Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telekineza itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#46

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytam Wasze wcześniejsze wpisy i widzę że próbujecie udowodnić ludziom że telekineza to iluzja, że nie istnieje a wszelkie dowody to tylko sztuczki. :( Myślałem że są tu ludzie, którzy doświadczyli tych "dziwnych" zjawisk. Albo robicie z tego wielką tajemnicę, albo piszecie że takie zjawiska nie istnieją. Myślę że jakikolwiek film nie zadowoli Was, jeśli nie zobaczycie tego na własne oczy. "Gasicie" każdego na samym początku. Uważacie że człowiek jest tak "wysoko rozwinięty", że jest w stanie wyjaśnić przy pomocy nauki każde zjawisko ?


  • 0

#47

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

 Wiatraczek rozkręcam w jedną stronę, zatrzymuję i kręcę w druga stronę.

Filmik jakiś masz? Wiesz, w jazdę na rowerze bez trzymanki uwierzę bez dowodów, ale w to?... Nie wiem czy wiesz, ale były już triki z wiatraczkiem poruszanym za pomocą lasera z wypalarki, także tego...

 

Nie zależy mi na tym by zrobiło to na kimś wrażenie. Jeśli "siedzisz" w tym temacie, to będziesz wiedział że to nie ściema, jeśli nie, to i tak nie uwierzysz i nic mi na ten temat nie powiesz.

(...)

Jeśli chcecie mnie uświadamiać że psycho/telekineza to ściema, to nie mamy o czym rozmawiać. Znajdę kogoś kto traktuje ten temat na poważnie.

Jestem sceptyczny, ale ciągle rozglądam się za dowodami na istnienie telekinezy. Brak dowodów, a jedynie słowo to trochę mało, nie sądzisz? Poza tym, nie rozumiem co znaczy "siedzieć w temacie". 

My oczywiście rozumiemy, dlaczego Ci nie zależy, aby zrobić na kimś wrażenie...

 

Czytam Wasze wcześniejsze wpisy i widzę że próbujecie udowodnić ludziom że telekineza to iluzja, że nie istnieje a wszelkie dowody to tylko sztuczki. :( Myślałem że są tu ludzie, którzy doświadczyli tych "dziwnych" zjawisk. Albo robicie z tego wielką tajemnicę, albo piszecie że takie zjawiska nie istnieją. Myślę że jakikolwiek film nie zadowoli Was, jeśli nie zobaczycie tego na własne oczy. "Gasicie" każdego na samym początku. Uważacie że człowiek jest tak "wysoko rozwinięty", że jest w stanie wyjaśnić przy pomocy nauki każde zjawisko ?

Widzisz, jak sam sobie zaprzeczasz? Po co w takim razie rozpoczynasz dyskusję, skoro Ty wiesz od początku, że jesteśmy jacy jesteśmy. Chciałeś się zaprezentować? Bez filmiku? 

Biednie.





#48

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak zaprzeczam sam sobie, po tym jak zacząłem czytać Wasze wcześniejsze komentarze, ale teraz Was rozumiem. Na Waszym miejscu byłbym takim samym sceptykiem. Ja nie znam Was a Wy mnie, nie wiem na jaką reakcję z Waszej strony mogę liczyć. Jeśli uda się nam wyjaśnić to "zjawisko" w jakiś sposób to OK, myślę że na odległość nie będzie to takie proste :) ale jestem ciekawy waszych opinii na ten temat. Mam 2 filmiki prawdopodobnie mało wiarygodne dla większości, ale są to moje 2 pierwsze i jedyne jakie posiadam. "Bawię" się dopiero od 2 tygodni. Jeśli będzie to Was interesowało to postaram się nagrać kolejne filmiki w lepszych warunkach. Dodam jeszcze że nie kombinowałem przy poruszaniu tego wiatraczka. Możecie wierzyć lub nie. Chcę tylko wyjaśnić w miarę możliwości to zjawisko. Sorry za to że moje podejście do Was było zbyt agresywne, z wieloma mało poważnymi ludźmi spotykałem się na różnych forach. Proszę o nie wstawianie w innych miejscach w internecie mojego filmiku.    Wyskakuje mi taki błąd --->  Błąd Nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików

 

 Czyli muszę zmniejszyć jakość tego filmiku i trochę go przyciąć (8 MB).


Bardzo mi przykro ale nie da się wysłać filmiku na tym forum.paranormalne_2020-05-20_15-24-18.png


  • 0

#49

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko mówi że obracanie tego wiatraczka jest dzięki zmianie temperatury powietrza.  To jest rozwiązanie tego problemu ?


Czy Waszym celem jest obalanie wszelkich teorii mających związek z parapsychologią i uważacie że wszystko da się wytłumaczyć ? Nigdy w Waszym życiu nie zdarzyły się  rzeczy, których nie jesteście w stanie wytłumaczyć ? Jeśli jesteście "zatwardziałymi" sceptykami, to po co jesteście na tym portalu skoro dobrze wiecie że to wszystko to bajki ? Czego szukacie, czegoś Wam brakuje ? Zależy Wam na uświadamianiu ludzi że to w co wierzą to tylko bajki ? Czy tylko to co jest "zmierzalne jest pewne ?  Dziwi mnie że ludzie "twardo stąpający po ziemi" wchodzą na fora o takiej tematyce. Czy chodzi Wam tylko o to by udowodnić innym swoją rację, poprawiać czyjąś pisownie i pokazywanie jakim to sie jest inteligentnym człowiekiem z ogromną wiedzą ? 
  • 0

#50

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na takie pytania udzielaliśmy odpowiedzi już wiele razy.

1. Nie ma konieczności wiary w zjawiska paranormane, żeby tymi sprawami się interesować. To tak samo jak ze starożytnymi religimi. Są ludzi interesujący się mitologią grecką, rzymską, egipską, ale nie wierzący w zeusa, urana, anubisa. Są ludzie tacy jaj james randi, joe nickell, benjamin radford, którzy od lat zajmują się zjawiskami psi, badają je, piszą książki o tym, ale uznają te zjawiska za bzdury. Nawet jest taka strona tworzona przez nich skeptical inquier.
2.chodzi o to żeby te zjawiska dokładnie badać, sprawdzać wszystkie możliwe racjonalne wyjaśnienia. A nie od razu uznać że to cud jest i tyle.
  • 0



#51

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

My zaczynamy zawsze od znalezienia racjonalnej odpowiedzi, bo większość rzeczy uznanych przez kogoś za paranormalne ma zupełnie przyziemne wytłumaczenie. Poza tym, na to forum wchodzi dość spora ilość prowokatorów, chcących sprawdzić naszą "czujność". Czy jesteś prowo czy nie, tego nie wiemy, dlatego przyglądamy się każdej sprawie sceptycznie, szukając ukrytych sztuczek.

Na nic nam Twoje zapewnienie o prawdomówności. Teraz już wiesz dlaczego.





#52

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Jak Wy niczego nie rozumiecie :) Nie widzicie że rozwalacie to forum ? Ciągle dajecie do zrozumienia że zjawiska paranormalne to bzdury i oszustwa. Powiedzcie mi tylko jedno, czy wierzycie w jakiegolwiek zjawiska paranormalne ? Wy jesteście tylko po to, by mówić ludziom że wszystkie te zjawiska to ściema. W necie jestem około 25 lat, ale tak dziwnego forum jeszcze nie widziałem. Moderatorzy robią wszystko, by to forum przestało istnieć :) nie widzicie tego ? Chyba że specjalnie to robicie. Zatrudnił Was ktoś by to robić ? Macie "zlecenie"  od księży ? Po co chcieliście ode mnie film, skoro wiecie że lipa ? To że ktoś napisał że rosyjska telekinetka Nina .... oszukiwała i zrobił to samo co ona ale nie koniecznie to samą metodą nic dla mnie nie znaczy. Oszuści moga byc po obydwu stronach. Wiecie że telekineza nie istnieje a chcecie filmy od ludzi. Śmieszni jesteście :) To forum gnije od środka, ale OK, o to Wam chodzi.  


  • 0

#53

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już kilku przed tobą też podobnie narzekało że forum jest niszczone przez sceptyków. W zasadzie już od paru lat pojawiają się takie twierdzenia. A forum żyje nad i ma się dobrze. Chociaż czasem jest większy ruch a niekiedy mniejszy. Tak to już jest.

Ten temat jest konkretnie o telekinezie i nie będziemy sie rozwlekać nad wszelkimi zjawiskami paranormalnymi bo jest ich bardzo wiele.
Zadam ci konkretne pytanie : Co według ciebie odpowiada za zjawisko telekinezy? Jakaś energia nieznana? Czy może coś innego.
I drugie: dlaczego nie ma ani jednego nie budzącego wątpliwości przypadku poruszania jakimś przedmiotem? Mówię tu o poruszeniu choćby zwykłej zapałki (bez pomocy dmuchania, nitek itp.)
  • 0



#54

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Nie mam pojęcia co odpowiada za zjawisko telekinezy, dlatego jestem tu by wysłuchać opinii wielu ludzi, nie tylko sceptyków.  Dlaczego nie ma ani jednego nie budzącego wątpliwości przypadku poruszania jakimś przedmiotem? Może dlatego że nauka nie potrafi do końca tego przypadku wytłumaczyć a może są przypadki które nie są zafałszowane i istnieją realnie, tylko nie koniecznie szary człowiek musi o nich wiedzieć.  Myślisz że wszystko jest jawne i o wszystkim wiemy ? Wiesz o każdej broni jaka istnieje ? Jest sporo spraw ukrywanych przed szarym obywatelem.  Łatwiej jest "rządzić" ludźmi z miasta czy ze wsi, ludźmi "prostymi" czy wykształconymi ? Czasem badanie naukowe są prowadzone niedbale i przez pseudo naukowców a ci krzyczą najgłośniej.  Pokręciłem sie trochę po necie i faktycznie większość z tych telekinetów to iluzjoniści, tych należy demaskować by nie robili ludzi w balona. Widziałem gdzieś na Waszym forum człowieka, który pokazał film z youtube i to był jego dowód na istnienie telekinezy, on w to wierzył. Poznałem autora tego filmu i wiem od niego że to tylko sztuczka. Ale po co udowadniać temu człowiekowi że to tylko ściema ? Człowiek jest podjarany, jest mu z tym dobrze i niech tak zostanie. Kiedyś sam pozna prawdę. Ja dalej będę eksperymentował z tym wiatraczkiem aż nabiorę 100 % pewności że to jednak coś więcej niż tylko ciepłe powietrze.  Drażni mnie to że "rzucacie się" na człowieka i ładujecie mu gadkę --> telekineza nie istnieje i po temacie. Ludzie chcą by takie rzeczy istniały bo daje to im "siłę" do życia. Ludzie interesujący sie takimi rzeczami nie stąpają po ziemi tak twardo jak Wy. To są ludzie bardziej wrażliwi, ciągle czegoś szukający i potrzebują więcej kolorów w swoim życiu niż wy sceptycy.  


 Chodzicie w parach jak 2 buldogi pilnujące bramy. Dajcie ludziom więcej luzu i sami sie wyluzujcie. Za bardzo bierzecie wszystko na poważnie. Taki świat jest szary i ponury. Niech sie ludzie cieszą że potrafią kręcić wiatraczkami, nie zabierajcie im tego. Ta zabawa nie jest szkodliwa. Co macie z tego życia i tak zginiecie bezpowrotnie za "chwile". Nad czym się tu rozwodzić, czy to ma aż tak wielkie znaczenie czy telekineza istnieje czy nie ? Istnieje wiele rzeczy które są ale nie możemy jeszcze ich "zmierzyć" i udowodnić naukowo.  


 Co to jest za rozmowa z Wami na tematy paranormalne jak uważacie że zjawiska takowe nie istnieją. Wygląda na to ze jesteście tylko po to by uświadamiać ludzi że wszystko to co jest zwiazane z parapsychologią to bajki :) Tylko do tego to forum służy. Bieda


 Pogadałoby się o wielu sprawach ale dla Was wszystko to nie istnieje, to o czym chcecie "rozmawiać" jak zawsze jesteście na nie? 


 Upajacie się tym że to Wy macie rację i "prawda" jest po waszej stronie ?  Kolejny "pacjent" został przez nas "załatwiony" i  z podkulonym ogonem pójdzie do swojej budy. Jesteśmy tymi, którzy nawracają ludzi na właściwą drogę. Wasze prawda mówi że telekineza nie istnieje a kogoś innego że istnieje. Jedna i druga prawda nie ma większego znaczenia, bo są to sprawy mało przydatne do życia. Jestem bardzo ciekawy, jak wielu solidnych naukowców zajmuje  czy zajmowało się sprawami z dziedziny parapsychologii. Pewnie mała garstka, bo uznano je za mało przydatne... Kilkadziesiąt lat temu robiono jakieś badania, ale kto i jak je robiono. Nauka i sprzęt nie były na dość wysokim poziomie.  Jeśli ktoś pokaże mi książkę z lat 50 czy 70 to mogę się tylko zaśmiać. Takie badania nie są dla mnie wiarygodne. Nawet dzisiaj nauka nie jest na tak wysokim poziomie by umiała wyjaśnić wszystkie zjawiska związane z parapsychologią. Jeśli nie jesteśmy w stanie czegoś zmierzyć i udowodnić, to nie znaczy że coś nie istnieje. Komu przyszłoby do głowy 300 lat temu że światło może ciąć płyty stalowe a dźwięk burzyć mury ? Czy myśl jest energią i  czy tę energię można przenieść w dany punkt ? Skąd bierze się prąd w ludzkim ciele, co go wytwarza :) To już wiemy. Albo metoda Placebo, to nie bajka. Człowiek jeśli uwierzy że tabletka która tak na prawdę jest cukierkiem wyleczy daną chorobę bez pomocy właściwego leku. Ten mechanizm działania też już jest wyjaśniony. Ale to ciągle nie jest parapsychologia :)   Naukowcy boją się podjęcia wyjaśnienia danego zjawiska by nie zostać wyśmianym przez swoich kolegów. Biorą się za to naukowcy z niższej półki lub pseudo naukowcy, nie są w stanie wyjaśnic danego zjawiska i negują jego istnienie. 


  • 0

#55 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

@up

 

Telekineza nie ma racji bytu. Żeby ruszyć nieruchomy obiekt trzeba użyć siły. Człowiek nie posiada magicznej siły, która działa na odległość, a przynajmniej nikomu się nie udało takiej znaleźć, a uwierz, że bardzo łatwo byłoby dostrzec taką siłę.


  • 0

#56

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

  Ja tak piszę i piszę i widzę ilu ludzi w tym czasie przyszło na to forum :) Po tak długim czasie 0. Gdzie ci zainteresowani tematyką ? Mało macie aktualnych dat wątków.


@up

 

Telekineza nie ma racji bytu. Żeby ruszyć nieruchomy obiekt trzeba użyć siły. Człowiek nie posiada magicznej siły, która działa na odległość, a przynajmniej nikomu się nie udało takiej znaleźć, a uwierz, że bardzo łatwo byłoby dostrzec taką siłę.

O dostarczeniu jakiej siły piszesz ?


Pinkie Pie Piszesz o czymś i nie kończysz.  Co masz do powiedzenia na ten temat, podziel sie swoją wiedzą. W ten sposób to nigdy sie nie dogadamy :) Ludzie wpadają coś napiszą  i cisza :)  Jeśli chodzi o jakąś magię, to w tej sprawie jestem sceptykiem :) Wszelkie czary i zaklęcia mogą być w bajkach, tam gdzie ich miejsce. 


  • 0

#57

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

 

Telekineza nie ma racji bytu. Żeby ruszyć nieruchomy obiekt trzeba użyć siły. Człowiek nie posiada magicznej siły, która działa na odległość, a przynajmniej nikomu się nie udało takiej znaleźć, a uwierz, że bardzo łatwo byłoby dostrzec taką siłę.

 

1. Dlaczego telekineza nie ma racji bytu? 

2. Czym jest siła magiczna?


  • 0



#58 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam na myśli, że nie istnieje jakaś niewiadomego pochodzenia "siła magiczna", a bez takowej telekineza nie może istnieć. Jeśli mówimy o obiektach widocznych  gołym okiem, to z l zasady dynamiki mamy, że jeśli działające na spoczywające/poruszające się ciało siły się równoważą, to ciało nie zmienia swojej prędkości, czyli jeśli coś leży na ziemi, to bez dodatkowej siły nie będzie się poruszać. Weźmy telefon o masie 190g. Żeby go unieść trzeba użyć siły choć trochę większej niż 1.8639[N], a takiej siły trudno tego nie dostrzec w eksperymentach.


  • 0

#59

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, wiatru także "gołym okiem" nie zobaczymy, widzimy wyłącznie skutki jego działania. Takich przykładów jak ten jest mnóstwo.

Tak że, to że czegoś się nie dowiedzieliśmy z podręcznika szkolnego nie znaczy wcale, iż to nie istnieje.  


  • 0



#60

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze nie tak dawno ludzie wierzyli w to że Ziemia jest płaska a teraz uważają się z wszechwiedzących. 

 

 Czyli jak jest jakaś siła niewiadomego pochodzenia  to zakładasz że ona nie istnieje ? To się kupy nie trzyma. Mam pewność że za jakiś czas będzie trzeba robić korektę w obowiązujących dzisiaj prawach fizyki. Nie zawsze to co jest niewytłumaczalne w danym czasie nie ma prawa istnieć. Dla telekinezy nie ma większego zastosowanie dlatego naukowcy nie chcą się tym zajmować, nikt by na tym nie zarobił. Po co komuś jakaś tam telekineza ...:) Pieniądz rządzi światem. Wien ze zawsze znajdą sie jacyś bogaci pasjonaci, którzy chętnie dali by pieniądze na takie badania :) ale czy jakiś poważny naukowiec zająłby się tym tematem? Bałby się że zostanie wyśmiany przez swoich kolegów i po takich badaniach, których wynik może być nie zadowalający, nikt by go nie brał na poważnie za to że podjął się takich badań. Mógłby stracić reputację,:) nikt nie chce ryzykować. Zwykły Kowalski jeśli np. zakręci wiatraczkiem wierząc że to telekineza, nie będzie rozpowiadał o tym na prawo i lewo tego co zrobił, bojąc się że zostanie przez wielu wyśmiany. Wiadomo jak ludzie reagują na takie sprawy. Nikt nie chce być uznawany za wariata czy oszusta. Kto by uwierzył 100 lat temu że dzięki energii słonecznej można otrzymać prąd elektryczny :) Czy w tamtych czasach były jakieś dowody na to że jest to możliwe ? Może w tych zjawiskach paranormalnych jest fizyka której jeszcze nie znamy. Nie spotkało Was w waszym życiu coś czego nie potraficie wyjaśnić ? Myślę że spotkało :) ale nie jesteście tego zarejestrować i zbadać :) ale nie oznacza to że dane zjawisko nie miało miejsca. Myślicie że macie gotową odpowiedź na wszystko ? Czytacie książki jakiegoś naukowca i to co jest w niej napisane bierzecie za pewnik. Może ten naukowiec zrobił błąd w swoich badaniach :) a wiecie że było tak nie raz. Człowiek nie jest alfo i omegą, rozwija się w czasie i dochodzi do prawdy, może być też tak że nigdy jej nie pozna. Tak jak powstanie świata :) dla wielu ludzi to tylko wybuch i wszystko się zaczęło... Jak może sie coś zacząć jak nic nie istnieje ? No sprawiło ten "zapłon" jeśli niczego nie było ? Gdzie są prawa fizyki ? Ciężko jest to pojąć :) ale siła sprawcza nie ma początku, musi istnieć od zawsze. Czym lub kim jest "źródło" które nadało bieg wszystkiemu co istnieje, prócz stworzenia siebie. Prawa fizyki mówią że energia nie bierze się z nikąd :) jeśli się mylę to mnie poprawcie. To co spowodowało że ta energia pojawiła się jak niczego nie było ? Niby wszystko ma swój początek :) stwórca też ? Żadna nauka nie da mi na to odpowiedzi, ale to wszystko jest i nie jest to jakieś złudzenie.  Naukowcy mówią że są o krok od odpowiedzi na pytanie jak powstał wszechświat dzięki czemuś takiemu jak wielki zderzacz  hadronów i bozon Higgsa. Ale kto spowodował to że to wszystko mogło się zdarzyć ?  Nie wiem czy właściwym jest zakładanie że to czego nie potrafi wyjaśnić nauka, nie istnieje. To że badany "temat" trwa przez dziesiątki lat i nie mamy potwierdzenia na to że coś takiego jest, a często jest to coś nieuchwytne dla badań naukowych, nie oznacza to że tego nie ma :) Można pisać tak bez końca :) Nawet wśród naukowców są zgrzyty :) a nowe paradygmaty sa wyśmiewane a za jakiś czas mogą okazać się że ktoś miał rację i tym co sie śmiali opada kopara. Ważne jest to, by drążyć dany temat tak długo by mieć 100% pewność że jest tak a nie inaczej.   


   Jest wiele dziwnych nie wyjaśnionych zjawisk, dlatego ludzie drążą dany temat by dostać odpowiedź na to jak to jest możliwe :) 

 Pisałem do Wszystko o swoich "omamach" słuchowych. Jak można powiedzieć że mechanizm ich powstania jest taki a nie inny skoro nikt tego nie zbadał. To że u kogoś tak to działało nie oznacza że u mnie było tak samo. Nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka. 

 Z mamą słyszałem ten sam głos i to samo słowo w danym czasie, bardzo wyraźnie. Ktoś powie a masz na to jakiś dowód, zostało to zbadane przez jakiegoś naukowca ? Takie rzeczy nie zdarzają się często i najczęściej nie są uchwytne, czas ich wystąpienia jest nieznany. Jeśli tego u mnie nie zbadano, nie można powiedzieć ze to tylko złudzenie. To znaczyłoby że nauka ocenia dane zjawisko bez zbadania go i tylko na podstawie wcześniejszych badań przeprowadzonych na kimś innym. Tylko rzetelne i długotrwałe badanie może dać odpowiedź, ale może być tak że tej odpowiedzi nie znajdzie i zostanie wystawiona jakaś teoria nie poparta faktami.  W swiecie nauki też nie jest wszystko takie klarowne i zawsze można się do czegoś przyczepić.  Z biegiem lat łatwiej nam będzie udowodnić czy coś istnieje czy nie :) będą coraz lepsze instrumenty do tego a wszystkie wątpliwości znikną :) Jestem bardzo ciekawy kiedy nauka potwierdzi dane zjawisko paranormalne, które zostanie "podczepione" pod prawo fizyki :)


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych