Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telekineza itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#61

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, wiatru także "gołym okiem" nie zobaczymy, widzimy wyłącznie skutki jego działania. 

Trochę niefortunny przykład, bo wiatr może wywoływać określoną siłę nacisku, podobnie jak np. fotony. Podałem wcześniej przykład z laserem mogącym miejscowo podgrzać element co spowoduje ruch tego elementu. Może to być laser podczerwieni wysyłający niewidoczną dla oka wiązkę.

Również przydatna do takich sztuczek jest akustyka i wykorzystanie fal dźwiękowych i/lub radiotechnika i wykorzystanie fal radiowych, a raczej mikrofal. 

 

Doskonałe efekty daje również znajomość magnetyzmu i np. przyklejenie tzw. folii/gumy magnetycznej na brzegu wiatraczka, a następnie przyłożenia pola magnetycznego z magnesu neodymowego (bo jest silny) lub indukowanego z cewki. To tylko skraj możliwości dzisiejszych technologii, bo przecież mamy jeszcze elektryczność statyczną.





#62

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż, wiatru także "gołym okiem" nie zobaczymy, widzimy wyłącznie skutki jego działania. Takich przykładów jak ten jest mnóstwo.

Tak że, to że czegoś się nie dowiedzieliśmy z podręcznika szkolnego nie znaczy wcale, iż to nie istnieje.  

 

  Aidil masz rację, zgadzam się z Tobą w 100% 

Całej natury wszechrzeczy jeszcze nie poznaliśmy i bardzo daleko nam do tego :)


 

Cóż, wiatru także "gołym okiem" nie zobaczymy, widzimy wyłącznie skutki jego działania. 

Trochę niefortunny przykład, bo wiatr może wywoływać określoną siłę nacisku, podobnie jak np. fotony. Podałem wcześniej przykład z laserem mogącym miejscowo podgrzać element co spowoduje ruch tego elementu. Może to być laser podczerwieni wysyłający niewidoczną dla oka wiązkę.

Również przydatna do takich sztuczek jest akustyka i wykorzystanie fal dźwiękowych i/lub radiotechnika i wykorzystanie fal radiowych, a raczej mikrofal. 

 

Doskonałe efekty daje również znajomość magnetyzmu i np. przyklejenie tzw. folii/gumy magnetycznej na brzegu wiatraczka, a następnie przyłożenia pola magnetycznego z magnesu neodymowego (bo jest silny) lub indukowanego z cewki. To tylko skraj możliwości dzisiejszych technologii, bo przecież mamy jeszcze elektryczność statyczną.

 

 

 

Masz rację, widać że sposobów na oszustwo jest wiele.  Ja nie jestem w stanie udowodnić że w moim przypadku wiatraczek kręcił się bez jakiejkolwiek pomocy i nie mam zamiaru tego odowadniać. Wiem jak jest i chcę wyjaśnić to zjawisko wszystkimi dostępnymi środkami.  Byś może sprawiła to zmiana temperatury otoczenia. Na razie badam to...


 zastanawia mnie tylko jedno, czemu obraca sie w tym kierunku o którym myślę i gdy się zatrzymuję obracam go w przeciwnym kierunku lub zostawiam go w spokoju i nie ma kolejnego ruchu . Za każdym razem jest tak samo, czyli jest jakaś powtarzalność. Tego jeszcze nie potrafię wyjaśnić.


  Wszystko ma rację że wiatraczek jest w stanie poruszyć się sam. Zadziała na niego zmiana temperatury i to jest prawda nie do podważenia.  Ale ten ruch jest minimalny w tym moim przypadku, 5 - 7 mm, to mało. Czemu wiatraczek jest w stanie zrobić cały obrót, tylko wtedy gdy ja to powoduję. Na razie zakładam że ja to robię bo innego wytłumaczenia nie znajduję.  Od 2 dni wiatraczek tak na oko nie poruszył się. Na to wygląda ze temp. w pokoju jest w miarę stała.


 Ale Was zanudzam :)  Robię sobie przerwę, ile można o tym samym klepać ...? :)


Użytkownik mizar70 edytował ten post 22.05.2020 - 14:55

  • 0

#63

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To wrzucaj ten filmik to przestaniesz zanudzać, a nie piszesz i piszesz o tym samym, gdzie już w pierwszych odpowiedziach na twojego posta powiedziano, że twoje zapewnienia o prawdomówności nic nie dadzą. A ty dalej swoje, że myślami sterujesz jakimś wiatraczkiem... Jak nie chcesz wrzucać filmu to można skończyć temat od razu, bo nikt Ci nie uwierzy w takie rzeczy. 


Użytkownik Devoratrix edytował ten post 22.05.2020 - 15:05

  • 0

#64

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiadomo jaka siła mogłaby być odpowiedzialna za rzekomą telekinezę. To by musiało być coś w rodzaju pola magnetycznego o sile wystarczającej do oddziaływania na lekkie przedmioty. Albo to pole podgrzewałoby powietrze powodując konwekcję czyli ogrzewanie powietrza i unoszenie go do góry.

Być może kiedyś prawa fizyki się zmienią albo ludzie ewoluują i siły magnetyczne staną się silniejsze.

co komuś jakaś tam telekineza ...:) Pieniądz rządzi światem. Wien ze zawsze znajdą sie jacyś bogaci pasjonaci, którzy chętnie dali by pieniądze na takie badania :) ale czy jakiś poważny naukowiec zająłby się tym tematem? Bałby się że zostanie wyśmiany przez swoich kolegów i po takich badaniach, których wynik może być nie zadowalający, nikt by go nie brał na poważnie za to że podjął się takich badań. "



Ale naukowcy nie chcą się tym zajmować nie dlatego, że boją się ośmieszenia. Po prostu nie chcą tracić czasu na coś co jest nierealne. A jest nierealne bo wielu ludzi się tym wcześniej zajmowało i nic konkretnego z tego nie wynikło. Wielu naukowców zmarnowało swoje kariery poszukując zjawisk niewyjaśnionych. To tak jak szukanie krasnoludków albo wioski Smerfów.
Zabawnie to wygląda jak ktoś spotka się z rzekomo czymś niezwykłym i i jest wielce oburzony, ma pretensje do tych naukowców co nie chcą badać takich ciekawych spraw, bo mają ciasne umysły.
  • 0



#65

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Devoratrix  Filmik dałem dla Wszystko i to mi wystarczy.  Jeśli uważasz ze telekineza nie istnieje to ten film nie zmieni twoich poglądów na ten temat. 

 

   Podoba mi się rozumowanie Wszystko, może ten ruch jest spowodowany tym, co już znamy w fizyce.  Nigdy nie uważałem że istnieje jakaś magia i wiem że wszystko da się wyjaśnić wcześniej czy później.

 

   Jeśli chodzi o ten filmik to widać na nim obrót "wiatraczka" o 370 stopni i powrót o jakieś 35 stopni, mogło się kręcić dalej ale przerwałem nagrywanie. Pierwszy obrót był dość szybki a powrotny powolny.


Devoratrix interesuje Ciebie ta tematyka, czy jesteś tu tylko po to by udowadniać wszystkim że coś nie jest możliwe i  nie istnieje ?


 Nie musi mnie nikt przekonywać że czegoś nie ma, chcę tylko wyjaśnić problem, czemu tak się dzieje, jaki jest tego mechanizm.  Nie interesuje mnie czy coś jest czy czegoś nie ma,  Nie trzeba być wielkim naukowcem by wpaść ja jakiś pomysł. Wiele wynalazków zostało "stworzonych" przez wizjonerów i ludzi nie koniecznie z wykształceniem prof. inż ... 


Użytkownik mizar70 edytował ten post 22.05.2020 - 16:09

  • 0

#66

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kochani sceptycy kto z Was pozwoli na taki eksperyment ? Na pewno macie kogoś, kogo bardzo kochacie. Czy któryś z Was zgodzi się by tej osobie przekazać chorobę na odległość ?  Powiem tylko tyle, żę podobnych przypadków miałem wiele i wszystkie "zadziałały"  


Użytkownik mizar70 edytował ten post 22.05.2020 - 17:43

  • 0

#67

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta osoba ma o tym wiedziec że będziesz jej chorobę na odległość przekazywał? To jakaś konkretna choroba ma być?
  • 0



#68

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedz kim jest ta osoba dla Ciebie. Będzie to jakakolwiek choroba która ma ujawnić się w ciągu 7 dni 


  • 0

#69

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to zgłaszam sam siebie.
  • 0



#70

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

  Nie :) "Daj"  kogoś, kogo kochasz.


Eksperyment uda sie bo zawsze się udaje. Nie znam mechanizmu tego działania.

 

 Nigdy dana osoba nie wiedziała co sie jej przydarzy i chcę to samo powtórzyć. Tego jestem pewny, niczego innego nie próbowałem.

 

 Tylko dwie osoby wiedzą o tych przypadkach które sie wydarzyły. Wiedziały o nich przez zdarzeniem i uwierzyli w nie w 100%, wszystkie one wydarzyły się tak jak im to opisałem.  Wszystkie one potwierdziły się.


Użytkownik mizar70 edytował ten post 22.05.2020 - 18:20

  • 0

#71

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jakąkolwiek chorobą może być byle co, jakaś pokrzywka na skórze, ból w kolanie itp
To co proponujesz to magia.
A wcześniej napisałeś:

Nigdy nie uważałem że istnieje jakaś magia i wiem że wszystko da się wyjaśnić wcześniej czy później


Widać że masz dużo magicznych zdolności. Co jeszcze potrafisz?

Twoje poglądy są niespójne, nieukształtowane.
  • 0



#72

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

  Później wyjaśnię Ci o co mi chodzi.

To "dasz" mi kogoś czy nie ? Pozwól mi to zrobić a sam sie przekonasz. Te dwie osoby nie mają złudzeń że to "działa"

 

 Zapomnij o tym co wcześniej pisałem i skup sie tylko na tym o czym teraz "mówię" 

 

 Jesli tak bardzo chodzi Ci o jakąś chorobę to niech będzie to nowotwór.


Użytkownik mizar70 edytował ten post 22.05.2020 - 18:34

  • 0

#73

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tyle że to jest bez sensu. Bo nie piszesz o jaką chorobę chodzi. Więc to może być jakakolwiek czyli choćby zwykłe przeziębienie też się liczy.
  • 0



#74

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Niech to będzie nowotwór złośliwy.

 

 Tylko nie wiem czy ta osoba powie Ci o tym w ciągu 7 dni, czy na miesiąc. Na pewno poznasz że zachowanie tej osoby będzie zmienione.  

 

 Tylko nie mniej do mnie pretensji, jeśli dasz na to zgodę, Ty będziesz za to odpowiedzialny.

 

 Wiesz kim będzie ta osoba ? Ktoś kogo kochasz...

 

  Może jeszcze jest ktoś chętny na to losowe wydarzenie ?  Chcecie dowodów to mogę je dać.


Wszystko, możesz wybrać jaki to ma być nowotwór.


Użytkownik mizar70 edytował ten post 22.05.2020 - 18:55

  • 0

#75

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok to już mamy coś konretną chorobę.
Tak jak już mówiłem zgłaszam sam siebie. Chcesz się bawić to sie bawimy.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych