Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niemcy - Koran w Każdym Domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#1

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Radykałowie Islamistyczni w Niemczech rozpoczęli ogólnopaństwową kampanię mająca na celu rozprowadzenie 25 milionów kopi Koranu przetłumaczonych na język Niemiecki z zamiarem umieszczenia księgi w każdym domostwie, to wszystko za darmo.

Ta masowa kampanie mająca na celu nawrócenie na Islam nazwana jest Projektem "Read!", zorganizowana została przez dziesiątki Salafistycznych grup zlokalizowanych w miastach Niemczech jak również Austrii i Szwajcarii.

Salafizm to ruch religijny praktykowany w Arabii Saudyjskiej, którego celem jest utworzenie Islamskiego imperium(kalifatu) na terytorium Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Europy - ewentualnie na całym świeci. W Kalifacie obowiązywałoby wyłącznie prawo Szariatu, którego musieliby przestrzegać muzułmanie i nie-muzułmanie.

Salafizm uważa, że demokracja, ponieważ jest ustrojem stworzonym przez człowieka musi zostać zniszczona.


Źródło:
http://www.abovetops...hread831196/pg1
http://atlasshrugs20...-household.html

A gdyby tak było w Polsce, Przyjęlibyście taki nowiutki Koran, prosto z drukarni i to za darmo :)?


@EDIT:
Nie ma to jak dostawać minusy za przetłumaczenie tekstu :)

Użytkownik MrOsamaful edytował ten post 18.04.2012 - 20:44

  • 4

#2 Gość_Kniaź

Gość_Kniaź.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

"Bestia półksiężyca maszeruje dziś, karmiąc się biernością upadłych białych mas, lewicowi głupcy grunt przygotowali w amoku tolerancji otwierają im bramy."
  • 22

#3

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja myślę sobie teraz że jeśli ktoś by mi tak przyszedł pod dom z Koranem, to na początku grzecznie bym odmówił. Jeśli by się narzucali to już trochę mniej grzecznie, a jeśli dalej by próbowali wcisnąć (co jest w sumie możliwe) to przestałbym być uprzejmy :)
  • 0

#4 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Hitler się w grobie przewraca. Jak byłem przeciwny religii w szkołach tak teraz jestem za nią.
  • 0

#5

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A gdyby tak było w Polsce, Przyjęlibyście taki nowiutki Koran, prosto z drukarni i to za darmo ?


Życie w takim swiecie to nie życie, tylko niewolnictwo. Teraz jestem co raz bardziej przekonany o tym, że wolalbym smierć; niewykluczone, że nadejdzie czas, kiedy okaże się czy to co powiedzialem jest prawdą.
  • -1



#6 Gość_Dios

Gość_Dios.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja bym przyjął. Mam w domu i Biblę anglikańską i katolicką, i Torę - to czemu nie Koran? Głupcem jest ten, który zmaiast poznawać zamyka się w swoim ułomnym świecie.
  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Koran można sobie ściągnąć z neta za darmo w pdf, tak samo jak biblię.
Kto chce, niech bierze, jak dają za darmo. Ja bym nie brał bo to zbędny element.
  • 0



#8

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie nazywalbym się glupcem, Diosie. Wedlug mnie raczej glupotą jest to, że miesza się różne kultury i religie, tak naprawdę nie wierząc w żadną. To nie wiara, ale wiedza.
  • 0



#9 Gość_Dios

Gość_Dios.
  • Tematów: 0

Napisano

A czy napisałem coś o wierze? Czytaj dokładnie. Inną rzeczą jest znać i świadomie wybrać, inną podążać nie znając alternatyw.
Narzucanie wiary jest słuszne wg tych, którzy chcą to zrobić. Niesłuszne, wg ludzi wyznających inne poglądy. Tutaj nikt nie ma racji, są sami głupcy.

Swoją drogą to czemu zamiast pisać, ludzie klikają kciuki? Czyżby słowo pisane wymierało na forum?
  • 0

#10

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie WT.
Wiedza sama w sobie nie jest groźna i strach przed nią to tylko obawa przed naszą pomyłką. Pomyłką w wyborze wiary/naszego zdania. Tak właśnie postępuje Islam. Dlatego wydawnictwa w całym świecie arabskim wydają mniej książek niż taka malutka Grecja.

To najtrudniejsza rzecz pod słońcem, przyznać się do własnego błędu.
  • 0



#11

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dios(czemu ciągle zmieniasz nicki, pokerku? :) ) wiara to nie jest cos takiego jak batonik w sklepie, być może lepszy będzie 3bit, od Snickersa. Wybierasz co Ci się podoba. Nie, to rzeczywistosć, która Cię otacza. Jak wspomnial mylo, wiedza nie jest zla, ale no wlasnie, to nie jest tak, że wybierasz, która wiara Ci się bardziej podoba, bo cos takiego jak 10 przykazań to nie jest zbiór obojętnych zasad, dla którego mają znaczenie, a dla innego nie mają (przynajmniej może mu się tak wydawać, że nie mają). Tak samo Bóg, nie poznam i nie wybiorę innego, bo nigdy w to nie uwierzę. Mogę się ludzić, że inne zasady, mogą mi ulatwić tu życie, ale tak się nie dzieje, wręcz przeciwnie.

Dodam jeszcze, że gdy być może nastanie czas, gdy marzenia ruchu "Salafizm" się spelnią, gdzie będzie Diosie ta wolnosć wyboru?

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 18.04.2012 - 16:10

  • 1



#12

Wendigo.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem bardzo fajna inicjatywa, ludzie, którzy są ciekawi islamu mogą się z nim zaznajomić. To nie jest tak, że od razu trzeba stawać się muzułmaninem. Problemem są natomiast ludzie postulujący o prawo szariatu, takie wnioski powinny być ignorowane.

że wybierasz, która wiara Ci się bardziej podoba

A dlaczego nie?

Użytkownik Wendigo edytował ten post 18.04.2012 - 17:03

  • 0

#13

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niemcy ze względu na swą tolerancję zaczynają tonąć w problemach ekonomicznych przez zbyt duże starty, kuzyn mieszkający w Niemczech mówił że turcy są tam plagą, powiedział że w niektórych dzielnicach już się normalnego niemca nie spotka, no a rządowe pieniądze oczywiście leca do rodzin islamskich na dzieci, i z tego te rodziny mogą żyć, praca jest elementem zbędnym.
  • 0

#14

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z chęcią bym wziął, bo i czemu nie? Po przeczytaniu nie zacznę mordować, najwyżej dowiem się czegoś nowego.
  • 1



#15

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aktualnie mam w domu wypożyczony z biblioteki egzemplarz, więc nie potrzebuję. Wbrew pozorom nie różni się dużo od Biblii. Zamiast rozdziałów mamy sury, ale nakazy moralne, opisy przemocy i historie niezwykłe również występują.

@WT
Piszesz tak, ponieważ myślisz przez pryzmat katolickich poglądów. Gdybyś się urodził w muzułmańskiej rodzinie, zapewne brałbyś udział w kampanii.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych