Skocz do zawartości


Marihuana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
995 odpowiedzi w tym temacie

#991

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

1250 mg/kg m.c. (szczur, samce - dla samic o połowę mniej)

 Pytałem o śmiertelną dawkę dla człowieka. Wiem że badania na szczurach zazwyczaj są reprezentatywne ale jednak nie zawsze. W inny przypadku nie potrzebne by były próby kliniczne.

 Dodatkowo 1250 mg/kg to bardzo dużo. Swiadczyło by to raczej o znikomej toksyczności THC

 

 

Toksyczność ostra THC to nie to samo co negatywne skutki częstego palenia konopii. Vide: przykład z kawą.

 

 No właśnie a czy są jakieś lecznicze skutki picia kawy, oprócz chwilowych doznań?  Napisałeś iż :

 

ale regularne wypijanie kilku dziennie psuje serce i zwiększa ryzyko zawałów

 

 Czy można to samo powiedzieć o marihuanie? 

 

 

 

Cytat

Piszesz że regularne zażywanie "zmniejsza pamięć krótkoterminową". Fakt. Dodać należy iż ma wpływ na osobowość palacza jak również może powodować różnego rodzaju negatywne sensacje psychiczne. Tyle że wszystko to ma charakter tymczasowy i ustępuje po odstawieniu THC.

Ale jest negatywnym skutkiem i zachodzi rzeczywiście. Alkohol wywołuje wiele skutków które zanikają po odstawieniu ale nikt nie uważa że wobec tego nie jest szkodliwy.

 

 Oprócz tego alkohol powoduje wiele problemów neurologicznych jak np. uszkodzenie nerwu promieniowego, czego skutkiem jest tzw. ”opadająca ręka”, a także upośledzenie ruchowe nadgarstka i dłoni, jak również może doprowadzić do ślepoty. O marskości wątroby nie wspomnę. dodatkowo alkohol niszczy trzustkę, wywołując stan zapalny. Czasem doprowadza do „samotrawienia” się tego narządu, a w skrajnych przypadkach jest przyczyną cukrzycy. To nie jest co co mija. To jest coś co zabija. Mimo to w przeciwieństwie do marihuany alkohol jest legalny  i stosowany głównie w celach "rekreacyjnych" 

 

 

Zależność ta została wykazana w badaniach populacyjnych. Niezależnie od przyczyn schizofrenii, osoby palące konopie częściej zapadają na schizofrenię i ryzyko zwiększa się tym bardziej im dłużej paliły.

 Czyli tak naprawdę mamy statystyki zamiast konkretnych badań. A może osoby zagrożone schizofrenią mają większą skłonność do nałogowego palenia marihuany? Kto wie?

 

 

Chm... jeśli THC miałoby wywoływać schizofrenię a padaczkę leczyć olej o niskiej zawartości THC (a wysokiej CBD) to... szala nie przechyla się na korzyść THC.

 

Chyba że mówimy o SM gdzie wysokie dawki THC są jak najbardziej pożądane. (co do schizofrenii pisałem powyżej)

 

A czy syn tej pani popala sobie skręty jako rekreacyjną używkę?

 


A posłuchaj sobie wywiadu i poczytaj bloga tej pani to się dowiesz. Linki zamieściłem w tym poście http://www.paranorma...huana/?p=646733


Użytkownik pan juzek edytował ten post 13.07.2015 - 21:15

  • 1



#992 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Marihuana może pomóc w zrastaniu kości.

 

Konopie przeżywają obecnie renesans - prowadzone na coraz szerszą skalę badania wskazują nam niesłychane właściwości związków zawartych w tej roślinie. Teraz okazuje się, że może ona pomagać także w zrastaniu kości.

 

Badanie przeprowadzone na szczurach przez szwedzko-izraelsko-szwajcarski zespół lekarzy, którego wyniki opublikowano właśnie w magazynie Journal of Bone and Mineral Research dowiodło, że kannabidiol (CBD) - zawarty w konopiach związek, który w przeciwieństwie do THC (tetrahydrokannabinolu) nie wykazuje właściwości psychoaktywnych, wspomaga zrastanie kości.

 

Może być to przełomem zwłaszcza dla ludzi starszych, którzy cierpią z powodu osteoporozy, a więc bardziej podatnych na wszelkie złamania. Tym bardziej, że już teraz medyczna marihuana używana jest w celu walki z bólami związanymi z tym schorzeniem i z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

 

Takie cuś zapodali na geekweeku, brzmi nieźle.


  • 1

#993

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No właśnie a czy są jakieś lecznicze skutki picia kawy, oprócz chwilowych doznań?

- Regularne picie w małych ilościach poprawia pamięć krótkotrwałą

- zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II

- zmniejsza ryzyko parkinsonizmu

- zmniejsza ryzyko raka wątroby i jelit

 

"ale regularne wypijanie kilku dziennie psuje serce i zwiększa ryzyko zawałów"

Czy można to samo powiedzieć o marihuanie?

Częste spożycie zwiększa ryzyko schizofrenii.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 13.07.2015 - 21:25

  • 1



#994

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

"ale regularne wypijanie kilku dziennie psuje serce i zwiększa ryzyko zawałów"

Czy można to samo powiedzieć o marihuanie?

Częste spożycie zwiększa ryzyko schizofrenii.

 

 Być może podatność na schizofrenię zwiększa ryzyko nadużywania marihuany?  To tylko statystyki i ich interpretacja. A co w temacie zawałów ?


  • 0



#995

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem, nie wpływa na zawały ani na plus ani na minus.

 

 

Być może podatność na schizofrenię zwiększa ryzyko nadużywania marihuany?

Być może. Problem w tym, że nie da się określić kto ma ukrytą podatność na schizofrenię, a tym samym wykluczyć związku odwrotnego. Notabene przypomina mi się dyskusja o napojach energetycznych, gdzie twierdzono że są nieszkodliwe, a jeśli komuś zaszkodziły to widocznie miał ukrytą wadę serca. Moja propozycja aby wobec tego dopuszczać do spożycia tylko osoby z ważnymi badaniami angiograficznymi nie wzbudziła optymizmu.


  • 1



#996

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chcę się czepiać ale napisałeś:

 

Częste spożycie zwiększa ryzyko schizofrenii.

 A następnie :

 

Problem w tym, że nie da się określić kto ma ukrytą podatność na schizofrenię, a tym samym wykluczyć związku odwrotnego

 

 Czyli stwierdzenie iż "Częste spożycie zwiększa ryzyko schizofrenii." nie musi być prawdziwe. W związku z tym nie może być argumentem.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych