Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie?

Irak Syria Rewolucja arabska Arabska Wiosna Ludów Arabska Zima Ludów Nigeria ISIS ISIL Powstanie w Iraku Bliski Wschód

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#106

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie jest mi ich żal. Najbardziej szkoda zwykłych ludzi którzy tracą na tej całej wojnie, żołnierzy na ogół mi nie szkoda. Jeśli jakieś opcje bym popierał, to może reżim w Syrii, tam jeszcze nie wszystko jest stracone.

 

Fanatyzm religijny jest fanatyzmem religijnym, ale dla mnie to jest bardziej polityczny ruch, który jak już pisałem próbuje zdobyć władzę dzięki upokorzeniu pewnej części sunnitów. 

 

Interesujące jest to jak wielu muzułmanów pochodzących z niby cywilizowanych krajów jedzie na taką świętą wojnę. Fundamentaliści uderzają w nich informacjami o nieposzanowaniu sunnitów/prawdziwych muzułmanów, ziomkach Ameryki, złych irackich i syryjskich armiach. Do walki muzułmanów dodatkowo napędza ich własna wiara, to fakt. W większości są to ludzie mocno wierzący ( już nie patrząc na powody ) i czy to terrorysta, czy umiarkowany bojownik o wolność będzie się tym raczej podpierał.


Użytkownik owerfull edytował ten post 06.12.2014 - 00:38

  • 1

#107

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W czwartek niespodziewaną decyzję o rezygnacji ze stanowisk podjęli prezydent, premier i cały rząd Jemenu. Pogrążony w chaosie kraj pozostaje bez władzy.

Prezydent Jemenu wspierał naloty amerykańskich dronów i uchodził za przyjaciela Białego Domu. Trudna sytuacja może oznaczać, że USA nagle straciły jednego z najważniejszych sojuszników na Bliskim Wschodzie. Co taki ruch może oznaczać?

 

 

 

Czyli powstańcy w Jemenie walczą z władzą (i Al-Kaidą), którą wspiera Arabia Saudyjska, która wspiera IS i Al-Kaidę, a sama jest wspierana przez USA.

 

http://wiadomosci.on...na-to-usa/ytgrf


  • 0

#108

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I pewnie dlatego Arabia Saudyjska buduje mur żeby się od nich odgrodzić. 


  • 0

#109

Templário.

    Last white hope

  • Postów: 151
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Więziona w Jordanii Irakijka, którą władze w Ammanie chciały wymienić na swego pilota przetrzymywanego przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS), zostanie poddana egzekucji w najbliższych godzinach - zapowiedział przedstawiciel sił bezpieczeństwa.

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Nareszcie jakaś konkretna odpowiedź w kierunku tych zwierząt. wiem, że to bezczeszczenie zwłok, ale Jordańczycy powinni oblać ciało świńską krwią tej Irakijki tak dla zasady żeby nie czuli się bezkarnie.


  • 0

#110

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Templario, Jordańczcy to muzułmanie. Po co mieliby to robić. Samo posunięcie w postaci egzekucji więźniów oczywiście popieram. Muzułmanie dalej będą pokazywać, że mają jaja, tak w przeciwieństwie do cienkich jak barszcz Europejczyków. 


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Irak, Syria, Rewolucja arabska, Arabska Wiosna Ludów, Arabska Zima Ludów, Nigeria, ISIS, ISIL, Powstanie w Iraku, Bliski Wschód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych