Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forumowy sondaż (22.10.12)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Sondaż (176 użytkowników oddało głos)

Na jaką partię oddałbyś swój głos? (kolejność przypadkowa)

  1. Polska Jest Najważniejsza (3 głosów [1.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.70%

  2. Głosowano Prawo i Sprawiedliwość (31 głosów [17.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.61%

  3. Kongres Nowej Prawicy (47 głosów [26.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.70%

  4. Polskie Stronnictwo Ludowe (2 głosów [1.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.14%

  5. Platforma Obywatelska (15 głosów [8.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.52%

  6. Głosowano Ruch Poparcia Palikota (18 głosów [10.23%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.23%

  7. Sojusz Lewicy Demokratycznej (8 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  8. Solidarna Polska (2 głosów [1.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.14%

  9. Polska Partia Pracy (2 głosów [1.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.14%

  10. Głosowano Unia Polityki Realnej (5 głosów [2.84%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.84%

  11. Liga Polskich Rodzin (1 głosów [0.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.57%

  12. Zieloni 2004 (1 głosów [0.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.57%

  13. Samoobrona (1 głosów [0.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.57%

  14. Inna (7 głosów [3.98%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.98%

  15. Nie mam zdania (33 głosów [18.75%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.75%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak zbaczajac z tematu, to o ile rozumiem oddawanie glosu na wiekszosc tutaj partii, to oddawanie glosu na sld i rpp, jest chore, takiego czlowieka nie nazwalbym Polakiem.

#32

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak zbaczajac z tematu, to o ile rozumiem oddawanie glosu na wiekszosc tutaj partii, to oddawanie glosu na sld i rpp, jest chore, takiego czlowieka nie nazwalbym Polakiem.


Każdy ma prawo głosować na partię, która mu odpowiada. Bardziej mnie martwią indywidua prześcigające się w stawianiu tez kto jest Polakiem a kto nie.

#33

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brak mi od takiej indywidalności, owszem ma prawo. Ja takie decyzje szanuję. Ale głosowanie na partię, która jest kontynuatorką najbardziej zbrodniczej w dziejach naszego kraju organizacji czy na partię której szef chce zlikwidować symbole narodowe i państwo, jako symbole faszyzmu - to idiotyzm.

#34

Elvis.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy ma prawo głosować na partię, która mu odpowiada. Bardziej mnie martwią indywidua prześcigające się w stawianiu tez kto jest Polakiem a kto nie.


Oczywiście, że ma, ale akurat głosowanie na człowieka, który chce zlikwidowania Państwa Polskiego...

Użytkownik Dżej edytował ten post 22.10.2012 - 20:07


#35

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brak mi od takiej indywidalności, owszem ma prawo. Ja takie decyzje szanuję. Ale głosowanie na partię, która jest kontynuatorką najbardziej zbrodniczej w dziejach naszego kraju organizacji czy na partię której szef chce zlikwidować symbole narodowe i państwo, jako symbole faszyzmu - to idiotyzm.



Jest kontynuatorką, czy nie, chce ktoś coś likwidować, czy nie - są to legalne partie, a my żyjemy w państwie prawa. Można uważać Palikota za idiotę, ale odmawiać przynależności narodowej tym, którzy na niego głosują - to inna sprawa.

#36

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie, kontynuatorka PZPR, bądź co bądź najbardziej wstydliwej organizacji pochodzącej z naszego kraju i partia osoby która chce utraty niepodległości są legalne - nie dostrzegasz tutaj paradoksu i głupoty co niektórych aspektów prawa ?
Ja im tego nie odmawiam, oni sami sobie to zatwierdzili tym.

#37

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie, kontynuatorka PZPR, bądź co bądź najbardziej wstydliwej organizacji pochodzącej z naszego kraju i partia osoby która chce utraty niepodległości są legalne - nie dostrzegasz tutaj paradoksu i głupoty co niektórych aspektów prawa ?
Ja im tego nie odmawiam, oni sami sobie to zatwierdzili tym.


SLD odpowiada za lewą stronę sceny politycznej. To, że jej rodowód jest PZPR-owski było w zasadzie nieuniknione. Chcesz zlikwidować lewicę?

#38

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, po części bliskie są mi zdrowe, lewicowe poglądy. Takie, jakie prezentowała np. PPS w 20-leciu międzywojennym. Niestety czołowe partie polityczne w naszym kraju uważające sie za lewicowe obrzydzają mi ją skutecznie. Mogła uniknąć, odcinając się od jej działalności przykładowo, jak choćby Polska Unia Socjaldemokratyczna.

A tym podobne partie, typu SLD i RPP to nic innego jak zamaskowane bardziej kontynuatorki SDKPiL,KPP,KPRP, PPR i wspomniane wcześniej PZPR.

Użytkownik WYP3H edytował ten post 22.10.2012 - 20:24


#39

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaraz dostane kato-faszystowskiego kuksańca od Tsu ale uważam, że nie ma na kogo głosować. Aktualnie protest przeciwko partii rządzącej przejmują socjaliści (i to nie ważne czy z prawa czy z lewa; bo używanie określeń z czasów dinozaurów nie wchodzi w grę), gdzieś po drodze pląta się jakieś niepoważne KNP - cyrk na kółkach, Pan gra a małpy się cieszą.

Nie, po części bliskie są mi zdrowe, lewicowe poglądy.


Przecież to się wzajemnie wyklucza :mrgreen: .

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 22.10.2012 - 21:10




#40

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


oczywiście bede głosował na PiS, jak zwykle, bo jest to mniejsze zło niż PO.

Na KNP nie ma co tracić głosu bo i tak nie ma szans.



Czy uzasadnisz taką decyzję ze oddasz głoś na to ugrupowanie?


tak

obecnie rzadzi PO i za ich rządów nie było ani 1 dobrej decyzji politycznej... ani jednej

sorry... byla jedna - brak refundacji szczepionek przeciw swinskiej grypie - decyzja podjeta przez Ewe Kopacz która byla wtedy ministrem zdrowia.
Wszystko inne co zostało ustanowione za rządów PO bylo złe.

#41

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kto twierdzi że obniżka podatków=obniżka wpływów do budżetu?
Dołączona grafika


W Polsce od 2010 systematycznie podwyższa się podatki a końca deficytu nie widać.
Nie wypadamy wiele lepiej pod tym względem od socjalistycznej Francji która wydaje kosmiczne pieniądze na różne świadczenia socjalne a których w Polsce jak na lekarstwo.

Z kolei w Szwecji i na Węgrzech te podatki obniżono i co z tego wynika?

Cud na skale europejską! Nadwyżka budżetowa

#42

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szwecja mogła sobie pozwolić na obniżkę podatków, bo przez lata cieli wydatki. Natomiast Węgry mają obecnie stawkę VAT 27%, więc nie wiem gdzie oni obniżali te podatki.
Najpierw cięcie wydatków, potem obniżka podatków.



#43

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co Pan klepiesz za głupoty? Chcesz mi mówić ze rozbuchany socjalistyczny rząd kntrolujący każdy aspekt życia obywateli ciął wydatki?

27% VAT to jedna strona medalu. Spójrz natomiast na obniżkę CIT i PIT.

4% różnicy w VAT w Stosunku do Polski natomiast aż 8% jeśli chodzi o CIT.

#44

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szwecja mogła sobie pozwolić na obniżkę podatków, bo przez lata cieli wydatki.



o proszę... ta socjalistyczna Szwecja cięła wydatki:) a niedawno w innym wątku przekonywałeś mnie, że Szwecja to przykład na to, że socjalizm także prowadzi do sukcesu gospodarczego. Moje sugestie, że w dzisiejszych realiach Szwecja odnosi sukcesy w sektorach urynkowionych i reformowanych podczas gdy socjalistyczne są dla niej kulą u nogi i służą wydawaniu pieniędzy najzwyczajniej w świecie zbywałeś hasełkiem, że "przecież Szwecja to kraj socjalistyczny" :)

Natomiast Węgry mają obecnie stawkę VAT 27%, więc nie wiem gdzie oni obniżali te podatki.
Najpierw cięcie wydatków, potem obniżka podatków.


Owszem, wszak Fidesz nie jest partią prawicową gospodarczo a jedynie centrową. Dlatego podwyżce vatu (już obowiązującej) od 2013 roku towarzyszyć będzie obniżka podatku dochodowego od firm do 10% (najniższy w Europie) a w podatku dochodowym od osób fizycznych ,którego stawka wynosi 16% wprowadził ulgę prorodzinną, która pozwala rodzinie z trojgiem dzieci , odliczyć od podatku około 17 tys. zł rocznie (dla porównania ulga na troje dzieci w Polsce wynosi około 3400 zł), co oznacza ,że otrzymujący średnie wynagrodzenia rodzice na Węgrzech nie płacą wcale podatku dochodowego od osób fizycznych.

Biorąc pod uwagę katastrofalną sytuację finansów publicznych jaką Fidesz objął po lewicowych rządach oraz nieprzychylność rynków finansowych na starcie należy śmiało podkreślić, że dokonał autentycznego kroku naprzód. I idzie w dobrym kierunku.


Niezły z Ciebie prowokator :) a aby oddać umiejętność prowokacji wypada rzcej napisać : prowokatorek :)

Użytkownik mefistofeles edytował ten post 22.10.2012 - 22:36




#45

franas.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dwukrotnie głosowałem na PO. Czuje się oszukany przez polityków tej partii. Nigdy więcej. KNP jest zupełnie niepoważną alternatywą. Głos oddam na PiS, chociaż nie we wszystkim zgadzam się z liderami tej partii.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych