Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogrzeb na Wawelu


175 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu (194 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że para prezydencka powinna być pochowana na Wawelu?

  1. Głosowano Myślę ,że to dobre miejsce na Ich pochówek. (36 głosów [18.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.56%

  2. Głosowano Uważam, że Oni nie powinni być tam pochowani. (112 głosów [57.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 57.73%

  3. Głosowano Dla mnie nie ma znaczenia gdzie będą spoczywać. (46 głosów [23.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#106

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to co przed chwila słyszałem jest prawdą... Ci co nie zgadzają się na pochowanie Pana Lecha Kaczyńskiego wraz w małżonką na Wawelu, chcą jutro przeprowadzić otwarty protest w Krakowie ! Mają rzucać petardy, palić opony, drzeć ryja (niestety ryja bo dla takich osób nie mam szacunku)... Wy, którzy chcecie to zrobić i to zrobicie, przyniesiecie hańbe narodowi i obywatelom. Nie macie prawa nazywać się patriotami ! Brak mi słów...


Jeśli to prawda to szkoda klawiatury, żeby to komentować. Ja z decyzją o miejscu pochówku się nie zgadzam, ale na myśl by mi nie przyszło wyskakiwać z flagą na znak protestu. Klamka zapadła i koniec - przecież nikt teraz nie powie - ok zmieniamy miejsce, nawet jeśli decyzja była nie do końca przemyślana. Sam jestem nastawiony krytycznie z uwagi na przyszłe konsekwencje - Lech Wałęsa powinien spocząć w tym samym miejscu.
  • 1



#107

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To będzie taki na prawde prawdziwy DEBILIZM

Użytkownik ahcum edytował ten post 17.04.2010 - 13:45

  • 0

#108

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=8WgZ4RDaj5E&feature=player_embedded


  • 0



#109

findout.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"ta jedność nie załamała się sama, ktoś nad tym popracował i ktoś pracuje nadal" w tym cytacie Pietrzak ujął to w 100%. Kto w ogóle wpadł na pomysł z Wawelem, Dziwisz ? Bo rodzina chciała chyba Powązki.
  • 0

#110

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Brytyjski następca tronu książę Karol oraz Król Szwecji Karol XVI Gustaw nie przylecą do Krakowa na pogrzeb Pary Prezydenckiej. W sumie już jedenaście delegacji odwołało do tej pory swój udział. Powodem są zakłócenia ruchu lotniczego nad Europą, spowodowane pyłem wulkanicznym z Islandii.

Poza księciem Karolem i królem Szwecji nie przyjadą również m. in. prezydent Irlandii, prezydent Macedonii, minister spraw zagranicznych Indii, przewodniczący Parlamentu Japońskiego [...]

Źródło: http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Zaczyna się coraz bardziej pustawo robić...
  • 0

#111

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe jak duży będzie protest. Ale by było jakby trzeba było wysyłać pałkowników, albo jakby ci chcący żeby już prezydent był pochowany gdziekolwiek zaczęli się naparzać z protestującymi. No ale jakby nie było Polska młodzież wreszcie miała by/ma okazje się wykazać w jakiejś bijatyce na wielką skale. Pakować bejsbole i do Krakowa :mrgreen:
  • -2

#112

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe jak duży będzie protest. Ale by było jakby trzeba było wysyłać pałkowników, albo jakby ci chcący żeby już prezydent był pochowany gdziekolwiek zaczęli się naparzać z protestującymi. No ale jakby nie było Polska młodzież wreszcie miała by/ma okazje się wykazać w jakiejś bijatyce na wielką skale. Pakować bejsbole i do Krakowa :mrgreen:


Dobrze że przez cały weekend mam zamiar nie wychodzić z domu ;p
  • 0

#113

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ci co nie zgadzają się na pochowanie Pana Lecha Kaczyńskiego wraz w małżonką na Wawelu, chcą jutro przeprowadzić otwarty protest w Krakowie !


Żyjemy w Polsce tu debilizm jest genem dominującym u nielicznych przyjmuje jedynie charakter recesywnego...
Znowu się ośmieszymy na świecie.
  • 0



#114

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomijając polityczne sympatie i antypatie to pozostaje czynnik czysto ludzki którego tutaj widać niektórym brakuje. To gdzie kto ma być pochowany to powinna być decyzja tylko rodziny zmarłego i nikogo więcej (bo co go to obchodzi ?). Co do samego Wawela i wielkich obrońców. Po pierwsze leżą tam ludzie z Polską krwią na rękach - tutaj jakoś nikt o tym nie wspomina. Po drugie w katedrze może spocząć każdy jeżeli tylko Arcybiskup wyrazi na to zgodę.

Na koniec, to nie jest czas na takie dysputy czy protesty... Pomijając (znowu) moje poglądy polityczne to nawet czerwoni potrafią się godnie zachować, czego nie można powiedzieć o pokoleniu GW...

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 17.04.2010 - 18:25

  • 1



#115

Poriqq.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co ten Kaczynski takiego wielkiego zrobil ? Tylko dlatego go tam chowaja bo zginal tragicznie nic poza tym ! Wezcie pod uwage, ze gdyby nie zginal w tym samolocie na 10000% nie pochowaliby go na Wawelu ... Na przyklad jakby umarl smiercia naturalna ( jesli w tym wieku moznaby umrzec smiercia naturalna :) ) to jestem pewien ze nawet by o tym nie wspomnieli ...
  • 0

#116

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chodzi oto, czy sobie zasłużył, czy nie. Chodzi o te zbiorowe pierdolamento, w obliczu takiej tragedii. Decyzja zapadła, będzie leżeć na Wawelu i nikt tego nie zmieni, po co więc te debilne protesty. Coś Wam nie pasuje? Wasz problem. Szkoda tylko, że z takiego powodu podzieliliśmy się na dwie grupy.

Po tym wydarzeniu już prędzej uwierze w koniec świata niż solidarność chociażby na 1 miesiąc. Rodacy są cudni do pewnego momentu, moment później czas pryska i wszystko jest do dupy.
  • 0

#117

Poriqq.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezus ja rozumiem, ze trzeba mu oddac czesc bo zginal w tak niespodziewanym dla nas i dla niego momencie, ale jezus nie robmy z niego Boga bo zginal w tragiczny sposob ludzie ... Ja rozumiem ze juz zapadla ta decyzja ... W sumie to mnie to nie obchodzi ale jesli taka tradycja na wawelu to taka tradycja a nie komu sie zachce ... To ja poprosze zeby mnie NA kaczynskim pochowano ...
  • 0

#118

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie Jezusuj tak, nie jesteśmy w kościele. Ty, ja i pozostali z tego forum nie mają szans na Wawel. ;) Zaznaczyłem, że jestem neutralny w tej decyzji. Nie podoba mi się tylko reakcja przeciwników. Dajcie Lechowi spokój, niech spoczywa tam gdzie go pochowają. Co Wam to przeszkadza? Rozpaczaliście tak jak ja, ale jak przyszedł temat pochówku to nic Wam nie pasuje, to podchodzi pod moherstwo.

Zajmie miejsce na Wawelu - czy to jest tragedia ?
  • 2

#119

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

21:01, 17.04.2010 /tvn24.pl/PAP

Jak poinformował Biały Dom, na niedzielnym pogrzebie pary prezydenckiej w Krakowie zabraknie Baracka Obamy. Prezydent USA nie przyleci do Polski z powodu unoszącego się nad Europą wulkanicznego pyłu. Z tego samego powodu z udziału w ceremonii zrezygnowali już m.in. królowie Szwecji i Hiszpanii oraz książę Walii - Karol. Tym samym lista delegacji zmniejszyła się z 98 do 82.

Użytkownik cisz edytował ten post 17.04.2010 - 22:15

  • 0



#120

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Parę słów ode mnie w temacie.

Gdy pierwszy raz usłyszałem o propozycji pochówku na Wawelu, byłem zbulwersowany. Uważałem, że byłoby wielką niestosownością pochowanie obok Piłsudskiego prezydenta, którego zasługi dla Polski były niemal wyłącznie negatywne i sprowadzały się głównie do politycznych przepychanek z premierem i prób alienacji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Przez ostatnich parę dni przemyślałem jednak sprawę i zmieniłem zdanie.

Teraz uważam, że to dobra okazja, by ustanowić wawelskie podziemia miejscem pochówku byłych prezydentów Polski. Propozycja utworzenia takiego Panteonu na pewno kiedyś by się pojawiła, więc warto wykorzystać tą szansę, zwłaszcza, że trudno o bardziej godne miejsce dla uczczenia pamięci osób sprawujących najwyższy urząd w państwie. Byłby to też pretekst do symbolicznego unieważnienia wszelkich różnic poglądów, jakie mogły ich dzielić za życia.

Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobieństwo takiego rozwiązania jest niewielkie, ale pomarzyć można. Tym bardziej, że w podziemiach katedry wawelskiej jest miejsce na dodatkowe pochówki.
  • 0




 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych