Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forumowy sondaż (22.10.12)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Sondaż (176 użytkowników oddało głos)

Na jaką partię oddałbyś swój głos? (kolejność przypadkowa)

  1. Polska Jest Najważniejsza (3 głosów [1.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.70%

  2. Głosowano Prawo i Sprawiedliwość (31 głosów [17.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.61%

  3. Kongres Nowej Prawicy (47 głosów [26.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.70%

  4. Polskie Stronnictwo Ludowe (2 głosów [1.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.14%

  5. Platforma Obywatelska (15 głosów [8.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.52%

  6. Głosowano Ruch Poparcia Palikota (18 głosów [10.23%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.23%

  7. Sojusz Lewicy Demokratycznej (8 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  8. Solidarna Polska (2 głosów [1.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.14%

  9. Polska Partia Pracy (2 głosów [1.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.14%

  10. Głosowano Unia Polityki Realnej (5 głosów [2.84%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.84%

  11. Liga Polskich Rodzin (1 głosów [0.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.57%

  12. Zieloni 2004 (1 głosów [0.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.57%

  13. Samoobrona (1 głosów [0.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.57%

  14. Inna (7 głosów [3.98%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.98%

  15. Nie mam zdania (33 głosów [18.75%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.75%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedyne co utrwala mnie w przekonaniu to to, że jaki lider - taki elektorat. Tsu święta racja. Ten pan wyczerpał już mój kredyt zaufania.



Kredyt jaki kredyt takim ludziom nie daje się kredytu.



#17

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie zagłosuje na nikogo bo żadna partia nie odzwierciedla moich potrzeb i postulatów. Nie będę głosował na mniejsze zło lub tylko dlatego aby inna partia nie wygrała. Tak jak na ostatnich wyborach tak i na tych oddam głos nieważny.

#18

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

oczywiście bede głosował na PiS, jak zwykle, bo jest to mniejsze zło niż PO.

Na KNP nie ma co tracić głosu bo i tak nie ma szans.

#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dave1@

Strzał w dziesiątkę. :mrgreen:



#20

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zagłosuje na nikogo bo żadna partia nie odzwierciedla moich potrzeb i postulatów. Nie będę głosował na mniejsze zło lub tylko dlatego aby inna partia nie wygrała. Tak jak na ostatnich wyborach tak i na tych oddam głos nieważny.



oczywiście bede głosował na PiS, jak zwykle, bo jest to mniejsze zło niż PO.

Na KNP nie ma co tracić głosu bo i tak nie ma szans.


Istnieje alternatywa. Zamiast oddawania nieważnego głosu lub głosowania na mniejsze zło można zagłosować na którąś z partii które pozornie nie mają szans. Głos taki odbiera procenty partiom dominującym - PO i PIS. Jeżeli dużo osób tak postąpi może się okazać, że różnica między "gigantami" a partiami słabszymi nie jest taka duża i nawet KNP ma szanse. Dzięki temu właśnie mechanizmowi (między innymi bo miała na to też wpływ nagonka w internecie i brak możliwości głosowania na KNP) Ruch Palikota w zeszłym roku zyskał zaskakujące 10%.
Jeżeli każdy będzie głosował tylko na mniejsze zło albo nie głosował wcale/oddawał głos nieważny- nic się nie zmieni.


Osobiście nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję. Może na KNP (kiedyś bym się nie zastanawiała ale w zeszłym roku mnie do siebie zrazili), może na Palikota (przynajmniej jest zabawnie), może na PIS (mam dość kłótni z rodzinką uważającą że PIS to jedyna słuszna partia) a może poszperam trochę w internecie i poszukam jakiejś małej/nowej partii.



#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

oczywiście bede głosował na PiS, jak zwykle, bo jest to mniejsze zło niż PO.

Na KNP nie ma co tracić głosu bo i tak nie ma szans.



Czy uzasadnisz taką decyzję ze oddasz głoś na to ugrupowanie?



#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teoria ewolucji to kłamstwo. Mam przekonanie, że to pomyłka, którą zalegalizowano jako obowiązującą prawdę. Dla mnie to opowieść o charakterze literackim, mogłaby np. stać się kanwą filmu science fiction.


Autor: Mirosław Orzechowski, „Gazeta Wyborcza”, 14 października 2006


Na pewno pis?

Użytkownik Wszystko edytował ten post 22.10.2012 - 17:13




#23 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak jak w poprzednich wyborach na tych zagłosuję na PiS. Jest to partia, która najlepiej wciela w życie konserwatywny liberalizm.

Sympatyzuję również z PR, UPR, LPR.

#24

Elvis.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wskaż palcem, gdzie PiS jest liberalny.

#25 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Wskaż palcem, gdzie PiS jest liberalny.



"Dwie główne pozytywne zmiany w polityce fiskalnej w mijającym dziesięcioleciu miały miejsce dzięki rządowi Leszka Millera, który obniżył podatek CIT z 27% do 19% od 2004 roku, i Jarosława Kaczyńskiego, który obniżył najwyższą stawkę PIT z 40% do 32% od 2009 roku. Podatki obniżały zatem rządy postrzegane często jako gospodarczo lewicowe." No i jeszcze "jedno okienko". To tak na dobry początek liberalizmu ;)

#26 Gość_Mad Butcher

Gość_Mad Butcher.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja jestem dalej za tym złym faszystowskim, ultrakatolickim, ciemnogrodzkim, homofobicznym, rasistowskim, nacjonalistyczno - nazistowskim puczem. Demokracja przestała mnie kręcić dawno temu.

#27 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Również jestem za zmianą ustroju ale na razie nie ma dogodnych warunków ;)

#28

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do Kaczyńskiego to zgoda obniżył on podatek dochodowy, zrobił to w czasie dużej koniunktury gospodarczej tak że w tym czasie można było pozbawić państwo tego dochodu.  Ekonomiści są zgodni ze było to właściwe posunięcie wytykają jednak Kaczyńskiemu że obniżając przychód nie obniżył w tym samym stopniu wydatków państwa.  Spowodowało to szkody budżetowe w następnym okresie dekoniunktury gospodarczej.   Tak że w tym wypadku zabrakło Kaczyńskiemu dalekowzrocznego i strategicznego myślenia o państwie i gospodarcze. To obniżenie podatku było liberalizmem z pogranicza propagandy.literówki.

Użytkownik Aidil edytował ten post 22.10.2012 - 18:35




#29 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Co do Kaczyńskiego to zgoda obniżył on podatek dochodowy, zrobił to w czasie dużej koniunktury gospodarczej tak że w tym czasie można było pozbawić państwo tego dochodu.  Ekonomiści są zgodni ze było to właściwe posunięcie wytykają jednak Kaczyńskiemu że obniżając przychód nie obniżył w tym samym stopniu wydatków państwa.  Spowodowało to szkody budżetowe w następnym okresie dekoniunktury gospodarczej.   Tak że w tym wypadku zabrakło Kaczyńskiemu dalekowzrocznego i strategicznego myślenia o państwie i gospodarcze. To obniżenie podatku było liberalizmem z pogranicza propagandy.literówki.


Skoro środków wystarczało, a państwo spłacało zadłużenie to obniżanie wydatków nie było konieczne. Poza tym nawet najgorsze tłuczki wiedzą, że obciążenia zmniejsza się przede wszystkim w okresie pogorszenia koniunktury. Więcej pieniędzy w kieszeniach ludzi, większy obrót, większa stymulacja gospodarki. Obniżanie wydatków i podatku powinno nastąpić przede wszystkim w trakcie fali kryzysu.

#30

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza tym nawet najgorsze tłuczki wiedzą, że obciążenia zmniejsza się przede wszystkim w okresie pogorszenia koniunktury. Więcej pieniędzy w kieszeniach ludzi, większy obrót, większa stymulacja gospodarki. Obniżanie wydatków i podatku powinno nastąpić przede wszystkim w trakcie fali kryzysu.


Czyli nazwiesz Keynesa i resztę ekonomistów z jego ruchu za tłuczków (bo uważali odwrotnie)? Można się zgadzać lub nie zgadzać z jego postulatami - ale tłuczek? Raczej nie.

W zasadzie reguła Keynesa który pompował pieniądze w czasie kryzysu i ściągał by spłacić długi w okresie prosperity jest w porządku. Tylko politycy zaczęli traktować każdą chwilę jako kryzys i zadłużali państwa permanentnie - bez odnawiania zapasów gotówki na czas klęski (jak to robi każde przedsiębiorstwo).




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych