Skocz do zawartości


Zdjęcie

A gdy przyjdzie mój czas...

śmierć życie po śmierci

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#76

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

GBZP...

 

Adam i Ewa

jedno ulepione z błota, drugie wyskrobane z żebra... mieli dwóch synów, z czego jeden zabił drugiego, a ten drugi z braku baby, zaczął się rozmnażać przez pączkowanie... bo jak inaczej wytłumaczyć to że twoi pierwsi ludzie nie byli też ostatnimi?

biblia ci tego nie wytłumaczy- nauka owszem

 

ale wiesz co? wierz sobie w to co mówi biblia

i w świętego Mikołaja też

i jego elfy i latające renifery

i że Maryja była dziewicą po urodzeniu dziecka (normalnie błona dziewicza ze stali)

i że bóg istnieje... (jeśli istnieje to ma Cię w głębokim poważaniu, nadal czekam na tą karę boską, ale widać mnie też ma w głębokim poważaniu)

i że po śmierci nie skończy się na tym że zeżrą cię robale i tyle cię widzieli, tylko będziesz kiedyś miał skrzydełka i latał po chmurkach z aniołkami

 

skoro jeszcze nie wyrosłeś z zabobonów to już nie wyrośniesz

zostań sobie księdzem (takim drugim Natankiem najlepiej, to znowu będzie się z kogo pośmiać)

wierz sobie

mnie to loto.

 

tylko przestań o tym truć na forum w taki sposób jakbyś się przez swoją wiarę pozjadał wszystkie rozumy i uważał się za lepszego od reszty bo- i to może zaboleć- wcale lepszy nie jesteś.

nie akceptuję treści biblijnych jako prawd rządzących światem

są abstrakcyjne, nielogiczne i mogą przyprawić o manię prześladowczą.


  • 0



#77

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1. Biblia jest Słowem Bożym. Bóg nie kłamie.


Aha... czyli, że Bóg najpierw stworzył Ziemię a potem dopiero Słońce? Przez pierwsze trzy dni stwarzał po ciemku, a potem walnął się w czoło, mówiąc ,, Przecież mogę sprawić by było widno"(Księga Rodzaju 1:14)Teraz każde dziecko po podstawówce wie, że było odwrotnie.
W Biblii aż roi się od bzdur - sam w nie wierzyłem przez długi czas...

 

Pisma pisali żydzi, nie żaden bóg. Wciąż mieli zatarg z Babilończykami, Egipcjanami... aby ich w końcu respektowano, stworzyli własne wizje stworzenia, ustanowili własne przykazania, przepisy (Księga Kapłańska), aby inne narody trzęsły przed nimi portkami wymyślili nawet swojego boga Jahwe.


  • 1

#78

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Neandertalczyk nie istniał. Dinozaury w nic nie wierzą o są zwierzętami. Pomijając, że żyły równolegle z ludźmi (Wiem, że napiszecie mi, że tak nie było, ale mniejsza z tym)

2. Mieli więcej niż dwóch snów I mieli córki, więc nie rozmnażali się przez "pączkowanie"

3. Nie zostanę księdzem, nie jestem katolikiem i nie mam zamiaru zostać.

( Kto to ksiądz Natanek ?  )

4. Nie uważam się za lepszego. Powiedziałbym, że to Wy się uważacie.Ba, uważacie się za lepszych od Boa.

5." Nie akceptuję treści Biblijnych" - masz wolną wolę Rób co chcesz.

6. W Biblii nie ma ŻADNYCH bzdur.

 

 

 

2 kronik 18:24


Użytkownik GBZP edytował ten post 09.04.2016 - 19:06

  • -5

#79

lelum polelum.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale jakim prawem kolega wyżej przeczy stwierdzonym faktom?
Po drugie, rozumiem ze bakteria czy dżdżownica nie wierzą, ale zaobserwowano szympansy, które potrafiły spoglądać w niebo całymi dniami, nie pożywiajac sie. One tez podobno sa zwierzętami...

Użytkownik lelum polelum edytował ten post 09.04.2016 - 19:28

  • 0

#80

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


6. W Biblii nie ma ŻADNYCH bzdur.

 

 Są i to w ogromnej ilości.

Pierwszy przykład podałem, że Ziemia powstała niby prędzej od Słońca.

 

Dobra - inny przykład, choć wiem, że to już odbieganie od tematu - Księga Kapłańska 11:13 - tam napisane jest, że nietoperz to... ptak(!) :D

 

Jeśli czytam książkę napisaną niby przez wszechmocnego, wszechwiedzącego, wszystko kochającego Stwórcę wszechświata, powinienem oczekiwać by być zaskoczonym  jasnością i mądrością autora.

 

W zamian za to mało czytamy o Bogu. Więcej się naczytamy za to, jak Izraelici spuszczali łomot innym narodom, co wolno żreć a co nie, oraz że nietoperz nie jest ssakiem. To wszystko napisali ludzie, mający wtedy jeszcze małą wiedzę o biologii, prawach przyrody o budowie wszechświata i o tym jak powstawał - teraz już wiemy, że bóg do stworzenia wcale nie był potrzebny. Chyba, że jeszcze jesteś do tyłu z tymi odkryciami to sorry.


Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 09.04.2016 - 19:54

  • 0

#81

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 wierz sobie w to co mówi biblia

i w świętego Mikołaja też

i jego elfy i latające renifery

i że Maryja była dziewicą po urodzeniu dziecka (normalnie błona dziewicza ze stali)

 Po pierwsze:

LUDZIE NIE KARMCIE TROLA!!!!!!!!!

po drugie:

Ale Elfy to Ty szanuj!;D

 

Wracając do tematu:

Jak coś jest po śmierci to fajnie, jak nie ma nic to trudno- i tak nie ma się na to wpływu...

Ja najbardziej boje się niedołęstwa starczego, Smierci moich bliskich i życia bez nich;(

Ja czuję że kocham swoich pradziadków chociaż ich nie pamiętam( a widzieli mnie z raz jak byłam niemowlakiem) Niedawno znalazłam ich zdjęcie i zatęskniłam za nimi.Chociaż to bez sensu bo nie mieliśmy okazji stać się sobie bliscy. xD

 

-


Użytkownik Topielica edytował ten post 10.04.2016 - 13:59

  • 0

#82

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Neandertalczyk nie istniał. Dinozaury w nic nie wierzą o są zwierzętami. Pomijając, że żyły równolegle z ludźmi (Wiem, że napiszecie mi, że tak nie było, ale mniejsza z tym)

 

A to ci dopiero ciekawostka. 


P.S Zrobiło się już tu OT spore, nie chciałem w nim brać już udziału, ale jak czytam coś takiego to aż się prosi o ripostę. Apeluję do wszystkich o zakończenie dyskusji z GBZP, sami widzicie argumentacje tego użytkownika. Dajcie mu cieszyć się tym wykreowanym w jego głowie świecie, nikomu krzywdy tym nie robi... Uszanujcie jego zdanie i dajcie na luz :)

P.S 2 Oba cytaty pochodzą z tego tematu (jego własnego)

GBZP, dnia 28 Maj 2015 - 20:34, napisał:
 

Nazywam się Daniel , mieszkam w jednej takiej wsi na śląsku , której nazwa nic nikomu nie powie , więc jej nie zamieszczę .
Na forum jestem zarejestrowany zdaje się od stycznia , ale dopiero ostatnio zacząłem pisać .
Nie jestem ani sceptykiem , ani zwolennikiem w sprawach jawisk paranormalnych . Moje poglądy wyglądają tak :
Nie wierzę w :
- kosmitów , ludzi z pod ziemi , itp .
- duchy i tym podobne
- większość teorii spiskowych
Wierzę w :
- Boga
- Zaginione cywilizacje ( m.in. atlantydę , tajemniczą "cywilizację X "
- Nietypowe zjawiska , które da się wytłumaczyć naukowo
- Większość kryptozoologii
- Dziwy świata

Zanim w coś uwierzę , zawsze sprawdzam wszystkie możliwe wyjaśnienia . alternatywne

 

 

 

GBZP, dnia 08 Cze 2015 - 20:22, napisał:

@ akuri770 Nie wierzę w planetę X na której mieszkają rzekomo reptillanie, a w CYWILIZACJĘ X, która istniała rzekomo wiele wieków temu na ziemi i wszelki ślad po niej zaginął. Chcę podkreślić, że nie wierzę we WSZYSTKO, o o niej usłyszę, tylko potwierdzone przekonującymi ( według mnie ) dowodami.

 


Użytkownik pawaw1 edytował ten post 10.04.2016 - 02:24

  • 4



#83

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co za koleś :D Gdzieś ty się uchował? Przyznaj się ze jesteś tylko trolem.

2. Mieli więcej niż dwóch snów I mieli córki, więc nie rozmnażali się przez "pączkowanie"

 

Więc Biblia propaguje kazirodztwo, i ty się z tym zgadzasz?


  • 1



#84

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja tam jestem lepsza od boa...

czy ktoś się tu uważa za gorszego od boa? :D

 

dinozaury były przed hominidami

właściwie w erze dinozaurów, jedyne ciepłokrwiste zwierzęta to były gryzonie.

 

to tyle z off topem z mojej strony :papapa:


  • 0



#85

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 
dinozaury były przed hominidami
właściwie w erze dinozaurów, jedyne ciepłokrwiste zwierzęta to były gryzonie.

Dinozaury były stałocieplne, im bliżej było do kurczaków niż do gadow.
Ale ok koniec offtopa ja spadam.

Użytkownik Sebastian. edytował ten post 09.04.2016 - 20:44

  • 0



#86

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Zaprzeczam, ponieważ nie uznaję ich za fakty. ( Co do prawa - prawo do wolności poglądów, wyznania itd. )

2. Najwyraźniej Ziemia postała prędzej od słońca.

3. Kwesta klasyfikacji. Dawniej wszystko, co lata było ptakiem.

4. Nie napisano, że ni jest ssakiem, tylko , że jest ptakiem.

5. Naprawdę ? A przykazania cały zakon ? Czytałeś kiedykolwiek Nowy Testament?

6. Ja jakoś nie wiem, jak mógł powstać bez Boga. Tłumaczyłem już, dlaczego NIE w wyniku wielkiego wybuchu.

7. Nadal uważam, że Neandertalczyk nie istniał. Różnice między nim a Homo Sapiens są właściwie żadne.

8. Też uważam, że należy to zakończyć. Próbowałem, ale nie da się Was przekonać do prawdy.

9. Cywilizacja X istniała przed potopem.

10. Jestem trollem, tak ? I mam rangę użytkownik oraz staż na forum  (Może nie długi, ale jakiś zawsze... ) ?

Nie jestem trollem. Jestem człowiekiem, który wierzy w Boga. I będę bronił tej wiary. Zawsze.

 

Tak, zgadzam się, że to prowadzi do offtopa więc nie będę t pisał, jeśli nie będziecie zdawać pytań.


  • -4

#87

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro wszyscy zgadzacie się w kwestii że to offtop to śmiało możecie powrócić do tematu.


  • 0



#88

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ręce opadają....
 
2. Najwyraźniej Ziemia postała prędzej od słońca.

Nie. Najpierw uformowało się Słońce, a następnie z pyłu planety i inne obiekty. Dlatego Ziemia i inne kręcą się wokół Słońca.

3. Kwesta klasyfikacji. Dawniej wszystko, co lata było ptakiem.

Nie. Na pewno  żuki, ważki, osy, albo biblijna szarańcza NIE były nazywane ptakami.

6. Ja jakoś nie wiem, jak mógł powstać bez Boga. Tłumaczyłem już, dlaczego NIE w wyniku wielkiego wybuchu.

Mógł powstać bez jego udziału. Nawet na Ziemi jest coś co tworzy się z niczego. Ale chyba o tym nie wiesz...

9. Cywilizacja X istniała przed potopem.

Na to i inne twierdzenia z dziedziny science fiction łapię się za głowę. Równie dobrze mogę powiedzieć tak jak ty - Święty Mikołaj istnieje. Próbowałem, ale nie da się Was przekonać do prawdy.

 

 

offtop.gif

 

Alis


Użytkownik Alis edytował ten post 10.04.2016 - 13:22

  • 1

#89

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zostawcie już w spokoju tego biedaka, niestety tacy zawsze będą ;) Wróćmy do meritum.

 

offtop.gif

 

Alis


  • 1

#90

Ichigo.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

GBZP...

 

Adam i Ewa

jedno ulepione z błota, drugie wyskrobane z żebra... mieli dwóch synów, z czego jeden zabił drugiego, a ten drugi z braku baby, zaczął się rozmnażać przez pączkowanie... bo jak inaczej wytłumaczyć to że twoi pierwsi ludzie nie byli też ostatnimi?

biblia ci tego nie wytłumaczy- nauka owszem

 

 

 

Uwielbiam dosłowne podejście do Biblii.

Ewa i Adam nigdy nie żyli. Podobnie jak nigdy nie istniał Eden, a świat nie powstał w 6 dni. Adam i Ewa, to symbole pierwszych ludzi. Pierwsi zaś ludzie powstali wtedy, gdy w małpach zrodził się umysł, mający potencjał do stania się ludzkim. Bóg, nie wygnał ludzi z raju ( bo skoro poznali dobro i zło dopiero po zjedzeniu owocu, to skąd mieli wiedzieć, że nieposłuszeństwo jest złe?), bo cała ta historia mówi o zdobyciu przez zwierzęta ludzkiej duszy- wolności wyboru i opuszczenia świata, gdzie wszystko było neutralne(raj) na rzecz samodzielnego zmagania się ze złem.  Cała historia raju mówi więc o narodzinach człowieczeństwa.

Zaś historię Kaina i Abla, oraz przetrwania ludzkości, da się wyjaśnić nawet bez zagłębiania się w ukryte znaczenia( Nie muszę chyba wspominać, że bracia też są symbolami?). Otóż Kain, jak twierdzi Księga Rodzaju, został naznaczony, aby "nie zabił go żaden człowiek", więc ludzi już wtedy było więcej. I nie. Nie byli oni rodzeństwem, o którym nie wspomniano.

Bóg stworzył pierwszych ludzi, a potem, już po wygnaniu z raju, kolejnych, aż powstała populacja, której Adam i Ewa, byli tylko częścią.

Rozważania nad braćmi nie mają jednak dalszego sensu, ponieważ, jak wspomniałem, są oni jedynie symbolami ludzkich cech


Odnosząc się zaś do pozostałych argumentów:

wielki wybuch- Nawet z naszymi ludzkimi umysłami, jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłość. Wiemy, że ktoś, kto się potknął, niosąc coś w rękach, zaraz upadnie i to upuści. Skoro więc nasze umysły są w stanie przewidywać, w pewnym stopniu przyszłość, to czy nieskończenie potężny umysł, mając moc stwórczą, nie mógłby zebrać grupy materii, wiedząc z góry, że za miliardy lat, te konkretne cząstki elementarne, wejdą w skład lewej nogi pana Wiesia, spod Gliwic, który to będzie żyć 43 lata i pracować będzie jako drwal?

Dodajmy jeszcze do tego fakt, że czas jest ograniczeniem jedynie dla nas i Bóg, mógłby podglądać całą historię świata naraz.

 

nietoperze jako ptaki- Bóg nie siedział pisząc polską czy nawet hebrajską wersję Biblii w czasie wolnym od tworzenia świata. Zsyłał on ludziom wizje i  inspirował do pisania wielu ksiąg, z których część zebrano w Biblię. Stąd różnice w języku poszczególnych ksiąg, światopoglądzie, czy wiedzy na temat genealogii nietoperzy. Bóg nie tłumaczył prorokom, żeby nie pisali tak, jak to aktualnie skrobią, bo ktoś kiedyś określi, czym są ptaki, a czym ssaki i nietoperz ni uja nie pasuje do przyszłej definicji tych pierwszych.


Użytkownik Ichigo edytował ten post 10.04.2016 - 16:02

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: śmierć, życie po śmierci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych