Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niemcy - Koran w Każdym Domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#16

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym nie wziął. W moim kraju nie mają czego szukać islamscy ekstremiści i mam nadzieję, że za mego żywota sytuacja się nie zmieni. Wystarczy, że kraj zżera od środka sitwa polityczno-administracyjno-urzędnicza, nie brak tu jeszcze pomiotu spod znaku półksiężyca. Jeśli chcą tu żyć, niech sobie żyją i czytają Koran w domu czy w swoich świątyniach, ale bez agitacji.
Uprzedzając zaczepki, tak to ekstremiści, patrz ---> szariat.
  • 4



#17 Gość_Dios

Gość_Dios.
  • Tematów: 0

Napisano

Dios(czemu ciągle zmieniasz nicki, pokerku? :)

Z prostej przyczyny - bo mogę :)

wiara to nie jest cos takiego jak batonik w sklepie, być może lepszy będzie 3bit, od Snickersa. Wybierasz co Ci się podoba. Nie, to rzeczywistosć, która Cię otacza. Jak wspomnial mylo, wiedza nie jest zla, ale no wlasnie, to nie jest tak, że wybierasz, która wiara Ci się bardziej podoba, bo cos takiego jak 10 przykazań to nie jest zbiór obojętnych zasad, dla którego mają znaczenie, a dla innego nie mają (przynajmniej może mu się tak wydawać, że nie mają). Tak samo Bóg, nie poznam i nie wybiorę innego, bo nigdy w to nie uwierzę. Mogę się ludzić, że inne zasady, mogą mi ulatwić tu życie, ale tak się nie dzieje, wręcz przeciwnie.

Zacznijmy od samej budowy ludzkiego ciała. Twój mózg nie różni się znacząco od mózgu muzułmanina. Ciała macie bardzo podobne, możecie nawet porozumieć się w jakimś języku, współpracować, rozmnażać. Dalej - na czym polegają różnice? Też zacznijmy od podstaw - w tym wypadku będą to wychowanie, społeczeństwo, narzucone zachowania i myślenie, odpowiednie dla społeczeństwa tabu, etc. Wierzysz w swojego Boga, on wierzy w swojego. Odpowiedz mi teraz, czy różnica pomiędzy wami (moje pytanie dotyczy wiary), polega na wizji Boga jaką nosicie w sobie, czy może niekoniecznie?

Dodam jeszcze, że gdy być może nastanie czas, gdy marzenia ruchu "Salafizm" się spelnią, gdzie będzie Diosie ta wolnosć wyboru?

Wszystko zależy od wartości - dla jednych wolność wyboru będzie w nich samych i bat tego nie zmieni. Dla innych będą w mieczu, karabinie, bombie, którą podłoży. Wszystko zależy od tego, jak wychowamy nasze dzieci.
  • 0

#18

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cała ta akcja darmowego Koranu może miała by szansę bytu, lecz błędem jest aby dostarczać Koran każdemu do domu, w tym momencie to można uznać za narzucanie komuś danego wyznania, gdybyśmy chcieli poznać inne religie, sami byśmy się starali by dotrzeć do jej fundamentu.
  • 1

#19

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niestety taka natura tej religii, że wśród jej nakazów jest obowiązek szerzenia wiary w Allaha (z punktu widzenia muzułmanów jest to ratunek). Na ten przykład Świadkowie Jehowy również mają misyjny obowiązek głoszenia dobrej nowiny wśród ludzi. W obu przypadkach starałbym się grzecznie odmówić.
  • 1



#20

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Świadkowie Jehowy pukali do mych drzwi wiele razy, za każdym razem gdy grzecznie odmawiałem mówili że mnie rozumieją i odchodzili nie robiąc żadnych problemów, nie chcę kierować się też stereotypami, ale muzułmanie mogą nie zrozumieć takiej odmowy, i tutaj problemy mogą się zacząć.
  • 2

#21

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Boisz się, że wybuchną u Ciebie na klatce albo urządzą krwawą rzeźnie w imię Allaha? To trochę stereotypowe. W razie, w którym ktokolwiek (czy muzułmanin czy ktokolwiek inny) zacznie naruszać twoją fizyczną prywatność, możesz z tym iść na policję.
  • 0



#22

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Boisz się, że wybuchną u Ciebie na klatce albo urządzą krwawą rzeźnie w imię Allaha? To trochę stereotypowe. W razie, w którym ktokolwiek (czy muzułmanin czy ktokolwiek inny) zacznie naruszać twoją fizyczną prywatność, możesz z tym iść na policję.


Tak, takie myślenie jest stereotypowe, lecz kuzyn wyżej wspomniany przeze mnie został pobity przez turków, od tak, bez powodu, podczas wchodzenia do autobusu urwał mu się film, obudził się w szpitalu, na szczęście znaleźli się świadkowie którzy nic nie wskórali, najlepszą rzeczą jakiej dowiedział się kuzyn było to, że cała sytuacje obserwowała policja, tak, dobrze myślicie - nie zareagowali.
Boję się takiej sytuacji, kiedy to zaczniemy bać się emigrantów we własnym kraju, a migracja ludności ciągle działa.
  • 3

#23

Rowan.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z chęcią przyjąłbym koran, jestem ciekawy jego treści; tym bardziej, że nie cierpię e-booków. Traktowałbym go podobnie jak Biblię; Jako spory kawałek mitologii.
  • 1

#24 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak, jak tak wszyscy zaczną przyjmować koran do domu nie ważne czy chcąc spalić w piecu czy wstawić do kolekcji to poczują się zbyt pewni siebie. Ja bym nie przyjął a w najgorszym wypadku gdyby bardzo nalegali poprostu podpalił.
  • 1

#25

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja Koranu bym nie przyjął mimo szacunku do księgi i religii, bo to nie moja wiara. Biblię bym przyjął. Takie akcje są dobre, ale tylko, kiedy to dobrowolne czy ktoś chce Koran/Biblię, czy nie. Wepchanie komuś świętej księgi nie nawróci go na jakąś wiarę. A ta akcja pachnie trochę przymusem.
  • 1

#26

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aequitas,
Wydarzenie, które spotkało Twojego kuzyna jest rzeczywiście przykre, ale nie ma argumentacji religijnej. W sytuacji, kiedy to zdarzyło się w Turcji, Twój kuzyn był w nieprzyjemnej sytuacji, ale tutaj - w Polsce, mógłbyś wynająć adwokata i odzyskać szkodę moralną.

Boję się takiej sytuacji, kiedy to zaczniemy bać się emigrantów we własnym kraju, a migracja ludności ciągle działa.

To już tylko zależy od nas. Jeżeli będziemy wchłaniać bezmyślnie wszystkich imigrantów (jak Francja czy Niemcy), to też będziemy mieli multi-kulti i takie kampanie.

Użytkownik real FOX edytował ten post 18.04.2012 - 21:04

  • 0



#27

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Polska dla nich nie jest atrakcyjnym krajem. Tacy imigranci żyją głównie z zasiłków dla rodzin. Narobią 10 dzieci i dostają 5000 Euro co miesiąc. Żyją sobie jak w raju nic nie robiąc i śmieją się "niewiernym" w twarz. W Polsce, żeby mieć kasę musieliby zapieprzać do roboty.
  • 1

#28

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może w tych egzemplarzach Koranu są miniaturowe bombki z wąglikiem :roll:
  • 1

#29 Gość_Kniaź

Gość_Kniaź.
  • Tematów: 0

Napisano

Najpierw meczety, teraz Koran - czekamy jeszcze na dzielnice miast europejskich działające na prawach szariatu.
  • 0

#30

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aequitas,
Wydarzenie, które spotkało Twojego kuzyna jest rzeczywiście przykre, ale nie ma argumentacji religijnej. W sytuacji, kiedy to zdarzyło się w Turcji, Twój kuzyn był w nieprzyjemnej sytuacji, ale tutaj - w Polsce, mógłbyś wynająć adwokata i odzyskać szkodę moralną.


Nie ma argumentacji religijnej i nie to chciałem przez to przekazać, chciałem tutaj ująć że mają oni po prostu "dziką mentalność" :P

To już tylko zależy od nas. Jeżeli będziemy wchłaniać bezmyślnie wszystkich imigrantów (jak Francja czy Niemcy), to też będziemy mieli multi-kulti i takie kampanie.


Na szczęście Polska jak by to ująć... jest mało tolerancyjna, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, nie traktuje jakoś wyjątkowo innych wyznań bądź kultur jak jest to właśnie w Niemczech czy Francji :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych