Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogrzeb na Wawelu


175 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu (194 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że para prezydencka powinna być pochowana na Wawelu?

  1. Głosowano Myślę ,że to dobre miejsce na Ich pochówek. (36 głosów [18.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.56%

  2. Głosowano Uważam, że Oni nie powinni być tam pochowani. (112 głosów [57.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 57.73%

  3. Głosowano Dla mnie nie ma znaczenia gdzie będą spoczywać. (46 głosów [23.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#151 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Wg. sondaży Jaro ma 26% poparcia, a Komorowski 49 albo 47% - choć jak wiadomo z sondażami różnie bywa ;)

Dołączona grafika

Użytkownik cisz edytował ten post 23.04.2010 - 14:36

  • 0

#152

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś ciekawego, hehe: :mrgreen:

LINK
  • 0

#153

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Można być przeciw pogrzebowi prezydenta na Wawelu, ale ten napis jest zwykłą oznaką debilizmu i chamstwa.
  • 2

#154

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Coś ciekawego, hehe: :mrgreen:

LINK



To smutne ale coraz częściej wstydzę się za ludzi. . .mógł to zachować dla siebie nie pomyślał o tym że to zdjęcie właśnie tak jak to się dzieje w tym momencie - rozniesie się po internecie i dotrze do rodziny Lecha Kaczyńskiego... jak oni się będą czuć?

Użytkownik Alexi Arduscoini edytował ten post 23.04.2010 - 14:52

  • 0

#155

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mpiwowski - Ciebie to bawi?
Debile zaprezentowali swój szacunek do Wawelu.
Wydaje mi się, wróć, wiem to na 100%, że 80% krzykaczy nie potrafiłoby wymienić trzech osobistości które tam dotychczas spoczywały.
  • 0



#156 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Debili ci u nas dostatek i dlatego Polska jest tam gdzie jest.
  • 0

#157

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie bawi, nie bawi. Uważam tego gościa co namalował za kompletnego kretyna, a śmieje się z głupoty tego gościa. Można mieć własne poglądy, ale niektórzy niestety przesadzają np. strajki lub ten napis.

PS: Poza tym tak chyba jest monitoring. Ciekawe czy zakrył twarz.

Użytkownik mpiwowski edytował ten post 23.04.2010 - 18:23

  • 0

#158

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moje stanowisko jest takie: zgadzam się z miejscem pochówku ś.p. Pary Prezydenckiej, bo kim ja jestem, żebym miał się nie zgadzać?
Jak świat światem - bp ordynariusz Diecezji Krakowskiej jest stróżem Wawelu i to on podejmuje decyzje co do pochówków tamże, a nie ja, nie rząd, nie naród.
Jak pamiętamy, ks. bp Adam Sapieha zablokował plany pochówku na Wawelu Henryka Sienkiewicza. A przecież każdy Polak chętnie by tam wielkiego pisarza widział. Może nie tyle za wartość literacką dzieł, choć miło się wiele z nich czyta, ale za ładunek patriotyzmu, jaki one niosły i za umożliwienie polskiemu duchowi przetrwania w trudnych czasach.
A jednak...
Stróż Katedry Wawelskiej powinien pamiętać, i chyba pamięta, o jednym - historia to nie tylko polskie wczoraj, historia pisze się i dzisiaj, każdego dnia!
Jeśli więc podjął taką a nie inną decyzję, to myślał IMO właśnie w takiej perspektywie... nie w klimacie obecnych sporów politycznych, a pod kątem ważności tego pochówku jako komunikatu dla przyszłych pokoleń Polaków. Przypomnieć też warto o projekcie umieszczenia na miejscu tablicy z nazwiskami wszystkich ofiar katastrofy.
I tak słowo Katyń - oznaczające największy polski grób - pozostanie obecne na Wawelu po wsze czasy.
Tak to widzę.
  • 1

#159 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tylko co będzie jak umrze Wałęsa.
Strach się bać, jak wybuchnie wojna o pochówek.
Najlepsze będzie to jak ateiści i agnostycy (vide TUSK) wystąpią z żądaniem pochowania go na Wawelu.
  • 0

#160

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mnie się wydaje że następnego prezydenta RP po śmierci pochowają tam gdzie chowali prezydentów wcześniej. Do pochówku pary prezydenckiej przyczyniła się tragedia-działanie pod nagłym impulsem. Sytuacja jest dziwna ale znając ludzi można się spodziewać ze zrobią właśnie w ten sposób.
  • 0

#161 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

znając ludzi można się spodziewać ze zrobią właśnie w ten sposób.

A znając polityków (którzy mało mają ludzkich odruchów) będą na siłę optować aby Wałęsę pochować koło swojego największego oponenta.
Tak dla równowagi i dobrego samopoczucia PO.
  • 0

#162 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Decyzje podejmowane pod wpływem emocji są oznaką bad sektorów na cerebrum ich pomysłodawców, ich efektem w tym przypadku będzie ubieganie się o sprawiedliwość, czyli reakcja prawidłowa, ponieważ wszystko będzie odpowiednio uzasadnione.
  • 0

#163

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko co będzie jak umrze Wałęsa.

Jak już pisałem, krypta, w której pochowano małżeństwo Kaczyńskich, powinna stać się Kryptą Prezydencką, a więc również miejscem ostatniego spoczynku innych byłych prezydentów - także Wałęsy, Kwaśniewskiego i Jaruzelskiego.
  • 0



#164 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli kościół ma piecze na Wawelem to jakim prawem maja tam znaleźć się ateiści tacy jak Kwaśniewski oraz Jaruzelski.
Ten ostatni to powinien się znaleźć na jakimś radzieckim cmentarzu, bo chyba najwięcej ma dla nich zasług.
Czy aby odreagować Kaczyńskiego macie ochotę tam nawet diabła pochować?
  • -1

#165 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli kościół ma piecze na Wawelem to jakim prawem maja tam znaleźć się ateiści tacy jak Kwaśniewski oraz Jaruzelski.


Właśnie, trzeba pozbyć się Piłsudskiego.

Jaruzelski i Kwaśniewski muszą tragicznie zginąć w katastrofie, Wawel dzisiaj wymaga ofiar. Kto postanowił, że grobem Kaczyńskiego będzie Kraków, nadal nikt? Ostatecznie pozytywem jest to, że nowo powstała krypta przypomina odwiedzającym z całego świata zbrodnię Katyńską, wartość dydaktyczna. Jeżeli obecnie jedyną władzę nad wzgórzem sprawuje kościół, to naturalne, że będzie tam chował swoich apologetów, od takich instytucji nie wymaga się uczciwości.

Użytkownik Bayakus edytował ten post 28.04.2010 - 16:36

  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych