Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bitwa na rymy ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#76

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezamierzone opisy? To jak Ty je piszesz? 

A tak na marginesie to tekst jest o niczym, więc gdybyś nie edytowała wpisu dodając wielkimi literami ostatnie zdanie to nie sądzę żeby ktoś odebrał to jako jakieś podobieństwo do czegokolwiek.

Chcę by każdy wiedział, że ten tekst, to moja twórczość, na potrzeby tej zabawy. Nie chciałabym , by ktoś pomyślał , że piszę o nim. Proste.

 

Tak czy inaczej Alis, może nie wiesz, ale właśnie robisz off top, pakując się na scenę na której toczy się walka. Z łaski swojej zejdź ze sceny, a jeśli, coś , to wiesz...PW- tam załatwiamy swoje wycieczki osobiste. A jeśli już chcesz zabłysnąć, to po skończonej bitwie możesz oddać swój głos na kogoś z nas i zgłosić się do bitwy z wygranym zawodnikiem.  Reguły są proste. :)





#77

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O, to teraz będziesz mówiła modowi co może a co nie? Nie zagalopowałaś się trochę? To może wy przejdziecie na pw z tymi "tworami"? Oprócz was, to niewiele osób to czyta.

Pomijam już fakt, że zwracając jej uwagę, sama offtopujesz... :facepalm: czemu nie napisałaś PW? 





#78

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest hp więc panuje tu pewna większa swoboda pisania o różnych rzeczach a chciałam i chcę dowiedzieć się co masz na myśli pisząc "niezamierzone opisy".

Nie musisz sie tak denerwować bo to tylko zabawa. I jeszcze jedna prośba z mojej strony: nie próbuj mną manipulować nie podpuszczaj bo to na nic.

Pozdrawiam



#79

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obiektywna skala każdy jej używa co dzień …
Subiektywnie wszyscy są źli tylko nie Ty co nie ?
Sama smutna prawda z bólem tworzy polifonie
Ale kubeł hate’u na łeb sprawia, że tracimy fonie
Każdy władcą świata z klawiaturą na Ikea tronie
Mnożą  komentarze same opętane dłonie
Widzę to normalnie, nie dzięki trójokiej wronie, ziomie
Zawiść tu triumfuje podczas kiedy Eden płonie
Coraz mniej serdeczności w każdym gronie
Z lotu ptaka twoją klęskę  uchwyci GoPro na dronie
Ludzkie wnętrza wypaczone przez obojętność
Galimatias uczuć w każdym z nas to codzienność
Strach , gniew i ból łez uczucia twe przelewa
Rodzi się nienawiść kiedy strach umiera
Płacz i lęk, lęk przed nieznanym ….
Przemoc i nienawiść pozostawia swoje rany !


P.S 

O, to teraz będziesz mówiła modowi co może a co nie? Nie zagalopowałaś się trochę? To może wy przejdziecie na pw z tymi "tworami"? Oprócz was, to niewiele osób to czyta.

Pomijam już fakt, że zwracając jej uwagę, sama offtopujesz... :facepalm: czemu nie napisałaś PW? 

 

1. A co mod to jakiś nadczłowiek jest i wszystko mu wolno... 

2. Alis jako mod napisała, że na hydeparku panują luźniejsze zasady, ale chyba tylko w gronie modów i grona wzajemnej adoracji :D 
3. Moderacja ( ogólnie) przypomina mi coś na zasadzie takiego ciecia parkingowego co dostał do obsługi szlaban, jakąś krztę władzy nad ludźmi i ma poczucie, że może rządzić całym światem, bo może wciskać guzik i od niego zależy czy ktoś przejedzie czy nie... (Sam jestem modem na dużym forum o tematyce motoryzacyjnej i wiem, że to ciężka robota, ale ja nie mam takiej opinii wśród użytkowników jak co poniektórzy tutaj, to co tu się wyprawia jest smutne, demoralizujące i ociera się o patologię) 
4. Póki co to tylko krytykujecie naszą twórczość, choć może rzeczywiście szału nie ma, bo nie jesteśmy profesjonalistami w tej dziedzinie, ale mamy na tyle odwagi, żeby te swoje wypociny publicznie udostępnić... Ja bym chętnie zobaczył jak pisać poprawnie rymowanki.. KP, Alis- pokażecie nam jak to robić? czy tylko kąśliwe uwagi ? ( krytyka jest okej, ale w dobry tonie) 
5. Wywody w stylu, nikt tego nie czyta, nikogo to nie obchodzi, są na poziomie gimnazjum... (wystarczy, że czytam to ja i Endonajla i możemy sobie zakładać taki temat i go komentować do woli, nie musisz się tutaj udzielać drogi panie Super Moderatorze, jak coś ci nie pasuje to zmoderuj co masz zmoderować i się nie udzielaj) 
6. I teraz nie żebym miał jakiś ból dolnego odcinka pleców... Ale skoro na HP jest luźny klimat, i ja dostaję jakieś ostrzeżenia czy upomnienia, w temacie który polega z definicji na wzajemnym obrażaniu (w formie zabawy) ... Bo ktoś poczuł się urażony i to zraportował co dla mnie osobiście jest totalną żenadą roku, żeby to robić w takim temacie. Co więcej użyłem słów "Anna Grodzka" i to już było podciągnięte do rangi politykowania, kolejny absurd. Ale zmierzam do tego, że ja w luźnym dziale dostałem dwa warny.... A taki Urgon wczoraj na sb obraził Endonajle w obecności moderatora Alis, która mu tylko kazała spuścić z tonu... serio ? Jak można pisać otwarcie na forum na shoutboxie, że inna użytkowniczka ma jakieś profity u innego użytkownika bo pokazała mu "cycki"... i to jest ta wasza uczciwa moderacja na tym forum... Może Endonajli to nie ruszyło , ale mnie ruszyło, bo nie trawie chamstwa i nigdy nie będę tolerował obrazy kobiet w mojej obecności ... i oficjalnie to tutaj raportuje! 
7. Nie mam zamiaru się wypowiadać więcej na temat ogólnej moderacji, sposobu prowadzenia tego forum etc... jest jak jest, ja zwykły użytkownik nic nie mogę z tym zrobić, po prostu jest mi smutno, że przez kilka lat to forum zostało tak wypaczone... Life is brutal! 

 





 


Użytkownik pawaw1 edytował ten post 20.10.2016 - 06:55




#80

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pawaw1

Mocny wpis, ale z pewnymi kwestiami się zgadzam.

Można już was oceniać?





#81

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne... po 2 teksty napisaliśmy, więc można oceniać :)


Daniel, a co do tego mocnego wpisu // Po prostu ja to tak widzę i to nie jest jakaś złośliwość z mojej strony, ani nic z tych rzeczy... Osobiście nie żywię urazy do nikogo na tym forum, bo nikt mnie jeszcze tutaj nie obraził, żebym miał do niego jakieś ale. Do moderatorów też mimo wszystko mam jakiś szacunek, z racji tego, że wiem, na czym to wszystko polega i jacy userzy potrafią być nieogarnięci, bo sam się zmagam z tym na co dzień.. co prawda regulamin mniej rygorystyczny ale poziom intelektualny użytkowników to nadrabia (bo co jak co to na forum Paranormalne jakaś kultura i poziom większości wypowiedzi jest zachowany) ... Także, ja nie zamierzam grzebać kijem w mrowisku, powiedziałem co mi leży na wątrobie tyle w temacie... Wiem, że moderatorzy to też ludzie, i jakaś tam wyrozumiałość musi ich cechować. Ale nie ma ludzi nie omylnych, każdy popełnia błędy i nie ma co się nad tym roztkliwiać ... to normalne. Ważny jest dialog i wzajemne zrozumienie, bo bez tego ani rusz. 


 


Użytkownik pawaw1 edytował ten post 20.10.2016 - 08:53




#82

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To że w hp nie trzeba się sztywno trzymać tematu przewodniego to żadna nowość, dlatego też czasem Wasze tematy w których aktywnie się udzielacie ale na różne tematy są tam przenoszone, nie oznacza to jednak, że w Hyde Parku nie obowiązuje Regulamin o czym wspominałam o tu 

 

Nie rozumiem skąd argument że skoro to dział rozrywki to żaden user nie może poczuć się urażony. I takie porównanie:

 

Twoje rymowanie jest co najmniej słabe, powiem mocniej
Jest tak odpychające jak cameltoe Anny Grodzkiej ...

 

do bielizny wcinającej się w srom kobiety było nie na miejscu.

 

Cóż... forum upadło, to już wiemy od dawna, miło nam że mimo wszystko ktoś jeszcze się tu udziela :)

A co do reszty zarzutów i uwag to odsyłam Cię do DK. 





#83

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy tak można, ale chciałbym dać wam remisowo po 1 punkcie, bo po prostu nie potrafię wybrać. A lepiej ocenić, nić nie oceniać wcale, więc jak coś to ode mnie 1:1.





#84

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To że w hp nie trzeba się sztywno trzymać tematu przewodniego to żadna nowość, dlatego też czasem Wasze tematy w których aktywnie się udzielacie ale na różne tematy są tam przenoszone, nie oznacza to jednak, że w Hyde Parku nie obowiązuje Regulamin o czym wspominałam o tu 

 

Nie rozumiem skąd argument że skoro to dział rozrywki to żaden user nie może poczuć się urażony. I takie porównanie:

 

Twoje rymowanie jest co najmniej słabe, powiem mocniej
Jest tak odpychające jak cameltoe Anny Grodzkiej ...

 

do bielizny wcinającej się w srom kobiety było nie na miejscu.

 

Cóż... forum upadło, to już wiemy od dawna, miło nam że mimo wszystko ktoś jeszcze się tu udziela :)

A co do reszty zarzutów i uwag to odsyłam Cię do DK. 

Byłoby nie na miejscu gdyby to było napisane personalnie do niej (teoretycznie było, ale w formie puchline'u). To po prostu tak musi wyglądać i tyle, im bardziej ostro tym lepiej, im bardziej chamsko tym lepiej... na tym polega punch. Zapoznajcie się wszyscy najpierw z definicją słowa punchline. Przecież to nie chodzi o to, żeby kogoś zbesztać i go obrazić... tylko za pomocą rymów wyśmiać rymy kogoś innego, co uczyniłem (I muszę przyznać, że udał mi się ten punch, jak mało który)   :D ... Ludzie włączcie sobie jakąkolwiek bitwe freesyle'ową i posłuchajcie jak tam po sobie jadą... I co ktoś do kogoś ma pretensje o to ? Nie.... Tylko przybijają sobie po wszystkim 5... Bo to własnie jest zabawa i trzeba umieć zachować dystans do tego.. .  No sorry, ale najpierw zacytowała fragment mojego kawałka, napisała coś od siebie (ja to potraktowałem jako punch, bo to też było w tonie prześmiewczym IMO) a jak jej odpisałem to się wielce obruszyła :) Mógłbym cały referat o tym napisać, a wy i tak tego nie pojmiecie chyba nigdy :)  Dalej uważam, że ta osoba zachowała się nie w porządku, ale może nie świadomie, gdyż najwyraźniej kultura hip-hop jest jej obca i miała prawo nie skumać o co kaman :) więc nie żywię urazy :) Przecież w normalnym temacie nigdy bym nikomu nie ubliżał, ani nic z tych rzeczy.... I nie ma co już tego roztrząsać ;) 

Tłumaczę i objaśniam: 
Punchline - (z ang. punchline - uderzająca linijka (wers), czyt. panczlajn) oznacza puentę jakiegoś utworu/tekstu, najczęściej w ostatnim wersie. Jeśli chodzi o rymowanie to same "punche" są to celne rymy skierowane pod czyimś adresem. 

Chciałbym zobaczyć jak odniesie się do tego Aidil po zapoznaniu się z definicją puchline'u. Jeżeli dalej będzie się czuć obrażona i dotknięta to ją oficjalnie przeproszę :) 

@Daniel
Będzie remis to będzie dogrywka po jednym tekście hehe ( To ustalmy, że czekamy do jutra do 20:00 ) 


Użytkownik pawaw1 edytował ten post 20.10.2016 - 12:33




#85

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powtórzę jeszcze raz. Na całym obszarze forum obowiązuje Regulamin 

Piszę o tym już chyba 3 raz, dodatkowo przypomnę post Staniqa:

 

 

i przytoczę fragment wypowiedzi autorki tematu:

 

"Tylko wiadomo, powinna obowiązywać kultura, tak jak tam. Bo jeśli, komuś będzie zależało tylko na tym by kogoś ośmieszyć czy obrazić, bez związku z tematem, to temat będzie trzeba zamknąć"

 

 

i na koniec cytat pawaw1

 

"I nie ma co już tego roztrząsać ;)"

 

 

to co, kończymy? Tzn możemy kontynuować ale może na pw?





#86

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak koniec... 
Tak jeszcze wyjaśniając dlaczego znając regulamin postanowiłem mimo to napisać to co napisałem: 
Dla mnie hip-hop to sztuka, nawet w tak bezwzględnej formie. Nic nie poradzę, że regulamin nie przewiduje wyjątków i ogólnie nie ma w nim żadnej elastyki, albo coś jest czarne albo białe, bo tak łatwiej. Ja jako samozwańczy ambasador sztuki wszelakiej, zawszę będę stał w jej obronie i będę walczył z wiatrakami, a żeby sztuki nie cenzurowano :)  - możecie to uznać jako formę mojego prywatnego strajku czy buntu przeciw cenzurowaniu sztuki pisanej... Dostałem za to warny, które też akceptuje, bo robiłem to świadomie. 

Odnośnie tego tematu:
Uznałem, że lepiej zmienić zasady tego "konkursu" i po prostu pisać kawałek/utwór na dany temat, żeby nie wywoływać już niepotrzebnych niejasności, tak jak to miało miejsce w tym temacie. Ja we własnym mniemaniu mam czyste sumienie tak samo jak moderacja :) więc chyba wszystko zostało wyjaśnione. Regulamin znam, akceptuje, nie pochwalam... 

Dodam jeszcze, że ten temat nie jest wyłącznie nastawiony na sztukę stricte związaną z hip-hopem, ale z wszelką formą rymowania. Więc wiersze, limeryki i inne takie jak najbardziej mile widziane. 





#87

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O widzę, że prawda zabolała, co? Kto usunął mojego posta w którym opisałam jak zachowanie KP i jego przyjaciół ma się do bitwy na rymy? Ale spoko. Gdybym nie miała racji, to post by tu był. ;) Ale miło mi, że przyznaliście mi rację. Dzięki za taką wymowną reakcję ;) Na to czekałam :)

 

A, żeby nie było, że nawijam nie a temat, o!

Że to co pisałam, nie ma znaczenia - off top

To zapodaje miły utwór z pozytywnym przekazem

Który na pewno się spodoba, a tymczasem

Zapraszam do głosowania na najlepszy tekst

Bo na razie idziemy łeb w łeb  i remis jest ;)

 

Macie okazje zagłosować do godziny 20:00 dnia jutrzejszego ;)

 

 

Dobranoc ;)





#88

Kris77.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem wam co mnie wkurza i irytuje 

to sceptyk który podburza, mąci i truje 

chciałby chłopina zabłysnąć intelektem

choć plecie głupoty głośno i szeptem

a więc sceptyku stary czy młody

zawsze żądasz na wszystko dowody

a ja Ci powiem szczerze od siebie

dowodów będziesz żądał i w niebie

choć dookoła dusze, demony, anioły

i tak Cie trzeba wysłać do szkoły

do szkoły byś umysł otworzył świat 

choć u Ciebie to potrwa z 1000lat



#89

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serio Aidil Cię podkopawała? :facepalm:
 

Ja pie..rniki, nie dość, że nie bierze udziału w zabawie, nic ją to nie obchodzi, tekst w ogóle nie do niej, to jeszcze włazi w temat i donosi.


1.Ludzka zawiść dookoła, jak może być dobrze tutaj?
2.Skoro stojąc nad przepaścią dostałbyś w plecy z buta
3.Prosto w oczy miłe słówka, słyszysz same dobre rzeczy
4.Wystarczy, że się obrócisz i dostajesz nożem w plecy
5.Brak słów na takich ludzi...podludzi mówiąc ściślej
6.Jak pasuje to do Ciebie to idź stąd jak najszybciej
7.Nikt tu takich nie lubi, czytaj teraz samą prawdę
8.Dla normalnych szacunek, dla takich...pogardę

Masz następny post do zgłoszenia, a mi aż lepiej, że mogłem się wyrazić. :)





#90

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra pawaw1. Nikt nie zagłosował oprócz Daniela do 20:00, więc mamy remis - 1:1 :D 

No to w takim razie robimy dogrywkę :D

 

Temat dla Ciebie zapodaję "Mentalny pustostan" :D






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych