Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie?

Irak Syria Rewolucja arabska Arabska Wiosna Ludów Arabska Zima Ludów Nigeria ISIS ISIL Powstanie w Iraku Bliski Wschód

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#46

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka jest mentalność części (może większej, nie wiem) fundamentalnych muzułmanów. Nie wmówisz, mi, że jesteś na tyle durny, żeby włączać w to ogół.

 

Ta część to na pewno nie jest jakiś tam procencik. Prędzej powiedziałbym że pokojowy muzułmanin to jest wyjątek. Z resztą ja już napisałem co o tym myślę że nie mam skanera w oczach odróżniającego zlaicyzowanego muzułmanina który nie stwarza zagrożenia od prawdziwego muzułmanina gotowego zabijać za religię i po prostu dla pewności lepiej żeby nie było w kraju żadnych muzułmańskich imigrantów. A jak ktoś tak bardzo pragnie żyć między nimi to wypad w tamte rejony a nie będzie robił bagno ze swojego kraju.


  • 2

#47

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Taka jest mentalność części (może większej, nie wiem) fundamentalnych muzułmanów. Nie wmówisz, mi, że jesteś na tyle durny, żeby włączać w to ogół.

 

Ta część to na pewno nie jest jakiś tam procencik. Prędzej powiedziałbym że pokojowy muzułmanin to jest wyjątek. Z resztą ja już napisałem co o tym myślę że nie mam skanera w oczach odróżniającego zlaicyzowanego muzułmanina który nie stwarza zagrożenia od prawdziwego muzułmanina gotowego zabijać za religię i po prostu dla pewności lepiej żeby nie było w kraju żadnych muzułmańskich imigrantów. A jak ktoś tak bardzo pragnie żyć między nimi to wypad w tamte rejony a nie będzie robił bagno ze swojego kraju.

 

 

To samo możesz powiedzieć o murzynach, którzy w większości są drobnymi przestępcami. Albo o księżach pedofilach. Albo o czymkolwiek/kimkolwiek, kto Ci akurat pasuje - pozabijać, bo najłatwiej. Najprościej jest nie myśleć.


Użytkownik Monolith edytował ten post 28.09.2014 - 19:21

  • 0

#48

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

 

Taka jest mentalność części (może większej, nie wiem) fundamentalnych muzułmanów. Nie wmówisz, mi, że jesteś na tyle durny, żeby włączać w to ogół.

 

Ta część to na pewno nie jest jakiś tam procencik. Prędzej powiedziałbym że pokojowy muzułmanin to jest wyjątek. Z resztą ja już napisałem co o tym myślę że nie mam skanera w oczach odróżniającego zlaicyzowanego muzułmanina który nie stwarza zagrożenia od prawdziwego muzułmanina gotowego zabijać za religię i po prostu dla pewności lepiej żeby nie było w kraju żadnych muzułmańskich imigrantów. A jak ktoś tak bardzo pragnie żyć między nimi to wypad w tamte rejony a nie będzie robił bagno ze swojego kraju.

 

 

To samo możesz powiedzieć o murzynach, którzy w większości są drobnymi przestępcami. Albo o księżach pedofilach. Albo o czymkolwiek/kimkolwiek, kto Ci akurat pasuje - pozabijać, bo najłatwiej. Najprościej jest nie myśleć.

 

Najprościej byłoby nie brać niecywilizowanej hołoty z trzeciego świata.


  • 0

#49

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Terroryzm ISIS 1/2 - Strach kreowany przez USA?

 

Terroryzm ISIS 2/2 - Trauma 9/11

 

Ave


Użytkownik Ripsonar edytował ten post 01.10.2014 - 15:42

  • 0



#50

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiesz co się dzieje na Bliskim Wschodzie? Gubisz się w organizacjach terrorystycznych? Nie wiesz, czemu w imię wolności obalane są państwa, choć intuicja podpowiada że jest tu coś nie tak? W takim razie ten materiał jest na pewno dla Ciebie!

 

Dokument, który wyjaśnia sytuację na Bliskim Wschodzie z ISIS w roli głównej. Tłumaczy jak polityka zagraniczna USA na poły z państwami arabskimi stworzyły powielaną przez 30 lat bestię - ekstremizm islamski,  która ma posłużyć do obalenia określonych krajów -  ze szczególnym upodobaniem w tym wypadku Syrii i obalenia Asada. Jest to długoterminowa, perfidna i obłudna realizacja planów polityki zagranicznej USA!

 

Co powinieneś wiedzieć o ISIS [The Covert Origins of ISIS] 1/3

 

Co powinieneś wiedzieć o ISIS [The Covert Origins of ISIS] 2/3

 

Co powinieneś wiedzieć o ISIS [The Covert Origins of ISIS] 3/3

 

 

Ave


Użytkownik Ripsonar edytował ten post 06.10.2014 - 21:11

  • 2



#51

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

 

2:216 Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!

 

4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

 

4:89 Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie! I nie bierzcie sobie spośród nich ani opiekuna, ani pomocnika!

 

8:60 Przygotujcie przeciwko nim, ile możecie sił i oddziałów konnicy, którymi moglibyście przerazić wroga Boga i wroga waszego, jak również innych, którzy są poza nimi, a których wy nie znacie. Bóg ich zna! A to, co wy rozdajecie na drodze Boga, to zostanie wam w pełni oddane i nie doznacie niesprawiedliwości.

 

8:67 Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi. Wy pragniecie tego, co przypadkowe na tym świecie, a Bóg chce życia ostatecznego. Bóg jest potężny, mądry!

 

9:30 Żydzi powiedzieli: "Uzajr jest synem Boga." A chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!

 

9:29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni

 Taka tam religia pokoju którą niektórzy traktują zbyt dosłownie, a prawdziwi wyznawcy pomijają te wersety świętej księgi.

 

źródło

http://www.poznajkor.../koran/przemoc/


  • 4



#52

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

9:30 Żydzi powiedzieli: "Uzajr jest synem Boga." A chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!

 

 

Zabawne- Mahomet pierwotnie prawdopodobnie był chrześcijaninem.


  • 0

#53

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taka tam religia pokoju którą niektórzy traktują zbyt dosłownie, a prawdziwi wyznawcy pomijają te wersety świętej księgi.

 

 

Ojej, mogę znaleźć podobne cytaty o Biblii, żyjemy na kontynencie zdominowanym przez morderców i gwałcicieli.


  • 0

#54

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Taka tam religia pokoju którą niektórzy traktują zbyt dosłownie, a prawdziwi wyznawcy pomijają te wersety świętej księgi.

 

 

Ojej, mogę znaleźć podobne cytaty o Biblii, żyjemy na kontynencie zdominowanym przez morderców i gwałcicieli.

 

 

Tylko kto z katolików bierze takie cytaty na poważnie? (i kto w ogóle teraz czyta Biblie?). Jak mnie śmieszy to przyrównywanie katolików do muzułmanów i szukanie podobieństw np. na podstawie rzeczy sprzed kilkuset lat przyrównując je do teraźniejszego islamu (to jest tak samo bez sensu jak argument niszczycieli cywilizacji sprowadzający bycie homoseksualnym do poziomu bycia leworęcznym...). Możesz sobie znaleźć takie cytaty z Biblii i co z tego, to teraz nie ma znaczenia i nie powoduje że islam jest fajny i nie trzeba go zgładzić.


  • 1

#55

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko kto z katolików bierze takie cytaty na poważnie? (i kto w ogóle teraz czyta Biblie?). Jak mnie śmieszy to przyrównywanie katolików do muzułmanów i szukanie podobieństw np. na podstawie rzeczy sprzed kilkuset lat przyrównując je do teraźniejszego islamu (to jest tak samo bez sensu jak argument niszczycieli cywilizacji sprowadzający bycie homoseksualnym do poziomu bycia leworęcznym...). Możesz sobie znaleźć takie cytaty z Biblii i co z tego, to teraz nie ma znaczenia i nie powoduje że islam jest fajny i nie trzeba go zgładzić.

 

 

Nie podniecaj się, nie przeinaczaj i nie gryź na oślep :)

 

Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że samo wstawianie cytatów jest pozbawione sensu. Masz absolutną rację, że w praktyce to wygląda inaczej. Ale właśnie z tego powodu nie powinno się uznawać cytatów za dowody, bo teoretycznie chrześcijanie też mogliby znaleźć powody do kolejnych krucjat itd. Ale praktycznie tak nie jest, i właśnie w tym rzecz.


  • 0

#56

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W przypadku islamu przytaczanie cytatów z koranu ma sens bo oni to biorą na poważnie i pod tym względem jeszcze tkwią w średniowieczu.

 

PS. A krucjata powinna być. Mordują chrześcijan a papież tylko wyraża zaniepokojenie... jest taki sam jak ci wszyscy zachodni przywódcy a chwalą go bo przytuli jakiegoś niepełnosprawnego albo zje obiad z robotnikami na stołówce :D Tylko chodzi oczywiście o obronę a nie szerzenie chrześcijaństwa mieczem.


Użytkownik Anders Tenhan edytował ten post 07.10.2014 - 21:10

  • 1

#57

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie że się różnimy: 

http://www.pewforum....ciety-overview/

http://www.pewglobal...iew-each-other/

http://www.pewglobal...political-life/

http://www.pewglobal...-homosexuality/

 

I nie chodzi tu już o żadne cytaty z Koranu, czy Biblii.


  • 0

#58

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W przypadku islamu przytaczanie cytatów z koranu ma sens bo oni to biorą na poważnie i pod tym względem jeszcze tkwią w średniowieczu.

 

 

Więc ma sens w zestawieniu z ich czynami, tak. O to mi tylko chodziło, żeby nie być gołosłownym, bo powklejać cytaty to każdy umie, trzeba to jeszcze umiejscowić.

Tylko w takim razie skąd biorą się np. islamiści współpracujący z nacjami chrześcijańskimi przeciw ISIS? To są muzułmanie, czy nie?...
 

PS. A krucjata powinna być. Mordują chrześcijan a papież tylko wyraża zaniepokojenie... jest taki sam jak ci wszyscy zachodni przywódcy a chwalą go bo przytuli jakiegoś niepełnosprawnego albo zje obiad z robotnikami na stołówce :D Tylko chodzi oczywiście o obronę a nie szerzenie chrześcijaństwa mieczem.

 

 

To już jest Twój pogląd, jako (jak mniemam) chrześcijanina. Jak wyobrażasz sobie tę obronę (oczywiście, zgodnie z Dekalogiem, Katechizmem Kościoła Katolickiego, wywodami Jezusa o miłości bliźniego, działalnością na rzecz pokoju między krzyżem a półksiężycem ludzi takich, jak Karol Wojtyła)? Ja sobie nie wyobrażam.


Użytkownik Monolith edytował ten post 07.10.2014 - 22:17

  • 0

#59

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pokój między krzyżem a półksiężycem, to utopia, a Karol Wojtyła nie jest jakimś najwyższym chrześcijańskim autorytetem moralnym, co prawda wspaniałym człowiekiem, ale nie najwyższym autorytetem dla chrześcijan. 

 

Nie ma czegoś takiego dla prawdziwego chrześcijanina jak równość między religiami, ponieważ jego jest jedyną prawdziwą. 


  • 0

#60

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko w takim razie skąd biorą się np. islamiści współpracujący z nacjami chrześcijańskimi przeciw ISIS? To są muzułmanie, czy nie?...

 

To jest jakiś promil i do tego niektórzy mogą udawać że są przeciwko zeby ciągle wciskać kit że islam to religia pokoju bo wiedzą że jeżeli w tej chwili skończy się poprawność polityczna i hodowla muzułmanów w Europie to nie mają szans a jeżeli trendy podtrzymają się jeszcze z 20-30 lat to już będą mieć zdecydowanie większe szanse zdobyć naszą cywilizacje. A co do tego czy są muzułmanami to uważam że nie są prawdziwymi muzułmanami. Prawdziwy Islam to jest to co reprezentuje ISIS a muzułmanie którzy nie mają nic do innowierców są takimi muzułmanami jak chrześcijaninem jest ktoś kto deklaruje się jako wierzący a u spowiedzi ostatnio był 20 lat temu a w piątki zajada mięso aż miło.

 

To już jest Twój pogląd, jako (jak mniemam) chrześcijanina. Jak wyobrażasz sobie tę obronę (oczywiście, zgodnie z Dekalogiem, Katechizmem Kościoła Katolickiego, wywodami Jezusa o miłości bliźniego, działalnością na rzecz pokoju między krzyżem a półksiężycem ludzi takich, jak Karol Wojtyła)? Ja sobie nie wyobrażam.

 

Źle mniemasz bo jestem ateistą. Po prostu dla mnie dzisiejsza wojna cywilizacji to nie jest islam vs chrześcijaństwo tylko islam vs cywilizacja zachodu (czy ogólnie islam vs reszta świata jeżeli chcą globalny kalifat). Natykałem się na wypowiedzi w stylu "katole i szmatogłowi się powybijają i będzie spokój, idę po popcorn" a to jest bardzo naiwne, przecież tymi tęczowymi, anarchistami itd. tak samo chcą pozamiatać (a może i nawet tacy pójdą na pierwszy ogień bo w sumie kto normalny nauczony doświadczeniem do czego oni są zdolni chciałby w swoim społeczeństwie takich kretów). Ja po prostu jestem w stanie poprzeć chrześcijan kiedy trzeba, w tym wypadku ważniejszy od religii jest po prostu kraj i nie będę traktował swojego rodaka chrześcijanina identycznie jak jakichś arabów czy murzynów którzy są muzułmanami bo jednak mimo wszystko jesteśmy z jednego kręgu kulturowego i coś na łączy a tamci to jest całkowicie inna cywilizacja. Robienie z tego "triple threat matchu" islam vs chrześcijaństwo vs ateiści tylko osłabia naszą cywilizacje. Już wystarczy że mamy niszczycieli cywilizacji i nie ma sensu żebym dokładał sobie kolejną frakcje rodaków wobec której będę wrogi gdy razem możemy pokonać największych szkodników i wewnętrznych i zewnętrznych. A wyobrażam sobie krucjate ponieważ trzeba spojrzeć na sytuacje pragmatycznie, modlitwami nic się nie zdziała a ważniejsze jest żeby przetrwać a nie na siłę udowadniać jak to się przestrzega religii. Kiedyś umiano to nagiąć a teraz kiedy jest coraz więcej niewierzących i wierzących niepraktykujących tym bardziej nie ma co tak sztywno trzymać się dekalogu i nauk Jezusa.


  • 1


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Irak, Syria, Rewolucja arabska, Arabska Wiosna Ludów, Arabska Zima Ludów, Nigeria, ISIS, ISIL, Powstanie w Iraku, Bliski Wschód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych