Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rząd przyjął Plan Naprawczy dla Kompanii Węglowej S.A.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#16

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2015 rok i dalej nie wiecie, że robi się absolutnie wszystko, byle byśmy tylko nie byli konkurencyjni dla spółek zagranicznych ? :D
Wiadomo, lepiej sprowadzać węgiel z Rosji, niz obnizyc podatek akcyzowy.

 

Wiemy, wiemy :D To się dzieje już przynajmniej 20 lat.

 

10 najwiekszych gospodarek swiata w bilionach dolarów PPP 2014 rok
 

1 Chiny 17,6
2 USA 17,4
3 Indie 7,8
4 Japonia 4,7
5 Niemcy 3,6
6 Rosja 3,5
7 Brazylia 3,1
8 Francja 2,6
9 Indonezja 2,5
10 Wlk Brytania 2,4
11 Meksyk 2,1

20 Nigeria 1,1

24 Polska 0,9

 

Wyprzedza nas już nawet Afryka


  • 0



#17

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Aidil -
 

 

Szacuje się, że wszystkie podatki jakie są związane z wydobywaniem węgla w Polsce (VAT, akcyza, podatek od wyrobisk podziemnych) to koszt minimum 6 miliardów złotych rocznie. Wystarczyłoby zatem obniżyć o połowę rządowe daniny fiskalne, aby produkcja węgla w Polsce nagle zaczęła się opłacać. W jednym momencie problem importu taniego (i gorszej jakości) węgla z Rosji przestałby istnieć, a z przykopalnianych krajobrazów Śląska znikłyby gigantyczne dzisiaj hałdy wydobytego węgla, którego nikt nie chce kupić.

protip


  • 2



#18

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja znalazłem trochę inne dane, dla porównania z 2004 roku i 2014 wg MFW

Załączone grafiki

  • aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg
  • aaaaaaaaaaaaaaaaab.jpg

Użytkownik Padael edytował ten post 11.01.2015 - 18:58

  • 0



#19

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tamte dane są stąd :

 

http://en.wikipedia....ected_GDP_(PPP)


  • 0



#20

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z naszą gospodarką to rzeczywiście jesteśmy daleko. Bo co u nas się wytwarza/produkuje jako Polskie? drzwi, okna itp? to potrafi robić każdy.

W przemyśle to zostaliśmy w tyle, a nie powinno tak być bo robimy sporo rzeczy ale większość jako podwykonawcy np. dla Niemiec.

 

Sam pracuję w firmie która produkuje bardzo dużo pewnej "rzeczy" (nie będę pisał czego), robimy to dla pewnej niemieckiej firmy która następnie sprzedaje swój wyrób na cały świat jako "made in germany". A wszystko to robione jest u nas, przez Polaków a w świat idzie, że Niemcy wyprodukowali. Strzelam, że obecnie robimy około 70% ich produkcji rocznej w Polsce, tylko 30% robią sami . Jakościowo również robimy to o wiele lepiej niż Niemcy swój towar, no i taniej i szybciej. Co z tego jak pochwały za jakość wyrobu zbierają Niemcy. My Polacy napędzamy gospodarki niektórych krajów Europy. Nie powinno tak być...


  • 0

#21

nr 5.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po tym zdaniu widać jakie posady mają tam niektórzy związkowcy. Przecież 50tys rocznie to około 4200zł miesięcznie, takie pieniądze to marzenie dla wielu ludzi którzy ciężko pracują a ten typ ma czelność sugerować, że nie da się tu przeżyć za 50 koła rocznie.

wsadziłbym go do roboty za minimum krajowe i wtedy niech się mądrzy, bo pewnie itak nic nie robi tylko namawia górników żeby walczyli za jego posadę.

Takie mam wrażenie, że najbardziej zależy na posadach właśnie tym związkowcom co nic nie robią tylko kase zbijają, bo hamy wiedzą, że będą musieli się roboty chycić jak im kopalnie pozamykają.

Na kopach bym go wywalił z naszej Ojczyzny

 

Ktoś dużo zarabia, niech zarabia mniej, bo ja zarabiam mniej, więc niech on też zarabia mniej to wtedy będzie "sprawiedliwość".

Boże, jakie to ... polskie :facepalm:

 

Przecież 50tys rocznie to około 4200zł miesięcznie, takie pieniądze to marzenie dla wielu ludzi którzy ciężko pracują a ten typ ma czelność sugerować, że nie da się tu przeżyć za 50 koła rocznie.

 

To idź na górnika. Zobaczymy czy wtedy będziesz tak samo śpiewał.


  • 0

#22

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To idź na górnika. Zobaczymy czy wtedy będziesz tak samo śpiewał.

 

 

A to górnik ma więcej wydatków?


  • 0

#23

nr 5.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to górnik ma więcej wydatków?

 

Nie, ale chyba lepiej niech otrzymuje kasę za pracę, a nie rentę/zasiłek z budżetu.

I chodziło mi głównie o ten fragment "4200zł miesięcznie, takie pieniądze to marzenie dla wielu ludzi którzy ciężko pracują".

Jak myśli, że górnicy się obijają to niech sam zjedzie pod ziemię i popracuje trochę w tamtych warunkach.


  • 0

#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

4200 zarabia górnik z uprawnieniami, który długo już robi. Zresztą to i tak nie są jakieś wielkie pieniądze, skoro w czechach zarabiają dużo więcej.Pensja początkującego to zwyczajowe 1200 albo niewiele więcej.


  • 0



#25

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ile rzeczywiście zarabia się w kopalni? Po publikacji GUS górnicy publikują odcinki z pensji.


  • 1



#26

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zostawiam Wam ten temat warunkowo! Jeden wpis o zabarwieniu politycznym leci do kosza! 


  • 0



#27

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

lasy zostaną sprywatyzowane ( już był taki zamiar, glosowanie odbyło się nocą z 17 na 18 grudnia 2014 )

Nie było takiego zamiaru, takie twierdzenie to jednak trochę nadinterpretacja faktów. Zmiany, które próbowano wprowadzić w konstytucji zostały zawarte już w ustawie z 2001 roku, więc de facto nic by to nie zmieniło...


  • 0



#28

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

A to górnik ma więcej wydatków?

 

Nie, ale chyba lepiej niech otrzymuje kasę za pracę, a nie rentę/zasiłek z budżetu.

I chodziło mi głównie o ten fragment "4200zł miesięcznie, takie pieniądze to marzenie dla wielu ludzi którzy ciężko pracują".

Jak myśli, że górnicy się obijają to niech sam zjedzie pod ziemię i popracuje trochę w tamtych warunkach.

 

Nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Pisałem o przewodniczącym związku który powiedział, że nie da się żyć za 50 tys rocznie a nie, że górnicy mają tyle nie zarabiać. I gdzie ja napisałem, że górnicy się obijają? Chodziło mi o wszystkich prezesów zawiązków którzy zarabiają lepiej niż przodowy a jeszcze narzekają, że mało. niech facet zarabia ale niech nie gada, że to mało.

Gdyby górnik pracujący na dole powiedział, że chcą mu obciąć dodatki i wtedy zarobi 50 tys rocznie, a dla niego to za mało za jego ciężką pracę wtedy bym się nie burzył bo każdy ma prawo do wyceny swojej wartości i pracy.

Facet mnie zdenerwował bo znam górników co pracują po kilka lat i wyciągną maksymalnie 3000zł i to z sobotami itp (przeważnie tak jest pod różnymi firmami podwykonawczymi). I jakoś za taką kasę utrzymują rodziny i ciężko pracują a nie gadają głupot. Dużo górników pracuje w firmach podwykonawczych a nie w KW, tam nie ma tak kolorowo a robota ta sama.

Więc niech nie gada, że się nie da żyć za takie pieniądze. O to mi chodziło.

 

Wracając do tematu głównego:

 

Od dnia w którym rozpocząłem ten temat zmieniło się moje podejście, byłem na spotkaniu z górnikami w swoim mieście, pogadałem, popytałem, wiele się dowiedziałem dlaczego kopalnie przynoszą straty. Teraz popieram górników żeby walczyli o swoje. Nie mogę więcej napisać dlaczego zmieniłem zdanie bo to już chyba polityka


  • 2

#29

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz akurat pokazują na polsat news protest pod kopalnią sośnica-makoszowy i podają że to są Gliwice, i nikt ich nie poprawia że to Zabrze jest
Są kopalnie przejęte przez spółki i radzą sobie dobrze bo ograniczyli przywileje i inne zbędne koszty, więc się jednak da.
  • 0



#30

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Głosowanie nr 3 - posiedzenie 84

Dnia 14-01-2015 godz. 21:19:56

 

 

Likwidacja czterech kopalń pod osłoną nocy. Koalicja rządowa spieszy się jak nigdy

 


Sejm głosami koalicji rządowej skierował do dalszych prac projekt nowelizacji ustawy węglowej, która dotyczy Kompanii Węglowej. Głosowanie tego projektu możliwe jest już jutro. W ten sposób rząd w trzy dni chce doprowadzić do zamknięcia kopalń na Śląsku.

Projekt, trafił do Sejmu jako poselski, by przyspieszyć procedowanie. Wczoraj wieczorem I czytanie projektu odbyło się w komisji ds. energetyki.

Przed głosowaniem posłowie opozycji prosili o zwołanie Konwentu Seniorów aby jeszcze raz przedyskutować nagły tryb uchwalania projektu. Marszałek Sikorski zgodził się, że rzeczywiście jest to szybka procedura, ale stwierdził "chyba nam wszystkim zależy, aby Skarb Państwa nie poniósł strat".

 

63243869211421268909.jpg

 

Dzisiaj w Bytomiu była największa demonstracja przeciw planom rządowym. Protestuje już 2,5 tys. górników i 14 kopalń. W manifestacjach brali udział nie tylko górnicy. Nawet 10 tysięcy osób brało udział w marszu protestacyjnym w tym mieście. - Do protestów gotowi są przyłączyć się również inne grupy zawodowe z całej Polski. Stoczniowcy powiedzieli, że przyjadą, jeśli będzie trzeba – mówił Piotr Duda, szef „Solidarności”.

 

 

 

Opublikowany 14 sty 2015

 

Zapowiedź rozszabrowania i likwidacji resztek przemysłu wywołała gniew Polaków. Do walki strajkowej z rządem zamachowców stanął znowu Górny Śląsk. W miastach śląskich trwają ukrywane przez cenzurę i szczekaczki reżimu wielotysięczne demonstracje. Oto jedna z nich - w Bytomiu 14 stycznia.

 

https://www.youtube....AhxRs5NcI#t=110

 


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych