Skocz do zawartości


Marihuana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
995 odpowiedzi w tym temacie

#841

Darioo.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Żaden dostęp dla dzieci, ale dla pełnoletnich i odpowiedzialnych za siebie ludzi.

 

Ale dzieciaki i tak zalatwia sobie tak jak teraz zalatwiaja papierosy i alkohol.

 

 

To się odnosi ogólnie do legalizacji. Nie boję się tego. Co do ulicznych konfrontacji, to ja miałem, ale nie z upalonymi małolatami, ale starszymi ode mnie i zionącymi alkoholem ... także do tego mam trochę większe uprzedzenie, ale delegalizacji nie chcę, bo ograniczyłbym dostęp normalnym ludziom których jest większość i pewnie zaczęłaby się produkcja jakichś syfów, zajęłaby się tym mafia, zaczęłoby się zabijanie ... Tak samo jest teraz z "twardymi" narkotykami.

 

Tyle, ze spotykajac na ulicy pijanego sa dwie opcje:

-jest wstwiony, przez co moze byc niebezpieczny i agresywny

-jest calkowicie zalany i zanim cokolwiek zrobi to trzy razy gdzies sie przewroci

 

Z narkotykiem jest inaczej, jak po zazyciu ktos wkreci sobie "faze" to ma 100% determinacji i sprawnosci w swoim wymyslonym swiecie gdzie wszystko jest zabawa (mowie tu o zjaranych nastolatkach).

 

Co do mafii i nielegalnej produkcji. Alkohol, papierosy, ubrania, sprzet, bron, rzeczy spozywcze itd. Tym tez zajmuja sie mafie i tez takie rzeczy produkuja, przemycaja, sciagaja i wysylaja. Zabijanie w lewych interesach jest takie samo jezeli chodzi o podrobione nike jak i narkotyki i papierosy. Nie mowiac o nielega;nych rzeczach pochodzenia zwierzecego.

Weź lepiej nie komentuj bo w ogóle nie wiesz o czym piszesz, ty chyba sam sobie tworzysz taki swiat wątpie żeby ktokolwiek po marihuanie w ogóle kogos próbował napasc, no chyba ze patologia i tak zrobi nawet na trzeźwo ale wtedy nie można mówić że był pod wpływem narkotyków bo to jest głupie. Nawet nie wiesz ile dziennie obok Ciebie przechodzi zjaranych ludzi, i nawet bys nie poznał że cos palili rozmawiając z nimi. I nie rozumiem czemu nie jestescie za legalizacją, co to za różnica czy to jest legalne czy nie? i tak każdy praktycznie ma do tego dostęp, każdy zna kogos kto jara, czemu by tego nie zalegalizować i nasze biedne państwo miało by tylko z tego zysk, same korzysci. Ten kto nie pali i tak nie będzie palił więc nie rozumiem waszego myslenia, po prostu jestescie zacofani i macie mętlik w glowie przez telewizje i ogólnie opinie innych ludzi (którzy nic na ten temat nie wiedzą, ale wiadomo w Polsce każdy jest fachowcem od wszystkiego i jesli on ma swoje zdanie to tak jest i inaczej byc nie moze). Teraz jedyne co jest z delegalizacji to że niewinni niczego ludzie idą siedziec za posiadanie ilosci które są praktycznie nic nie warte, a dillerzy sobie siedzą i trzepią hajs i smieją się z niemocy policji.


Użytkownik Darioo edytował ten post 29.03.2015 - 20:59

  • 4

#842

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A dlaczego mamy nie komentować? Ty możesz? :) Oczywiście, że osoby pijane stwarzają o wiele większe zagrożenie niż te, które sobie popaliły, ale nie da się ukryć, że i po alkoholu i po marihuanie, człowiek nie zawsze myśli racjonalnie i zachowuje się normalnie. Ja sam pisałem o tym wyżej. 

Nie czas u nas na legalizowanie, bo nasze myślenie i podejście do miękkich narkotyków na to nie pozwala.

A nasze państwo nie jest takie biedne, nie bój się. Zysk z legalizacji i tak poszedłby do kilku portfeli leżących na ławkach na Wiejskiej.


  • 0



#843

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paliłem marihuane z 5 razy i wcale mnie nie wzieło. Jeśli chodzi o używki wolę kawę i browar.
  • 0



#844

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

po prostu jestescie zacofani i macie mętlik w glowie przez telewizje i ogólnie opinie innych ludzi (którzy nic na ten temat nie wiedzą, ale wiadomo w Polsce każdy jest fachowcem od wszystkiego i jesli on ma swoje zdanie to tak jest i inaczej byc nie moze).

 

 

Jakie typowe myślenie jaracza-dzieciaka. Jak się człowiek nie chce truć i ogłupiać, to od razu ogląda telewizję i jest zacofany...

 

A nasze państwo nie jest takie biedne, nie bój się. Zysk z legalizacji i tak poszedłby do kilku portfeli leżących na ławkach na Wiejskiej.

 

 

No i właśnie tego rzesze młodzieńców nie potrafią zrozumieć - że zdzierać kasę i okradać będzie ich po prostu kto inny. Im się chyba wydaje, że po legalizacji będzie można walić dżoje gdzie popadnie, bez ograniczeń i restrykcji. Po moim trupie.


  • -1

#845

Darioo.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mówię, że każdy powinien palić trawke, to powinien byc swiadomy wybór, tak samo czy pijesz alkohol, palisz fajki, pijesz kawe czy dziennie jesz kebaby. Każdy człowiek ma swój rozum, przez starsze czasy, i przez masową propagande o narkotykach, ludzie zaczeli postrzegac narkotyki jako zło i najgorszą rzecz jaką można zrobić, normalnie gorsze niż zabijanie, a prawda jest taka, że Ci ludzie nie mają żadnego pojecią na dany temat i sugerują sie na opinii innych ludzi, którzy oceniają te używki widząc 10 patologicznych nastolatków, którzy byli pewnie pijani lub pod wpływem cieższych narkotyków, i ryczeli, zaczepiali ludzi itd. 

Wszystko można robić z kulturą, to, że ktos sobie zapali jointa z kolegami, pogada sobie i pójdzie cos zjesc to znaczy że jest odrazu cpunem i powinien isc siedziec do wiezenia?

Teraz następna sprawa, nawet już nie mówiąc o tych pieniądzach które były by z rynku marihuany, popatrzcie na to z innej strony, ile powstało by nowych miejsc pracy. 

Od sprzedawania marihuany w sklepach poprzez gotowanie potraw z marihuana, rynek farmaceutyczny też by się rozwinął, na przykład w Holandii możesz sobie kupić tabletki przeciwbólowe z CBD, w dodatku mamy rozwój rolnictwa. 

I znając życie po legalizacji marihuany za palenie jej w miejsach publicznych beda o wiele wieksze mandaty niż za spożywanie alkoholu, wiec watpie zeby wszyscy "walili dzoje gdzie popadnie".


  • 3

#846

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Darioo chyba nie masz pojecia jak funkcjonuje swiat, a raczej nasz kraj. Czesto spotykam znajomego ktory popala sobie ziolko (nie bierze nic ostrzejszego) to albo nie ma z nim w ogole kontaktu mimo, ze stoi kolo mnie i trzeba go szturchnac aby zaskoczyl albo kaze mi patrzec w prawo bo przechodzi stado pingwinow i dwa smoki. O ile po alkoholu ma sie pewien kontakt z rzeczywistoscia to po kompletynym zjaraniu sie nie mozna odroznic realu od fikcji. Fakt, sa normalni ludzie ktorzy nie przesadzaja. Ale wiesz co ja widze? Zjarane i nachlane grupy gimnazjalistow, studentow itd. wracajacych z piatkowego "melanzu" albo "baletow". W duzej czesci przeszkoda do siegniecia po ten specyfik w wiekszych ilosciach jest cena dla mlodych ludzi. A jezeli bedzie zalegalizowane i tansze? Masakra... Zauwaz, ze duzo mlodch siega po uzywki dla szpanu i czesto z nimi przesadzaja. Tu nie chodzi o normalne odpalenie jointa z pelna kultura, tylko o cala bande Polakow, przepraszam- czworakow, imbecyli ktorych trescia zycia jest wyciagniecie "kasy od starych", przetrwanie pieciu dni szkoly do piatku, zjaranie sie, upicie i podymanie nie wazne gdzie i nie wazne z kim. Tak postepuje  dobre 50% mlodziezy. Chociaz moze tak jest tylko w moim miescie. Chlopak kolezanki tez zaczynal od trawki, skonczylo sie na tym, ze debi kase od kazdego bo trawka to za malo i potrzebuje czegos mocniejszego. Z ciekawosci chcialbym sprobowac i odpalic sobie, tyle, ze ja mam umiar w przeciwienstwie do mlodego spoleczenstwa. Jezeli nie pasuje Ci sytuacja rolniczo, spoleczno, farmaceutyczno legalizacyjna to przeprowadz sie do Holandii, tam bedziesz mogl caly czas zyc na wesolo od palenia ziola.


I co wiecej, sytucje skrajnego naduzywania nie wiaza sie wcale ze sferami patologicznymi, tylko zwyklymi... jakbys to zrozumial... "spoleczniakami"


  • 1

#847

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A chłopak koleżanki kolegi znajomego koleżanki zanojomego kolegi, zaczynał od piwa, a skończył na denaturacie i ruskiej wódce z mety.


  • 2

#848

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problemem w tej dyskusji jest to, iż rozmawiamy o marihuanie i przeciwnicy płynnie przechodzą na inne narkotyki, co bardzo  jest bardzo wygodne ale zaciemnia obraz. To tak jak by rozmawiać o Fiacie 125p i pisać że należy obniżyć elektroniczne ograniczenie prędkości do 200 KM/h bo 250 to za dużo. Dobrze podsumował to @OpenYorMind. Ja też miałem znajomego który zaczynał od papieroska przy kawie a skończył z rakiem płuc.


  • 0



#849

Gene.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Darioo chyba nie masz pojecia jak funkcjonuje swiat, a raczej nasz kraj. Czesto spotykam znajomego ktory popala sobie ziolko (nie bierze nic ostrzejszego) to albo nie ma z nim w ogole kontaktu mimo, ze stoi kolo mnie i trzeba go szturchnac aby zaskoczyl albo kaze mi patrzec w prawo bo przechodzi stado pingwinow i dwa smoki.

Znawcy od wszystkiego widzę.

 

offtop.gif

 

Nie masz nic do powiedzenia, nie pisz.

 

Kronikarz


  • 1

#850

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sklep przy ul. Słowackiego w Katowicach to pierwsze miejsce w Polsce, w którym można kupić produkty na bazie konopi siewnych. Legalnie. Sklep wyglądem przypomina aptekę, jednak recepty od lekarza nie można tu zrealizować.

 

 

TVS przypomina o zaskakująco dobrych wynikach badań dzieci chorujących na padaczkę, które leczone są marihuaną, ale w kroplach. W Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka kilku małych pacjentów przyjmuje lek wyprodukowany ze specjalnych szczepów tej rośliny.

 

 

No i proszę, coś się zaczyna zmieniać. Ale to i tak nie dotrze do świadomości zwolenników legalizacji, bo nadal nie można... no właśnie. Skoro leczyć można, jakieś kremy, kosmetyki z konopi są i można je kupić legalnie, to jedyne, czego brakuje, to właśnie "walenia dżojów". Tu wychodzi prawdziwy cel lobby thc-owego, więc z łaski swojej, spójrzmy prawdzie w oczy.

 

http://wiadomosci.on...arihuana/gt15w3


  • 0

#851

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cez77 nie tylko u Ciebie w mieście, tak jest wszędzie. Mieszkam też blisko dość dużego miasta(Katowice) tam po 21:00 w weekend to nie warto nawet wychodzić na ulicę, sami naćpani i nawaleni. I nie 50% młodzieży jak podajesz, tylko spokojnie 80%. A Ci co nie imprezują, nie ćpają czy nie piją do upadłego jak np ja to dla nich nudziarze, cioty, kujony, etc.

Mam też styczność z młodszymi osobami, nawet ludzie urodzeni w nowym tysiącleciu(2000) mają już styczność z marihuaną. Zresztą marihuana marihuaną, amfetamina dziś jest popularna wśród młodych jak mąka ziemniaczana. To jest Nasz problem, mentalnie ten kraj to patologia, legalizacja narkotyków do codziennego spożycia(nie jako środki lecznicze na receptę) spowoduje, że na ulicach szczególnie wieczorami to będziemy mieć wylęgarnie zombi, tak samo jak legalizacja broni spowoduje, że zamiast się bronić to będziemy mieć wojnę domową, bo kibic Legii Warszawa zastrzeli tego z Polonii, a zwolennik PiSu tego z PO, itp, itd.


  • 0



#852

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Coś dodam do tego co pisze @Darioo. (odnośnie tej medialnej propagandy) Zostawiając na chwilę propagandę nt szkodliwości chcę napisać coś innego. Im większa będzie nagonka na ćpających COKOLWIEK - czy to będzie jak napisał ktoś wyżej wracający z "baletów/melanżu" podrostek ćpający Thiocodin czy ćpający metamfetaminę dorosły człowiek będziw od razu zmarginalizowany. Zmarginalizowany=jesteś gorszy, nie warto z tobą się zadawać, a wy dzieci z takimi rozmawiajcie. Jak podejście będzie takie, że zażywających wszelakie środki należy unikać jak ognia, nigdy się im nie pomoże. To też są ludzie, z jakąś historią, przeżyciami, coś ich do tego skłoniło. Skazując ich na zadawanie się tylko z innymi podobnymi sobie nigdy się im nie pomoże, a to chyba nie o to chodzi :(

 

 

Sklep przy ul. Słowackiego w Katowicach to pierwsze miejsce w Polsce, w którym można kupić produkty na bazie konopi siewnych.

A dalej: marihuaną. Jaką marihuaną? Konopie siewne? To ja se mogę kupić ziarna konopi siewnych dla ptaków legalnie w sklepie, sprzedają...


Użytkownik McNugget edytował ten post 30.03.2015 - 15:52

  • 0

#853

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja w sklepie widziałem nawet mąkę konopną do wypieków.


  • 0



#854

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja w sklepie widziałem nawet mąkę konopną do wypieków.

 

Konopie-ziarno można kupić w sklepach Krakowie. Możesz ugotować sobie i zjeść lub dać ptakom^^,


  • 0



#855

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest też w Gdańsku sklep w którym sprzedają nasiona do profesjonalnej uprawy wielu odmian, wybiera się w katalogu rodzaj marihuany i pan przynosi ziarno lub kilka w cenie około 40 złotych. W katalogu jest czas wegetacji rośliny, sposób działania na człowieka i fotografia.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych