Skocz do zawartości


Marihuana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
995 odpowiedzi w tym temacie

#871

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Tja, zażywanie marihuany może szkodzić na mózg. Alkohol szkodzi na mózg zawsze. I nie tylko na mózg. Wedle jednych badań alkohol jest bardziej szkodliwy, niż heroina. Tytoń zaś plasuje się gdzieś między kokainą i amfetaminą. Tutaj kolejne porównanie dawek skutecznych i śmiertelnych. A tutaj dokładniejsze porównanie skutków zażywania różnych substancji, łącznie ze skutkami społecznymi. Można tu przytaczać więcej badań pokazujących, ze marihuana przy alkoholu to pikuś, ale ludzie pokroju Monolitha i Daniela nie będą słuchać, bo zamknięci są w swoich ciasnych myślowych ramkach i poza nie nawet nosa nie wyściubią. Jak fakty nie pasują do światopoglądu, to gorzej dla faktów.
  • 0



#872

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Jak fakty nie pasują do światopoglądu, to gorzej dla faktów.

Wtedy się szuka innych faktów :D


  • 1

#873

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę, że każdy rozsądny człowiek, który nie jest ćpunem już powinien dawno się z tego tematu ewakuować. Chyba, że dalej chcemy czytać o tym, jakie to narkotyki są fajne i zdrowe przy okazji czytając takie kwiatki jak "żadko". Zioło powoduje problemy z językiem polskim i właśnie to udowodniłem.

Wasz ruch, narkomani.

 

 

Pe es

Jestem przeciwnikiem tak alkoholu jak i narkotyków, ciekawe co na to narkomani, bo ich jedynym argumentem przeciwko osobom nieuzależnionym jest właśnie wcześniej wspomnainy alkohol i papierosy. Co macie na mnie by mnie przekonać, a raczej rzucać we mnie zasłonami dymnymi, bo wasze argumenty powtarzane z fanpejdży na fejsbuku dla ćpunów znają już wszyscy i wszyscy wyśmiewają.


Użytkownik Moltenlair edytował ten post 01.04.2015 - 15:28

  • 0

#874

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No wiadomo ze jestes, przeciez ludzie to bydlo, mozna im mowic co maja robic, tak dla wlasnego bezpieczenstwa.


  • 0

#875

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A czy stosuje się takie testy dla pijących alkohol ?

 

 

Nie. Ale jakbyś przeczytał moją wypowiedź uważnie, to wiedziałbyś, że a) to była letka ironia, b) jestem przeciwnikiem alkoholu. Więc zdania typu:

 

Jeżeli chodzi o ludzi , którzy przedawkowali alkohol to ten odsetek nie jest odwrotnie proporcjonalny. Więc dla czego tolerujesz alkohol ?  Bo jest legalny ? Zgodny z prawem ?

 

 

To sobie daruj. Użytkownik Twojego pokroju powinien uważniej czytać wypowiedzi, do których się odnosi, by uniknąć śmieszności. Nie przystoi...

 

Działa jak katalizator. Ale agresja jest katalizowana BARDZO żadko.

 

 

Świetnie. Nadal jednak nikt mnie nie zmusi, bym to "rzadko" tolerował.

 

To samo można powiedzieć o konopiach. Różnica jest tylko taka iż tłuszcz rozpuszcza aktywne składniki tego zioła.

 

 

Nie zrozumiałeś. To nie zioła rozpuszczają składniki alkoholu, tylko na odwrót. Jeśli są jakieś substancje, które są rozpuszczalne w konopiach (?) to proszę o info. Poza tym, to by były lekarstwa właśnie, a nie narkotyki. Może @Zaciekawiony się wypowie, jako chemik?

 

Tabaka to nic innego jak odpad w produkcji tytoniu, Po prostu niepotrzebny pył.

 

 

Oj, zależy jaka. Znana już była u Indian, a oni "produkcji" stricte nie mieli. Masz jednak rację, że większość "tabak" to sproszkowany wkład to papierochów + paprochy z podłogi.

 

Naprawdę? napisałeś w jednym zdaniu :
-"nie lubię uogólniania i demagogii" a dalej "jakie "szkody społeczne i zdrowotne ćpunom i otoczeniu" powoduje gałka muszkatołowa?" :facepalm:

 

 

Odnosiłem się do wypowiedzi @Urgona. Sugerowała, że gałka muszkatołowa ma takie właściwości. Prosiłem tylko o uzasadnienie - albo po prostu o pisanie jaśniej, w celu uniknięcia tego, o czym pisałem wyżej, czyli wprowadzania w błąd.

 

Tja, zażywanie marihuany może szkodzić na mózg. Alkohol szkodzi na mózg zawsze. I nie tylko na mózg. Wedle jednych badań alkohol jest bardziej szkodliwy, niż heroina. Tytoń zaś plasuje się gdzieś między kokainą i amfetaminą. Tutaj kolejne porównanie dawek skutecznych i śmiertelnych. A tutaj dokładniejsze porównanie skutków zażywania różnych substancji, łącznie ze skutkami społecznymi. Można tu przytaczać więcej badań pokazujących, ze marihuana przy alkoholu to pikuś, ale ludzie pokroju Monolitha i Daniela nie będą słuchać, bo zamknięci są w swoich ciasnych myślowych ramkach i poza nie nawet nosa nie wyściubią. Jak fakty nie pasują do światopoglądu, to gorzej dla faktów.

 

 

I ja, i @Daniel, z tego co wiem, jesteśmy niepijący i niepalący. Ale dla "otwartych" umysłów bycie przeciwko zielsku to od razu propagowanie alkoholu i papierosów... I kto tu ma schematyczne myślenie?

 

Alkohol szkodzi. Tytoń szkodzi. THC szkodzi. Ale przecież nie palę, to nie wiem... :D

 

 

Oki, a teraz badania - wystarczy jedynie pobieżnie spojrzeć na poniższą stronę, by uświadomić sobie, jaki jest stosunek badań pro/contra. Jeśli ktoś nadal twierdzi, że sprawa nie została zbadana, to oszukuje sam siebie... Ja tam widzę zdecydowaną przewagę tych, które wskazują na negatywne działania marihuany (nie negując tendencyjnie jej pozytywów, rzecz jasna). To się nazywa obiektywizm, mości panowie i drogie panie, i tego właśnie zwolennikom brakuje. To znamienne, że można po stokroć powtarzać, że się jest przeciwko WSZELKIM narkotykom, ale zaraz i tak się usłyszy, że popiera się alkohol (?). Cóż, nic dziwnego - to tylko potwierdza wyniki poniższych badań...

 

PROSZĘ

 

 

EDIT: Podsumowując, proszę wszystkich o trzymanie się tematu. Rozmawiamy o marihuanie, o jej właściwościach, przydatności, szkodliwości, kwestiach społecznych, zastosowaniu w medycynie itd. NIE o tym, czy jest gorsza/lepsza od alkoholu czy tytoniu, TYM BARDZIEJ, że nie pamiętam, żeby ktoś z nas tak twierdził. Skoro zwolennicy nie mają innych dowodów, jak tylko niczym niepoparte ad personam, to radzę nie pisać nic. Nie mam ochoty zaczynać każdego postu w tym temacie od wyjaśniania, że nie jestem zwolennikiem alkoholu, że wiem o pozytywnych właściwościach marihuany itd. Czytajmy ze zrozumieniem, miejmy do siebie szacunek i prowadźmy dyskusję merytorycznie i NA TEMAT. Dziękuję.


Użytkownik Monolith edytował ten post 01.04.2015 - 17:34

  • 1

#876

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co to znaczy "popierac alkohol"? Wydaje mi sie, ze czesc uzytkownikow wypowiadajacych sie w tym temacie nadawalaby sie gdzies do Panstwa Islamskiego w Syrii i Iraku, tam tez zakazali palic, pic, cpac.


  • -1

#877

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

owerfull, to twój trzeci wpis w tym temacie pod rząd (przynajmniej), który nic nie wnosi i chyba nikt nie rozumie o co ci chodzi. Zejdź z fazy potem zacznij pisać.


  • 1

#878

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Moltenlair Chodzi mu o to, że "popierać alkohol" to jak "popierać kwasy karboksylowe" lub "popierać puszczyki szare i brązowe". Popierać można dostęp do niego dla <18, dostęp dla >18, dostęp dla wszystkich, spożywanie, abstynencję, ograniczenie spożywania, nieograniczenie spożywania, ale alkohol to nie kandydat na prezydenta, by go popierać. Mam nadzieję, że tu jest jasno :D


  • 1

#879

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

owerfull, to twój trzeci wpis w tym temacie pod rząd (przynajmniej), który nic nie wnosi i chyba nikt nie rozumie o co ci chodzi. Zejdź z fazy potem zacznij pisać.

Wnosi to to ze jestescie takimi samymi psychopatami jak tamci, bo chcecie zabronic komus cos brac w imie bezpieczenstwa, zeby sobie zdrowka nie zniszczyl. Taka roslinka. Biedny monolith i mlotenlair boja sie, ze ktos nacpany zrobi im krzywde na ulicy ... ojoj... biedni


Użytkownik owerfull edytował ten post 01.04.2015 - 17:59

  • 0

#880

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wnosi to to ze jestescie takimi samymi psychopatami jak tamci, bo chcecie zabronic komus cos brac w imie bezpieczenstwa, zeby sobie zdrowka nie zniszczyl. Taka roslinka. Biedny monolith i mlotenlair boja sie, ze ktos nacpany zrobi im krzywde na ulicy ... ojoj... biedni

 

 

Aha, czyli moje bezpieczeństwo ma być zagrożone, bo Ty sobie tak myślisz. Cóż, możesz sobie to również odwrócić - ja za leczenie kolesia, który mnie zaatakuje na fazie, płacić nie będę. A w tym kraju wszystko możliwe.

 

Ile razy można pisać, że "zdrówko" innych mało mnie obchodzi. Cóż. Może powinieneś pomyśleć, a potem napisać?


  • 0

#881

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie zrozumiałeś. To nie zioła rozpuszczają składniki alkoholu, tylko na odwrót. Jeśli są jakieś substancje, które są rozpuszczalne w konopiach (?) to proszę o info. Poza tym, to by były lekarstwa właśnie, a nie narkotyki. Może @Zaciekawiony się wypowie, jako chemik?

THC rozpuszcza się zarówno w alkoholach jak i w tłuszczach, natomiast nie w wodzie.

 

Oj, no bo wiecie. Jeśli się weźmie do porównania jakieś świństwo w rodzaju brązowej heroiny, to można nawet wykazać że "w porównaniu z takimi środkami, wąchanie kleju jest nieszkodliwe".

 

Co do badań które wrzuciła 13 i zaprzeczających im wrzuconym później - te od trzynastki były świeższe, bo z 2014 roku, te drugie były starsze.


  • 2



#882

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Juz cie ktos atakuje, uwaznie sie ogladaj za siebie idac ulica, bo moze cie jakis cpun zaatakowac. Jestes paranoikiem, ale to juz nie moj problem, ja na szczescie nie musze ograniczac wolnosci wyboru innym ze wzgledu na moje urojone bezpieczenstwo. Poza tym jakie leczenie? Przeciez ty sie boisz ciagle, watpie zebys cokolwiek zaryzykowal. 


  • -1

#883

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie, proszę bez osobistych wycieczek, zwłaszcza Moltenlair. Od tej chwili wpisy obrażające innych będą karane. Kulturalnie i spokojnie piszemy :)


  • 0



#884

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli jednak @owerfull nie jest w stanie ostatnio dyskutować na poziomie. Szkoda.

 

@Zaciekawiony - własnie chodzi mi o odwrotną sytuację, dla jakich substancji to konopie są rozpuszczalnikiem. Wtedy można by potwierdzić, że są w tej materii równo przydatne, co alkohol czy tłuszcz. 


  • 0

#885

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 ale ludzie pokroju Monolitha i Daniela nie będą słuchać, bo zamknięci są w swoich ciasnych myślowych ramkach i poza nie nawet nosa nie wyściubią. Jak fakty nie pasują do światopoglądu, to gorzej dla faktów.

 

 

Powiedz ofiarom i rodzinom ludzi, którzy zginęli bądź też ucierpieli bo ktoś się zjarał żeby otworzyli swoje ciasne, zaściankowe umysły ;)

 

 

 

Spowodował śmiertelny wypadek pod wpływem marihuany. Odpowiada za zabójstwo

 

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie ruszył w czwartek proces 22-latka, który w ub.r., prowadząc samochód pod wpływem marihuany, zabił młodą kobietę, a dwie poważnie zranił. Mężczyzna jest oskarżony m.in. o zabójstwo i jego usiłowanie.

 

http://szczecin.gaze...marihuany_.html

 

 

 

Agata (†22 l.) i Tomek (23 l.) byli tacy szczęśliwi. Mieli mnóstwo planów. Wkrótce chcieli stanąć na ślubnym kobiercu. Wszystko legło w gruzach w jednej chwili. Gdy w auto, którym jechała Agata, wjechał rozpędzony samochód terenowy. Kobieta zginęła na miejscu. Za kierownicą terenówki siedział Adrian W. (17 l.). Chłopak tuż przed wypadkiem brał narkotyki, a potem bez wiedzy swojej matki zabrał jej auto i ruszył w szaleńczy rajd ulicami Łodzi. Właśnie stanął przed sądem.

 

Do wypadku doszło w październiku ubiegłego roku. Agata jechała ulicą Tatrzańską w Łodzi razem ze swoim bratem. Siedziała na miejscu dla pasażera. Ich auto wjechało przy zielonym świetle na skrzyżowanie. Wtedy w bok opla z potworną siłą uderzyła toyota land cruiser. Jej kierowca nie zwolnił nawet przed włączonym czerwonym światłem.
Agata zginęła na miejscu. Wypadła z auta. Brat kobiety został poważnie ranny.
Adrian W., sprawca wypadku, odniósł tylko niegroźne obrażenia. Prokuratorzy postawili mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Z badań jego krwi wynikało, że przed zdarzeniem zażywał narkotyki - najprawdopodobniej marihuanę. Pędził też o 48 kilometrów na godzinę więcej, niż zezwalały na to znaki drogowe.
Adrian W. właśnie stanął przed sądem. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

 

http://www.se.pl/wia...dek_271649.html

 

 

Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, pod wpływem alkoholu i narkotyków, usłyszał 26-latek, który 1 stycznia w Kamieniu Pomorskim zabił sześć osób. Grozi mu do 15 lat więzienia.

 

W trakcie przesłuchania sprawca przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. - Mężczyzna twierdzi, że w dniu zdarzenia pił alkohol do godz. 3 nad ranem, a zatem miał świadomość, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Twierdzi również, że 30 grudnia palił marihuanę - poinformowała dziennikarzy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Małgorzata Wojciechowicz. - Podejrzany wyraził skruchę i powiedział, że żałuje czynu, którego się dopuścił. Cały czas przedstawia wersję, że był to nieszczęśliwy wypadek.

 

http://radioszczecin...l&s=1&si=1&sp=1

 

 

Matka licealisty: Zabił się po marihuanie.

 

 

- Gdyby ktokolwiek powiedział nam wcześniej, że jego problemy mogą brać się z tego, że pali trawę, być może wtedy ta układanka ułożyłaby nam się wcześniej. Być może dzięki temu Staś by żył - mówi matka licealisty, który w Wigilię popełnił samobójstwo. Rozmowy z nią publikują "Newsweek" i "Wprost"

 

 

http://wyborcza.pl/1..._Solidarna.html

 

 

 

Palił marihuanę, zabił pieszego na pasach i uciekł

 

 

Sąd Rejonowy w Olsztynie aresztował na dwa miesiące 18-latka, podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego i pozostawienie rannego przechodnia bez pomocy. Mężczyzna, który został potrącony na przejściu dla pieszych, zmarł na skutek obrażeń.

 

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem na jednej z ulicy w centrum Olsztyna. Jadący ładą samarą 18-letni Szymon T. potrącił na przejściu dla pieszych 26-letniego mężczyznę i uciekł pozostawiając rannego na ulicy. Mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, ale mimo pomocy lekarskiej zmarł.

W niedzielę policja znalazła porzucony przez sprawcę samochód, a następnie zatrzymała 18-latka, który przyznał się do winy. Badania wykazały, że w organizmie miał marihuanę. Prawo jazdy posiadał od dwóch miesięcy.

 

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

 

 

Tego 17-latka zabiła marihuana!

 

 

Co za tragedia! 17-letni, odurzony marihuaną chłopak o imieniu David Norkett zginął spadając ze schodów. Dramat miał miejsce w miejscowości Newbury w hrabstwie Berkshire w Wielkiej Brytanii
David Norkett to ofiara narkotyków - nie mają wątpliwości media w Wielkiej Brytanii. Bo choć zmarł od odniesionych ran głowy, to jednak, gdyby nie narkotyki, które bez problemu kupił, nie doszłoby do tego wypadku.
Sprawa szybko stała się głośna. Tym bardziej, że w Wielkiej Brytanii podobnie ja w Polsce rozgorzała dyskusja na temat legalizacji marihuany.

 

http://www.fakt.pl/Z...y,143787,1.html

 

 

 

Marihuana zabiła 17-letniego kucharza

 

 

Adie Gardner dostał śmiertelnego ataku na oczach swojego ojca. Jak wykazało dochodzenie, przyczyną śmierci nastolatka była marihuana - pisze metro.co.uk.

 

 

http://fakty.interia...arza,nId,862815


  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych