Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła militarna USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
309 odpowiedzi w tym temacie

#286

Slayer.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja słyszałem, że na czarne projekty z kasy budżetu i od "bogatych i wpływowych" idzie codziennie 1 miliard dolarów.
  • 0

#287

Szarlej Darknes.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siła militarna USA, to moim zdaniem pozory - A10 , które miały być złomowane, wysłane do iraku ? hmmm...
  • 0

#288

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To prawda że A-10 są już nieco przestarzałe. W przyszłym roku zarówno szturmowe A-10 jak i myśliwce F-18 zostaną zastąpione nowymi F-35, które będą produkowane w trzech wersjach: A - dla USAAF, B - dla US Marine Corps i C - dla US Navy (z przystosowaniem do startów i lądowania na lotniskowcu).
F-35 będzie samolotem technologii "stealth", wymagającym rozbiegu o długości zaledwie 30 metrów i posiadającym możliwość pionowego lądowania. Uzbrojony będzie w rakiety powietrze-powietrze dalekiego zasięgu AIM-120 C-7 oraz w rakiety powietrze-powietrze krótkiego zasięgu AIM-9X. Uzbrojenie strzeleckie stanowić będzie działko GAU-12, kaliber 25 mm.
  • 0

#289

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nad USA latał bombowiec z głowicami jądrowymi


Bombowiec B-52 z pociskami, na których omyłkowo zainstalowano pięć głowic jądrowych, wykonał pod koniec sierpnia lot z Północnej Dakoty do Luizjany w USA - podała gazeta "Military Times", powołując się na anonimowe źródła w amerykańskiej armii.


Samolot miał jedynie przetransportować wycofane z użycia pociski typu cruise, z których przez pomyłkę nie usunięto głowic jądrowych. Pociski tego typu mogą być wyposażone w głowice jądrowe o mocy od 5 do 150 kiloton (kilotona jest równa sile 1000 ton trotylu).

Niebezpieczny ładunek odkryto dopiero po lądowaniu maszyny w bazie lotniczej Barksdale w Luizjanie, po ponad trzygodzinnym locie.

Według anonimowych przedstawicieli amerykańskiej armii o incydencie poinformowany został prezydent George W. Bush i szef sztabów gen. Peter Pace.
http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html
  • 0



#290

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Heh mogli se je spuścić ale by było fajnie :lol
  • 0

#291

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Heh mogli se je spuścić ale by było fajnie laugh.gif


Np. Tak centralnie na ranczo Busha :D
  • 0

#292

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem "to coś" na własne oczy gdy byłem w Iraku.

gdzie stacjonowales?

Ty nawet nie wiesz co w takim lotniskowcu się znajduje, odrzutowce, śmigłowce, ładunki jądrowe, kilka tysięcy żołnierzy, czołgi, pojazdy opancerzone, altyretria i powiedzieli że nie widziałem wszystkiego ponieważ nie mogę

mam rozumiec ze widziales ladunki jadrowe i czolgi ? hmm to nie zly lotniskowiec...

Byłbyś naprawdę zdziwiony widząc to wszystko na własne oczy

oj bylbym naprawde i nawet nie wiesz jak bardzo :)

a tak a propo to

powiedzieli że nie widziałem wszystkiego ponieważ nie mogę

kto powiedzial? zolnierze z tego statku-amerykanie? a moze inni zolnierze ktorzy nie sluza na lotniskowcu i tez na nim nie byli?
  • 0

#293

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amerykańscy bohaterowie mieszkają na ulicy



Oddali ojczyźnie serce i zdrowie, ale stracili znacznie więcej. Co najmniej jedna czwarta wszystkich bezdomnych w USA to byli żołnierze, walczący kiedyś w Wietnamie, Iraku czy Afganistanie. Rząd w Waszyngtonie, choć oficjalnie nazywa ich bohaterami, zupełnie nie interesuje się ich losem.


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Choć weterani stanowią tylko 11 proc. całej populacji Stanów Zjednoczonych, to wśród bezdomnych są największą grupą. Co czwarty stracił pracę i dach nad głową po odbyciu służby wojskowej.

Każdej nocy, wśród ponad 744 tys. osób śpiących na ulicy, więcej niż 194 tys. to weterani - podaje Departament ds. Weteranów. Problem nie dotyczy jedynie osób starszych. Także wielu uczestników konfliktów w Iraku czy Afganistanie kończy wojskową karierę na ulicy. Jest już 1,5 tys. bezdomnych weteranów dzisiejszych wojen.

Cytowany przez agencję AP Daniel Tooth, zajmujący się problemami weteranów w hrabstwie Lancaster w Pensylwanii, łączy to zjawisko z ogromnymi spustoszeniami psychicznymi, jakie powodują u żołnierzy wojny.

Z kolei John Keaveney - weteran wojny w Wietnamie i założyciel organizacji pomagającej byłym żołnierzom - przewiduje, że sytuacja pogorszy się, gdy obecne wojny przestaną interesować amerykańskie społeczeństwo, a biorący w nich udział żołnierze pójdą w niepamięć.
Źródło
  • 0



#294

v3go.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z USA nikt nie ma szans. Takie sa proste realia :D 400 miliardow rocznie na militaria... No sorry

F-117 mieli juz 20 lat temu.. a do teraz zadne panstwo na swiecie nie zblizylo sie nawet do tej technologi

Zastanawiam sie co teraz maja.. ?
  • 0

#295

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za dużo w gry się nagrałeś ot co

Dołączona grafika
  • 0

#296

Ręka.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet taka potęga jak Usa musi się liczyć z resztą świata, jest za bardzo uzależniona ekonomicznie żeby się bawić w dziki zachód,a poza tym te same preteksty które usprawiedliwiały atak na Irak nie mogą być więcej użyte,pamiętam w gazetach tytuły na pierwszych stronach ,że Irak ma broń atomową i mogą ją wystrzelić w dowolne miejsce kuli ziemskiej w przeciągu 15 minut :lol

teraz mają bazy w Iraku, chcieliby zaatakować Iran ale boją się reakcji świata,co z tego że mają super sprzęt skoro nie mogą go użyć, dlatego ze wszystkiego robią "światowy" problem , gdyby w pojedynkę zaatakowali Irak lub Iran to byłyby sankcje i z wielkiego mocarstwa usa szybko przemieniłoby się w kraj na sprzedaż,heh zresztą już tak jest,największe korporacje amerykańskie mają problemy

więc według mnie te statystyki o wydatkach na armię są trochę naciągane i mają działać odstraszająco,tak samo jak ilość arsenału nuklearnego,co z tego że mają setki głowic? co z tym zrobią? a niby tarcza ich ochroni tak? to ciekawe bo z tego co czytałem ostatnio to jest zero szans na zestrzelenie rakiety która leci 1000km nad ziemią z prędkością 40tyś km/godz, teraz wojna toczy się na poziomie psychologiczny, a w tym stany wygrywają bo kontrolują media i mają hollywood
  • 0

#297

adiridas.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli myślisz że stany są uzależnione ekonomicznie od innych państw to jesteś w błędzie . USA zużywa najwięcej ropy na świecie lecz wcale nie są uzależnieni od iraku czy arabii saudyjskiej. Po prostu korzystają z innych żródeł jak mogą najdłużej . Obecnie ropa w usa pochodzi z krajów Bliskiego wschodu oraz w większej części z zatoki meksykańskiej . Ich obecność w Iraku będzie sie przedłużać tak długo jak będą mogli korzystać z ropy . Zapasy ropy na Bliskim wschodzie powoli będą się wyczerpywały a amerykanom pozostanie nadal Zatoka meksykańska oraz nietknięte złoża na Alasce. Jeśli chodzi o siłę raczej oczywiste jest że posiadają najpotężniejszą armie w znacznym stopniu spowodowane jest to nakładem pieniężnym na zbrojenia nowe technologie itp. na pewno mają słabe swoje słabe punkty ale dążą do tego by je umocnić no i ich roczny budżet na zbrojenia :o mogła by polska taki mieć wogóle :D
  • 0

#298

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co tu porównywać Stany i Polskę, Stany praktycznie miały nieograniczony rozwój po Wojnie Secesyjnej, a Polska przez kilka wieków była i jest systematycznie niszczona przez największe wojny i bitwy świata , porównać wystarczy naszych sąsiadów i sąsiadów USA...
  • 0

#299

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Osobiscie sie z nimi calkowicie nie zgadzam. Wedlug mnie USA nie mialoby szans w starciu np z Korea czy Chinami (i tu, i tu zdecydowalby czynnik ludzki i wielkosc armii), tak samo ich potega stepi sie w ewentualnym starciu z Iranem.

A jak Wy sadzicie? Prosze o solidne, przemyslane odpowiedzi.


Napewno nie mieliby szans w starciu z Rosja, miliony żołnierzy, doskonały, choc moze troszke przestarzaly miejscami sprzet, ogromny teren i determinacja.
  • 0

#300

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do uzbrojenia, to czytałam dziś, że Irak chce odkupić od USA 36 sztuk F-16... ciekawe czy im się uda.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych