Skocz do zawartości


Zdjęcie

A gdy przyjdzie mój czas...

śmierć życie po śmierci

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#61

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@ pawaw1

twoim zdaniem poprzedni inni "bogowie" poumierali czy coś w ten deseń. Ale prawda jest taka, że inni bogowie idy nie istnieli. Byli tylko wytworami ludzkich rąk i, masz rację- wszyscy zniknęli z ludzkich umysłów. Mój Bóg jest inny. Jest to ten sam Bóg, który wyprowadził Izraelitów z Egiptu w XIII w. p.n.e. Teraz mamy XXI wiek n.e. W sumie minęło trzydzieści parę wieków. ŻADEN bożek nie przetrwał tyle czasu. Bogowie, którzy byli tylko dziełami ludzkich rąk nie przetrwali. Bóg, który jest prawdziwy nigdy nie upadł. Zmyśleni bogowie nie mogli dowieść swojego istnienia. Pan mógł. Nie zmuszam nikogo do uwierzenia w Niego. Bóg dał nam wolną wolę, nawet, jeśli przez to ludzie w niego nie wierzą.

 

Jednak nadchodzi dzień, w którym Pan wróci.


  • -3

#62

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

P.S jeżeli chcecie pozostawić po sobie jakiś ślad na lata, nawet setki lat... to polecam zrobienie jakiejś kapsuły czasu i zakopaniu jej gdzieś. Może wasza historia ożyje na nowo

 

Ja dodałbym jeszcze wyrażenie zgody na pobranie tkanek i organów po śmierci. Dzięki temu uratujemy komuś życie a część naszych organów pożyje dłużej w innym ciele.

 

Można też skontaktować się z dr Gunther von Hagens i wypełnić jakąś gablotkę w muzeum :)

 

 

@ pawaw1
twoim zdaniem poprzedni inni "bogowie" poumierali czy coś w ten deseń. Ale prawda jest taka, że inni bogowie idy nie istnieli. Byli tylko wytworami ludzkich rąk i, masz rację- wszyscy zniknęli z ludzkich umysłów. Mój Bóg jest inny. Jest to ten sam Bóg, który wyprowadził Izraelitów z Egiptu w XIII w. p.n.e. Teraz mamy XXI wiek n.e. W sumie minęło trzydzieści parę wieków. ŻADEN bożek nie przetrwał tyle czasu. Bogowie, którzy byli tylko dziełami ludzkich rąk nie przetrwali. Bóg, który jest prawdziwy nigdy nie upadł. Zmyśleni bogowie nie mogli dowieść swojego istnienia. Pan mógł. Nie zmuszam nikogo do uwierzenia w Niego. Bóg dał nam wolną wolę, nawet, jeśli przez to ludzie w niego nie wierzą.

Jednak nadchodzi dzień, w którym Pan wróci.

 

Moim zdaniem to nie mamy o czym rozmawiać :) Nie to żebym unikał dyskusji, ale wybacz, poziom mojego logicznego myślenia stoi w sprzeczności z tym co napisałeś... Po prostu kropki mi się nie łączą w całość. To co napisałeś to kwintesencja wiary, dosłownie :)Szanuje twoje zdanie, masz do niego pełne prawo :) Więc na koniec tylko życzę Ci powodzenia, sukcesów, zwycięstw i wytrwałości w wierze :)  

P.S ten temat to nie miejsce na dyskusje o powstaniu wszechświata i o Bogach itp. Robi się OT, więc nie ma sensu ciągnąć  dalej tych wywodów, które i tak są bezowocne. 


Użytkownik pawaw1 edytował ten post 08.04.2016 - 16:01

  • 1



#63

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

To już nie kwintesencja wiary, a początki fanatyzmu, obrzydlistwo. Inni Bogowie byli wymyśleni, ale ten mój jest prawdziwy, bo ja w niego wierzę...aż chcę się powiedzieć "O mój Boże" czytając takie fanatyczne dyrdymały.

Wszystkie te religie to stek bzdur, a Bóg niczego nie stworzył, bo to on został stworzony przez człowieka, przecież to nie trzeba być wybitnie inteligentnym, by sobie to wszystko poskładać w całość. Ziemia i życie na Ziemi istniało miliony lat przed narodzeniem człowieka, w zasadzie to jesteśmy tutaj dosyć młodzi, wręcz dzieci, w porównaniu do niektórych żyjątek.

Jak powstał wszechświat nie wie tak naprawdę nikt, tzn obecne teorie nie są w żaden sposób logiczne i piszę to jako ateista, bo już zdążyłeś wsadzić wszystkich do jednego wora. Ludzki mózg nie jest w stanie zrozumieć tego jak powstał świat i nie wiem czy kiedykolwiek to zrozumie, bo jest to sprzeczne z całym ludzkim rozumowaniem. Nie może coś istnieć od zawsze, bo mózg szuka początku i tak w nieskończoność, tak samo jak nie może powstać coś z niczego. Dlatego konkluzja jest taka, że najbardziej logicznym rozwiązaniem jest to, że wszechświat w ogóle nie powstał.

 


Użytkownik Daniel. edytował ten post 08.04.2016 - 16:07

  • 5



#64

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uważasz, że każda wiara to fanatyzm ? Widziałeś JAKĄKOLWIEK osobę jakiegokolwiek wyznania, która uznawałaby istnienie innych bogów? Nie?

 

Bóg dał ludziom przykazania, m.in. nie będziesz miał bogów cudzych obok mnie. Pan jest jedynym Bogiem, wszystkie bożki są wytworem ludzkich rąk i wyobraźni.

 

Nie żyję w religii, tylko w wierze.

 

Nie, Bóg nie został stworzony przez człowieka. STWORZYŁ człowieka. Mogę posłużyć się odwrotnością twojego rozumowania. Ja kieruję się Wiarą ty- kierujesz się nauką, która uważa się za doskonałą, ale ma wiele wad. Ni potrafi wyjaśnić tego, co Chrześcijanie wiedzą od setek lat!

Bóg nie ma wad. Ludzie boją się śmierci, boją si pustki,  nieistnienia, ale możliwość życia po śmierci odrzucają. Nie widzą Boga, nie czują go. Zapomnieli o Nim, jednak bóg o nich nie zapomniał. Żyje i wspiera tych, którzy się go boją "a ten, kto weń wierzy, nie zachwieje się".

 

Nie wierzysz w Boga- nie będę cię zmuszał do uwierzenia w Niego. Nie chcę znowu wywoływać jakiejś kłótni. Bóg dał Ci, i wszystkim ludziom wolną wolę. Mimo, że bym chciał, najprawdopodobniej nie przekonam Cię, a Ty bądź pewny, że nie przekonasz i mnie.

 

Proponuję zakończyć tą dyskusję, bo i tak do niczego nie doprowadzi.

 

 


  • 0

#65

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 Ja kieruję się Wiarą ty- kierujesz się nauką, która uważa się za doskonałą, ale ma wiele wad. Ni potrafi wyjaśnić tego, co Chrześcijanie wiedzą od setek lat!

 

 

Nauka opiera się chociaż w większości na udokumentowanych faktach. A co takiego Chrześcijanie wiedzą? Że istnieje Bóg, który ich stworzył, a wiara w każdego innego Boga jest grzechem? Powiedz to ludziom, którzy żyli tysiące lat temu, powiedz to istotom, które mieszkają miliony lat świetlnych stąd. Albo i bliżej, powiedz to osobom, które żyją aktualnie na Ziemi jako jedno z wielu plemion i nigdy o tym Bogu nawet nie słyszeli.

Nie mówię, że nie istnieją rzeczy, których człowiek nie mógłby pojąć. Uważam, że po prostu w tej wierze jest za dużo tego typu rzeczy. Wszystkie te rzekome zdarzenia, zapiski, widzenia, to wszystko może zrobić i ukartować sam człowiek. Trudniejsze do zrobienia przekręty działy się na przestrzeni wieków. Ciekawe gdzie się podziały te wszystkie cudowne wydarzenia, cudy teraz, gdy każdy ma przy sobie telefon z aparatem i kamerą.


Użytkownik Alucard edytował ten post 09.04.2016 - 11:28

  • 5



#66

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszystkie fakty, w które wierzą chrześcijanie SĄ udokumentowane- w Biblii.

 

Pierwsi ludzie wierzyli w tego samego Boga, w którego chrześcijanie dzisiaj na przykład Adam i Ewa...

Miliony lat świetlnych stąd, to może mieszkać Bóg i aniołowie. Raczej słyszeli o ... sobie samym.

 

Jeśli ktokolwiek nie usłyszał, to wkrótce usłyszy.


  • -2

#67

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielu ludzi na naszej rodzimej Ziemi nie słyszało o kimś takim jak Jezus, a mówisz, że ktokolwiek poza nią o nim słyszał, czy kiedykolwiek usłyszy?

 

Miliony lat świetlnych stąd, to może mieszkać Bóg i aniołowie. Raczej słyszeli o ... sobie samym.

Naprawdę uważasz, że Bóg i aniołowie mogą mieszkać miliony lat świetlnych stąd? Co zatem z ich boskością, ze zmartwychwstaniem? Bo z tego co napisałeś wnioskuję, że stworzyli nas po prostu kosmici.

No to powiedz to istotom, które mieszkają tysiące lat świetlnych stąd. Tam również mieszka Bóg z aniołami? Bo mogę się założyć, że oni również nie słyszeli nic o tym Bogu ani nawet o nas. Uważam wręcz, że jak każda istota rozumna szukają oni swojego początku i w coś wierzą i są święcie przekonani, że jest to prawda. Tak samo jak Ty jesteś przekonany do swojej racji. Skąd pewność, że jedna z tych niezliczonej liczby cywilizacji zamieszkująca Wszechświat nie wierzy właśnie w tego właściwego Boga? Że to właśnie o tym właściwym to MY usłyszymy, a nie oni o naszym/Twoim. Zapewne tyle życia jest we Wszechświecie, tyle historii, których człowiek nie jest w stanie pojąć, tyle zróżnicowania i wydarzeń z nim związanych. Dlaczego akurat jakaś cywilizacja ludzka, istniejąca dopiero kilka tysięcy lat, czyli nic w skali Wszechświata miałaby być tą wyjątkową, skoro Wszechświat ma tych lat miliardy, a wiele innych cywilizacji istniejących dłużej od nas mogło osiągnąć coś, co my możemy nazwać magią czy wręcz boskością.

Jeżeli by to kogoś interesowało. Wierzę, że coś istnieje, coś ponad tymi wszystkimi istotami żyjącymi w tym świecie, dużo rozważam na ten temat. Nie wierzę po prostu w naszą wyjątkowość i w słowa spisane w Biblii. Wszechświat jest zbyt wielki, niepojęty i różnorodny bym mógł w to wierzyć. Gdyby poziom wiedzy i zaawansowania technologicznego 2 tysiące lat temu był równy temu z dnia dzisiejszego, jestem pewien, że wiele ważnych dla Chrześcijan słów napisanych w tej księdze wyglądałoby zupełnie inaczej, a same fundamenty wiary by również były inne.


Użytkownik Alucard edytował ten post 09.04.2016 - 12:24

  • 1



#68

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem, gdzie mieszka Bóg. Napisałem, że miliony lat stąd MOŻE mieszkać Bóg, a nie, że na pewno tam mieszka.

 

Poza ziemią (I stacjami kosmicznymi, żeby nikt się nie czepiał) , poza Bogiem (i aniołami, cherubami itd. piszę, żeby ktoś nie szukał dziury w całym)  NIE MA ŻYCIA. Inne cywilizacje nie istnieją. Ale ludzie w to wierzą, zamiast uwierzyć w Boga.


  • -1

#69

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:D kurde, nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Dalsza dyskusja jest wykluczona, bo takie poglądy to tylko w książkach i na filmach widziałem, nigdy nie miałem okazji zamienić słowa z taką osobą. O jeden raz za dużo :D


Użytkownik Alucard edytował ten post 09.04.2016 - 12:35

  • 0



#70

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wierzę w Boga, ale bez żadnej religii - religia to raczej tradycja różnych kultur, odłamów. Po prostu różni ludzie różnie czczą Boga, i tyle. Dla mnie Jezus i Mahomet to to samo, może istnieli, może nie, w każdym bądź razie żaden z nich nie głosił niczego złego.
  • 0

#71

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszystkie fakty, w które wierzą chrześcijanie SĄ udokumentowane- w Biblii.

jakbyś mi tak mógł wytłumaczyć, z jakiej paki uważasz biblię za dokument, byłabym ci wdzięczna

 

biblia przez pierwsze 1000 lat była przekazywana ustnie

1000 LAT ZABAWY W GŁUCHY TELEFON!!!

 

ty myślisz że tam chociaż jeden przecinek jest w tym miejscu co pierwotnie? że biblia ma coś wspólnego z tym co się tam wtedy tak na prawdę działo?

Jezus mógł równie dobrze nazywać się Franek, ale jedna osoba przekręciła imię i został się Jezus. a to tylko jedna osoba z setek tysięcy osób, w wielu pokoleniach które wyolbrzymiały, przekręcały dodawały i odejmowały kawałki tego opowiadania.

U mnie biblia stoi pomiędzy Merlinem i czarodziejem z krainy Oz

nie da się jej traktować jak wiarygodnego dokumentu

 

ty ją w ogóle kiedyś czytałeś czy powtarzasz jak papuga, to co ci katechetka na lekcji religii powiedziała?

 

Jeśli ktokolwiek nie usłyszał, to wkrótce usłyszy.

 

brzmi jak groźba....

 

groźba która już kiedyś była spełniona

o chrześcijańskiej religii nauczało się ogniem i mieczem. chrześcijanie są najgorszymi mordercami w historii świata, zabijając rzesze niewinnych zasłaniając się tym że to "w imię boga"-a tak na prawdę dla łupów

dziwnym trafem, tylko te bogate państwa niechrześcijańskie były atakowane... co za zbieg okoliczności...

 

poczytaj sobie o krucjatach, chłopcze

o świętej inkwizycji

o dziesiątkach tysięcy ludzi (w tym i chrześcijan) których twoja nielogiczna wiara wysyłała na stos

 

w imię boga

 

albo w imię tego że biskupowi podobały się czyjeś ziemie, i trzeba było wymordować mężczyzn kobiety dzieci i niemowlęta- całe rodziny na nich żyjące, żeby kościół mógł przejąć ich majątki.

 

sory Cię bardzo panie fanatyk, ale taka przykra prawda.

i bozia raczej nie piźnie mnie piorunem za tą wypowiedź.

a wiara bez dowodów czy choćby minimalnego, kilkuprocentowego prawdopodobieństwa że coś miało miejsce, jest przymiotem ludzi niewykształconych, którzy nie myślą samodzielnie.

 

mama tak mi powiedziała i tak jest.

no bo przecież tak mi powiedziała...

czego się wszyscy czepiają?

 

IDŹ PRZECZYTAĆ BIBLIĘ!

i poucz się o własnej religii której niczym Rejtan nagą piersią chcesz bronić!

 

bo masz do dyspozycji póki co tylko tą nagą pierś a jak dołączyć do niej te twoje, pożal się boże, argumenty, to straszny jesteś suchoklates :D


Użytkownik Alis edytował ten post 12.04.2016 - 12:17

  • 0



#72

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

GBZP
 

Gdy czytam Twoje posty mam przed oczami osobę, która wierzy, że świat ma 2016 lat i powstał wraz z przyjściem Jezusa, a planeta Ziemia jest centrum galaktyki. Kosmos jest tak potężny, że My jako ludzie jesteśmy tutaj mniej warci niż kurz na Twoim biurku, ba! Nasza Ziemia jest tyle warta, albo i mniej. Nawet w skali naszej galaktyki jesteśmy nic nie znaczącym mikropikselem, a co dopiero mowa o innych galaktykach czy całym wszechświecie, ale żeby to sobie uzmysłowić to trzeba poznać chociaż podstawy tego tematu. Biorąc chociażby to pod uwagę, to kim jesteśmy i jaką odgrywamy rolę(żadną) już dostajemy sygnał, że dlaczego mamy być niby tymi wyjątkowymi żyjątkami, których czeka coś wyjątkowego po śmierci?
 


  • 2



#73

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ pawaw1

twoim zdaniem poprzedni inni "bogowie" poumierali czy coś w ten deseń. Ale prawda jest taka, że inni bogowie idy nie istnieli. Byli tylko wytworami ludzkich rąk i, masz rację- wszyscy zniknęli z ludzkich umysłów. Mój Bóg jest inny. Jest to ten sam Bóg, który wyprowadził Izraelitów z Egiptu w XIII w. p.n.e. Teraz mamy XXI wiek n.e. W sumie minęło trzydzieści parę wieków. ŻADEN bożek nie przetrwał tyle czasu. Bogowie, którzy byli tylko dziełami ludzkich rąk nie przetrwali. Bóg, który jest prawdziwy nigdy nie upadł. Zmyśleni bogowie nie mogli dowieść swojego istnienia. Pan mógł. Nie zmuszam nikogo do uwierzenia w Niego. Bóg dał nam wolną wolę, nawet, jeśli przez to ludzie w niego nie wierzą.

 

Jednak nadchodzi dzień, w którym Pan wróci.

 To ciekawe. Tylko tak się składa iż hinduizm jest co najmniej tak stary jak judaizm, o ile nie starszy. Charakteryzuje się tym, iż jest to religia wysoce politeistyczna. Budda Siakjamunieni czyli Siddhartha Gautama założyciel buddyzmu żył w latach 563-483 p.n.e. czyli pięć wieków  przed Chrystusem. Podobnie jak Chrystus sworzył podwaliny nowej religii. Do dzisiaj różne formy hinduizmu wyznawane są przez ponad miliard ludzi na świecie. buddyzm jest trzecią największą religią zaraz po Chrześcijaństwie i Islamie.  Więc twoje stwierdzenie iż  "ŻADEN bożek nie przetrwał tyle czasu." jest nieprawdziwe. W związku z tym, cały Twój wywód oparty na tym stwierdzeniu, jest co najmniej niewiarygodny.


  • 1



#74

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciężko mi będzie odpowiedzieć wam wszystkim, więc przepraszam, jeśli o czymś zapomnę

 

1. Biblia jest Słowem Bożym. Bóg nie kłamie. Bóg nie zapomina.

 

2. Moja wiara nie posyła ludzi na stos i nie atakuje innych krajów. Nie jest pazerna na cudzą własność. NIE JESTEM KATOLIKIEM ! Katolicyzm zakłamał obraz Boga, zrobił z niego w oczach ludzi mordercę, złodzieja itd.

Nie obrażaj mnie. Czytam Biblię. Nie jestem katolikiem, który całą swoją "wiarę" opiera na tym, co mu powie ksiądz.

 

3.Włąśnie ! Czyż to nie niesamowite ? Ziemia jest pyłem we wszechświecie, a człowiek wydaje się być niczym. Grzeszy, zabija, morduje, kradnie. Jednak Bóg nadal go kocha. Mimo tych tysięcy lat, nadal nie porzucił człowieka. Dla Boga jesteśmy cenni ! Każdy człowiek jest ważny, Pan kocha każdego ! Uważacie mnie za fanatyka, ale właściwie dlaczego ? Z powodu Nadziei zmartwychwstania, z powodu wiary w to, że coś znaczę !

 

4. W Pana wierzyli już pierwsi ludzie- Adam i Ewa. Nie znajdziesz nikogo starszego (Poza Bogiem )


  • 0

#75

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

4. W Pana wierzyli już pierwsi ludzie- Adam i Ewa. Nie znajdziesz nikogo starszego (Poza Bogiem )

 

A neandertalczyki i dinozaury nie były starsze?


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 09.04.2016 - 16:42

  • 2




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: śmierć, życie po śmierci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych