Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niemcy - Koran w Każdym Domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Na szczęście Polska jak by to ująć... jest mało tolerancyjna, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, nie traktuje jakoś wyjątkowo innych wyznań bądź kultur jak jest to właśnie w Niemczech czy Francji


I oby tak pozostało.
  • 0

#32

F.80.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polska dla nich nie jest atrakcyjnym krajem. Tacy imigranci żyją głównie z zasiłków dla rodzin. Narobią 10 dzieci i dostają 5000 Euro co miesiąc. Żyją sobie jak w raju nic nie robiąc i śmieją się "niewiernym" w twarz. W Polsce, żeby mieć kasę musieliby zapieprzać do roboty.


Trafny post, chociaz z tymi 5000Euro to troche przesadziles;)

Pierwsze dwoje dzieci dostaja 184€ Kindergeldu
3. dziecko 190€
kazde nastepne 215€

Znam rodziny ktore maja wiecej niz 10 dzieci, i nie sa to rodziny pochodzenia niemieckiego...

Dotego mozna by bylo doliczyc zasilek, ktorzy jednak nie wszyscy dostaja, poniewaz jak nie spelniasz pewnych warunkow to jego poprostu nie dostajesz, ale to jest inny temat.

Mieszkam w niemczech od 11roku zycia, takze mozna stwierdzic ze sie tutaj wychowalem, chodzilem tutaj do szkoly, ukonczylem zawod. Osobiscie znam kolesi ktorzy byli naprawde "normalni" (chodzi mi o turkow, arabow, kurdow i innych wyznawcow tej religii) mozna bylo z nimi pogadac itd., ale jak zaczeli praktykowac radykalna forme islamu czyli ten caly "salafizm" to im doslownie od******, corka jednego z nich, ma moze teraz z 6lat, ubierana jest w borke (to ubranie co zakrywa cale cialo kobiety i nawet oczu nie widac) oczywiscie tak jak jego zona.

Do czego daze, osobiscie mam wielka nadzieje ze nie dozyje czasow, ze takie obrazki beda spotykane w polsce na ulicach, albo ze powstana w polsce dzielnice gdzie polak bedzie musial sie bac poniewaz jest "niewierny", ale jak widze niektore zapedy co niektorych partii politycznych w polsce, jezeli chodzi o tolerancje albo rowno uprawnienia to mam pewne watpliwosci, czy obym nie zobaczyl czegos takiego w polsce.
I niech mnie nikt zle nie zrozumie, tolerancja moze byc, ale co za duzo to nie zdrowo, co widzimy w niemczech, francji albo wielkiej brytanii.

PS: Na koniec wielkie przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy ortograficzne, ale 20 lat na obczyznie zrobilo swoje, chociaz staram sie jak moge. Tak wogole Forum przegladam od dawna i w tym temacie musialem poprostu pare zdan napisac;)
  • 0

#33

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Pierwsze dwoje dzieci dostaja 184€ Kindergeldu
3. dziecko 190€
kazde nastepne 215€

Znam rodziny ktore maja wiecej niz 10 dzieci, i nie sa to rodziny pochodzenia niemieckiego...


Można by odnieść wrażenie, że winę za taki stan rzeczy ponoszą mnogie rodziny.
Dlaczego to napisałeś/aś?


Jeśli idzie o resztę twego tekstu, to zgadzam się w nim całkowicie,tylko brak mi odniesienia się do winowajców tego stanu rzeczy.
A to co osiągnąłeś/aś pracując gdzie żyjesz zawdzięczasz sobie, a nie tym...TAM.

W temacie, bo kurak widzi :roll:


Nie rozumiem głupiej tolerancji do tego typu działań, nie moja to sprawa jak kto ma pod czerepem, ale ja bym pogonił dziadów!
...dziś koran, a jutro....?

Użytkownik Pan Maylo edytował ten post 18.04.2012 - 22:23

  • 0

#34

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem głupiej tolerancji do tego typu działań, nie moja to sprawa jak kto ma pod czerepem, ale ja bym pogonił dziadów!
...dziś koran, a jutro....?


A jutro nowa polityka w państwie, coś na obraz legalnej okupacji, dostaną się na stanowiska rządowe i to już będzie koniec końców, jeżeli bym teraz kogoś obraził ale mój brat ujął to słowami: "Hitler się teraz w grobie przewraca". Oceńcie sami tą całą sytuację. :)
  • 0

#35

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

W temacie cytaty tych co tam żyją.

15.04.2012 21:27 [#] Niepokój władz i polityków budzi przede wszystkim to, że za kampanią stoją islamscy radykałowie. Inicjatorem akcji jest Ibrahim Abou Nagie z organizacji o nazwie Prawdziwa Religia. Został oskarżony przez kolońską prokuraturę o podburzanie do niepokojów społecznych i religijnych oraz uchodzi za czołową postać ruchu salafitów w Niemczech.

Oburzenie wywołały czwartkowe doniesienia dziennika "Die Welt" o zamieszczonym w internecie nagraniu wideo z groźbami pod adresem dwóch dziennikarzy gazet "Der Tagesspiegel" i "Frankfurter Rundschau", którzy krytycznie pisali o akcji rozdawania Koranu.



15.04.2012 21:28 [#] Tego syfu Niemcy sie nie pozbeda bo sami go sobie zamowili...



Źródło...
  • 0

#36

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

o nazwie Prawdziwa Religia


Odważna nazwa. Muszę czegoś na necie poszukać, jak znajdę to tu zarzucę.
Panie Maylo proszę o edit: źródło* :)

Edit:
Otóż ten cyrk:
http://www.youtube.com/watch?v=ijRHfx9TcOw

Użytkownik Aequitas edytował ten post 18.04.2012 - 22:42

  • 2

#37

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Swego czasu byłem ze zleceniem w HH i widziałem tych "tolerancyjnych", jednak mieszkając w takiej dzielnicy mieliśmy z kolegą wieczorami obawy wychodzić "na miasto". Nawet ukradkowe me spojrzenia na ich zachowania mogły stać się powodem mego nieszczęścia, więc nie znający tego problemu, a wypowiadających się w temacie proszę o zastanowienie się przed użyciem klawiatury.
Jestem dość długo na forum mypolacy.de i nie jedno czytałem.Ja piszącym tak ostro wierzę!

Będąc w HH i jadąc autem z miejscowym niemcem mieliśmy takie zdarzenie.
Mijaliśmy grupkę dzieci muzułmańskich, z czego jedna dziewczynka (na oko 10 lat) dłonią w naszą stronę pokazała czynność ukazującą podrzynanie gardła.Na to zachowanie, a me zapytanie co do sytuacji uw niemiec nie powiedział nic.

...czy ktoś z was w Polsce wdział coś podobnego u polskiego dziecka?

Wątpię!
  • 2

#38

F.80.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Pan Maylo, mialem walsnie napisac o Ibrahimie Abou Nagie, jest to czlowiek ktory oficjalnie nawoluje do nienawisci. Osoba ktora dorobila sie w niemczech jakiegos tam biznesu (czyli kasy, za ktora jest ten koran za darmo rozdawany), nawoluje islamska mlodziez jak i rowniez niemcow do przejscia na islam i to jego najbardziej radykalna forme , czyli "salafizm" w ktorym, albo konwertujesz albo jestes "niewiernym" i zaslugujesz na smierc. Cos tu jest nie tak...

To z Kindergeldem mial tylko slyzyc jako przyklad, zeby postronni ktozy nie sa w temacie mogli sobie jako tako to wszystko wyliczyc a odnosilo sie do postu MrOsamaful i 5000€.

Kto jest tej powolnej, ale jednak islamizacji winien? Moim zdaniem bledna polityka integracyjna, bo jak juz sie sprowadza mase ludzi z inna kultura to powinno sie zadbac o to zeby nie powstawaly panstwa w panstwie, tak jak n.p. sa dzielnice w prawie kazdym wiekszym miescie w zachodnich niemczech, gdzie spotkac niemca jest trudniej niz kobiete w burce albo kolesia z pol metrowa broda :)

A z tym zdaniem zgodze sie w 100%: "Tego syfu Niemcy sie nie pozbeda bo sami go sobie zamowili..."
  • 0

#39

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Otóż ten cyrk:
http://www.youtube.com/watch?v=ijRHfx9TcOw


W Polsce na szczęście po swoich modłach nie znaleźli by już butów :P
  • 1

#40

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytając takie newsy, uświadamiam sobie jak bardzo, ludzie tolerancyjni są w błędzie. To ciekawe, że za czasów naszych przodków, nie było tolerancji - może to dlatego, że cały czas istniało zagrożenie? W dzisiejszych "utopijnych" czasach, szczególnie w Europie Zachodniej, nie ma zagrożenia... ludzie zaczęli być otwarci i tolerancyjni. Popełnili błąd. Ale dlaczego? Czy tolerancja w takim razie jest zła? Bo jak widać, doprowadza do złego. Przynajmniej dla nas, jako chrześcijan. Czyżby ponad 1000 lat historii Europy chrześcijańskiej odchodziło do lamusa? To okropne. Osobiście jest mi przykro, że tak to wygląda. Ale to tylko moje zdanie, poparte stereotypami i niechęcią do obcych.. no bo w sumie, czemu miałbym lubić obcych? Zdecydowanie wolę fanatycznego katolika, polaka, od fanatycznego muzułmanina.
  • 1

#41 Gość_Dios

Gość_Dios.
  • Tematów: 0

Napisano

Axote, popełniłeś błąd w rozumowaniu. Nie tyle sama tolerancja jest zła, ale dopóki istnieją ludzie, którzy mogą i wykorzystują innych pod różnymi wględami, to postawa tolerancyjna zawsze będzie słabsza. Głównym problemem jest agresja człowieka, a nie sam rodzaj religii.
  • 0

#42

James War.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Zaden kraj cudzej potęgi nie zwabił, który sam siebie prędzej nie osłabił. "
  • 0

#43

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ha! Widzę że coraz więcej ludzi zauważa problem, dobrze dobrze, dla Francuzów, Anglików i Niemców ostatni dzwonek żeby się przebudzić. Ogólnie to nie zazdroszczę krajom zachodnim, może i mają te swoje wyższe zarobki, ale ja wole żyć w społeczeństwie jednonarodowym i jednowyznaniowym.

Sam jestem ateistą ale zawszę podkreślam że chrześcijaństwo mi nie przeszkadza, i milion razy bardziej wole katolików niż muzułmanów. Dzisiaj "nasz" kościół jest ostro atakowany, wiem że swoje mają na sumieniu ale w porównaniu do islamu są naprawdę niegroźni.

Dobrze że w Polsce socjal jest niższy niż na zachodzie, bo imigranci wolą być bezrobotni gdzieś indziej :) Co tu dużo mówić, ogromny procent przybywających do europy to nieroby, ludzie którzy chcą wprowadzać swoje zasady będąc tylko gośćmi, nie pozwólmy by taki los spotkał kiedyś Naszą ojczyznę.

,,Słowianin - ma gościnę we krwi ziomuś ziomuś
po prostu nie chce by ktoś mi robił burdel z domu
płaczą Francuzi Angole, ja nie chcę być następny
świecą euro gwiazdki niedługo zaświeci półksiężyc
"

Wszędzie dzisiaj dookoła promuje się tolerancje, media starają się nam ją wciskać do głów już prawie na siłę, nie dajmy się zwariować - jak coś się nam nie podoba mamy prawo (a nawet obowiązek) się temu sprzeciwić :)

PS: Klik
  • 4

#44

JackXP.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tak trochę z boku zapytam, ale niech będzie. Najwyżej dostanę minusy.


Czy myślicie, że właśnie temu (tolerancji, multikurowości) sprzeciwiał się A. Brevik? Tzn nie żebym chciał go usprawiedliwiać, ale czy jego zamachy mogą być chociaż w jakimś stopniu uzasadnione patrząc na to co zrobił przez pryzmat tego tematu?
  • 0

#45

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ja tak trochę z boku zapytam, ale niech będzie. Najwyżej dostanę minusy.


Czy myślicie, że właśnie temu (tolerancji, multikurowości) sprzeciwiał się A. Brevik? Tzn nie żebym chciał go usprawiedliwiać, ale czy jego zamachy mogą być chociaż w jakimś stopniu uzasadnione patrząc na to co zrobił przez pryzmat tego tematu?


Brevik niczemu się mym zdanie nie przeciwstawił, on normalnie ma zryte pod czaszką, no i dlatego nie sądzę, by było co komentować.
...mogę się mylić, ale nie w tym przypadku.

p.s. Zadajesz tak dziwne pytania, że obawiam się o ciebie.

.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych