza. Czyż nie? :D

 

Jednak gdy ktoś będzie postrzegał i traktował obojętnie, jak kogoś kto jest szary i zwykły to całą mocą z wierceniem u siebie w brzuchu będziesz próbowała sobie wmówić, że tak nie jest.

W pewnym sensie, dla każdego człowieka, nie jest niczym miłym, kiedy ktoś nie dostrzega u niego zalet, a powiedzmy widzi wady, albo tą szarość....Czasami jednak denerwujące staje się kiedy inni ludzie, widzą w tobie, kogoś innego, lepszego niż jesteś.   Wtedy  lepiej założyć bluzę. Skryć twarz pod osłona kaptura i ... stać się "niewidzialną".... poddając się medytacji w domowym zaciszu. :)

 

Sęk w tym, że osoba co musi podkreślać u siebie jakąś cechę. Doskonale wie, że jest to tylko jej życzeniem, nie stanem realnym.

Czasami to inne osoby budują twój wizerunek, z którym nie do końca się zgadzasz, choć w społeczeństwie  jest jak najbardziej pożądany. ;)

 

 

Tak naprawdę po samym już awatarze czy nicku można dokonać ciekawej psychoanalizy jego właściciela. Jednak nie jest to proste, z tego względu, że każda osoba, posiada własną wewnętrzną symbolikę, stworzoną w umyśle. Dlatego np. sny symboliczne u każdej osoby mogą znaczyć coś innego.  Umysły nie są schematyczne. Dlatego wielu osobom może wydawać się, że awatar nic nie mówi o jego posiadaczu, ale tak naprawdę, jest całkowicie inaczej. On mówi bardzo dużo, ale wiele z tych przekazów, jest osobliwą sugestią psychiki posiadacza danego awka :)





#47

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem ani nick ani awatar nie mówi nic o osobowości.

Mój przykład, mam na awatarze afroamerykanina z karabinem. Czyli co? Znaczy że ja jestem żołnierzem? Walczę? Nie, ja właśnie unikam wszelkiego konfliktu.

Poza tym posiadanie awatara nie jest obowiązkowe, a osobowość każdy ma bezwarunkowo.

#48

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mój przykład, mam na awatarze afroamerykanina z karabinem. Czyli co?

Jesteś za przyjęciem uchodźców i zniszczeniem tego świata :szczerb: :szczerb:  jak mi poszło?

 

A tak naprawdę to bardzo ciepła z Ciebie osoba ;)





#49

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No właśnie jestem dwa razy na nie xD

Ciepła osoba, to już wiem czemu taki kolor skóry xD

I z Ciebie też miła osoba Toksynka ;)

#50

Children of the Sun.
  • Postów: 101
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osobiście jestem

- czasami nieprzewidywalny

- czasami zarozumiały

- przeważnie wyrachowany

Dla bliskich mi osób potrafię być ciepły i troskliwy, czyli typowy charakter awatarowej Yennefer z Vengerbergu.

 

Temat mi przeniesiono, a szkoda, bo pojawiło się wiele bardzo fajnych i rzeczowych postów, których nie mogę nawet nagrodzić plusem, ubolewam z tego powodu.

Uważam, że topic nie był na poziomie aż takiego dna i wodorostów, także mógł zostać tam gdzie jest :( (A gwoli ścisłości kilka tematów w Pokoku Opinii by jednak podpadało pod wodorosty, a mimo wszystko je tam zostawiono) Tak czy siak zamykam kwestię przeniesienia tematu.





#51

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może jeszcze dodam coś od siebie. Zauważyłam, że często przenosi się tu tematy, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak niezrzeszone z nauką, ale zagłębiając się bardziej, są to tematy, jak najbardziej naukowe.

 

Ten temat pomimo, że tyczy awatarów, to jest w 100% psychologiczny problem, a więc powinien znajdować się w dziale psychologii, tak sądzę...

Dlaczego tak uważam? W tym temacie dochodzimy do pewnej bardzo ważnej kwestii...Jak obrazek  ustawiony, jako awatar, może korelować z naszą osobowością, zainteresowaniami, poglądami...etc. A może jest odzwierciedleniem naszych pragnień, albo wewnętrznych przeżyć... Taki awatar może być obrazem naszego Alter Ego, Tak jak pisarz pozwala żyć w powieści swojej ukrytej osobowości tworzy bohatera, na podobieństwo tego co w nim siedzi. Tak samo, przez awatara ludzie mogą wyrażać swoje ukryte Ja, które może być społecznie nieakceptowane. 

 

Za jakiś czas , pewnie w tym temacie przewiną się psychologiczne odkrycia, cała psychologia głębi i nazwiska takie jak Freud czy Jung. W sumie nie muszą, ale jeśli  ktoś się tym na poważnie zaciekawi to... rozwinie sie dyskusja iście psychologiczna na Hyde Parku. :)

 

Tak jak już wcześniej powiedziałam, awatar jest wizytówką naszej osobowości, podświadomości... naszego ukrytego Ja. Chociaż wielu się z tym nie zgodzi, to i tak po dłuższej analizie, wyjdzie na jaw, motyw wstawienia takiego, a nie innego awatara. 8)





#52

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... Endi, dałbym Tobie + , ale, że temat przeniesiono walne taki OT :)

 

offtop.gif

TheToxic





#53

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat został przeniesiony gdzie jego miejsce, nie musicie się z nim zgadzać. Wszystkie śmieciowe tematy tu lądują, skoro temat Aidil jest tu, Yena będzie tu także.

 

@Yen no niestety nie zgadzam się z Tobą.

 

@Endinajla myślę, że na forum nie ma kategorii która by w pełni zadowoliła twą wysoko rozwiniętą wyobraźnię

 

I radzę skończyć offtopować bo w przeciwnym razie sami sobie strzelicie w pięty. Jak tak bardzo chcecie mogę go jeszcze zamknąć.





#54

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat został przeniesiony gdzie jego miejsce, nie musicie się z nim zgadzać. Wszystkie śmieciowe tematy tu lądują [...]

"Śmieciowe tematy" xD Dzięki! Tyle lat w niewiedzy...



... edit: zamykaj :D

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 25.09.2017 - 16:34




#55

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy ktoś wam zabronił dyskutować? Serio, przeniesienie tematu, i brak możliwości, dodania punkciku, tak radykalnie zmienia wszystko?  :lol3:

 

 

Może jeszcze dodam coś od siebie. Zauważyłam, że często przenosi się tu tematy, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak niezrzeszone z nauką, ale zagłębiając się bardziej, są to tematy, jak najbardziej naukowe.

 

Ten temat pomimo, że tyczy awatarów, to jest w 100% psychologiczny problem, a więc powinien znajdować się w dziale psychologii, tak sądzę...

Dlaczego tak uważam? W tym temacie dochodzimy do pewnej bardzo ważnej kwestii...Jak obrazek  ustawiony, jako awatar, może korelować z naszą osobowością, zainteresowaniami, poglądami...etc. A może jest odzwierciedleniem naszych pragnień, albo wewnętrznych przeżyć... Taki awatar może być obrazem naszego Alter Ego, Tak jak pisarz pozwala żyć w powieści swojej ukrytej osobowości tworzy bohatera, na podobieństwo tego co w nim siedzi. Tak samo, przez awatara ludzie mogą wyrażać swoje ukryte Ja, które może być społecznie nieakceptowane. 

 

Za jakiś czas , pewnie w tym temacie przewiną się psychologiczne odkrycia, cała psychologia głębi i nazwiska takie jak Freud czy Jung. W sumie nie muszą, ale jeśli  ktoś się tym na poważnie zaciekawi to... rozwinie sie dyskusja iście psychologiczna na Hyde Parku. :)

 

Tak jak już wcześniej powiedziałam, awatar jest wizytówką naszej osobowości, podświadomości... naszego ukrytego Ja. Chociaż wielu się z tym nie zgodzi, to i tak po dłuższej analizie, wyjdzie na jaw, motyw wstawienia takiego, a nie innego awatara. 8)

 

Awatar, jako bardzo ważna kwestia, rzeczywiście, wybór obrazka w profilu, to musi być wyważona życiowa decyzja.  :)) A do tego psychologiczny problem... LOL, skoro wiesz wszystko z góry, to czemu nie pracujesz, jako psycholog? :D 

 

Jak dla mnie, miejsca, gdzie zdjęcie profilowe/avatar, jest naprawdę istotne, to portale randkowe. 



#56

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może ustalmy że awatar nie musi o każdym coś mówić. Bo z reguły ludzie dawają avki żeby pokazać że coś lubią, czymś się interesują itp. Ale jest wyjątek od reguły kiedy obrazek jest po to żeby wyśmiać kogoś/coś/jakieś wydarzenie np. murzyni, księża itp.
I chyba wtedy będzie zgoda.



#57

Children of the Sun.
  • Postów: 101
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

@Yen no niestety nie zgadzam się z Tobą.

 

 

Witaj, nie mam problemu z tym, że się ze mną nie zgadzasz, świat byłby nudny gdyby wszyscy ze wszystkimi się zgadzali.

 

Tylko, że boli mnie jedna rzecz - przez pewien czas toczymy dyskusję w dziale w którym założyłem temat (Pokój opinii), nagle wg. Ciebie dział staje się nieodpowiedni - wiec przenosisz topic do "odpowiedniego działu".

W "odpowiednim" dziale dalej  toczymy dyskusję, niestety pojawia się kolejny problem, ani "dział", ani "śmieciowy" temat do Twojego światopoglądu nie pasuje, więc grozisz jego zamknięciem.

 

TheToxic, ja do Ciebie nic nie mam, ale przewiń strony i zobacz posty Endinajla, tomekk1410, Staniq, Legendarny, Panjuzek, Wszystko, Xotteva, asbiel, dziewięć, Ikorose_Shinsou, noxili, D.B. Cooper -  ich posty to nie spam w "śmieciowym temacie", tylko wypowiedzi na wysokim poziomie, które szanuję i z chęcią przyznałbym +, niestety degradacja i groźba zamknięcia tematu mi to uniemożliwia.

 

 

 

 





#58

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze to nie jest żadna groźba a zwykła wypowiedź, to wy (czyli wszystkie osoby które nie wypowiadają się w temacie a jedynie piszące co im nie pasuje) tworzycie offtop. Twoja wypowiedź jest tego czystym przykładem. Nie wypowiadasz się na temat awatarów a jedynie co Ci nie pasuje.

 

Po drugie pisałeś ze mną PW. Przeczytałam i nie widzę powodu dlaczego wywlekłeś tutaj swoje niezadowolenie. Od skarg i zażaleń służy opcja PW. I teraz ostrzegam, następne pretensje będą odpowiednio potraktowane, ponieważ sami robicie bałagan. 

 

Po trzecie jak sam zauważyłeś temat rozwijał się gdy za Twoim offtopem zleciało się kółko wzajemnej adoracji offtopując także. Temat zrobił się wylęgarnią żali na okropnego moda za przeniesienie tematu, więc jeśli z łaski swojej nie masz nic do dodania to nie pisz wcale (regulamin 3.2) i jeśli dalej będziecie pisać nie w temacie to wówczas dostaniecie po belkach a po co to komu potrzebne? Także, to od was zależy jak dalej potoczą się losy tematu. 





#59

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pora na mój awatar. Co z niego wyczytacie? :P



#60

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Lubisz wieprzowinę  :szczerb:






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych