Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forumowy sondaż (22.10.12)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Sondaż (176 użytkowników oddało głos)

Na jaką partię oddałbyś swój głos? (kolejność przypadkowa)

  1. Polska Jest Najważniejsza (3 głosów [1.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.70%

  2. Głosowano Prawo i Sprawiedliwość (31 głosów [17.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.61%

  3. Kongres Nowej Prawicy (47 głosów [26.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.70%

  4. Polskie Stronnictwo Ludowe (2 głosów [1.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.14%

  5. Platforma Obywatelska (15 głosów [8.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.52%

  6. Głosowano Ruch Poparcia Palikota (18 głosów [10.23%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.23%

  7. Sojusz Lewicy Demokratycznej (8 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  8. Solidarna Polska (2 głosów [1.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.14%

  9. Polska Partia Pracy (2 głosów [1.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.14%

  10. Głosowano Unia Polityki Realnej (5 głosów [2.84%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.84%

  11. Liga Polskich Rodzin (1 głosów [0.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.57%

  12. Zieloni 2004 (1 głosów [0.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.57%

  13. Samoobrona (1 głosów [0.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.57%

  14. Inna (7 głosów [3.98%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.98%

  15. Nie mam zdania (33 głosów [18.75%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.75%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#46

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Co do Kaczyńskiego to zgoda obniżył on podatek dochodowy, zrobił to w czasie dużej koniunktury gospodarczej tak że w tym czasie można było pozbawić państwo tego dochodu.  Ekonomiści są zgodni ze było to właściwe posunięcie wytykają jednak Kaczyńskiemu że obniżając przychód nie obniżył w tym samym stopniu wydatków państwa.  Spowodowało to szkody budżetowe w następnym okresie dekoniunktury gospodarczej.   Tak że w tym wypadku zabrakło Kaczyńskiemu dalekowzrocznego i strategicznego myślenia o państwie i gospodarcze. To obniżenie podatku było liberalizmem z pogranicza propagandy.literówki.


Skoro środków wystarczało, a państwo spłacało zadłużenie to obniżanie wydatków nie było konieczne. Poza tym nawet najgorsze tłuczki wiedzą, że obciążenia zmniejsza się przede wszystkim w okresie pogorszenia koniunktury. Więcej pieniędzy w kieszeniach ludzi, większy obrót, większa stymulacja gospodarki. Obniżanie wydatków i podatku powinno nastąpić przede wszystkim w trakcie fali kryzysu.



Swoim tekstem poinformowałeś nas o tym co powinny "tłuczki" wiedzieć i Ty to wiesz,  a przynajmniej jesteś o tym przekonany.   Ja wiem że oszczędza się wtedy gdy się ma pieniądze, dochód, bo gdy jesteś biedny i nie masz dochodu to biedujesz a nie oszczędzasz.  Ostatnie zadanie które napisałeś jest kuriozalne i świadczy o Twoim magicznym podejściu do gospodarki "obniżenie wydatków i podatku powinno nastąpić  przede wszystkim w  trakcie fali kryzysu".  To że często rządy państw tak robią nie znaczy że jest dobre i słuszne to tak jak byś stwierdził że zbroimy się wtedy gdy jest wojna.  W trakcie kryzysu i braku dochodów nie ma oszczędzania tylko obniżanie wydatków z braku środków więc wymuszone sytuacją a nie jakaś decyzja o oszczędzaniu.  O zdrowie należy dbać gdy jesteś zdrowy a nie chory.



oczywiście bede głosował na PiS, jak zwykle, bo jest to mniejsze zło niż PO.

Na KNP nie ma co tracić głosu bo i tak nie ma szans.



Czy uzasadnisz taką decyzję ze oddasz głoś na to ugrupowanie?


tak

obecnie rzadzi PO i za ich rządów nie było ani 1 dobrej decyzji politycznej... ani jednej

sorry... byla jedna - brak refundacji szczepionek przeciw swinskiej grypie - decyzja podjeta przez Ewe Kopacz która byla wtedy ministrem zdrowia.
Wszystko inne co zostało ustanowione za rządów PO bylo złe.



I chwała Ci że dostrzegłeś chociaż jedno dobre posunięcie Tuska,  inni nawet tego nie potrafią. Jak widzę zdaniem wielu likwidacja emerytur pomostowych była hym ... "złym posunięciem".

Użytkownik Aidil edytował ten post 23.10.2012 - 07:41




#47

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak w poprzednich wyborach na tych zagłosuję na PiS. Jest to partia, która najlepiej wciela w życie konserwatywny liberalizm.

Sympatyzuję również z PR, UPR, LPR.


Partyjki ktorych program mozna strescic jako "SMOLEŃSK K****!!!" i "niewazne czy Polska bedzie biedna czy bogata, wazne zeby była katolicka". Na pewno bardzo tez załujesz, ze nie mozesz zagłosować na s******** z ONR?

Sympatyzuj sie z ciemnogrodem na radio maryja.pl to jest w sam raz dla ciebie.

edycja: overdose
Dołączona grafika

#48 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

W trakcie kryzysu i braku dochodów nie ma oszczędzania tylko obniżanie wydatków z braku środków więc wymuszone sytuacją a nie jakaś decyzja o oszczędzaniu.


Tak mi przykro :) Błądzisz dlatego, że nie rozumiesz pewnych rzeczy. To nie obniżanie podatków, a cięcie wydatków jest oszczędzaniem. Opowiem Ci bajkę.

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce żyła sobie Aidil, która zarabiała 10 000 kredytów. Razem ze swoją wioską na Tatooine postanowiła ustanowić władze aby broniły ją przed ludźmi pustyni. Na ten cel przeznaczyła 1 000 kredytów by władza mogła sformować wyszkolone oddziały. Po pewnym czasie ludzie pustyni zostali przetrzebieni w odległości setek kilometrów i Aidil razem ze znajomymi postanowiła odwołać niepotrzebne już władze. Niestety rządzącym władza była bardzo potrzeba, uzależnili się od niej, a na dodatek dostawali jeszcze kredyty za to, że mogli rządzić. Postanowili przekonać ludzi, że są potrzebni, a nawet dzieci rządzących powinny mieć w ten sposób zapewnione posady ehm to znaczy by dobrze wyszkolone kadry działały na rzecz wioski, a że to są dzieci ludzi u władzy to czysty przypadek. Rządzący oznajmili, że konieczny jest swobodny dostęp dzieci wioskowych do DARMOWEJ edukacji, z tego powodu władza postanowiła na ten cel odebrać Aidil kolejny 1 000 kredytów by mogła się za darmo uczyć oczywiście. Nowi urzędnicy nadzorujący edukację zostali przyjęci. Następnie władza uznała, że każdy powinien mieć dostęp do DARMOWEGO leczenia i na ten cel pobrała z zarobków Aidil kolejny 1 000 kredytów. Nowi urzędnicy nadzorujący edukację zostali przyjęci. Ci, którzy zarabiali 5 000 po odjęciu 3 000 mocno zubożeli i zaczęło im brakować na podstawowe potrzeby. Rząd w genialny sposób doszedł do wniosku, że zabierze jeszcze po 1 000 i będzie pomagał tym najbiedniejszym. Nowi urzędnicy nadzorujący edukację zostali przyjęci. Rząd zaczął tyle wydawać na siebie, że uznał iż zagrożenia nie ma i większość środków na oddziały obronne przekazał potrzebującym czyli sobie. Aidil zarabiając już tylko 6 000 mogła pozwolić sobie na tylko jedno dziecko, które nie mogło się zatroszczyć o nią na starość. Z tego powodu władza ustanowiła przymusowe składki emerytalne na wypadek dożycia do wieku nieproduktywności i na ten cel wzięła kolejny 1 000 kredytów. Niestety ci, którym został 1 000 nie mogli wypłacić się dlatego Aidil zabrano dodatkowe 500 na tych niewypłacalnych.

Po jakimś czasie przyszedł czas kryzysu i ludziom żyło się gorzej. Władza mogłaby zmniejszyć wydatki na DARMOWE dary od rządzących i zostawić więcej pieniędzy w kielni Aidil ale miała na tę sprawę inny pomysł. Władza podwyższyła podatki o 500 (by żyło się lepiej wszystkim i nieczego darmowego nie brakło). Biedna Aidil z 4 000 była już na prawdę biedna i starczało jej na niewiele. A że oddziały obronne byłe okrojone ze środków to przyszli ludzie pustyni i napadli na wioskę. Mężczyzn wymordowali, kobiety zgwałcili i wzięli do niewoli, a dzieci odebrali matkom by wychować je na przykładne "dzieci pustyni". Rządzący uciekli od plebejuszy i złożyli rząd na uchodźstwie i na swoje działanie dostają pieniądze od większej wioski, która istnieje w nieco bezpieczniejszym miejscu.

#49

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Patrząc na polską scenę polityczną dochodzę do wniosku, że głos oddany na jakąkolwiek partię będzie głosem zmarnowanym.



#50

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że kazdy będzie zmarnowany, bo nie da naprawić się już tak łatwo tego co zostało źle wprowadzane w życie od samego początku - a sięga to czasów komuny.


w tym kraju nie ma ani JEDNEJ rzeczy która bylaby dobra - jesli jest to wymiencie prosze chociaz jedna jedyna (tylko poza naturą tradycją i kulinariami oraz badz co bądz dosc bogatą historią i zabytkami - bo na to wpływu rządzący nie mieli).

Moim zdaniem wszystko jest po prostu do bani- w KAZDEJ dziedzinie zycia.

- sluzba zdrowia
-infrastruktura drogowa
-komunikacja miejska
-prawo (wszelkie - cywilne, podaytkowe, prawo pracy, spadkowe, komornicy zarabiajacy taki szmal ze wam sie nie snil itd.)
-wynagrodzenia zasadnicze
-szkolnictwo i system edukacyjny
-mozliwosc pracy i rozwoju (kolosalne bezrobocie)
-warunki pracy (PIP wlasciwie nie istnieje) i BHP
-sporty narodowe
-biurokracja (ZUS, US, fiskus, UP, KRUS i inne urzedy)
-korupcja na kazdym kroku - jak ktos ma tylko troche wladzy, bierze w lape az milo za "uprzejmosci" typu podanie sumy zadowalajacej inwestora w przetargu - CBA praktycznie nie istnieje
-policja i ochrona obywateli (wojsko też)
-Kosciół i religia
-media i dziennikarstwo (rowniez skorumpowane)
-stosunki miedzynarodowe - fatalne - kazdy nas rucha jak chce... Komor i spółka nawet wiz nie potrafia wywalczyc.

po prostu w kazdej dziedzinie zycia absurd goni absurd, a rzadzi nami banda oslów (do tego skorumpowanych) bez szkół zwanych posłami i dalej senat, wojewodowie,burmistrzowie i wójci - oraz radni - gdzie powinna to byc nieodplatna funkcja spoleczna, a oni zarabiaja po 2000 zł za 3 spotkania integracyjne (bo nic na nich nie robia) przy kawie w miesiacu - a to wszystko z kieszeni podatnika czyli nas. Przetargi gminne wygrywaja firmy-mafie których wlascicielem jest kuzyn od wójta.


Znajdzcie mi partie, która to wyprowadzi na dobrą drogę. Nie ma takiej. Możemy jedynie szukać partii, która jeszcze bardziej nie spartoli tego co już jest - i z autopsji wiemy, że nie jest nią PO.

#51

jezus.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w ankiecie zagłosowałem na Samoobronę, gdyż nikt na nie zagłosował.

#52

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Shinji77
Twoje twierdzenie to ironia czy serio tak uważasz?

Użytkownik WYP3H edytował ten post 23.10.2012 - 13:11


#53

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że odnosisz się do cytowanego w moim poście Twojego komentarza (jeżeli chodzi o cały post to najwyżej sprecyzuję) ?

Nie ma "zdrowych" lewicowych poglądów tak samo jak nie ma "dobrego" pedofila czy gwałciciela. Myśl czerwona godzi w podstawowe absoluty prawa naturalnego/boskiego, tutaj nazewnictwo już jest nieważne. Ayn Rand nazwała je dosłownie "mistycyzmem mięśni"; przymusowy kolektywizm czy solidaryzm powinien być traktowany jako zbrodnia przeciwko ludzkości.

Jeżeli chcesz poczytać na ten temat więcej, bądź podyskutować zapraszam do tego tematu.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 23.10.2012 - 13:22




#54

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc, dlaczego uważasz poglądy partii typu PPS czy Proletaryat za chore? W tamtych czasach, kiedy robotnicy tyrali po ileś tam godzin dziennie i nie mieli ubezpieczeń na wypadek czegokolwiek, uważanie programu partii, które chciały to zmienić na chory, jest co najmniej CHORE. Oczywiście, jeśli mówimy o komuniźmie, nie socjaliźmie to się z tobą zgadzam, ale sam taki ekologizm jest również bardziej lewicowym poglądem - i z czym on jest chory? Jestem antykomunistą, ale porównywanie wszystkiego co lewicowe do komunizmu, świadczy o troche za dużym zaangażowaniu drogi użytkowniku.

#55

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powinna być jeszcze opcja "na żadną", dla tych co nie tolerują istnienia demokracji ;)

#56

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tamtych czasach, kiedy robotnicy tyrali po ileś tam godzin dziennie i nie mieli ubezpieczeń na wypadek czegokolwiek, uważanie programu partii, które chciały to zmienić na chory, jest co najmniej CHORE.


Wyborcami socjalistów nigdy nie była i nie będzie klasa robotnicza - to prawdziwa ostoja kapitalizmu. Socjalistyczny bełkot na poważnie brał i nadal bierze tylko (odwołując się do czerwonego żargonu) lumpenproletariat - oczywiście nie mogę zapomnieć o eee "inteligencji", która nigdy się pracą nie skalała. Obowiązkowe ubezpieczenia w zakładach czy normowanie ilości godzin roboczych to chory pomysł i mógł urodzić się tylko w chorym umyśle - jakaś nie sklasyfikowana jeszcze przez naukę odmiana schizofrenii.

ale sam taki ekologizm jest również bardziej lewicowym poglądem - i z czym on jest chory?


Ekologizm/Ekoterroryzm nie jest lewicowy; jest lewacki. ONR "$$$" też na przykład był lewicowy ale nigdy nie był lewacki - warto to rozgraniczyć. Czy jest chory ? Jeżeli wmawiają mi, że jedzenie schabowego to przejaw "bógwieczego" (to oni są od tworzenia różnych -izmów, nie czuje się na tyle mocny żeby z nimi konkurować) to tak, jest to chory pogląd.

Jestem antykomunistą, ale porównywanie wszystkiego co lewicowe do komunizmu, świadczy o troche za dużym zaangażowaniu drogi użytkowniku.


Nie do końca się zrozumieliśmy - Ty jesteś wychowany w idei kolektywizmu ja indywidualizmu; ja uważam ten pierwszy twór za zbrodniczy, Ty mu przyklaskujesz. Mój wniosek z tego jest prosty : "czerwony kolektywizm" = lewica.



#57

Shepard.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam zdania bo nie ma partii mi odpowiadającej. Poglądy mam natomiast komunistyczne.

#58

TakZwanyBóg.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak zbaczajac z tematu, to o ile rozumiem oddawanie glosu na wiekszosc tutaj partii, to oddawanie glosu na sld i rpp, jest chore, takiego czlowieka nie nazwalbym Polakiem.


A kim ty jesteś żeby decydować kto jest a kto nie jest Polakiem? Każdy głosuje na kogo chce i tyle w temacie... Osobiście moim faworytem jest KNP.

#59

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzie ty byłeś na historii? Zarówno PPS i Proletaryat uzyskiwali głosy robotników, którzy czuli się pokrzywdzeni przez złe warunki, bardzo złe warunki pracy. Na PZPR czy PPR głosowali(to złe słowo, popierali) ludzie,którym umożliwiła ona szanse rozwoju klasowego i społecznego(biedni chłopi i robotnicy).
Co złego jest w normalnych ruchach ekologicznych? Znowu Cię nie rozumiem. I te głupie dzielenie na lewicowy i lewacki, kompletnie tego nie rozumiem, haaalo ! Poza tym ONR ABC nie można jednoznacznie określić, polecam się dokształcić.
Po trzecie, człowieku - skąd ty wiesz jak ja jestem wychowany? Mam poglądy wolnorynkowe, a to że popieram niektóre, dawne socjalistyczne ugrupowania, to nie znaczy że jestem kolektywistykiem. Boże !

A co do pana wyżej, to już odpowiedziałem na te pytanie. Powtarzam : ja nikogo nie osądzam, mówię po prostu że ludzie glosujacy na te partie albo sa niedoksztalceni albo nie szanują własnego kraju. Wyciągnij wniosek.

Użytkownik WYP3H edytował ten post 23.10.2012 - 14:53


#60

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tamtych czasach socjalizm to była nowość i słabo wykształcone masy robotnicze łykały jak pelikany całą tą propagandę. Wystarczyło odwołać się do danej grupy jak to jest ona wyzyskiwana, wskazać winnego i tylko czekać jak poparcie rośnie.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych