Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół a państwo - rozdzielać czy nie?


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#61

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Creator@

Mam oglądać 2,5 godzinny wykład żeby łaskawie móc z Tobą rozmawiać? Mam lepsze rzeczy do roboty. Zwłaszcza że po kilku paru minutach słyszę że nic odkrywczego nie mówi. Jeśli tak go znasz i cenisz to na pewno potrafisz go streścić i opisać w paru punktach tam gdzie się z nim zgadzasz. Nie bądź bezczelny.
No chyba że tak na prawdę nie za bardzo ogarniasz całego spektrum problemu i tylko podajesz mi wykład żeby przypadkiem się nie skompromitować. Lepiej żebym dyskutował z jakimś Dariuszem niż z Tobą? ;)

Chociaż najlepiej to daj sobie spokój, po co będziesz rozmawiał z antypolakiem. :mrgreen:
  • -2



#62

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale jak ktoś specjalnie mąci dla samego mącenia, to ja sensu nie widzę.


Zauważ że tylko mówi ogólnikiem o "własnej wizji państwa", a zero konkretów. I kto tu niby straszy Babą Jagą?
  • -1

#63 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Zauważ że tylko mówi ogólnikiem o "własnej wizji państwa", a zero konkretów. I kto tu niby straszy Babą Jagą?


Bo tu cały pic na tym polega, że on właśnie tak ma mówić, czyli mącić.



  • -1

#64

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczególnie że ja nikomu nie wciskam żeby wierzył tylko po prostu chodzi o akceptację etyki chrześcijańskiej jako podstawowej bo bez tego to będzie dramat w Europie. No i też zastanawia mnie na czym polegają te moje rzekome "brudne cele", niestety nie dostałem na to odpowiedzi oprócz tej "własnej wizji państwa". Swoją drogą żeby takie zarzuty były słuszne to ja musiałbym dążyć do zmian kulturowych by zmienić kraj na moją wizję, tymczasem to nie ja jestem po stronie wywrotowców, to raczej mylo jest po stronie tych którzy chcą zniszczyć obecny porządek żeby zastąpić to nowym systemem moralnym (a raczej brakiem moralności) i jeżeli coś można nazwać brudnym celem to niszczenie czegoś a nie obronę.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 28.06.2013 - 20:07

  • -2

#65 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Doskonale to rozumiem. W gruncie rzeczy nas jako Polaków powinno nas łączyć wspólne dobro, ale jak widać w internecie roi się od agitacji, która świadomie bądź nieświadomie ale jednak wspiera dewiacje jakie mają miejsce i patologie, które nam państwo funduje. Według mnie takie agitki nie mają przyszłości, bo np. ja czy Ty widzimy jak na dłoni, że to dopiero to mącenie ma swój cel.
  • -1

#66

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Miałem małą przerwę, przeglądam forumowe tematy - i co widzę? Muhad powrócił na dobre (co kiedyś przewidziałem; głoszenie swoich prawd jest silniejsze od dumy, a z kolei to forum ze wszystkich na jakich się udzielałeś jest dla Ciebie chyba najbardziej pobłażliwe. Nawet na forum Davida Icke’a mieli Cię dość). Niby Muhad, ale już jakiś taki inny - choć ciągle monotematyczny…

W ciągu nadrabiania forumowych zaległości natrafiłem na dziesiątki postów, niemal identycznych co do treści czy przesłania. CreatorOstatni Patriota, nowy Sobieski, Obrońca Katolicyzmu – mniej więcej tak się starasz prezentować. Wchodzę na forum czytam podobne komentarze:

Chrześcijaństwo to fundament naszego państwa i tradycja naszego narodu. Kościół przez niemal całe istnienie naszego państwa uczestniczył w życiu polityki i w dużej mierze dzięki niemu my jako naród wciąż istniejemy. Gdyby nie fundamenty naszego państwa to Polska nie byłaby dziś na mapie. Nie wolno tego niszczyć, dlatego ja jestem przeciwny wykluczeniu kościoła z życia polityki. Musi być ktoś kto patrzy rządowi na ręce. Agitatorom i innym antypolakom proponuję kubeł zimnej wody i przemilczenie szkodliwych wypowiedzi dla kraju.


I trudno się nie uśmiechnąć. Oto największym obrońcą polskich Katolików jest użytkownik, który nie dalej jak parę lat temu – przed otrzymaniem długoterminowego bana – był jednym z najbardziej zajadłych przeciwników zarówno katolicyzmu jak i innych religii niezgodnych ze światopoglądem New Age.

Rozumiem, że takimi tematami:

Jak Kościół okrada Polskę?

Niebezpieczne macki Kościoła

stawiasz się wśród ANTYPOLAKÓW?


Nie wspominając już o takich komentarzach (znalezionych na szybko):

Zadanie, jakie stoi przed rzeczywistą krytyką, to zakwestionowanie jawnej dominacji Kościoła katolickiego w Polsce.
I kto sie nie zgodzi z tym wszystkim? Mogli by sie juz nie mieszac w sprawy spoleczno-polityczne.


Co mnie zniechęciło?? Bezproduktywność KK. Stawia na Forse i zastój duchowy zamiast na rozwój.


To ze wierni sa kosciolem to tego nigdy nie negowalem...ale nie mozna utozsamiac sie z Instytucja robiaca forse, zaklamana instytucja.


Jeśli chodzi o przypadki oobe są relacje, że jak ktoś chciał wyjść z ciała, to nagle jakiś byt go dusił albo w pokoju są dziwne postacie w kapturach czy np. złowrogie byty. Oni mają za zadanie zawsze najpierw przestraszyć, aby człowiek tego nie robił. To im cholernie nie na rękę, bo szybko można dostrzec cały teatrzyk a w konsekwencji zrozumieć o co chodzi. Oni tego nie chcą. Dlatego kościół uważa oobe za grzech.


Wygląda więc na to, że od około 2006 do 2011 byłeś najzwyklejszym ANTYPOLAKIEM. Potem w cudowny sposób stałeś się Prawdziwym Polakiem i Patriotą.


Wybacz, gdyby ktoś był złośliwy i miał w pamięci Twoje ostatnie komentarze przed banem, mógłby powiedzieć, że za taką zmianą o 180 stopni kryje się coś więcej... Być może agentura, a agitacja już na pewno... Tylko kto mógłby opłacać takich agentów głoszących zagrożenie antypolonizmem? Kto byłby do tego zdolny!?

_____________________________________________________________

Co do pytania w temacie – zauważyłem, że zarówno zwolennicy rozdziału (co nie dziwi), ale też jego przeciwnicy (co dziwi już bardziej) patrzą na ewentualny rozdział TYLKO z perspektywy politycznej. To jest roztrząsają temat patrząc tylko na korzyści i straty Polityki, Państwa i układów Międzynarodowych. Jak do tej pory nikt nie spojrzał na problem z perspektywy wiary – tutaj największy żal mam do Tenhana, który poziomem dyskusji nakrywa takiego Creatora czapką.

Jak myślisz Tenhan czy Kościół potrzebuje polityki? Zauważyłem, że według Ciebie i innych o podobnych poglądach, Państwo – słowem polityka – potrzebuje Kościoła i chrześcijańskich wartości np. aby przeciwstawić się fali islamizacji. Ale do czego Kościół potrzebuje polityki? Do niczego. Wbrew temu co głosicie wartości chrześcijańskie istniałyby także wtedy (a nawet na większą skalę), gdyby Kościół całkowicie odciął się od polityki. A odciąć powinien się jak najbardziej i jak najszybciej.

Tak – to nie państwo powinno oddzielić się od Kościoła, ale Kościół od państwa. Kościół powinien skupić się na swojej pierwotnej roli: na głoszeniu Ewangelii (ale głoszeniu nie w takiej formie jak teraz) i na edukacji wiernych pod kątem wiary, moralności i etyki. Jego zadaniem jest wyciąganie z wiernych ich ukrytych pokładów i potencjału do myślenia transcendentnego. Kościołowi przeszkadza w tym niewątpliwie wszechobecna polityka, co zdaje się zauważać nowy papież.

Kościół powinien jak najszybciej odciąć się od polityki, póki jeszcze nie jest za późno. Ludzie będą odwracać się od niego gdy ten porzuci wiarę na rzecz polityki, układów i władzy. Tak było w tych państwach, które odcięły się od Kościoła, np. we Francji. Nie zrobiła tego jedna osoba – to zniechęceni wierni zaczęli czuć się oszukani; Kościół nie dawał im tego czego oczekiwali; księża byli politykami nie duchownymi.

Jeśli tak dalej pójdzie, to samo będzie w Polsce. Można krzyczeć o antypolakach, agentach, itp. – ale trzeba być wariatem, żeby myśleć że wszyscy młodzi ludzie są szkodliwymi agentami. A póki co, młodzi Polacy odchodzą od Koscioła, bo najzwyczajniej mają dość polityki. Polityka kojarzy im się źle – czemu trudno się dziwić patrząc na sytuację – a udział Kościoła w polityce, przy jednoczesnym braku zainteresowania postępem wiary sprawia, że w oczach społeczeństwa Kościół staje się bezużyteczny.


Podsumowując:

Gdy Państwo oddzieli się od Kościoła – zyska Państwo (lub nic nie zyska/nic nie straci; zachowa status quo), za to straci Kościół. Straci bezpowrotnie – bo zaprzepaszczonego zaufania nie da się łatwo odzyskać i znów odsyłam do Francji i Kościoła.

Za to gdy Kościół oddzieli się od Państwa/Polityki – zyska Kościół (i to dużo), a Państwo nawet tego nie zauważy.
  • 6



#67 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Też się cieszę, że Cię widzę. Owszem, jestem katolikiem na papierze i niejednokrotnie mówiłem że jestem wierzącym bezwyznaniowcem. Powiem więcej, moja percepcja na wszechrzecz jest wysoce kontrowersyjna. Co nie znaczy, że jako Polak mam nie szanować narodowych tradycji i fundamentów, na których nasz kraj został zbudowany. Szanuję i kiedy uznaję to za słuszne będę ich bronił wbrew antypolskim paplaninom. Już na samo dzień dobry nie mogłeś się powstrzymać z personalną wycieczką. Właśnie w ten o to sposób próbujesz Ty i Tobie podobni umniejszać osobom jak i treści, z którymi się nie zgadzasz. Robisz dokładnie to samo co Mylo, ten sam schemat. Jesteście siebie warci.
  • -1

#68

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6638
  • Tematów: 768
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@
Hołduję podobnym poglądom. Bycie patriotą i Polakiem, nie jest równoznaczne z byciem Kato-Polakiem.



#69

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wbrew antypolskim paplaninom


Właśnie w ten o to sposób próbujesz Ty i Tobie podobni umniejszać osobom jak i treści, z którymi się nie zgadzasz.


Skrajna hipokryzja, do tego oddzielona ledwie dwoma zdaniami. Brawo. ;)


Staniq@

Więc czym różni się Polak-Patriota który chce utrzymania wpływu KK na politykę, od Kato-Polaka który chce utrzymać wpływ KK na politykę? Wyjaśnij mi bo nie łapię tej delikatnej i eterycznej różnicy. :roll:

Różnica może jest taka że ten patryjota woła do KK o utrzymanie status quo i trzymania ludu w ryzach. Katolik chce wpływu KK bo po prostu wierzy w treści jakie głosi. Niewierzący który woła o wykorzystywanie KK w polityce jawi mi się jako wyrachowany do kości.

Do tego jaki z Creatora patriota? Typowy malkontent wypisujący bzdury o Polsce i zamieszczający artykuły które kreują nasz kraj jako odbyt świata. Z takimi patriotami którzy nie widzą realnego potencjału Polski, tylko dawne zwycięstwa daleko nie zajedziemy. :roll:

Co najwyżej możemy odzyskać te powtarzane ciągle "honor" i "dumę" - cokolwiek to znaczy. :mrgreen:

Jeśli chcesz zobaczyć jak to promować patriotyzm bez idiotycznej napinki i pieprzenia ciągle o tym że "w Polsce nic się nie produkuje, no może Solarisy"

link

Bez ciągłego gadania o polityce, bez debilnych wstawek o złodziejach i ciągłego narzekania. Da się? ; p
  • 1



#70

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczególnie że ja nikomu nie wciskam żeby wierzył tylko po prostu chodzi o akceptację etyki chrześcijańskiej jako podstawowej bo bez tego to będzie dramat w Europie.


Jakiś czas temu Tenhan wrzucałeś do jednego z tematów o homoseksualiźmie zdjęcie pobitego geja i stwierdziłeś, że tak powinno się z nimi postępować.
Jeżeli tak wygląda ta twoja "etyka chrześcijańska", to ja nie mam słów...
  • 2



#71

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6638
  • Tematów: 768
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Parias i Dekadent@
Sam zauważyłeś, że różnica jest delikatna i eteryczna.
Wyrachowanie w polityce dotyczy wszystkich, którzy się w niej umoczyli. Czym jest bycie patriotą? Wymachiwanie szabelką z byle powodu? A może leżenie krzyżem?
Patriotycznie to będzie wtedy, kiedy bez względu na przekonania, politycy zaczną dbać o Polskę, a nie o własne stołki.
Dlaczego nie robi się dobrych biznesów z Rosją? Ciągle Rosja jest be, sami szpiedzy...
Dlaczego nie robi się dobrych biznesów z Niemcami? Ze szwabami nie będziemy handlować...
A Czesi? Zaolzie niech nam oddadzą...
Polska zaściankowość, przez niektórych patriotyzmem nazywana...

Więc czym różni się Polak-Patriota który chce utrzymania wpływu KK na politykę, od Kato-Polaka który chce utrzymać wpływ KK na politykę?

Tym, że pierwszy patriotą nie jest, a drugi nie powinien. Pozwalając na wpływ funkcjonariuszy obcego państwa na politykę własnego, nie jest patriotą żaden z nich. Co ma wiara do polityki? Nic, rezultatem jest tylko agresja. Z jednym się zgodzę z Creatorem: Polska pępkiem świata nie jest.
Takie jest moje zdanie.



#72

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylo, w jakich ryzach? Ja jakoś nie postuluje tego żeby dzieci posyłać na religię pod groźbą wsadzenia rodziców do więzienia i zabrania dzieci i umieszczenia w ośrodku a taka zapowiada się przyszłość jeżeli chodzi o lgbt że pod takimi groźbami rodzice będą musieli wysyłać swoje dzieci na spotkania z sodomitami. Jeżeli to co ja piszę to wyrachowanie to jak nazwać taką postawę "popieram idee lewicowe, jestem za równością ale bynajmniej nie chcę jej podlegać". Niszczenie narodu jak i m.in. chrześcijaństwa po to żeby człowieka pozbawić zasad i duchowości żeby był lepszym niewolnikiem i żeby nic go nie absorbowało od pracy i żeby nie było niczego co by cementowało ludzi w walce z wyzyskiem podatkowym i przekrętami to jest prawdziwe wyrachowanie. Obrona to nie jest cyniczne wyrachowanie.

Skittles, jeżeli to był ten z tych obnoszących się niszczycieli cywilizacji to w czym problem? Bo za samo to że ktoś jest homoseksualistą to nie powinien być bity i poniżany. Nie jest powiedziane że ludzie mają być świętoszkami którym byle kto może wejść na głowę (jak to niektórzy pacyfiści nazywają żołnierzy pospolitymi mordercami albo mają za prymitywów tych co umieją się obronić i trenują sztuki walki, śmiech na sali). Ja nie jestem z tych od "nadstaw drugi policzek". Bo to też jest paradoks jak homoseksualiści mówią do kleru i do każdego kto jest przeciwko im postulatom że zaglądają im do łóżka a sami to łóżko wywlekli na ulicę więc te spojrzenia wtedy stają się naturalne.

Poza tym czy mamy w sejmie jakąś partię księży? Powiecie że PiS jest partią katolicką z tym że czy to kler stworzył taką partię czy partia się podpina pod katolicyzm? Bo jeżeli jakieś ugrupowanie samo się podpina to nie można im tego zabronić. Nie popieram tego żeby księża mówili ludziom z ambony na kogo mają głosować ale z drugiej strony jak chcecie zabraniać tego księżom i egzekwować ewentualne złamanie zakazu? Właściwie to czym ksiądz różni się od zwykłego człowieka? Dlaczego np. jakiś vloger może nagrać sobie filmik zachęcający do głosowania lub bojkotowania jakiś środowisk, ugrupowań czy konkretnych polityków a ksiądz nie może wyrazić swojego zdania jako osoba prywatna np. podczas jakiegoś spotkania z młodzieżą?

Mylo nie odróżnia lub nie chce odróżniać cynicznego wyrachowania które jest po to aby osiągnąć jakieś profity materialne a wyrachowania które bierze się po prostu z chęci przetrwania, zachowania wolności i tradycji itp. Wolę "Polskę katolską" niż brak Polski, Polskę jako Palestyna 2.0, Kalifat Polski czy Tęczową Polskę z różowym orłem i nie dam się na takie gadki że "bo ty chcesz swoją wizję państwa", no i co z tego? To mam obowiązek popierać którąś z wersji które podałem i nie mam prawa popierać tradycyjnej, niepodległej Polski? Nawet nie mam obowiązku rozważać tych wersji jako dopuszczalne i w normalnym kraju nawet nie ma takich opcji na horyzoncie a tą normalność łatwiej zachować dzięki silnemu kościołowi i to w takiej formie jaka jest obecnie że nikogo nie zmusza się terrorem do niczego związanego z katolicyzmem tylko po prostu chodzi o to żeby było tradycyjne prawo oparte na etyce chrześcijańskiej takie jakie było zawsze bez ingerowania w jedyny i słuszny wzór małżeństwa czyli jeden dorosły mężczyzna i jedna dorosła kobieta.

Komunistyczni agitatorzy mogą mi wciskać jaki to niby jestem wyrachowany, wbijam w to bo niektórzy w tym temacie pewnie też po mnie jadą z wyrachowania i boją się że moja wizja państwa czyli po prostu normalne niepodległe państwo z władzą która na pierwszym miejscu ma interes Polski nie będzie przyjazna dla różnej maści wykolejeńców, zdrajców, opryszków i pasożytów do których oni należą.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 29.06.2013 - 19:36

  • 0

#73

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Amontillado - Witamy z powrotem, wróciłeś i to z grubej rury ! :)

Skończcie już pisać o tych wartościach prawdziwych Polaków - Skąd do jasnej cholery możecie wiedzieć czym kieruje się każdy patriota z osobna ? Nie można być patriotą nie będąc katolikiem ?

Wartości dla Polski to jest historia,postaci historyczne,zabytki,sztuka a nie jakakolwiek religia ! To jest sprawa osobista każdego z osobna,nie można wmawiać ludziom,że akurat katolicyzm jest najlepszy,najważniejszy,"bo Polski" .

Jestem już zmęczony tym krajem,tymi ludźmi,tym ciągłym wmawianiem Mi,co mam robić i jak,w co wierzyć i co jeść i pić.
Robi mi się nie dobrze kiedy rano przy śniadaniu załączam wiadomości gdyż chcę się dowiedzieć co się dzieje na świecie i w kraju,a na ekranie widzę Pana w sutannie który wypowiada się na tematy polityczne łącząc je ze swoim wyznaniem .

Żyjcie i dajcie żyć.
  • 2

#74

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Robi mi się nie dobrze kiedy rano przy śniadaniu załączam wiadomości gdyż chcę się dowiedzieć co się dzieje na świecie i w kraju,a na ekranie widzę Pana w sutannie który wypowiada się na tematy polityczne łącząc je ze swoim wyznaniem .


Robi mi się nie dobrze kiedy rano przy śniadaniu załączam wiadomości gdyż chcę się dowiedzieć co się dzieje na świecie i w kraju a na ekranie widzę pana w peruce który wypowiada się na tematy polityczne łącząc je ze swoim zaburzeniem seksualnym.
  • -1

#75 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Tenhan antypolacy nawet internet okupują. Widocznie pasuje im władza, która ośmiesza symbole narodowe, nasze godło i do tego rujnuje gospodarkę oraz przemysł narodowy. Nic nie dzieje się bez przyczyny, tak jak w przypadku tak nachalnych poglądów o antypolskim charakterze. Pomijam już kwestie katolickie, bo patriotą może być osoba niewierząca, ale jeśli taka osoba niewierząca agituje dewiacje, to o patriotyzmie mowy być nie może.

Użytkownik Creator edytował ten post 30.06.2013 - 12:39

  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych