Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła militarna USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
309 odpowiedzi w tym temacie

#1

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam i od razu przechodze do rzeczy. Na pewnym forum spotkalem sie z dosc kontrowersyjnymi opiniami na temat sily militarnej USA.

Tak potężne państwo jak Ameryka nie potrzebuje preteksu do wojny... Zresztą dla nich to żadna przyjemność - giną żołnierze, pieniądze również. Żadnych spisków nie było. Są nagrania z czarnych skrzynek. Al - kaida oficjalnie przyznała się do zamachów. Wypowiedzi Bin Ladena nie pozostawiają cienia wątpliwości, co do intencji tych zamachów. Terroryzm rozszerza się na cały świat, trzeba z nim walczyć. Tylko, że nie da się za bardzo... Bush prowadzi poltykę twardą i nieustępliwą czy to dobrze, czy nie oceni historia. Wy pewnie macie pojęcie o każdej bombie atomowej w Azji i wiecie dokładnie gdzie się znajdują. Znacie wszystkie rządowe plany i podlega wam wywiad całego świata:] Szkoda, że Amerykanie nic o was nie wiedząSmile Ja tam się cieszę, że Bush trzyma w ryzach Azjatów. Być może uda mu się jako tako wyplemić te "ścierwo" ginące niby za Boga. Polecam film "Lot 911" odnośnie zamachów terrorystycznych z dnia na WTC. Film dramatyczny i wzruszający;


...oraz...

"Ameryka to najpotężniejsza machina wojenna wszechczasów. "Ameryka wydaje 400 miliardów dolarów na tzw. cele „obronne”, czyli wojenne Pentagon wydaje prawie połowę (45%) sumy, którą na zbrojenia wydaje cały świat. Łączny budżet dziesięciu następnych po USA potęg ekonomicznych i militarnych świata to zaledwie 310 miliardów dolarów. Rosja, na przykład, wydaje ok. 60 miliardów, a Chiny tylko 40." Kto miałby jaja się przeciwstawić tej potędze? Koszty tej wojny idą w setki miliardów dolarów a ofiary grubo ponad milion, więc nie rozumiem co znaczy te "jasne". Bush chciał wyzwolić Irak spod reżimu Husajna, który wspierał Bin Ladena, terroryzm. Nie wszystko poszło po jego myśli. Uważam, że Irak posiadał broń masowego rażenia, znaleziono co prawda tylko miejsca i przyżądy niezbędne do jej produkcji. A kto i jak zareagowałby gdyby Stany wypowiedziały wojnę, nie wiem, na przykład takiemu Meksykowi Shocked . Ja myślę, że na gadce by się skończyło. A Amerykanie sobie sami wybrali Busha. Skąd wy bierzecie te swoje "nowinki" i jakoś dziwne, że nikt tego nie zauważa oprócz was.

"Jak okazało się przed kilkoma dniami, rząd Stanów Zjednoczonych dysponuje konkretnymi planami ataków powietrznych na Iran, podczas których mogłaby zostać również użyta broń atomowa. Odpowiednie przygotowania praktyczne są już dalece zaawansowane. Wobec wzrastającej niestabilnej sytuacji światowej stanowi to bardzo poważne niebezpieczeństwo."

Czyżbyśmy mieli drugą Nagasaki? A może Hiroszime.

"Plany te są nie tylko realne, lecz służą już za podstawę działań, co wywnioskować można było z artykułu autorstwa Seymour Hersh w magazynie New Yorker jak również z gazety Washington Post w tym tygodniu. Do Iranu wysłane zostały już jednostki specjalne, aby odnaleźć cele, i przeprowadzone zostały ćwiczenia lotnictwa nad Morzem Arabskim, podczas których symulowano zrzucenie bomb z głowicami atomowymi na irańskie instalacje atomowe."

No i mamy groźbę ponownego użycia broni atomowej i robi ktoś sobie coś z tego? Nie! Większości nie obchodzi takie państwo jak Iran. Pretekst taki sam jak z Irakiem. Czyli można powiedzieć, że żaden, a mimo to nikt stanowczo nie reaguje, więc z czego się śmiejesz? Bo mniemam, że te ROTFL znaczyło śmiech.
Brakuje tylko, żeby władzę w Ameryce przejął Hitler II:) Tragedia gotowa.

Więc których? Niemalże wszystkich. No oczywiście wszystkich jako poszczególne narody, bo takich małych grupek terrorystów nie wytropi zbyt łatwo."



Osobiscie sie z nimi calkowicie nie zgadzam. Wedlug mnie USA nie mialoby szans w starciu np z Korea czy Chinami (i tu, i tu zdecydowalby czynnik ludzki i wielkosc armii), tak samo ich potega stepi sie w ewentualnym starciu z Iranem.

A jak Wy sadzicie? Prosze o solidne, przemyslane odpowiedzi.
  • 0

#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Amerykanie się za bardzo panoszą. musi być po ich woli, inaczej zaatakują kraj. Mieszają się w nie swoje sprawy w imię demokracji, wolności. Kto dał im takie prawo??
  • 0



#3

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie mieli by szans mówisz.

Może najpierw powiedz, jaki cel miałaby konfrontacja z Koreą czy z Chinami.
Przejęcie terenu? Okupacja? Pozbawienie sił militarnych i gospodarczych?

Można też postawić problem odwrotnie. Co Chiny albo Korea mogłyby zrobić USA?
Odpowiedź jest prosta, niewiele, jeśli zatrzymać się przy broni konwencjonalnej.

Wielka armia przy takich odległościach liczy się jedynie w obronie. Nie wyobrażam sobie by Chiny desantowały na wybrzeża USA swoje miliony żołnierzy...

Do tego dochodzi jeszcze kwestia nowoczesności armii. USA ma o wiele lepszy i nowocześniejszy sprzęt. Korea nie ma go zapewne prawie wcale, a Chiny mało.
  • 0

#4 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

To ze USA nikt nie moze podskoczyc to jest normalne.Tak jak Indoctrine zauwazyl , nawet 2mln armia na nic sie nie zda przy najnowoczesniejszej technologi amerykancow.

Jesli chodzi o to czym kieruje sie USA; Brak samolotu, ktory niby udezyl w pentagon jest dowodem na to ze amerykance by wykorzystac okazje ataku na przeciwnika, sa sklonni na taki ruch by w pentagon poprostu wystrzelic wlasna rakiete. Maja swoj atak terrorystyczny i pretekst. Zastanawia mnie rowniez , czemu kilka tys. zydow w dniu zamachu na WTC , nie przyszlo tego dnia do pracy?Dlaczego 2 strazakow, ktorzy chcieli dla stacji tv opowiedziec o ladunkach wybuchowych w WTC , nagle wyjechali na urlopy o nieokreslonym okresie?

Ci co rzadza tym krajem to cwaniacy, ktorym ropka sie konczy i szukaja tylko pretekstow by dobrac sie lapskami do krajow arabskich. Co innym razem bedzie? Arabia Saudyjska? Kuwejt? Dubaj? Moze do kopalni diamentow w Afryce sie jeszcze dobiora?

Wojna nakreca gospodarke. Tyle co oni wydadza na wojne, zolnierzy , zwraca im sie i to z nawiazka. Afganistan, Irak...Amerykance trzepia na tym najwiekszaksza kasiore.
  • 0

#5

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Brak samolotu, ktory niby udezyl w pentagon


Nie pisz tego jak by to był fakt oczywisty, bo jest to jednak tylko jedna ze spiskowych teorii..

Zastanawia mnie rowniez , czemu kilka tys. zydow w dniu zamachu na WTC , nie przyszlo tego dnia do pracy?


TO JEST BZDURA! Islamski tabloid to sobie wymyślił po zamachu.


A cassus beli do ataku na wiele państw mogą mieć łatwiej niż bawić się w takie spiski.
  • 0

#6 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Brak samolotu, ktory niby udezyl w pentagon


Nie pisz tego jak by to był fakt oczywisty, bo jest to jednak tylko jedna ze spiskowych teorii..

Zastanawia mnie rowniez , czemu kilka tys. zydow w dniu zamachu na WTC , nie przyszlo tego dnia do pracy?


TO JEST BZDURA! Islamski tabloid to sobie wymyślił po zamachu.


A cassus beli do ataku na wiele państw mogą mieć łatwiej niż bawić się w takie spiski.


Widziales screeny? widziales. Byl tam samolot? nie bylo, wiec o co chodzi?
Indoctrine ja wiem ze wierzysz w dobre USA ale bez przesady:>
  • 0

#7

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Daleki jestem od opiniowania, czy USA są dobre czy też nie, bo byłoby to zbyt duże uogólnienie. Jednak chciałbym Wam tu polecić przeciekawą książke Karlheinza Deschnera pt "Moloch-krytyczna historia Stanów Zjednoczonych"...
...wtedy możemy podyskutować o kwestiach moralnych i demokratycznych, którymi tak chełpią się Amerykanie
  • 0

#8

rzeznik666.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja sadze ze korea i chiny by nie mialy szans z USA pamietajmy ze amerykanie dysponuja brania masowego razenia a co do korei albo chin to bym mial watpliwosci co do tej kwestii z czego oni by to zrobili z bambusa Oo
  • 0

#9

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiscie wyrazilem sie zbyt malo precyzyjnie. Chodzilo mi raczej o sytuacje, w ktorej USA atakuje koree polnocna (lub chiny) na ich terenie. To, ze armie azjatyckie nie mialyby szans na desant - rozumiem. Lecz chodzilo mi o sytuacje, w ktorej napastnikiem jest ameryka, jak w Iraku.

Liczba ofiar poszlaby w setki tysiecy (ze strony Ameryki), a nie wiem jak na to zareagowalby kongres. Nie kazda wojna jest z gory wygrana, szczegolnie z przeciwnikiem dysponujacym 2 milionowa armia i na jego terenie. Najlepszym przykladem byl "slaby" Wietnam, ktory zaatakowac USA nie mialby szans, ale z rozgromieniem ich u siebie - nie mial problemu.

Atak USA na tak silne (i zdeterminowane [kult wodza]) militarnie panstwo (tak, wiem, ze sprzet stary - ale sprzet to nie wszystko) zakonczylby sie dla nich porazka, z powodow:

- ciezki teren
- nieznajomosc terenu
- mnogosc wroga
- ciezkie warunki klimatyczne
- szeroko rozwinieta siec mozliwej partyzantki
- polozenie geograficzne Korei

Ponawiam pytanie: co o tym sadzicie?

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.
  • 0

#10

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak łatwiej sceptyczny. A więc:

ciezki teren


Wbrew pozorom Korea nie ma aż tak ciężkiego terenu. Jest trochę górzysta, owszem, ale za to mało lasów, bagien itp. Sporo pustkowi.

Chiny, to trudna sprawa. Kraj jest olbrzymi.

nieznajomosc terenu


USA ma zdjęcia rejestracji samochodu każdego dygnitarza Korei, robione z satelity. Z dokładnymi mapami terenu nie byłoby żadnego problemu. W Chinach to samo.

mnogosc wroga


To jest element najbardziej niewiadomy. Ciekawe czy armia koreańska walczyłaby do ostatniej kropli krwi, ciągle z niezmiennie wysokim morale, czy szybko by się poddali w obliczu klęski. Popatrz na analogię do Iraku, co pisano o niezłomnej gwardii Saddama. Wiele nie powalczyli, a broń oddawali ochoczo.

Chińska armia jest pewnie jeszcze słabsza, bo mniej fanatyczna.

ciezkie warunki klimatyczne


To problem dla obu stron. Poza tym Korea nie ma tak strasznych warunków..

szeroko rozwinieta siec mozliwej partyzantki


W Chinach ciężko powiedzieć. W Korei raczej wątpliwe. Tam wojsko działa karnie w ramach systemu dowodzenia. Partyznatka to spontan. Na to chyba się nie nadają.

polozenie geograficzne Korei


Paskudne. Ale wodą i samolotami da się dostać. Tylko to nie byłyby desnaty setek tysięcy żołnierzy.
  • 0

#11

GSE.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:lol :

Warn - NHolokaust
  • 0

#12

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh ich opinnie sa zalosne, jesli chodzi o potege USA to jest wielka ale w razie ataku na Chiny, Koree Polnocna stracii by wielu zolniezy
mimo ze armia USA jest bardzo nowoczesna tak jak pokonaniu Iraku walki partyzanckie by trwaly jeszcze dlugo,mysle ze nie ma panstwa ktore by nie stawialo oporu w razie najazdu i nie zaczelo by wojny partyzanckiej
Po za tym mysle ze w najblizszej przyszlosci takiej wojny nie bedzie
Desant wojsk Chin lub Koreji Polnocnej bylby wielka kleska wojsk atakujacych

jak myslicie USA pokonalo by Rosje??

heh strasznie trudny teren, klimat, jeszcze nikt nie podbij Rosji , to by byla ciekawa konfrontacja ( i zapewne bardzo krwawa)
  • 0

#13

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ak myslicie USA pokonalo by Rosje??

heh strasznie trudny teren, klimat, jeszcze nikt nie podbij Rosji , to by byla ciekawa konfrontacja ( i zapewne bardzo krwawa)

Wydrykowaliby w gazetach namiary na jakiś wielki hangar w którym jest wódka. Wszyscy by się tam zebrali oni zbombardują budynek i już :D
  • 0

#14

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak myslicie USA pokonalo by Rosje??

heh strasznie trudny teren, klimat, jeszcze nikt nie podbij Rosji , to by byla ciekawa konfrontacja ( i zapewne bardzo krwawa)


Jeśli ktoś kto by chciał zaatakowac Rosje musiałby najpierw przejżeć książki od historii a wtedy ich zaatakować i nie popełnić błędów co poprzednicy.
  • 0

#15

Frank Rijkard.
  • Postów: 81
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja sadze ze korea i chiny by nie mialy szans z USA pamietajmy ze amerykanie dysponuja brania masowego razenia a co do korei albo chin to bym mial watpliwosci co do tej kwestii z czego oni by to zrobili z bambusa Oo


Kurde a ja głupi myślałem że USA bało sie rakiet dalekiego zasięgu wyciągniętych przez Koreańców, a oni po prostu bali sie bambusów.Pozatym chyba wszyscy słyszeli o Wietnamie słabe państewko niby niezdolne do obrony a miotali Amerykańcami jak chcieli
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych