Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogrzeb na Wawelu


175 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu (194 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że para prezydencka powinna być pochowana na Wawelu?

  1. Głosowano Myślę ,że to dobre miejsce na Ich pochówek. (36 głosów [18.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.56%

  2. Głosowano Uważam, że Oni nie powinni być tam pochowani. (112 głosów [57.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 57.73%

  3. Głosowano Dla mnie nie ma znaczenia gdzie będą spoczywać. (46 głosów [23.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#121

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale dlaczego akurat Wawel? Ja tego nie potrafię zrozumieć, tak jak nie potrafili tego zrozumieć ludzie bodajże w latach 30. przy pochówku Piłsudskiego. Znając jego cięty i wulgarny język, decyzja o spoczynku marszałka na Wawelu była kontrowersyjna. Słyszy się teraz opinie, że żałoba nie jest czasem na dyskusje i spory, nawet te merytoryczne. To jest głupota. Kiedy będzie czas na dyskusję? Po ceremonii pogrzebowej, kiedy to wawelski pochówek będzie faktem dokonanym? Prezydenci powinni spocząć w miejscu swojego urzędowania. Szczególnie Kaczyński, który to piastował przecież urząd prezydenta Warszawy. Gdybym był warszawiakiem, czułbym wyrzut i miałbym pretensje co do takiej a nie innej decyzji. No ale nie jestem. Mimo wszystko mam wrażenie, że Kraków zagarnął dla siebie jakiś kawał tortu, który mu się kompletnie nie należał. Absolutnie każde inne rozwiązanie sprawy, byłoby rozwiązaniem lepszym (nawet budowa mauzoleum).
  • 1



#122

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słyszy się teraz opinie, że żałoba nie jest czasem na dyskusje i spory, nawet te merytoryczne. To jest głupota. Kiedy będzie czas na dyskusję?

Czas na dyskusję był przed podjęciem decyzji o miejscu pochówku, niestety. Teraz należy po prostu to uszanować (choć wyrażenie swojej opinii nawet poprzez protest pod oknami kurii krakowskiej uważam za całkowicie uzasadnione). Trochę mi przykro, że kardynał Dziwisz tak ochoczo przyklasnął temu pomysłowi (być może poruszył go widok powszechnej żałoby na ulicach miast i przypomniały mu się chwile po śmierci JP2), ale wolę doszukiwać się w całym zdarzeniu pozytywnych elementów. Do tej pory chyba nikomu nie przychodziło na myśl, by rozważać sposoby pośmiertnego upamiętnienia byłych prezydentów, więc może dobrze by było zrobić to teraz.
  • 0



#123

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co Ty niby chcesz ? Może zmiane miejsca spoczynku ? Dyskusja wogóle nie powinna się zacząć, taka jest decyzja i nikt jej nie zmieni. Ja dziwie się osobom które cały czas "mają nadzieję", że jednak nie będzie to Wawel... Po co ta dyskusja? Po co te krzyki ? Idźcie do sypialni, weźcie poduszkę i powydzierajcie się w nią to może wam przejdzie, a przy okazji wszyscy będą mieć święty spokój
  • 3



#124

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dyskusja wogóle nie powinna się zacząć


Czyli w końcu mamy demokrację czy nie?
  • 1



#125

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dyskusja wogóle nie powinna się zacząć


Czyli w końcu mamy demokrację czy nie?

Dla co poniektórych najwyraźniej nie... :/
  • 0

#126 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Dyskusja wogóle nie powinna się zacząć


Czyli w końcu mamy demokrację czy nie?

Tam gdzie zaczynają się interesy kościoła, tam kończy się nasza demokracja :/
  • 0

#127

Mattiex.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Dyskusja wogóle nie powinna się zacząć


Czyli w końcu mamy demokrację czy nie?

Tam gdzie zaczynają się interesy kościoła, tam kończy się nasza demokracja :/


Dla tego lista wierzących się zmniejsza. Co do tematu, to nie powinni być tam pochowani imho, nie są osobami na tyle wielkimi jak ci tam pochowani ...
  • 1

#128

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli w końcu mamy demokrację czy nie?


Nie uważasz że nie czas na spinki polityczne tylko na czysto ludzkie reakcje ? Jeżeli rodzina (powtarzam tylko ona ma prawo decydować gdzie kto ma zostać pochowany) zgodziła się na taką możliwość to pozostaje tylko się z nią zgodzić ?
  • 0



#129

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie uważasz że nie czas na spinki polityczne tylko na czysto ludzkie reakcje ? Jeżeli rodzina (powtarzam tylko ona ma prawo decydować gdzie kto ma zostać pochowany) zgodziła się na taką możliwość to pozostaje tylko się z nią zgodzić ?


Nie uważasz, że Wawel jest dziedzictwem polskim, a nie prywatną kryptą i my jako Polacy mamy prawo buntować się przeciwko tej decyzji? Nie mówię tu o jakiś rozróbach czy protestach tylko o wyrażeniu własnego zdania.
BTW Rodzina jest w szoku nie zapominajmy o tym.

Użytkownik livin edytował ten post 18.04.2010 - 12:14

  • 0



#130

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

livin - rozmawiałem z pewnym księdzem w piątek, który bez ogródek powiedział, że Wawel jest własnością Kościoła.
  • 0



#131

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Demokracja to system w którym dwóch głupków może przegłosować wybitnego profesora.

Na Wawelu powinna powstac krypta dla wszystkich prezydentów III RP i wtedy problem będzięmy mieć z głowy :)

Użytkownik martius edytował ten post 18.04.2010 - 12:23

  • 0

#132

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak napisał Don Corleone jest własnością Kościoła i jak już wcześniej wspominałem można tam pochować KAŻDEGO jeżeli tylko zgodzi się na to Arcybiskup. I ja ciągle mówię w kontekście zamieszek i protestów, nie odmawiam nikomu prawa do własnego zdania.
  • 0



#133

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na Wawelu powinna powstac krypta dla wszystkich prezydentów III RP i wtedy problem będzięmy mieć z głowy


I to byłoby najbardziej rozsądne rozwiązanie. I przeciwny i zwolennicy byliby zadowoleni.

livin - rozmawiałem z pewnym księdzem w piątek, który bez ogródek powiedział, że Wawel jest własnością Kościoła.


I super, kler w tym państwie łapę na wszystko położy. A ja się pytam czy kler sponsoruje Wawel? Czy łoży na niego pieniądze? http://www.wawel.kra...index.php?op=99 Bo na tej stronie nie widzę "Archidiecezji Krakowskiej/Warszawskiej/jakiejkolwiek innej"
  • 0



#134 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Taki mały OT.

Dla tego lista wierzących się zmniejsza.

Nie tylko dlatego. Wielkie zasługi ma tu PO, GW, TVN24 i im podobni.
  • 1

#135

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głównym powodem jest że ludzie zaczynają widzieć obłudę i fałsz... nareszcie...
  • 1


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych