Skocz do zawartości


Zdjęcie

Watykan ujawnił plan, chce "światowej władzy publicznej"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#61

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

U nich ma symbolizować bunt i zerwanie chrześcijańskiego bata z ich pleców.


Czemu akurat chrzescijanskiego? Czemu mają wznosic bunt przeciwko chrzescijanstwu? Jeżeli dobrze mysle, to ich zasady opierają sie na epikureizmie, wiec czemu cos nie w tym kierunku?
  • 0



#62

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

W.T

Nigdzie nie napisałem że pochwalam kryminalistów, złodziei, morderców. Komórka można sprzedać i kupić hamburgera, jak i inne ciekawe przedmioty które sprawiają przyjemność ciału. Dla zwierząt które nie mają świadomości, rozrywką jest polowanie i zabijanie, zjadanie. Dla człowieka, istoty świadomej to za mało, dlatego musiał zorganizować się w społeczeństwo w którym istnieje masa zabijaczy czasu.
  • 0

#63

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nigdzie nie napisałem że pochwalam kryminalistów, złodziei, morderców. Komórka można sprzedać i kupić hamburgera, jak i inne ciekawe przedmioty które sprawiają przyjemność ciału. Dla zwierząt które nie mają świadomości, rozrywką jest polowanie i zabijanie, zjadanie. Dla człowieka, istoty świadomej to za mało, dlatego musiał zorganizować się w społeczeństwo w którym istnieje masa zabijaczy czasu.


No i tymi slowami zaprzeczasz sam sobie mówiąc, że jednak mordercy nie postępują wlasciwie?
  • 0



#64 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Czemu akurat chrzescijanskiego? Czemu mają wznosic bunt przeciwko chrzescijanstwu? Jeżeli dobrze mysle, to ich zasady opierają sie na epikureizmie, wiec czemu cos nie w tym kierunku?

Ja interpretuję to tak, że uważają oni religie semickie za zjawisko uderzające w indywidualizm człowieka; hamujące jego rozwój.
  • 0

#65

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdzie nie napisałem że pochwalam kryminalistów, złodziei, morderców. Komórka można sprzedać i kupić hamburgera, jak i inne ciekawe przedmioty które sprawiają przyjemność ciału. Dla zwierząt które nie mają świadomości, rozrywką jest polowanie i zabijanie, zjadanie. Dla człowieka, istoty świadomej to za mało, dlatego musiał zorganizować się w społeczeństwo w którym istnieje masa zabijaczy czasu.

Bida Panie Buddysta, Bida. Aż kipi od Ciebie hipokryzją i pozerstwem.
Chwilę wcześniej napisałeś:

Medytacja zakłada że wszyscy jesteśmy świadomi, kamień, pies, trawa.

No to jak? Aż tak bardzo nienawidzisz tego kim jesteś i świata, którym żyjesz, że zacząłeś okłamywać siebie i wszystkich wokół, pokazując jaki to jesteś niby lepszy? I co Ci to dało, zwierzu?

Użytkownik Ill edytował ten post 29.10.2011 - 22:41

  • 0

#66

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja interpretuję to tak, że uważają oni religie semickie za zjawisko uderzające w indywidualizm człowieka; hamujące jego rozwój.


A politeistyczne to nie? Bogowie kierują życiem czlowieka, ustalają co sie z nim stanie, fatum i inne sprawy?

@up Kurde, nawet tego nie zauważylem, gratuluje spostrzegawczosci. No tak przecież w każdej istocie jest tak jakby ten sam typ duszy, więc pies, kot czy kamień rozumuje tak jak czlowiek ;)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 29.10.2011 - 22:44

  • 0



#67

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ill

Modlitwa ma tyle wspólnego z medytacją, co ksiądz z mnichem. Modlitwa - czyli np: różaniec zawsze opiera się na powtarzaniu pewnego schematycznego odcinka fraz, i myśleniu o istocie Boskiej. Medytacja to przciwieństwo i ma inne założenie - oczyszczenie ciała i połączenie się z ciałem astralnym. Zanik myśli, wsłuchanie się w rytm swojego oddechu itd.


"No i ładnie wypaczyłeś. Wierz w takie bzdury dalej, to na pewno będzie miał obiektywny osąd rzeczywistości"

Co wypaczyłem przepraszam?

W stanie medytacji jesteśmy jednością z całym wszechświatem. Buddyzm natomiast zakład że jesteśmy jednością. Mój błąd.

Podałem mnóstwo doskonałych argumentów.

Medytacja jest środkiem, i to wspaniałym do odciągnięcia umysłu od tego świata.
  • 0

#68

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Modlitwa ma tyle wspólnego z medytacją, co ksiądz z mnichem. Modlitwa - czyli np: różaniec zawsze opiera się na powtarzaniu pewnego schematycznego odcinka fraz, i myśleniu o istocie Boskiej. Medytacja to przciwieństwo i ma inne założenie - oczyszczenie ciała i połączenie się z ciałem astralnym. Zanik myśli, wsłuchanie się w rytm swojego oddechu itd.

Są przeróżne formy medytacji, a Ty opisujesz tylko jedna z tych form.

Medytacja jest środkiem, i to wspaniałym do odciągnięcia umysłu od tego świata.

Wiesz jaka jest różnica pomiędzy siekierą, a drwalem? Wszak siekiera rąbie i drwal rąbie, ale drwal wie dlaczego i po co.
Jak nie wiesz i nie rozumiesz po co chcesz odcinać umysł od świata, to możesz i cały las wyrąbać. Nic nie zyskasz.

@Within

Kurde, nawet tego nie zauważylem, gratuluje spostrzegawczosci.

Taki mój fetysz ;]

Użytkownik Ill edytował ten post 29.10.2011 - 22:47

  • 0

#69

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Nigdzie nie napisałem że pochwalam kryminalistów, złodziei, morderców. Komórka można sprzedać i kupić hamburgera, jak i inne ciekawe przedmioty które sprawiają przyjemność ciału. Dla zwierząt które nie mają świadomości, rozrywką jest polowanie i zabijanie, zjadanie. Dla człowieka, istoty świadomej to za mało, dlatego musiał zorganizować się w społeczeństwo w którym istnieje masa zabijaczy czasu.

Bida Panie Buddysta, Bida. Aż kipi od Ciebie hipokryzją i pozerstwem.
Chwilę wcześniej napisałeś:

Medytacja zakłada że wszyscy jesteśmy świadomi, kamień, pies, trawa.

No to jak? Aż tak bardzo nienawidzisz tego kim jesteś i świata, którym żyjesz, że zacząłeś okłamywać siebie i wszystkich wokół, pokazując jaki to jesteś niby lepszy? I co Ci to dało, zwierzu?



Dla twojej wiadomości - pies jest świadomy. Są dwa rodzaje świadomości. Świadomość tego że jest się świadomym i świadomość w prostszej postaci - tego że się jest wogóle, że się odczuwa. Nigdzie nie popełniłem błędu i nikogo nie okłamuję. Piszę obiektywną prawdę i chociaż jest ona okrutna, jest również oczywista.
  • 0

#70

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Modlitwa ma tyle wspólnego z medytacją, co ksiądz z mnichem. Modlitwa - czyli np: różaniec zawsze opiera się na powtarzaniu pewnego schematycznego odcinka fraz, i myśleniu o istocie Boskiej. Medytacja to przciwieństwo i ma inne założenie - oczyszczenie ciała i połączenie się z ciałem astralnym. Zanik myśli, wsłuchanie się w rytm swojego oddechu itd.


A skąd wiesz, że podczas różańca czlowiek nie odczuwa jakiegos duchowego przezycia? Odmawiales kiedys? I oczywiscie pominales to co napisalem wczesniej, że modlitwa nie zawsze to jak to napisales "powtarzaniu pewnego schematycznego odcinka fraz, i myśleniu o istocie Boskiej.", ale też modlitwa wlasnymi slowami, plynaca z serca, podobna do rozmowy z przyjacielem.
  • 0



#71

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Satanistów trzeba odróżnić od lucyferian i szatanistów. Szataniści to prości czciciele szatana, których nie brakowało i w średniowieczu. Sataniści to ruch związany z LaVey'em. Lucyferianie to uczniowie Crowleya, Heleny Bławatski i spółki. Jest to bardzo wpływowa grupa, która ma swoją reprezentację w ONZ. Oni w przeciwieństwie do Laveyowców oficjalnie nawołują do miłości, pokoju, poszukiwania prawdy i... czekają na powtórne przyjście Chrystusa.
  • -1

#72

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Modlitwa ma tyle wspólnego z medytacją, co ksiądz z mnichem. Modlitwa - czyli np: różaniec zawsze opiera się na powtarzaniu pewnego schematycznego odcinka fraz, i myśleniu o istocie Boskiej. Medytacja to przciwieństwo i ma inne założenie - oczyszczenie ciała i połączenie się z ciałem astralnym. Zanik myśli, wsłuchanie się w rytm swojego oddechu itd.


A skąd wiesz, że podczas różańca czlowiek nie odczuwa jakiegos duchowego przezycia? Odmawiales kiedys? I oczywiscie pominales to co napisalem wczesniej, że modlitwa nie zawsze to jak to napisales "powtarzaniu pewnego schematycznego odcinka fraz, i myśleniu o istocie Boskiej.", ale też modlitwa wlasnymi slowami, plynaca z serca, podobna do rozmowy z przyjacielem.



Mi ten przyjaciel nigdy nie pomógł. Nawet autosugestia nie zadziałała a uwierz - potrafi cuda. Do 18 roku życia byłem wierzący i rozmawiałem z "Bogiem" jak z przyjacielem. I powiem ci jedno - w krytycznych sytuacjach on był jedyną osobą, na którą NIE mogłem liczyć.
  • 0

#73

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla twojej wiadomości - pies jest świadomy. Są dwa rodzaje świadomości. Świadomość tego że jest się świadomym i świadomość w prostszej postaci - tego że się jest wogóle, że się odczuwa. Nigdzie nie popełniłem błędu i nikogo nie okłamuję. Piszę obiektywną prawdę i chociaż jest ona okrutna, jest również oczywista.

Teraz wykręcasz kota ogonem. Świadomość to świadomość, albo taki pies jest świadomy, albo nie.
To, że pies czuje otoczenie nie oznacza, że jest świadomy. Tak samo Ty, żadna Twoja reakcja na otoczenie nie oznacza, że jesteś świadomy. Odpowiednio zaprojektowane maszyny także potrafią reagować na otoczenie. Są świadome?
  • 0

#74 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

A politeistyczne to nie? Bogowie kierują życiem czlowieka, ustalają co sie z nim stanie, fatum i inne sprawy?

Jesteśmy w Polsce. Nigdy na tym forum nie mówiłem o politeizmie helleńskim. Pogaństwo polskie ma charakter panteistyczny. Natura wpływa na działanie człowieka, a głupi człowiek chce z nią wygrać. Siły przyrody nie kierują życiem człowieka w sposób świadomy, a ja szukam właśnie bogów w siłach, z którymi trzeba żyć w harmonii, a nie z nimi walczyć.

Lucyferianie to uczniowie Crowleya, Heleny Bławatski i spółki.

No, Crowley to już inna liga, moje zdolności interpretacyjne wyczuwają liberalne podejście do świata:
Bądź silny, o człecze! pożądaj, raduj się wszelkimi rzeczami zmysłu i zachwytu i nie obawiaj się, iż jakiś Bóg za to cię odrzuci.
Nie ma prawa poza Czyń wedle swej woli.

doktryny Thelemy


Użytkownik Anima Damnata edytował ten post 29.10.2011 - 22:58

  • 0

#75

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla twojej wiadomości - pies jest świadomy. Są dwa rodzaje świadomości. Świadomość tego że jest się świadomym i świadomość w prostszej postaci - tego że się jest wogóle, że się odczuwa. Nigdzie nie popełniłem błędu i nikogo nie okłamuję. Piszę obiektywną prawdę i chociaż jest ona okrutna, jest również oczywista.


Mam pytanie. Podobno w buddyźmie jest tak, że w następnym wcieleniu trafia do lepszej lub gorszej istoty, gdy w poprzednim wcieleniu postepowal dobrze lub zle. Jak ocenic czy postepowal dobrze czy zle, gdy byl tym nieszczesnym psem? Na jakiej podstawie? Jesli grzecznie przynosil panu gazetke to do lepszej, a jak opsikiwal dywan to do gorszej?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych